Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Hejka jeszcze raz ;)

Założyłem FP na facebooku mojego przyszłego sklepu:
https://www.facebook.com/Sortiruss/

Nazwa jakże oryginalna - Sortirus :lol:. Doszedłem do wniosku, że mój nick dobrze nawiązuje do insertów, chyba od samego początku powstania tego nicku miałem je w głowie :D. Taka sama nazwa będzie mojej domeny - sortirus.pl.

Jest to fanpage mojego sklepu, obecnie są to tylko początki (przez to też nie tworzę nowego wątku). Inserty są - jak wspomniałem kilka postów wcześniej - średniej jakości, natomiast dzięki temu prawdopodobnie są w lepszej cenie (prawdopodobnie bo stare inserty będę przerabiać, by kosztowały mniej i były lepsze pod względem setup'u, teardown'u, rozgrywki), natomiast jakość będzie z czasem lepsza więc i cena pójdzie w górę. Czy cena będzie lepsza / gorsza - pytajcie na priv, wstępne oszacowanie ceny jestem w stanie podać.

Na fp powiedziałem że jest zniżka do końca marca -10%, dla forumowiczów będzie to -15% - kod:
gpsortirus, ważny do marca (moment otrzymania wpłaty). Od czego jest ta zniżka? Od wstępnych kosztów insertów, które można obliczyć na podstawie formuły z fanpage czy też z poprzedniego mojego postu. Najprawdopodobniej żaden insert nie zostanie zaktualizowany do końca marca, więc ceny z tym kodem będą najniższe. W przyszłości prawdopodobnie nie będę publikować aktualizacji moich insertów (wolę przypomnieć - projekty moich insertów będą darmowe, wersje deluxe czy nowość - wersje zaktualizowane będą już tylko dostępne w moim sklepie).

Na fp będę publikować:
- projekty moich insertów, podobnie jak tutaj,
- kody rabatowe,
- informacje o przyszłych insertach, częściej niż tutaj,
- ankiety,
- "tajniki" mojej wiedzy, jak tworzę inserty,
- ciekawostki,
- krótkie opinie o grach planszowych.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
rodan77
Posty: 762
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: rodan77 »

Dzięki za dobrą robotę, którą robisz.
Skorzystałem z Twojego projektu i druknalem insert do Arnaka z dodatkami.
Jednak mam problem z odpowiednim ułożeniem tego w pudełku od podstawki. Czy byłaby możliwość wrzucenia większej ilości zdjęć jak wygląda to w pudełku?
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

rodan77 pisze: 11 lut 2024, 20:58 Dzięki za dobrą robotę, którą robisz.
Skorzystałem z Twojego projektu i druknalem insert do Arnaka z dodatkami.
Jednak mam problem z odpowiednim ułożeniem tego w pudełku od podstawki. Czy byłaby możliwość wrzucenia większej ilości zdjęć jak wygląda to w pudełku?
Hej, jasne, wieczorem zrobię, z czym dokładnie masz problem? Z kartami?
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
rodan77
Posty: 762
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: rodan77 »

sortirus pisze: 12 lut 2024, 09:54
rodan77 pisze: 11 lut 2024, 20:58 Dzięki za dobrą robotę, którą robisz.
Skorzystałem z Twojego projektu i druknalem insert do Arnaka z dodatkami.
Jednak mam problem z odpowiednim ułożeniem tego w pudełku od podstawki. Czy byłaby możliwość wrzucenia większej ilości zdjęć jak wygląda to w pudełku?
Hej, jasne, wieczorem zrobię, z czym dokładnie masz problem? Z kartami?
Bardziej chodzi mi o położenie poszczególnych pojemników, żeby to jakoś pasowało do siebie i pudło się w miarę domykało.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

rodan77 pisze: 12 lut 2024, 10:59 Bardziej chodzi mi o położenie poszczególnych pojemników, żeby to jakoś pasowało do siebie i pudło się w miarę domykało.
Łap zdjęcia, sorka że wczoraj nie wysłałem, zabrakło czasu.
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - BRW Odrodzenie ALL IN

Post autor: sortirus »

