Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Probe9 »

Obrazek

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/216 ... -card-game

Gra dinozaur, która nie ma swojego wątku - to wyraźna sugestia, że raczej bezsensownie go tworzę. No ale niech będzie :)

Coś tam o niej słyszałem, ale byłem przekonany, że to totalny crap. Dziecko gadało o pokemonach, więc kupiłem starter dla początkujących (Battle Academy) no i się zdziwiłem, że jakoś się w to nawet da zagrać. Generalnie nie grywam w pojedynkowe karcianki bo to nie mój klimat. Z tego co kojarzę to miałem jakieś doświadczenia ze Star Realms i bodajże Pojedynek Superbohaterów DC no i wrażenia miałem bardzo negatywne, tu bawiłem się lepiej. Gram z dzieckiem, więc nie grożą nam typowe dla gatunku problemy jak mety itp :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2023, 12:08 przez Probe9, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: gogovsky »

Gierka raczej musi być sensowna, skoro jest wydawana od 24 lat :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Ayaram »

Kiedyś trochę grałem w wersję online i jak zrobić z tego zamkniętą wersję do domowego grania to jest ok. Ale TCGiem jest okropnym z uwagi na to, że słabo wykorzystuje największą siłę tego formatu - czyli wywracanie gry do góry nogami wraz z kolejnymi dodatkami. Tutaj latka lecą a póki robią dokładnie to samo, nowe dodatki niczym nie zaskakują, zapowiedzi nie generują żadnego hypu.

Do domowego grania bym polecał kupowanie co roku world decków i zapominanie o całej reszcie. Wystarcza by poczuć prawdziwe pokemon tcg za relatywnie niski koszt.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: xilk »

Sam mam trzy pełne talie i sporo kart z paczuszek foliowych z pierwszych serii.

I w sumie moja przygoda z tamtymi kartami się skończyła na tamtym etapie. Później zobaczyłem po latach, że jednak karcianka wciąż wydaje kolejne serie kart, ale już nie startowałem do tego. Widziałem karty i stare talie nie mają co startować do tych nowych.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

gogovsky pisze: 18 lip 2023, 01:25 Gierka raczej musi być sensowna, skoro jest wydawana od 24 lat :p
Polemizowałbym, że jej wiek ma coś wspólnego z jakością.

Ostatnio dzieciaki w szkołach w klasach 1-3 ostro zbierały karty, toteż temat odżył nad Wisłą. Ludzi gra sporo, ale Pokemony to zjawisko pop-kulturowe (nie sekta jak Nintendo, ale zdecydowanie coś więcej niz hobby). Gry Video mogą się staczać, stać w miejscu od 10 lat, oszukiwać graczy na zawartości (wycinane pokemony do DLC) ale wychodzi nowa edycja i sprzedają się jej miliony. Nie wiem czemu gra karciana miałaby podlegać innym zasadom.

Skoro jest już wątek o P-TCG to przekleje tu https://jklaczpokemon.com/1999-base-set/. Fenomenalny blog mistrza swiata o tym jak gra ewoluowała w pierwszych latach swojego życia. Szczerze, to początkowe lata życia gry, określane jako bardziej skillowe, były wyjątkowo montonne. Grzebało się kartami trenerów, po 1/2 pokemony i zbijało energie przeciwnika. W pewnym momencie doszło do tego, że realnie rzecz biorąc rzut na otwarcie mógł decydować o wygranej.

Wracając do samej gry, jest ona przyjemna do grania z dziećmi ale nie ukrywajmy, że jest archaiczna. System Energi i warunek zwycięstwa polegający na zbiciu ostatniego pokemona przeciwnika (jeden z kilku) sprawiają, że gra może się skończyć bardzo szybko, czasem bez interakcji między graczami.
Mam kilka talii w domu, ale poza epizodycznym zrywem dzieciaków spowodowanym a to nowym filmem a to okresem gry na 3DSie inne karcianki często i chętniej lądują na stole.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: karawanken »

U mnie dzieciaki zbierają już od kilku lat. Kart mają tony a nigdy w życiu nie zagrały :D nawet zasad nie znają. Zbierają dla samego zbierania bo to Pokemony. Podejrzewam, że w szkołach wielu jest takich.
Rejw
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Rejw »

