Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Przyszłość wydawnicza Arkham Horror:LCG po polsku

Post autor: NeXuS AlphA »

Ja kiedyś pilnowałem by nie przegapić ani jednego mythosa bo raz dwa znikały. Udalo sie na bieżąco je zdobywac. Mając dwa stare startery wziąłem też w nowym wydaniu. Na krawędzi ziemi też wziąłem.
Rzeczy kupowali i ci co weszli od początku i ci co dochodzili.

... I tu moja opowieść zakupowa się kończy.
Nowych wydań nie brałem (jasne pudełko nowe chciałbym mieć, ale skoro mam karty to już średnio mądre kupować raz jeszcze)., Scarlett Keys też nie wziąłem ostatecznie (póki co inne rzeczy zepchnęły HwA:lcg ze stołu) choć pierwotnie nakręciłem się na nie trochę przez sentyment do Eldritcha.

Wiadomo, że nie jestem wzorcem, ale na pewno nie jestem jedyny który na jakimś etapie wyhamował. Nowe wydania tego co było to już tylko target "nowowchodzących" a zatem mniejszy niż ogol zainteresowanych HwA. Pierwotnie wszystko co wychodziło, sprzedawało sie nim jeszcze doszło do sklepów, które to i tak miały nieraz limitowane ilości jakie mogły zamówić. Aktualnie reprinty leżą w sklepach jak widać. Nawet Scarlet Keys gdybym chciał to bez problemu mogę kupić, co było nie do pomyślenia kiedyś jak się przegapiło.

Mi to jasno pokazuje że rynek zbytu się zmniejszył, no chyba że Galakta przeszarżowała z ilością lub zaryzykowała z tym co wymagało FFG.
Jeśli produkt leży w magazynie, kasa jest zamrożona to w biznesie nikt nie będzie się szarpał dokładając do tego kolejne, które może skończyć tak samo.
Nowe rzeczy łatwiej wydawać bo i rynek zbytu szerszy a i rynek wtorny towaru nie posiada po polsku; no i przy tym linia jest też podtrzymana.

Gdyby przecież reprinty miały satysfakcjonująca sprzedaż a i różne zestawy mitów też nie leżały mimo upływu czasu, to pewnie Galakta szłaby bez problemu w kolejne reprinty. Więc jak zawsze będzie o czym myśleć wtedy gdy będzie to biznesowo opłacalne. A to nie jest "jasną, konkretną odpowiedzią"...


I tak można oczywiste oczywistosci pisać, wskazując logikę, biznes, fakty (co jak dla mnie dobrze już opisali inni powyzej) ale...w tym temacie jak bumerang powraca spiew z gatunku, że "syty głodnego nie zrozumie, a ja chcem łatwo zakupić co bylo a nie mam" / "jak nic zamykają linie bo nie wydali X lub Y" :roll: nic że dostajemy wszystko CO NOWE bez jakiś większych problemów w tym tłumaczenie scenariuszy PnP, jakby z tego był jakiś pieniądz (no chyba że dla drukarni z tytułu fanowskich drukow).
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

kubaf7 pisze: 05 sie 2023, 10:17 A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
Redor
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 21:34
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Redor »

shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29
kubaf7 pisze: 05 sie 2023, 10:17 A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
Po raz kolejny widzę w tym temacie, że ktoś traktuje swoje domysły jako prawdę objawioną.

Nie było żadnego oficjalnego komunikatu ze strony Galakty, że rezygnują z wydawania Horroru w Arkham LCG. Nie wprowadzaj proszę innych w błąd.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29
kubaf7 pisze: 05 sie 2023, 10:17 A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
Poproszę źródło takiej informacji, bo podejrzewam, że to IDZD.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29 Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
To się naprawdę robi nudne. Prośba o źródło, jeśli takiego nie masz to przestań wprowadzać ludzi w błąd.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Miszon pisze: 05 sie 2023, 16:19
shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29
kubaf7 pisze: 05 sie 2023, 10:17 A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
Poproszę źródło takiej informacji, bo podejrzewam, że to IDZD.
Niestety kolega shuji ma za cel ciągłe wprowadzanie ludzi w błąd i wciskanie, że Galakta już nie wyda nic do AH LCG.
Taki niepotrzebny pseudo-trolling.
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MisioKret »

Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

MisioKret pisze: 05 sie 2023, 18:09 Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
Ojoj jaka tu grupa obrońców Galakty się zebrała ;)

Obrazek

A cytat wyżej to już jakby właściciel lub udziałowiec poczuł się urażony... :shock:
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Dako pisze: 05 sie 2023, 18:27
Ojoj jaka tu grupa obrońców Galakty się zebrała ;)

A cytat wyżej to już jakby właściciel lub udziałowiec poczuł się urażony... :shock:
Nie chodzi o samą Galaktę. Prędzej już o polską wersję AH LCG.
Ale głównie chodzi o to, że ów osobnik notorycznie wypisuje niesprawdzone informacje. Sianie takiego fermentu w żadnym stopniu nie przynosi korzyści.

Od kilku lat współpracuję z Galaktą. Zajmuje się korektą polskiej wersji językowej AH LCG i jak widzę, że ktoś od dłuższego czasu próbuje złośliwie wprowadzać innych błąd, to nie widzę powodu by nie zareagować.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dako pisze: 05 sie 2023, 18:27 Ojoj jaka tu grupa obrońców Galakty się zebrała ;)
Spoiler:
Jak ktoś z uporem maniaka wciska swoje imaginacje jako prawdy objawione, bo to poniżej:
shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29 Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
nie wygląda jakby zostawiało jakąkolwiek przestrzeń na dyskusje, to ja mam ochotę potraktować go jak zwykłego trolla.

Bo ludzie pytają w dobrej wierze, i mogą nie mieć świadomości, że odpowiada im osoba "nie do końca wiarygodna" w tym temacie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MisioKret »

Dako pisze: 05 sie 2023, 18:27
MisioKret pisze: 05 sie 2023, 18:09 Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
A cytat wyżej to już jakby właściciel lub udziałowiec poczuł się urażony... :shock:
Tolerowanie rozpowszechniania niesprawdzonych informacji odnośnie czyjegoś biznesu, bez podania źródła, jako prawd objawionych, jest dla mnie najdelikatniej mówiąc niedojrzałe.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Luko_b »

MisioKret pisze: 05 sie 2023, 18:09 Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
Sugerujesz, ze kolega od trolowania wchodzi w sklad spolki/przedsiebiorstwa i celowo dziala na jej niekorzysc? Jezeli nie to ma absolutne prawopoddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:20 Jezeli nie to ma absolutne prawo poddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
:?: Gdyż :?:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Luko_b »

Miszon pisze: 06 sie 2023, 11:30
Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:20 Jezeli nie to ma absolutne prawo poddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
:?: Gdyż :?:
Gdyz absolutnie nic mu tego nie zabrania. Rownie dobrze, moze powiedziec, ze w oparciu o to co wie to Galakta nie wyda juz zadnej gry oprocz tych ktore juz zapowiedziala. Nie ma to zadnego zwiazku z dzialaniem na niekorzysc „firmy”.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