W końcu po mękach koniec (no prawie, jest jeden dość spory minus który będę musiał w niedalekiej przyszłości naprawić), insert do Black Rose Wars Odrodzenie mieszczący ALL INa w 2 pudełkach:
printables

Cechy:
  • wspiera koszulki 70 micron,
  • w teorii wspiera pionowe przechowywanie - trzeba by tak ustawić, by figurki były na górze, pudełko na te duże figurki nie jest zbyt solidne. Pudełko z dodatku można na spokojnie przechowywać pionowo,
  • wszystko tak jak wspomniałem mieści się w 2 pudełkach - obecnie w podstawce oraz w Śmiertelnych Maskach lub w Apokalipsie,
  • 6 pojemników na komponenty gracza,
  • 7/8 pojemników na figurki - w wersji z pudełkiem od Śmiertelnych Masek jest 7 pojemników, jest też 6 figurek, które trzeba przechowywać w "Minis_Huge_Holder" luźno pomiędzy innymi figurkami. W wersji z pudełkiem od Apokalipsy - dochodzi pojemnik "Minis_Medium_Holder_3", który mieści 5 z tych 6 luźnych figurek, więc tylko jedna figurka jest luźno w tym "Minis_Huge_Holder",
  • pojemnik na wszystkie żetony - chciałem większość z nich przypisać do kart szkół magii, ale zabrakło miejsca,
  • 17 deck holderów na szkoły magii - tak by szybko je wyjąć i by nie pałętały się po stole :D.
Setupu raczej znacząco nie przyspiesza, może o te kilka minut, ale na pewno przyjemniej jest mieć 2 pudełka zamiast 9 :D).

Wymagania:
  • około 2050g / 2200g (w wersji z Apokalipsą) filamentu - sporo, ale szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, zastosowałem wszystkie techniki oszczędzania filamentu które obecnie wypracowałem. Około 1.7kg jest w pudełku od podstawki, reszta w dodatku,
  • łóżko minimum 220mm x 170mm - tutaj musiałem oszczędzać filament i miejsce, więc niektóre pojemniki są o wiele większe.
W przyszłości kilka rzeczy które mogą się zmienić:
  • Rozważam wzmocnienie pudełka "Minis_Huge_Holder" jak i może przearanżowanie trochę go, by ta jedna figurka która pozostała miała swoje docelowe miejsce a nie była luźno wrzucona, ale to daleka przyszłość.
Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • ISS Vanguard - pozytywnie zaskoczyłem się, że jednak byłem w pierwszej fali, więc nad tą grą teraz zacznę pracę. Grę już mam, czekam jeszcze na personal files i deluxe section boxes, ale section boxes prawdopodobnie nie będą miały miejsca w moim insercie - wydają się ogromne i zbyt dużo miejsca by zajmowały. Zrobię swoje "deluxe" section boxes, takie by zajmowały o wiele mniej miejsca i by prawdopodobnie miały miejsce na figurki jak i section pets (ale to jeszczę muszę przemyśleć). "Deluxe" bo spróbuję by wyglądały ładnie i klimatycznie, czy mi się uda - nie wiem :D. Moim głównym priorytetem nie będzie zmieszczenie wszystkiego do jednego pudełka - szczerze mówiąc nie wiem czy byłoby to możliwe. Chcę oczywiście zmieścić jak najwięcej, ale też skupię się na usprawnieniach zarówno rozgrywki jak i miejsca zajmowanego na stole - pojawią się prawdopodobnie dashboardy będące częścią tego insertu, mam też w planach kilka innych fajnych pomysłów,
  • Micro Architects - szczerze mówiąc nie wiem czy jest szansa by jakikolwiek insert tam wszedł, za mało miejsca i za dużo miejsca insert zabierze, ale po ISS spróbuję coś z tym zdziałać.
Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2024, 11:57 przez sortirus, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: Beerior »

Czy jest nadzieja na insert do Cyberpunka żeby zredukować ilość pudeł? 🥲
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Beerior pisze: 21 lut 2024, 20:50 Czy jest nadzieja na insert do Cyberpunka żeby zredukować ilość pudeł? 🥲
Oj niestety nie ma, gry nie wspierałem i kupować nie mam w planach :(
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Inserty zrobione na drukarce 3d by Sortirus

Post autor: sortirus »