Dzieciaki zbierają bo wszędzie pełno tanich podróbek. I prawda, nie mają nawet pojęcia jak grać. Wymyślają własne zasady.
Córka również zaczynała wariować na tym punkcie. Kupiłem Battel Academy na początek. Sporo pograliśmy i nie ma już takiego ciśnienia aby kupować podróbki.
Nie mam porównania jak gra wygląda w przypadku bardziej zaawansowanych kart, bo BA jest ocenione na 1/3 pod kątem zaawansowania. Gra jest niestety bardzo zależna od dociągu. Kiedy karty nie podejdą, można tylko patrzeć i wyczekiwać przegranej. Gramy na 4 karty nagród, bo często przy większej liczbie gra się dłuży.
Powoli myślę pójściu dalej. Kupić jakiś zestaw boosterków. Zbudować talię. Liczę, że wówczas gra pokaże pazurki.
Tak czy inaczej do grania z dzieckiem i oraz liźnięcia języka polecam BA.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Koshiash »

Moja przygoda z TCG zaczęła się i, po niewielkiej pętli, zakończyła na Doom Trooperze. Też miałem okazję pograć w Pokemony i nie ma szału. Gra oczywiście działa, jeżeli jednak nie darzysz sympatią Pokemonów jako takich, to nie widzę w niej efektu wow, jest to co było już w DT, tylko wyprute z jakichkolwiek emocji. Przed zakupem warto przetestować w telefonie.

Ps. Dzieciaki w podstawówce wymieniają się głównie podróbkami, którymi nawet przy dobrych chęciach nie da się grać.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Probe9 »

gogovsky pisze: 18 lip 2023, 01:25 Gierka raczej musi być sensowna, skoro jest wydawana od 24 lat :p
To jest dobry argument, ale ja to widziałem tak, że to raczej kwestia tego, że ludzie w większości kolekcjonują karty a nie grają :) Pojedyńcze karty tu osiągają chore ceny ;p

Ja póki co jestem zadowolony z Battle Academy. Dla początkujących chyba nie ma lepszego produktu. Oczywiście mam dość ciężką nogę jeżeli chodzi o nowe tytuły, więc dokupiłem od razu Elite Trainer Boxa z Paldea Evolved i szczęście początkującego zadziałało bo wpadły 3 dobre karty ;) Do tego doszedł Ultra Premium Collection ;p Więc pewnie będę szedł dwutorowo, do grania z dzieckiem (6 lat) dokupie jeszcze ze dwie talie lvl 1 i tak będziemy pykać. A do tego widze, że dziecko lubi sie tymi kartami bawić, przekładać itp., więc będę też coś tam kupował tak żeby było. A za jakiś czas jak dalej się jej będzie podobać to może jakąś talie się jej uda złożyć z tego co będzie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Nie wiem co macie do podróbek? Po prostu nie-orginalne karty ze starszych setów. Jak ktoś chce faktycznie pograć w szkole lub w domu to nie ma znaczenia, czy kupuje orginalne czy nie. Ściagałem młodemu karty z Cardmarketu, bo dzięki temu mógł się wymieniać tym czego inni nie mieli. Ale te podróbki mogą miec karty, których się nie opłaca ściągać orginalnych bo są za drogie.

Raz na miesiąc/dwa zagramy deckami ze starterów, które rozbudowaliśmy. Największą zaletą tej gry jest to, że młody ma szanse ze mną wygrać (albo inaczej sa gry gdzie nie mam szansy wygrać). Tego typu sytuacje się praktycznie nie zdarzają w innych grach karcianych ( w sensie teraz jest coraz większy więc i wygrywać zaczyna częsciej i nie tylko ze mną, ale jeśli chodzi o generalną zasadę to tak własnie jest).
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: loaru »

Gra mojego dzieciństwa :D 20 lat temu miała dość aktywne community we Wrocławiu (dawny sklep Bard, później Eureka), była liga Pokemon i zbierało się pieczątki za rozegrane mecze, a potem wymieniało na odznaki.