ZygfrydDeLowe pisze: 06 sie 2023, 09:20 Z jednej strony chciałbym, żeby seria była kontynuowana, z drugiej to nowi badacze bardzo mi nie pasują, bo nie mogę do nich używać standów z EH.
Spoiler:
Hah mam calusieńkiego Eldritcha, a nie wpadłem na takie rozwiązanie :lol: Fajny patent, trzeba spróbować.
Ayaram pisze: 06 sie 2023, 09:17
Myślę, że sama kampania to jednak trochę za mało, bo jednak to gra z deck-buildingiem. Zgadzam się natomiast, że o ile przy kartach graczy już jest już wręcz przesyt, zaczynają pojawiać się rzeczy mocno przekombinowane, i ogólnie po kartach czuć w jakim zaawansowanym miejscu gierki jesteśmy - tak dobre kampanie mogą wydawać właściwie w nieskończoność. Osobiście bym tu widział wyjście też 3cie: Cała kampania z dorzuconym 1 badaczem, dosłownie 10 kopiami nowych kart. I to już by IMO wystarczyło, by poczuć powiew nowości, by mieć pretekst do zagrania tej nowej kampanii z czymś nowym i by się dalej wszystko kulało.
Mogliby jeszcze trochę odważniej wyznaczać target tj. uderzyć do fanów i weteranów serii. Aktualnie każda kampania do gry wymaga jedynie podstawki. Takie podejście jest oczywiście zrozumiałe z wielu powodów, ale byłoby miło nie musieć oglądać ciągle tych samych, ogranych do bólu, podstawowych zestawów spotkań z podstawki. Mogliby wypuścić kampanię, do której wymagane jest, oprócz core setu, dunwich czy carcosa. Odwagi trochę. Turbo dużo plejasów ma to w kolekcji.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:36
Miszon pisze: 06 sie 2023, 11:30
Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:20 Jezeli nie to ma absolutne prawo poddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
:?: Gdyż :?:
Gdyz absolutnie nic mu tego nie zabrania. Rownie dobrze, moze powiedziec, ze w oparciu o to co wie to Galakta nie wyda juz zadnej gry oprocz tych ktore juz zapowiedziala. Nie ma to zadnego zwiazku z dzialaniem na niekorzysc „firmy”.
Oczywiście ma prawo mówić co chce. Ma prawo kłamać, konfabulować, trollować, poświadczać świadomie nieprawdę itp itd.
Tylko właśnie to jest sednem problemu.
Że ktoś przychodzi tu na forum do naszej społeczności i kłamie, to jest to zachowanie, które ogół nie powinien akceptować. Kwestia przyzwoitości? Jak sądzisz?
Jeśli ktoś się mija z prawdą, ponieważ czegoś nie wie to jedno. Ale jeśli ktoś świadomie wprowadza innych w błąd to już jednak powinno to być potępiane.
Natomiast co innego, gdyby powiedział co jest powodem takich a nie innych konkluzji. Jakieś źródło wiarygodne.

Poniekąd świadomie w tym przypadku kłamanie jest działaniem na niekorzyść firmy.

Jak widać FFG zapowiedziało nowy cykl. Trzeba czekać cierpliwie czy Galakta go zapowie. I jeśli tylko taka wiadomość się pojawi, to będzie można ten oftop podsumować.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:20
MisioKret pisze: 05 sie 2023, 18:09 Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
Sugerujesz, ze kolega od trolowania wchodzi w sklad spolki/przedsiebiorstwa i celowo dziala na jej niekorzysc? Jezeli nie to ma absolutne prawopoddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
On nie poddaje w wątpliwość, on kategorycznie stwierdza. Przypomnę może od czego się zaczęło:
shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29 Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
To nie było:
"Nie ma pewności, czy wydawca będzie zainteresowany wydaniem kolejnej kampanii", ani nawet "Moim zdaniem Galakta nie wyda już nic do tej gry". Bardziej to brzmiało jak powtórzenie oficjalnego stanowiska firma.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

nolify pisze: 06 sie 2023, 11:37 Mogliby jeszcze trochę odważniej wyznaczać target tj. uderzyć do fanów i weteranów serii. Aktualnie każda kampania do gry wymaga jedynie podstawki. Takie podejście jest oczywiście zrozumiałe z wielu powodów, ale byłoby miło nie musieć oglądać ciągle tych samych, ogranych do bólu, podstawowych zestawów spotkań z podstawki. Mogliby wypuścić kampanię, do której wymagane jest, oprócz core setu, dunwich czy carcosa. Odwagi trochę. Turbo dużo plejasów ma to w kolekcji.
Tego bym bardzo nie chciał. W taki sposób tworzysz spirale do zakończenia serii bo każdy kto kupi core musi kupić Carcose by kupić najnowsze cykl. To powoduje, że Carcosa i inne stare dodatki sprzedają się lepiej niż nowe. FFG powinno tak projektować i reklamowac grę by dla nowego gracza najatrakcyjniejszym cyklem był zawsze ten najnowszy. Wtedy nowości się sprzedają = gra się rozwija. Idealnym narzędziem do tego o czym napisałeś są Powroty...
Chciałbym by Powroty powróciły( :-) ) w jeszcze większej formie. Więcej urozmaiceń kampanii, możliwość podmiany spotkan z core setu na inne i jakieś fajne pomysły typu karty tarota z Powrotu Kręgu. Tam było miejsce na takie realizacje. Można by je jeszcze uatrakcyjnić dodając parallel investigatorow w kolejności wydawania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