Zaaktualizowałem zarówno printables jak i thingiverse jak i tutaj mój poprzedni post - dodane 2 pliki, dzięki którym można zastąpić pudełko Śmiertelne Maski pudełkiem Apokalipsa, dzięki czemu 5 z 6 luźnych figurek ma już swoje docelowe miejsce. Dodaje to trochę gramów, ale przynajmniej figurkom się już nic nie powinno stać (mimo wszystko w poprzedniej wersji też nie powinno, co najwyżej podczas wyciągania / wkładania).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - Władcy Ziemi + ważne info

Post autor: sortirus »

Obiecany insert do Władców Ziemi:
printables

Cechy:
  • wspiera koszulki 70 micron,
  • wspiera pionowe przechowywanie - pojemniki na kafle są luzem, więc mogą trochę latać, ale nie zauważyłem tego problemu u siebie,
  • 6 pojemników na komponenty gracza,
  • 4 pojemniki na kafle - by uporządkować je na stole,
  • pojemnik na karty - podobnie jak wyżej.
Setup poniżej 3 minut.

Wymagania:
  • około 480g - jak zawsze, zależy od konfiguracji,
  • łóżko minimum 145mm x 92mm.
Insert jest gotowy, nie zamierzam nic w nim zmieniać w przyszłości, tym bardziej że gry się pozbyłem.

Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • ISS Vanguard - prace dalej trwają, ostatnio spowolniły, mam teraz motywacje by to szybko skończyć bo pojawiła się kolejna planszówka, która potrzebuje na gwałt insertu,
  • Euthia 2024 ALL IN - wstępnie będę chciał spakować wszystko do 2 pudeł, z zapasem na kolejny dodatek, który zamierzam wspierać. Mimo że mam kartonowe organizery - nie będą one użyte, w podobnym stylu zrobię swoje, ale będę chciał urwać jak najwięcej milimetrów. Dodatkowo myślę nad wywaleniem niektórych zbędnych komponentów - 3 rodzaje żetonów gracza zastąpić kostkami, żetony ran zastąpić kostką K20 lub kilkoma K6 itd, urwie to trochę milimetrów jak i przyspieszy samą grę. Myślałem nad podobnymi teksturami co w Mage Knight, ale te kilka milimetrów tu czy tam może sprawić, że zabraknie miejsca, ale zobaczymy,
  • City of the Great Machine - jeszcze nie ograna, jeszcze nie wiem czy będzie warta zostawienia w kolekcji, ale jeśli tak to insert się pojawi mieszczący dodatek Eskalacje.
Jak tylko pokończę obecne inserty w planach (mam nadzieję, że zwolnię z nowymi planszówkami :D), to będę aktualizować stare inserty.
Przyszłe aktualizacje:
Spoiler:
Kolejności tych aktualizacji na tą chwilę jeszcze nie mogę zdradzić bo sam nie wiem, wiem tylko że nowy pojemnik do Ery Innowacji będzie niedługo dodany bo jest już gotowy.

Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Inserty by Sortirus - ISS Vanguard

Post autor: sortirus »

Euthia znacząco dodała chęci jak najszybszego ukończenia insertu do ISS Vanguard:
printables

Cechy:
  • częściowo wspiera koszulki 70 micron - tak właściwie i 70 i 90 i 110, zależnie od tego ile kart chcemy koszulkować (w pojemnik na karty odkryć i urazów - max 70 micron). Ja koszulkowałem tylko karty, które się tasuje, jest o wiele więcej miejsca by więcej zakoszulkować, ale będzie trudniej je odnaleźć podczas gry,
  • wspiera pionowe przechowywanie,
  • wspiera Section Pets oraz playmaty bez lid liftu,
  • 4 pojemniki na sekcje - karty, koszulki, kości, znacznik tury, figurki, figurka zwierzątka - to wszystko mieści się w pojemniku,
  • pojemnik na odkrycia, wydarzenia, urazy - każda talia ma swoje oddzielne miejsce, tutaj uwaga - warto je zakoszulkować do góry nogami, szczególnie urazy, by łatwiej wchodziły,
  • dwa pojemniki, jeden na karty eksploracji, drugi na karty zarządzania statkiem - wszystko potrzebne do danej fazy w jednym miejscu, oddzielone tak by można szybko i łatwo odnaleźć potrzebną nam kartę,
  • 2 pojemniki na żetony i komponenty do eksploracji,
  • pojemnik na kości, z półkami, tak by szybko móc odnaleźć i dowiedzieć się jakie mamy jeszcze kości do dyspozycji,
Setupu jeszcze nie sprawdzałem, na pewno odchodzi czas potrzebny na przygotowanie talii odkryć, urazów, ułatwiony jest dostęp do kart, kości i koszulek sekcji, łatwiej wszystko wyjąć i po prostu postawić na stole.

