Northgard - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Lathar_Pl
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2023, 09:57

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Lathar_Pl »

Zatem też będziemy sami decydować kogo likwidujemy z planszy.
Przyznam, że widziałem napis w instrukcji, że jest jak normalna jednostka ale sami przyznacie, że jednostka posiadająca 2 toporki jednak jest troszeczkę bardziej do likwidacji :D
W każdym razie dziękuję ;)
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Lathar_Pl pisze: 17 wrz 2023, 11:37 Zatem też będziemy sami decydować kogo likwidujemy z planszy.
Przyznam, że widziałem napis w instrukcji, że jest jak normalna jednostka ale sami przyznacie, że jednostka posiadająca 2 toporki jednak jest troszeczkę bardziej do likwidacji :D
W każdym razie dziękuję ;)
Pamiętaj jednak, że niedzwiadek nie może wchodzić na terytorium wroga oraz nie może się poruszać samodzielnie bez wikinga.
Lathar_Pl
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2023, 09:57

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Lathar_Pl »

Fakt, bez wikinga to rodzi czasem problem!
Natomiast co do drugiej kwestii, wydaje mi się, że ulepszona karta klanowa pozwala ruszać się niedźwiedziem po terytorium wroga na czas danego roku. Dobrze mówię?
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Lathar_Pl pisze: 17 wrz 2023, 12:09 Fakt, bez wikinga to rodzi czasem problem!
Natomiast co do drugiej kwestii, wydaje mi się, że ulepszona karta klanowa pozwala ruszać się niedźwiedziem po terytorium wroga na czas danego roku. Dobrze mówię?
No tak, tylko nie jest to standardowe działanie a efekt specjalny wynikający z karty klanowej.
Scofied_PL
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2017, 17:21
Lokalizacja: Łęczna/Lublin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Scofied_PL »

Haisenberg83 pisze: 17 wrz 2023, 11:45
Pamiętaj jednak, że niedzwiadek nie może wchodzić na terytorium wroga oraz nie może się poruszać samodzielnie bez wikinga.
Witam,
Gdzieś w instrukcji jest mowa o tym, że niedźwiedź nie może samodzielnie się poruszać? W ramce na temat dodatkowych mocy Kaija nie wspominają o tym.

Mam jeszcze pytanie dotyczące poruszania się np. kartą ruch 4x
1. Czy taką kartą mogę się ruszyć np. dwoma oddziałami wojsk które znajdują się na przeciwległych końcach mapy np. po 2 ruchy? Albo z 4 obszarów poruszyć się każdym wojskiem po raz. Czy jednak muszę ten ruch "zapoczątkować" w jednym obszarze i dopiero z niego np rozdzielać wojsko i iść w dwóch różnych kierunkach (coś jak przykład z instrukcji)?
2. I jak jest wtedy z walką? Czy mając taką kartę jedno duże wojsko może przedzierać się przez obszary i je przejmować np wywołując w każdym z nich walkę i później zostawiając w nim jednostkę aby kontrolowało obszar?

Graliśmy dzisiaj pierwszy raz w tą grę i była taka sytuacja, że gracz miał w jednym obszarze gdzieś 10 jednostek i kartę ruch 2x. Poszedł 9 jednostkami (1 jednostka została w obszarze z terytorium z dużym budynkiem) do sąsiada pokonał go, przejął jego terytorium z dużym budynkiem, a następnie tym samym wojskiem (8 jednostek, 1 została w zdobytym obszarze) dalej poszedł jako drugi ruch z tej samej karty do następnego sąsiada i sąsiedniego obszaru i zdobył kolejne terytorium z dużym budynkiem. Była to ostatnia zagrywana karta w danym roku, przez co wygrał grę przez kontrolę 3 zamkniętych terytoriów z dużymi budynkami.