Arius pisze: 05 sie 2023, 16:54
Miszon pisze: 05 sie 2023, 16:19
shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29

Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
Poproszę źródło takiej informacji, bo podejrzewam, że to IDZD.
Niestety kolega shuji ma za cel ciągłe wprowadzanie ludzi w błąd i wciskanie, że Galakta już nie wyda nic do AH LCG.
Taki niepotrzebny pseudo-trolling.
Przecież już wrzucałem, sami mi to napisali - nowej ery nie wydadzą a nowych rzeczy nie planuja



Obrazek
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Coen »

shuji pisze: 06 sie 2023, 14:17
Przecież już wrzucałem, sami mi to napisali - nowej ery nie wydadzą a nowych rzeczy nie planuja



Obrazek
No ale przekręciłeś ich słowa, czy też dopowiedziałeś sobie. Nowych rzeczy nie nie planują, ale nie chcą niczego deklarować i zobaczą co będzie dalej.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Luko_b »

Arius pisze: 06 sie 2023, 12:34
Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:36
Miszon pisze: 06 sie 2023, 11:30 :?: Gdyż :?:
Gdyz absolutnie nic mu tego nie zabrania. Rownie dobrze, moze powiedziec, ze w oparciu o to co wie to Galakta nie wyda juz zadnej gry oprocz tych ktore juz zapowiedziala. Nie ma to zadnego zwiazku z dzialaniem na niekorzysc „firmy”.
Oczywiście ma prawo mówić co chce. Ma prawo kłamać, konfabulować, trollować, poświadczać świadomie nieprawdę itp itd.
Tylko właśnie to jest sednem problemu.
Że ktoś przychodzi tu na forum do naszej społeczności i kłamie, to jest to zachowanie, które ogół nie powinien akceptować. Kwestia przyzwoitości? Jak sądzisz?
Jeśli ktoś się mija z prawdą, ponieważ czegoś nie wie to jedno. Ale jeśli ktoś świadomie wprowadza innych w błąd to już jednak powinno to być potępiane.
Natomiast co innego, gdyby powiedział co jest powodem takich a nie innych konkluzji. Jakieś źródło wiarygodne.

Poniekąd świadomie w tym przypadku kłamanie jest działaniem na niekorzyść firmy.

Jak widać FFG zapowiedziało nowy cykl. Trzeba czekać cierpliwie czy Galakta go zapowie. I jeśli tylko taka wiadomość się pojawi, to będzie można ten oftop podsumować.

Zeby bylo jasne to ja absolutnie nie pochwalam tego co (ani jak) mowi kolega o Galakcie. Nie lubie takiego deftyzmu i sam czekam na kolejne cykle.

Niemniej sama Galakta ma na stronie zakladke plany wydawnicze. Nie ma tam nowego cyklu wiec na dzien dzisiejszy piszac „Galakta nie planuje wydac nowych cykli” on ma niestety racje. To jest informacja publiczna i jezeli shuji nie jest bezposrednio zwiazany z Galakta to wcale nie mowi nieprawdy. Albo przynajmiej ma tyle samo racji co Ci ktorzy mowia, ze Galakta na pewno go wyda. Zyczeniowe myslenie nic tutaj nie zmienia.

