Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: samuraj1369 »

Atamán pisze: 14 lip 2023, 21:45 Mnie zastanawia dlaczego tyle ludzi poszło w wariant Ultimate z platikowymi budynkami i metropoliami. Figurki rozumiem, ale po co komu te budynki? Wyglądają przeciętnie, są mniej wygodne do składowania itp.

Ale najbardziej mnie ciekawi mnie jak to ma działać z metropoliami - przecież w wersji z żetonami one mają oznaczenia z symbolem różnych bonusów, które zdobywa się po zbudowaniu oraz po utracie metropolii. Te plastikowe nie będą miały takiego symbolu - to co, gracz obok plastikowej położy też żeton? Jak inaczej to ma działać?
Bo Wersja Miniature jest 4 euro droższa niż wersja Ultimate przy skorzystaniu ze zbiórki na forum :D
Savior86
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2023, 09:59

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Savior86 »

Ja się zastanawiam czy któryś Polski wydawca wyda wersję detail później ? Rebel?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Hardkor »

Savior86 pisze: 02 sie 2023, 14:05 Ja się zastanawiam czy któryś Polski wydawca wyda wersję detail później ? Rebel?
Pewnie tak
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: gregoff »

Na 100% to Rebel łyknie
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Bucek30
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2020, 14:20
Has thanked: 1 time

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Bucek30 »

Witam, po co w ofercie jest dodatek meepli za 15 euro? Czy po to, że w trakcie gry może nam zabraknąć figurek, dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: OlazRed »

Bucek30 pisze: 02 sie 2023, 18:01 Witam, po co w ofercie jest dodatek meepli za 15 euro? Czy po to, że w trakcie gry może nam zabraknąć figurek, dobrze rozumiem?
Raczej po to, żeby mieć elementy zamienne. Głównie dla osób, kupujących wersję figurkową - chcieli mieć alternatywę i dokupić meple. W sumie nie ma logicznego powodu, który by tutaj powodował większą atrakcyjność takiego dodatku.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Kajak »

Bardzo przepraszam , nie znam sie na kikstarterach i tym podobnych rzeczach , ale czy będzie można tą grę kupić normalnie w sklepach?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Hardkor »

Kajak pisze: 17 mar 2024, 20:29 Bardzo przepraszam , nie znam sie na kikstarterach i tym podobnych rzeczach , ale czy będzie można tą grę kupić normalnie w sklepach?
W tej chwili chyba nie ma pewności, ale duża szansa, że Rebel wyda
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Lailonn »

Kajak pisze: 17 mar 2024, 20:29 Bardzo przepraszam , nie znam sie na kikstarterach i tym podobnych rzeczach , ale czy będzie można tą grę kupić normalnie w sklepach?
Skoro jest polska wersja, to na bank ktoś ją przygotował i to nie tylko do KS. Dodatki wyłącznościowe KS dla wspierających ale ogólnie gra trafi do klasycznej sprzedaży.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Hardkor »

Lailonn pisze: 17 mar 2024, 22:19
Kajak pisze: 17 mar 2024, 20:29 Bardzo przepraszam , nie znam sie na kikstarterach i tym podobnych rzeczach , ale czy będzie można tą grę kupić normalnie w sklepach?
Skoro jest polska wersja, to na bank ktoś ją przygotował i to nie tylko do KS. Dodatki wyłącznościowe KS dla wspierających ale ogólnie gra trafi do klasycznej sprzedaży.
No niekoniecznie. Twórcy mogli przygotować i to wcale nie znaczy, że jest wydawca.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Kajak »

To może inaczej ujmę sprawę.
Czy ja prosty chłop spod Nowej Hutu mogę gdzieś teraz tą nową wersję gry nabyć , najlepiej ją po prostu kupując ?
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Cyclades: Legendary Edition / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: OlazRed »

Kajak pisze: 18 mar 2024, 11:36 To może inaczej ujmę sprawę.
Czy ja prosty chłop spod Nowej Hutu mogę gdzieś teraz tą nową wersję gry nabyć , najlepiej ją po prostu kupując ?
Teraz - nie.
Za jakiś rok, może dwa lata - być może.
ODPOWIEDZ