Wymagania:
  • około 1260g - jak zawsze, zależy od konfiguracji. Niektóre ściany jak np. pojemników na sekcje czy głównych na karty są grubsze - 32mm zamiast 16, chciałem tym zabiegiem zwiększyć ochronę dla figurek jak i wzmocnić pojemniki na karty, by nie pękły i nie wyginały się z racji na ciężar,
  • łóżko minimum 217mm x 129mm.
Insert jeszcze nie jest w pełni gotowy, ale z obecnych plików raczej nic nie będzie zmieniane (a jeśli już to jakieś drobne korekty). Planuję w niedalekiej przyszłości dodać dashboardy dla sekcji zastępujące maty i limitujące wymagane miejsce na stole. Dodatkowo rozważam jakiś pojemnik na oczekujące. W przyszłości jak przyjdzie 2 fala to prawdopodobnie rozszerzę ten insert o kolejny do kolejnych kampanii, wszystko trafi do pudełka Deadly Frontier. Nie zamierzam tworzyć insertu dla figurek z Close Encounters - początkowo chciałem je umieścić w podstawce, ale gdy zorientowałem się że nie będzie to możliwe to Close Encounters wylądowało na liście na sprzedaż.

Plany na przyszłość:
"Krótkie" podsumowanie co się zmieniło:
  • Euthia 2024 ALL IN - prace rozpoczęte, póki co zrobiony pojemnik na komponenty gracza - figurka, kości, żetony akcji w kapsułach 23mm(trochę na wcisk, ale wchodzą), żetony umiejętności / wyposażenia. Zdecydowałem się na kostki zamiast tarcz, żetonów wydobycia, elementali, handlu. Dlaczego? Idealnie chciałbym by każdy taki żeton miał swoje osobne miejsce, co zwiększy rozmiar pojemnika. Dodatkowo podczas mojej pierwszej rozgrywki jak i różnych gameplayów które oglądałem - często wychodzi sytuacja, że ktoś przez przypadek wyłoży zły żeton. Z racji że te żetony są tylko do punktacji - można je zastąpić kostkami i podczas punktacji zdejmować najpierw z gór, potem z miejsc handlu, na samym końcu z innych kafli. Jeśli ktoś będzie chciał użyć żetonów to testowałem że dalej się zmieszczą, ale będzie trochę ciężej wygrzebać żeton którego szukamy. Żetony ran pójdą do osobnego pojemnika, w którym będzie wszystko potrzebne do walki - finalnie nie zastąpie je kostkami D20 (ale może i na nie zrobię miejsce do podstawowych walk), bo żetony będą potrzebne do minionów czy walk z bossami, ale wrzucę je do jednego pojemnika, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Z insertem się nie spieszę, gdyż czekam na informacje co będzie w kolejnym dodatku, by zrobić miejsce, ale jeśli większość insertu skończę przed kampanią - prawdopodobnie dodam go jako WIP,
  • Hrabstwo Harrow - gra zamówiona w przedsprzedaży, więc insert do niej się pojawi.
Jak tylko pokończę obecne inserty w planach (mam nadzieję, że zwolnię z nowymi planszówkami :D), to będę aktualizować stare inserty.
Przyszłe aktualizacje:
Spoiler:
Kolejności tych aktualizacji na tą chwilę jeszcze nie mogę zdradzić bo sam nie wiem, wiem tylko że nowy pojemnik do Ery Innowacji będzie niedługo dodany bo jest już gotowy.

Plany:
Spoiler:
Bardzo odległe plany na przyszłość:
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
ODPOWIEDZ