Czy prawidłowo była rozegrana partia?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Scofied_PL pisze: 26 lut 2024, 23:11 1. Czy taką kartą mogę się ruszyć np. dwoma oddziałami wojsk które znajdują się na przeciwległych końcach mapy np. po 2 ruchy? Albo z 4 obszarów poruszyć się każdym wojskiem po raz.
Ad 1. Tak jest to prawidłowy ruch
Scofied_PL pisze: 26 lut 2024, 23:11 2. I jak jest wtedy z walką? Czy mając taką kartę jedno duże wojsko może przedzierać się przez obszary i je przejmować np wywołując w każdym z nich walkę i później zostawiając w nim jednostkę aby kontrolowało obszar?
Ad 2. Nie może. Gdy jednostki wejdą na teren wroga nie mogą się dalej poruszać, a pozostały ruch należy wykorzystać w inny sposób przed rozaptrzeniem walki. Po rozegraniu walki nie można dalej kontynuować ruchu z tej samej karty.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Rykas pisze: 27 lut 2024, 07:06 Ad 2. Nie może. Gdy jednostki wejdą na teren wroga nie mogą się dalej poruszać, a pozostały ruch należy wykorzystać w inny sposób przed rozaptrzeniem walki. Po rozegraniu walki nie można dalej kontynuować ruchu z tej samej karty.
To tu jeszcze tylko dopowiem, gdy chcesz zagrać kilka kart z ruchem w jednej turze.

Pierw wykorzystujesz ruch (cały lub nie) z jednej karty, potem rozpatrujesz bitwy, a dopiero no rozpatrzeniu wszystkich bitew rozpoczynasz ruchy z drugiej karty. Oczywiście jednostki, które wejdą na pole z przeciwnikami już się ruszyć nie mogą przed bitwą.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Scofied_PL pisze: 26 lut 2024, 23:11
Haisenberg83 pisze: 17 wrz 2023, 11:45
Pamiętaj jednak, że niedzwiadek nie może wchodzić na terytorium wroga oraz nie może się poruszać samodzielnie bez wikinga.
Witam,
Gdzieś w instrukcji jest mowa o tym, że niedźwiedź nie może samodzielnie się poruszać? W ramce na temat dodatkowych mocy Kaija nie wspominają o tym.

Mam jeszcze pytanie dotyczące poruszania się np. kartą ruch 4x
1. Czy taką kartą mogę się ruszyć np. dwoma oddziałami wojsk które znajdują się na przeciwległych końcach mapy np. po 2 ruchy? Albo z 4 obszarów poruszyć się każdym wojskiem po raz. Czy jednak muszę ten ruch "zapoczątkować" w jednym obszarze i dopiero z niego np rozdzielać wojsko i iść w dwóch różnych kierunkach (coś jak przykład z instrukcji)?
2. I jak jest wtedy z walką? Czy mając taką kartę jedno duże wojsko może przedzierać się przez obszary i je przejmować np wywołując w każdym z nich walkę i później zostawiając w nim jednostkę aby kontrolowało obszar?

Graliśmy dzisiaj pierwszy raz w tą grę i była taka sytuacja, że gracz miał w jednym obszarze gdzieś 10 jednostek i kartę ruch 2x. Poszedł 9 jednostkami (1 jednostka została w obszarze z terytorium z dużym budynkiem) do sąsiada pokonał go, przejął jego terytorium z dużym budynkiem, a następnie tym samym wojskiem (8 jednostek, 1 została w zdobytym obszarze) dalej poszedł jako drugi ruch z tej samej karty do następnego sąsiada i sąsiedniego obszaru i zdobył kolejne terytorium z dużym budynkiem. Była to ostatnia zagrywana karta w danym roku, przez co wygrał grę przez kontrolę 3 zamkniętych terytoriów z dużymi budynkami.

Czy prawidłowo była rozegrana partia?
Co do samodzielnego ruchu niedźwiadka to jest o tym w ramce o zdolności klanu. Dokładnie w trzecim punkcie. Jest napisane, że może się poruszać wraz z innymi jednostkami. Jest to jednoznaczne z tym że nie może się poruszać bez innych jednostek.

Co do ruchu i walki, to tak jak pisali już inni. Najpierw wykonujesz wszystkie ruchy z karty a później wszystkie walki które te ruchy wywołały. Ty decydujesz o kolejności, która walka pierwsza itd. Tak więc po walce nie ma już ruchów, a ruchy możesz dzielić na różne jednostki.
tomek30
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:29

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: tomek30 »

