Pięciolatka żądna przygody!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Pięciolatka żądna przygody!

Post autor: KurikDeVolay »

Nadszedł ten moment, że nie wiem co dalej. Kto kojarzy moje podsumowania miesiąca wie, że nie oszczędzam mojej córki. Katujemy wszystko jak leci, jeśli tylko uznam, że będzie to dla niej odpowiednie. Przerabiamy aktualnie: Coras Quest, Karak, Marvel United, Ghost Fightin Treasure Hunters, Śpiące królewny. Mała lubi gry kafelkowe. Teraz szukam czegoś z przygodą, co nie będzie trwało tyle co Cora. Uwielbiam ten tytuł, ale często nie ma tyle czasu, żeby usiąść i rozegrać cały scenariusz. Więc mile widziany czas rozgrywki do godziny. Lochy, smoki, potwory te tematy są na topie. Córa liczy w granicach 10 i zaczyna składać litery w słowa. Co biorę pod uwagę, ale nie ograniczam się tylko do tych tytułów, mile widziane jakieś opinie i obserwacje po własnych bombelkach:
Horrified, Zakazana Pustynia, Potwory w Tokio, My little scythe, Pokemon TCG:Battle Academy... Nie wiem co jeszcze mogłoby dać *zing*...

edytka: Zombie Kidz mamy rozwalcowane w każdą stronę. Gra w ciemno, nawet kieruje sama cąłą drużyną.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2023, 13:34 przez KurikDeVolay, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Pięciolatka rządna przygody!

Post autor: miker »

Zombie Kidz i Zombie Teenz jako kolejny krok. Jest przygoda, jest legacy. U mnie działało.

EDIT: My Little Scythe polecam. Świetnie siadło u nas z 6-latkiem i 8-latką. Jak daje radę w Zombie Kidz, to da radę w My Little Scythe. Pomalowałem dzieciakom figurki (swoją drogą świetne do nauki malowania bo sporych rozmiarów) i zawsze chcą w to zagrać. Średni czas gry z 8 rozgrywek to: 45 minut na 4 osoby.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Pięciolatka żądna przygody!

Post autor: Leser »

Interesownie i z niejakim wyprzedzeniem proponuję rzucić okiem na Zwierzęta z Baker Street.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Pięciolatka żądna przygody!

Post autor: xCronoxPL »

A Kroniki zamku Avel? I tu co prawda raczej dość odważny krok do przodu, ale może Małe epickie podziemia ?
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Pięciolatka żądna przygody!

Post autor: azazelmo »

KurikDeVolay pisze: 31 lip 2023, 13:20 Nadszedł ten moment, że nie wiem co dalej. Kto kojarzy moje podsumowania miesiąca wie, że nie oszczędzam mojej córki. Katujemy wszystko jak leci, jeśli tylko uznam, że będzie to dla niej odpowiednie. Przerabiamy aktualnie: Coras Quest, Karak, Marvel United, Ghost Fightin Treasure Hunters, Śpiące królewny. Mała lubi gry kafelkowe. Teraz szukam czegoś z przygodą, co nie będzie trwało tyle co Cora. Uwielbiam ten tytuł, ale często nie ma tyle czasu, żeby usiąść i rozegrać cały scenariusz. Więc mile widziany czas rozgrywki do godziny. Lochy, smoki, potwory te tematy są na topie. Córa liczy w granicach 10 i zaczyna składać litery w słowa. Co biorę pod uwagę, ale nie ograniczam się tylko do tych tytułów, mile widziane jakieś opinie i obserwacje po własnych bombelkach:
Horrified, Zakazana Pustynia, Potwory w Tokio, My little scythe, Pokemon TCG:Battle Academy... Nie wiem co jeszcze mogłoby dać *zing*...

edytka: Zombie Kidz mamy rozwalcowane w każdą stronę. Gra w ciemno, nawet kieruje sama cąłą drużyną.
Mój 4,5 też gra w podobne tytuły (Cora, Marvel U.) mamy też Zakazaną Pustynię i podoba mu się. Gramy też czasem jak ktoś przyjdzie w Wilkołaki (te jednonocne) i bardzo się angażuje. Na urodziny kupiłem mu Heroquesta, ale to dopiero w listopadzie. No i gra na pewno nie jest szybka.
Był też szał na Pluszowe Opowieści. Tam scenariusze są długie, ale często graliśmy po jednej stronie (powiedzmy takiej mini misji) i gra stała rozłożona.
O, mały gra też w Karaluszka Kłamczuszka, ale tam przygody nie uświadczysz.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Pięciolatka żądna przygody!

Post autor: agt »

A Robinson Crusoe ze scenariuszem o Nibylandii?
ODPOWIEDZ