A co do podróbek, to niestety zdarzały się sytuacje, że jakieś dziecko wymieniło się z drugim i potem był płacz, że ma podrobione karty.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Koshiash »

szczudel pisze: 18 lip 2023, 12:09Nie wiem co macie do podróbek? Po prostu nie-orginalne karty ze starszych setów.
Daleko nie szukając: trudno łączyć Pokemony zadające 100 obrażeń w ataku z Chinamonami, które mają ponad 10000 HP. :wink:
loaru pisze: 18 lip 2023, 12:34A co do podróbek, to niestety zdarzały się sytuacje, że jakieś dziecko wymieniło się z drugim i potem był płacz, że ma podrobione karty.
W kolekcji z podstawówkowych wymian oryginalnych kart praktycznie nie ma. Rozdzieliliśmy karty na te do kolekcjonowania i wymieniania się od tych do grania. Zresztą te do grania są mniej atrakcyjne, bo Pokemony nie mają 10000 HP :wink:

O, przykład z Allegro. Miłego kombinowania, jak tym grać :P
https://allegro.pl/oferta/czarna-karta- ... 3192160852
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Szybkie sprawdzenie i od razu widać, że jest bug. Powinno mieć 240HP.
Na tych podróbkach błędy się zdarzają, życie zapłaciłeś grosze a nie dziesiątki złotówek.
Nie wiem może teraz te podróbki są jakieś bardziej zbugowane.

Uczylem syna rozróżniać podrobki to się z niego koledzy śmiali, że się nie zna :). Potem odpuscilem. To bylo jego hobby i tak się tym bawił aby odczuwać satysfakcję a nie alienować się od reszty.

Mlody ma swoje karty. Ja mam kolekcje orginalnego Base setu. Doproxowalem parę kart tak aby się dało grać na ewolucje starterów i w sumie nawet raz nie zagrałem.
Swoją drogą te nowe kart w porównaniu do Base Setu są nierealnie silne i nie można ich łączyć.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Imio »

Na allegro za 40 mogę kupić dzieciakom 36 busterkow.
Lub 2 paczki oryginalne. Dla dzieciaka zbieracza, gracza wg własnych zasad, naprawdę nie ma znaczenia oryginalny czy nie. Chyba, że mu ktoś coś do głowy nakładzie.
Ja przyznam się pojąłem się zwrócenia uwagi na fakt oryginalności. Ale nie drążyłem tematu, jak syn pokazał, że umie w matematykę 🙂.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Z tymi boosterami za 40pln uważaj. Raz sobie to syn kupił i w tych 36 było może 20 wzorów. Karty powtarzały się jak szalone. Tak naprawdę nie wiesz na co trafisz kupując lewe karty.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Probe9 »

Mój pierwszy zakup to też był booster box za 40 pln i tymi kartami dziecko się bawi i nosi do przedszkola. Ale w domu gramy normalnymi i tamtych już raczej kupowac nie będę. Piractwo to zło i już :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: karawanken »

Kurcze to chyba nie jestem normalny, że kupujemy dzieciakom tylko oryginalne karty. Jak kiedyś sami przypadkowo kupili podróbki to poleciały do kosza. Akurat moi się nie wymieniają za dużo i wiedzą jak odróżnić podróbkę. Może kiedyś sprzedadzą kolekcje za 300% :D
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Ja to postrzegam jako doświadczenie towarzyskie dla dzieci. Uczą się wartości kart, tego, że są rzadsze i pospolitsze, muszą się nauczyć zasad handlu itp.
Sam zbierałem karty NBA, potem/wcześniej kartwczki do segregatorów. Taka kolej rzeczy, że dzieciom włącza się chęć wymieniania czymś.

Byliśmy raz w Empiku bo coś robiliśmy w galerii i młody oglądał z żoną blistery czy coś. Ja gdzieś poszedłem z małym więc tego nie widziałem. Podeszlo dwóch kilkunastolatków do żony i w pelnej konspiracji "Prosze Pani, tam dalej jest Szop Gracz i można kilka zlotych taniej boostera kupić".
Takich ludzi nam potrzeba aby przyszlosć była lepsza!
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: zedd »

szczudel pisze: 18 lip 2023, 12:09 Nie wiem co macie do podróbek? Po prostu nie-orginalne karty ze starszych setów.
Imio pisze: 18 lip 2023, 13:50Dla dzieciaka zbieracza, gracza wg własnych zasad, naprawdę nie ma znaczenia oryginalny czy nie.
Nie kupuję podróbek, bo:
  1. nie mam pewności, czy surowiec, z których są wykonane, jest bezpieczny dla dziecka. W komentarzach w największym serwisie aukcyjnym, pod podróbkami, ludzie piszą, że "farba szybko schodzi". To zostaje na rękach dzieci, a że nie wiem, kto to produkował i fakt, że cena jest skrajnie niska, nie budzi mojego zaufania.
  2. to kradzież własności intelektualnej. Traktuję to jako lekcję dla dziecka, bo tak jak nie chciałbym, żeby ono kiedykolwiek kogoś okradało, wykorzystując czyjąś pracę do własnego zarobku, tak samo nie chciałbym, żeby zostało okradzione, jeśli wymyśli coś własnego.
Kupując oryginalne karty, sprawdzamy wspólnie wartość kart i te cenniejsze lądują w specjalnym klaserze, który nie jest zabierany do szkoły. Może kiedyś sobie te karty sprzeda, może kiedyś sobie nimi pogra - jego decyzja.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Nie musisz mnie przekonywać do orginałów. Jeżeli dla was kluczowym aspektem TCG jest "T" i sprawia wam to frajdę to tak róbcie. Gra ma sprawiać radość w każdej postaci. W przeciwnym przypadku po co nanią tracić czas?