Cześć,
Mam pytanie odnośnie działania karty Wizja przyszłości, która mówi, że po zagraniu jej wybieram jedną kartę rozwoju lub osiągnięcia przed innymi graczami (te pięć kart, które wybiera się po zakończeniu swoich ruchów).
Otóż w ostatniej rundzie zagrywam ją i wybieram jako pierwszy kartę osiągnięcia, która według tego co jest napisane na karcie rozwoju wizja przyszłości ładuje na wierzchu mojego stosu dobierania. Po czym zagrywam kartę, która pozwala mi dobrać kolejna kartę z stosu dobierania i następnie zagrywam kartę osiągnięcia w trakcie siódmej rundy zdobywając punkty zwycięstwa.
Po zakończeniu ostatniej rundy przy liczeniu punktów zwycięstwa ponownie dostaje punkty za kartę osiągnięcia.
Czy to jest zgodne z zasadami ?
Mogę zdublować działanie karty osiągnięcia ?
tomek30
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:29

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: tomek30 »

Rykas pisze: 27 lut 2024, 07:06
Scofied_PL pisze: 26 lut 2024, 23:11 1. Czy taką kartą mogę się ruszyć np. dwoma oddziałami wojsk które znajdują się na przeciwległych końcach mapy np. po 2 ruchy? Albo z 4 obszarów poruszyć się każdym wojskiem po raz.
Ad 1. Tak jest to prawidłowy ruch


Myślę, że nie można tak.Możesz wskazać gdzie to jest w instrukcji ?
Przykład z 11 strony wskazuje inaczej.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Spoiler:
Obrazek

Co do wcześniejszego pytania według mnie karty osiągnięć nie da się zagrać podczas gry, żeby punktowała.
tomek30
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:29

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: tomek30 »

Też tak myślę, lecz przeczy to karta wizji przyszłości, która mówi żeby położyć ja na wierzch stosu dobierania kart. Jest też chyba taki zapis w instrukcji mówiący, że opis z kart jest nad instrukcją.


Co do ruchu to niezależne ruchy można traktować również tak, że przenoszę wiele jednostek na sąsiednie pola ale zaczynam tylko z jednego. Nie z wielu.
Nie jest to precyzyjnie opisane a dosyć ważne według mnie ponieważ dużo zmienia w czasie gry
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

tomek30 pisze: 11 mar 2024, 21:48 Też tak myślę, lecz przeczy to karta wizji przyszłości, która mówi żeby położyć ja na wierzch stosu dobierania kart. Jest też chyba taki zapis w instrukcji mówiący, że opis z kart jest nad instrukcją.
Niczemu nie przeczy, możesz użyć karty wizji dobrać kartę osiągnięcia na wiechrz talii, a nawet później dobrać taką kartę, ale karta osiągnięcia nie ma akcji, tekst na niej zawarty jest wyjaśnieniem "?" Z prawego dolnego rogu punktacji po zakończeniu gry.
tomek30 pisze: 11 mar 2024, 21:48 Co do ruchu to niezależne ruchy można traktować również tak, że przenoszę wiele jednostek na sąsiednie pola ale zaczynam tylko z jednego. Nie z wielu.
Nie jest to precyzyjnie opisane a dosyć ważne według mnie ponieważ dużo zmienia w czasie gry
Nie wiem co w przenoszeniu wielu jednostek jest niezależnego? Instrukcją mówi dokładnie, że można wykonać tyle niezależnych ruchów ile jest napisane na karcie, a definicja ruchu jest nizej.
Jest to przeniesienie dowolnej liczby jednostek z kontrolowanego terytorium na sąsiednie. Nigdzie nie jest opisana że ma być ciągłość, a jest wyraźne zaznaczenie niezależności.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

tomek30 pisze: 11 mar 2024, 20:03 Cześć,
Mam pytanie odnośnie działania karty Wizja przyszłości, która mówi, że po zagraniu jej wybieram jedną kartę rozwoju lub osiągnięcia przed innymi graczami (te pięć kart, które wybiera się po zakończeniu swoich ruchów).
Otóż w ostatniej rundzie zagrywam ją i wybieram jako pierwszy kartę osiągnięcia, która według tego co jest napisane na karcie rozwoju wizja przyszłości ładuje na wierzchu mojego stosu dobierania. Po czym zagrywam kartę, która pozwala mi dobrać kolejna kartę z stosu dobierania i następnie zagrywam kartę osiągnięcia w trakcie siódmej rundy zdobywając punkty zwycięstwa.
Po zakończeniu ostatniej rundy przy liczeniu punktów zwycięstwa ponownie dostaje punkty za kartę osiągnięcia.
Czy to jest zgodne z zasadami ?
Mogę zdublować działanie karty osiągnięcia ?
https://boardgamegeek.com/thread/290380 ... 5#40981455

Designer: The Achievement card have no real Action. The Fame points are just gained at the end of the game.
So, you cannot really play an Achievement card but you can use it for any other option (wait, replace, etc).
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
tomek30
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:29

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: tomek30 »

Dziękuję!