2: nie kazda nieprawdziwa informacja o spolce to dzialanie na niekorzysc spolki/przedsiebiorstwa. Do tego musza jeszcze wystapic inne warunki ktore (wg mojej wiedzy) nie wystepuja.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: toblakai »

Coen pisze: 06 sie 2023, 14:48
shuji pisze: 06 sie 2023, 14:17
Przecież już wrzucałem, sami mi to napisali - nowej ery nie wydadzą a nowych rzeczy nie planuja



Obrazek
No ale przekręciłeś ich słowa, czy też dopowiedziałeś sobie. Nowych rzeczy nie nie planują, ale nie chcą niczego deklarować i zobaczą co będzie dalej.
Dokladnie. Brak planu to nie to samo co plan, aby nie wydawać.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Luko_b »

Mr_Fisq pisze: 06 sie 2023, 12:36
Luko_b pisze: 06 sie 2023, 11:20
MisioKret pisze: 05 sie 2023, 18:09 Taki pseudo-trolling podciągnąłbym pod działanie na szkodę firmy.
Sugerujesz, ze kolega od trolowania wchodzi w sklad spolki/przedsiebiorstwa i celowo dziala na jej niekorzysc? Jezeli nie to ma absolutne prawopoddawac w watpliwosc (nieujawnione) plany Galakty.
On nie poddaje w wątpliwość, on kategorycznie stwierdza. Przypomnę może od czego się zaczęło:
shuji pisze: 05 sie 2023, 15:29 Na ten moment polski wydawca nie planuje nic wydawać do tej gry
To nie było:
"Nie ma pewności, czy wydawca będzie zainteresowany wydaniem kolejnej kampanii", ani nawet "Moim zdaniem Galakta nie wyda już nic do tej gry". Bardziej to brzmiało jak powtórzenie oficjalnego stanowiska firma.
Tak jak odpisalem wyzej, wszystko jasne ale on niestety tylko potwierdza to co sama Galakta ma na stronie (w planach wydawniczy). Tu mozna dyskutowac o ujawnionych i nieujawnionych planach ale na chwile obecna informacja publiczna jest taka, ze nie ma takich planow.
Tu nie zamierzam dyskutowac kto ma racje (licze, ze shuji sie myli). Powtorze tylko, ze to co on napisal nie jest dzialaniem na niekorzysc spolki (chyba ze shuji jest z Galakty, wtedy to co innego :))
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Dobra drama Panowie. Nikt nie gra, kazdy sie przekomarza :P

Troche mnie kusilo, by zrobic zart/memik "This is it! - ostateczny test dla planow Galakty wzgl HwA" ale dobrze, ze ugryzlem sie w jezyk ;)

A ten nowy Midsommar to patrzac za okno moglby wlasnie trafiac do sklepow z premiera na GenCon, a jak wydadza na jesien/zime to jakos dziwnie. Moze to jakis poslizg w fabrykach? Czy to tylko ja jestem takim esteta-upierdliwcem? :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Luko_b pisze: 06 sie 2023, 15:01 Tak jak odpisalem wyzej, wszystko jasne ale on niestety tylko potwierdza to co sama Galakta ma na stronie (w planach wydawniczy).
Nie - brak informacji, to nie informacja.
Tzn. w myśl tej logiki to Galakta nie planuje wydania drugiego dodatku do Wojna o Pierścień: Gra karciana. Proponuję z takim newsem wyskoczyć w odpowiednim wątku :roll:
Luko_b pisze: 06 sie 2023, 15:01 Tu mozna dyskutowac o ujawnionych i nieujawnionych planach ale na chwile obecna informacja publiczna jest taka, ze nie ma takich planow.
Nie ma planów w zakresie wydania Zapomnianej Ery w pierwszym druku. To z grubsza wynika z zamieszczonego sceena:
shuji pisze: 06 sie 2023, 14:17 Przecież już wrzucałem, sami mi to napisali - nowej ery nie wydadzą a nowych rzeczy nie planuja

Obrazek
Poza tematem pierwszego drugi Zaginionej ery, to ja tam nie widzę stanowczego: nie planujemy, tylko co najwyżej: "się zobaczy, nie potwierdzamy."
Brakuje też pytania do tej odpowiedzi.

Luko_b pisze: 06 sie 2023, 15:01 Powtorze tylko, ze to co on napisal nie jest dzialaniem na niekorzysc spolki (chyba ze shuji jest z Galakty, wtedy to co innego :))
W kwestiach prawnych - nie znam się, nie wypowiadam się.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