Nie wiem czy sprzedawałeś karty, ale nie jest tak kolorowo, że jak widzisz kartę na takim np cardmarkecie to za tyle ją sprzedasz. Wiem, że na ludzi wyobraźnie działają ceny orginalnego pierwszego Charizarda, ale nie jest to coś co się powtórzy.

Jestem specyficznym konsumentem, bo kupuje wszystko orginalne za wyjątkiem czegokolwiek na licencji Nintendo, a generalnie nic od nich nie kupuje. Niech się udławią. Robią przepłaconą miernotę, niech inni im to sponsorują. Mnie juz dość nacieli na Nintendo Switch. Nie kupiłem dziecku ani jednej orginalnej karty Pokemon (nieorginalnej też nie). To było jego hobby, jego pieniądze.

Zastanawia mnie czy jak tak sprawiasz sprawę, to mam rozumieć, że nie kupisz uzywki przez cardmarket ani sam nigdy karty nie sprzedasz bo to też szkodzi producentowi.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: zedd »

szczudel pisze: 21 lip 2023, 08:21 Nie musisz mnie przekonywać do orginałów. Jeżeli dla was kluczowym aspektem TCG jest "T" i sprawia wam to frajdę to tak róbcie.
Nie no, jasne, że gramy!
Podróbkami się nie da, z uwagi na:
  • Inne kolory rewersów - od czarnych, srebrnych, złotych, tęczowych po takie z efektem 3D czy fakturką. Nie da się złożyć talii z podróbek, chyba że ograniczymy się do jednego wzoru, ale wtedy tam jest mnóstwo powtórek.
  • W podróbkach w zasadzie nie występują karty energii, więc trzeba i tak sięgać po oryginalny produkt, aby grać.
  • Podróbki mają powykręcane umiejętności i liczbę punktów HP - nie da się tym sensownie walczyć - wartości nieraz jak w Dragonballu - 7000 obrażeń, 16000 HP. Szkoda mi by było czasu na przeglądanie i tworzenie talii.
szczudel pisze: 21 lip 2023, 08:21Nie wiem czy sprzedawałeś karty, ale nie jest tak kolorowo, że jak widzisz kartę na takim np cardmarkecie to za tyle ją sprzedasz.
Tak, sprzedawałem do MTG, wiem jak to działa, i wiem ile szrotu generuje kupowanie boosterków. Nie jest to powód, dla którego kupuję karty, o tym, że syn sobie zdecyduje w przyszłości czy te cenniejsze chce spróbować sprzedać, czy sobie zostawić pisałem z uwagi na to, że ma po prostu możliwość podjęcia takiej decyzji. Może je równie dobrze oddać komuś, zniszczyć, wymienić.
szczudel pisze: 21 lip 2023, 08:21Zastanawia mnie czy jak tak sprawiasz sprawę, to mam rozumieć, że nie kupisz uzywki przez cardmarket ani sam nigdy karty nie sprzedasz bo to też szkodzi producentowi.
Drugi obieg nie szkodzi producentowi, jest wkalkulowany w biznes. Producentowi szkodzi towar podrobiony. Ja sprawę postawiłem jasno - nie kupuję podróbek, nieważne jakiego produktu. Rozumiem natomiast i szanuję bojkot jakiejś firmy - np, w Twoim wypadku Nintendo i niekupowanie ich towaru w ogóle. To jest forma protestu, którą sam stosuję w przypadku niektórych marek z innych kategorii. Nie oznacza to jednak, że bojkotując, dajmy na to adidasa, kupię buty adidosa. Przekładając to na karciankę, jeśli chciałbym bojkotować Nintendo, to nie kupowałbym Pokemonów w ogóle, kupiłbym Magica, Dragonballa, cokolwiek innego. Natomiast mój syn jest inną osobą i ma prawo mieć inne podejście do tej marki, ale nadal wolałbym, żeby wtedy kupował produkt oryginalny, niż kupował podróbki z powodów przytoczonych wcześniej (nieznane pochodzenie i użyte surowce oraz kradzież własności intelektualnej).

Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny - nie pochwalam go, ale rozumiem, że kogoś po prostu może nie być stać na podróbki. Jestem jednak zdania, że wtedy można nie kupować tego w ogóle, chociaż ciężko jest dziecko wykluczyć z jakiejś mody panującej wśród rówieśników.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: gogovsky »

Znaczy ja mam podróbki głównie z tym z gym heroes i gym challenge z 2000 :) rewers był tylko ciut jaśniejszy plus były białe ramki zamiast żółtych :) ale karty były 1 do 1, tylko wyglądały jak drukowane u "chińczyka". Więc śmiało można było grać nawet bez koszulek z rewersem :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: szczudel »

Strasznie się miotasz w zeznaniach. Chcesz powiedzieć, że kupujesz orginały i nie grasz w koszulkach? Jak inaczej przeszkadza rewers?
Można niby grać w przezroczystych, tyle, że jak się gra boardgame style, to strasznie łatwo pomieszać decki.

Szunuję twoje podejście do orginalnych kart Pokemona. Kupuj, czerp z tego jak najwięcej radości. Ty i twoje dzieci.
Nie podoba mi sie natomiast twoje stygmatyzowanie podróbek które próbujesz wpoić dziecku. Nie każdego stać na to aby wydawać kilkanascie złotych na karteczki, które do momentu wydania kilkuset złotych nie za bardzo mają zastosowanie. Nie każdy też ma nawiedzonego ojca, który mu dopłaca do kart "bo podróbki". Wymienianie się przez dzieci to świetna zabawa towarzyska i jak przyjdzie taki "ważniak" co będzie ludzi od podrób wyzywał to raczej szybko się skończy towarzyski aspekt wymieniania.

Swojemu dziecku wytłumaczyłem jak rozróżniać podrabiane karty, ale po tym jak jego uświadamianie kolegów spotkało się z wrogością szybko mu poleciłem nie przejmowac się tym ale "uzbierać jak największa kolekcję". Bardzo mi się spodobało jak postanowił ściągnac po 3 kopie kart których nie mają koledzy z Cardmarketu. Jedną dla siebie, a dwie na wymianę, aby "rynku nie zepsuć" - to się od żony nauczył :).
O to w tym tak naprawdę chodzi. Chcesz grywać kolekcjonowoć, w porządku. Ale daj tym, którzy też chca uczestniczyć w szkolnym życiu dołączyć do zabawy. Swoją droga wolę zagrać przeciwko ciekawemu decku na podróbkach niż kolejnemu "orginalnemu" starterowi. Jeżeli dzieciaki złapia bakcyla i przejdą od zbierania do grania, to jeszcze ich gra wydoi. Inna sprawa, ze chyba nikt w szkole syna nie przeszedł z kolekcjonowania do grania (poza moimi młodymi).

Swoją drogą nie uważam, aby gra TCG była odpowiednia dla kogoś bez własnego źródła dochodu.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: Imio »

zedd pisze: 21 lip 2023, 08:03 Nie kupuję podróbek, bo:
...
Nigdy nie masz pewności odnośnie surowca.

Kupowanie nieoryginalnych kart to kradzież własności intelektualnej - bzdura. Mylisz pojęcia. Stwierdzenie pokazuje całkowite niezrozumienie zagadnienia lub szalone uproszczenie bądź zwykły brak wiedzy.

Ponadto. W podróbkach w zasadzie nie występują karty energii - bzdura. Wynika zapewne z rozszerzenia przez Ciebie własnych lub czyichś doświadczeń do poziomu standardu.

Udanego weekendu.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Pokemon TCG (Takumi Akabane, Tsunekaz Ishihara)

Post autor: raj »

Proponuję abyście założyli osobny temat na potrzeby dyskusji o restauracjach, prawdopodobieństwie, mięsie oraz schodzącej farbie i co jest lepsze.
Tutaj ograniczcie się do dyskusji o Pokemonach. Choć rozumiem, że ta gra jest tak przesiąknięta podróbkami że nie da się uniknąć nawiązań do podróbek, to niech dyskusja około podróbkowa nie dominuje w tym temacie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