Uda Ci się znaleźć coś o ruchu z wielu pól za jedną kartę ?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Czy można łączyć przy dostawianiu kafelków granice trudne i normalne? W instrukcji jest jedna ilustracja na której są właśnie tak połączone, i co w przypadku kiedy jeden teren dzieli taka mieszana granica, czy można się do niego poruszyć jak przez zwykłą granicę? Czy może nie powinno w ogóle dochodzić do takich sytuacji
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Grepar pisze: 25 mar 2024, 09:01 Czy można łączyć przy dostawianiu kafelków granice trudne i normalne? W instrukcji jest jedna ilustracja na której są właśnie tak połączone, i co w przypadku kiedy jeden teren dzieli taka mieszana granica, czy można się do niego poruszyć jak przez zwykłą granicę? Czy może nie powinno w ogóle dochodzić do takich sytuacji
Pozdrawiam
Można tak połączyć granice. Po prostu mają być ciągłe linie, nie ma znaczenia zmiana koloru. Co do poruszania się przez takie granice - jest to opisane w sekcji o akcji ruchu.

"Przekroczenie każdej Trudnej Granicy zużywa dodatkowy ruch
(zwykle wymaga Akcji Ruchu pozwalającej na co najmniej dwa
ruchy). Powyższa zasada dotyczy sytuacji, gdy pomiędzy dwoma
sąsiadującymi terytoriami nie istnieje żadna inna Regularna Granica.
Trudna Granica nie może zostać przekroczona poprzez użycie dwóch
różnych Akcji Ruchu."

Czyli jeśli chociaż jedna granica jest biała, to wydaje się tylko 1 punkt ruchu.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Hej, kolejne pytanie, dotyczące modułu stworów, wariant: więcej stworów. Proszę o rozjaśnienie. Czy inicjując pojawienie się stworów przywołujemy jednego, czy tyle stworów ile jest legowisk na mapie?

Cytat z instruckcji:
Gracz stosuje zwykłe zasady dla pojawienia się Stwora, z wyjątkiem umieszczenia figurki. Aby to zrobić wybiera KAŻDE terytorium na mapie z "łapką", które nie jest obecnie zajęte przez innego Stwora, i umieszcza na nim figurkę.
Jeśli nie ma takiego terytorium, gracz może wybrać dowolne terytorium, na którym nie ma innego Stwora i umieścić na nim figurkę nowo pojawiającego
się Stwora.
To słowo "każde" mnie zastanawia
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Grepar pisze: 01 kwie 2024, 16:28 Hej, kolejne pytanie, dotyczące modułu stworów, wariant: więcej stworów. Proszę o rozjaśnienie. Czy inicjując pojawienie się stworów przywołujemy jednego, czy tyle stworów ile jest legowisk na mapie?

Cytat z instruckcji:
Gracz stosuje zwykłe zasady dla pojawienia się Stwora, z wyjątkiem umieszczenia figurki. Aby to zrobić wybiera KAŻDE terytorium na mapie z "łapką", które nie jest obecnie zajęte przez innego Stwora, i umieszcza na nim figurkę.
Jeśli nie ma takiego terytorium, gracz może wybrać dowolne terytorium, na którym nie ma innego Stwora i umieścić na nim figurkę nowo pojawiającego
się Stwora.
To słowo "każde" mnie zastanawia
Typowe dla Czachy zepsute tłumaczenie. (na podstawie angielskiej instrukcji) powinno być dowolne, nie każde.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
wrxxx@o2.pl
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2024, 22:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: wrxxx@o2.pl »

Jak konkretnie działa strefa aktywna?
Do tej pory graliśmy tak, że ktoś wykłada kartę np. ruchu, wykonuje ruch i kartę tę odkłada na stos kart odrzuconych.
Jednakże, kilka kart ulepszeń w grze zakłada korzystanie ze strefy aktywnej swojej bądź przeciwnika, co oznacza, że chyba powinniśmy trzymać karty w strefie aktywnej i odrzucać je na stos kart odrzuconych dopiero na koniec roku.

Jak powinno być?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

wrxxx@o2.pl pisze: 07 kwie 2024, 23:30 Jak konkretnie działa strefa aktywna?
Do tej pory graliśmy tak, że ktoś wykłada kartę np. ruchu, wykonuje ruch i kartę tę odkłada na stos kart odrzuconych.
Jednakże, kilka kart ulepszeń w grze zakłada korzystanie ze strefy aktywnej swojej bądź przeciwnika, co oznacza, że chyba powinniśmy trzymać karty w strefie aktywnej i odrzucać je na stos kart odrzuconych dopiero na koniec roku.

Jak powinno być?
Zagrane karty trafiają do strefy aktywnej (czyli gdzieś przed Ciebie), a nie na stos odrzuconych. Gdy pasujesz wszystko co masz w strefie aktywnej leci do odrzuconych.

Poza takimi kartami wymagającymi strefy aktywnej ma to jeszcze jedno znaczenie - te karty nie lądują w odrzuconych od razu, więc w razie wyczerpania talii i przetasowaniu nowej, te karty pozostają na stole.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
wrxxx@o2.pl
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2024, 22:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: wrxxx@o2.pl »

Seraphic_Seal pisze: 08 kwie 2024, 07:08
wrxxx@o2.pl pisze: 07 kwie 2024, 23:30 Jak konkretnie działa strefa aktywna?
Do tej pory graliśmy tak, że ktoś wykłada kartę np. ruchu, wykonuje ruch i kartę tę odkłada na stos kart odrzuconych.
Jednakże, kilka kart ulepszeń w grze zakłada korzystanie ze strefy aktywnej swojej bądź przeciwnika, co oznacza, że chyba powinniśmy trzymać karty w strefie aktywnej i odrzucać je na stos kart odrzuconych dopiero na koniec roku.

Jak powinno być?
Zagrane karty trafiają do strefy aktywnej (czyli gdzieś przed Ciebie), a nie na stos odrzuconych. Gdy pasujesz wszystko co masz w strefie aktywnej leci do odrzuconych.

Poza takimi kartami wymagającymi strefy aktywnej ma to jeszcze jedno znaczenie - te karty nie lądują w odrzuconych od razu, więc w razie wyczerpania talii i przetasowaniu nowej, te karty pozostają na stole.
Kurcze zawsze graliśmy tak, że tasowaliśmy tylko przed nowym rokiem, gdy widzieliśmy, że nie ma już 4 kart do dobrania (z uwzględnieniem żeby nowa karta ulepszenia trafiła na górę nowego stosu). Więc nigdy też nie tasowaliśmy w trakcie roku i teraz pytanie czy w takim razie według tego co mówisz, jeżeli na stosie dobierania mam tylko jedną kartę, a używamy karty która każe mi dobrać 3 nowe karty to mam wtedy tasować stos odrzuconych żeby je dobrać, czy z racji, że mam tylko jedną w stosie dobierania to mogę dobrać max 1 kartę?
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Pytanie o klan dzika

W Polskiej instrukcji:
Moc Klanu: za każdym razem, gdy Klan Dzika wykonuje akcję Odkrycia i nie zamyka żadnego terytorium, zbiera jedną runę .
Natomiast w FAQ:
For the Boar Clan, do we still gain knowledge if we close a neutral or enemy territory?
• Yes. The Boar Clan gains the bonus as long as they don’t close one of their own territories
1. Pytanie w przypadku karty, która pozwala odkrywać z dowolnego miejsca na mapie, czy jak zamknę gdzieś daleko jakieś neutralne/wrogie terytorium, a swoje jakieś gdzieś indziej będę miał otwarte to zdolność się odpala?

2. I rozumiem, że jak mam dwa otwarte terytoria, odkrywam jedno z nich, zamykam, drugie pozostaje otwarte to nie dostaję runy bo zamknąłem jedno?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Northgard - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

wrxxx@o2.pl pisze: 08 kwie 2024, 10:47
Spoiler:
Normalnie tasujesz odrzucone. Myk jest taki, że w pewnym momencie mogą się teoretycznie skończyć zarówno talia jak i stos odrzuconych, bo wszystko będzie w strefie aktywnej. Ale to chyba raczej taka ciekawostka
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