Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-11 i Dziennik

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: Gribbler »

Jestem na 13 rozdziale i gram po ang, nie potrzebuję polskiego. Pierwszy rozdział powstał przy użyciu ChatGPT raczej tak w ramach eksperymentu, kolejne już innymi metodami. Błędów na pewno jest wiele różnej maści, nie było w ogóle żadnej korekty, ja nie grałem w ogóle w tę polską wersję, nie sprawdzałem jej, pobieżnie raczej czytałem coby jakieś literówki wyłapać. Jesteś pierwszą osobą, która pisze, że grała. Wyślij mi te błędy na priv, to poprawię w tekście i uaktualnię udostępniony plik.
Wojo19
Posty: 38
Rejestracja: 24 cze 2017, 00:21
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: Wojo19 »

Gribbler pisze: 15 paź 2023, 02:10 Jestem na 13 rozdziale i gram po ang, nie potrzebuję polskiego. Pierwszy rozdział powstał przy użyciu ChatGPT raczej tak w ramach eksperymentu, kolejne już innymi metodami. Błędów na pewno jest wiele różnej maści, nie było w ogóle żadnej korekty, ja nie grałem w ogóle w tę polską wersję, nie sprawdzałem jej, pobieżnie raczej czytałem coby jakieś literówki wyłapać. Jesteś pierwszą osobą, która pisze, że grała. Wyślij mi te błędy na priv, to poprawię w tekście i uaktualnię udostępniony plik.
Ja na pewno przejdę ale w tym roku skonczyłem pierwszy raz po ang :D Jeśli ktoś ma wątpliwości czy gra zwalnia lub nie daje rady trzymać wysoko poprzeczki do końca to rozwiewam wątpliwości. Jest mega dobrze do samego końca :)
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: tommyray »

Wojo19 pisze: 23 paź 2023, 10:14
Gribbler pisze: 15 paź 2023, 02:10 Jestem na 13 rozdziale i gram po ang, nie potrzebuję polskiego. Pierwszy rozdział powstał przy użyciu ChatGPT raczej tak w ramach eksperymentu, kolejne już innymi metodami. Błędów na pewno jest wiele różnej maści, nie było w ogóle żadnej korekty, ja nie grałem w ogóle w tę polską wersję, nie sprawdzałem jej, pobieżnie raczej czytałem coby jakieś literówki wyłapać. Jesteś pierwszą osobą, która pisze, że grała. Wyślij mi te błędy na priv, to poprawię w tekście i uaktualnię udostępniony plik.
Ja na pewno przejdę ale w tym roku skonczyłem pierwszy raz po ang :D Jeśli ktoś ma wątpliwości czy gra zwalnia lub nie daje rady trzymać wysoko poprzeczki do końca to rozwiewam wątpliwości. Jest mega dobrze do samego końca :)
Wojo zapraszam do wątku dedykowanemu grze i chętnie posłucham argumentów na ten temat że gra trzyma poziom do końca. Ze szczególnym uwzględnieniem: progresu postaci, itemizacji, wagi gamplayowej części fabularnej, konsekwencjalizmu czyli znaczenia wyborów, jakości starć i jakości mechanik antycypacyjnych...itd itp...
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: Gribbler »

tommyray pisze: 23 paź 2023, 15:36 Wojo zapraszam do wątku dedykowanemu grze i chętnie posłucham argumentów na ten temat że gra trzyma poziom do końca. Ze szczególnym uwzględnieniem: progresu postaci, itemizacji, wagi gamplayowej części fabularnej, konsekwencjalizmu czyli znaczenia wyborów, jakości starć i jakości mechanik antycypacyjnych...itd itp...
Ty masz chyba jakąś "misję" dopierdzielania tej grze :D Przeszukujesz wszelkie internetowe wątki, gdzie ktokolwiek powie o niej coś pozytywnego, żeby wyprowadzić delikwenta z "błędu"? Znaleźlismy sobie cichy kącik poza wątkiem głównym i jak tylko ktoś napisał coś pozytywnego, wyskakujesz jak filip z konopii. :lol:
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: tommyray »

Hejże hola, mości Gibbler powiedziałem coś tu negatywnego? Wojo podobno jest w posiadaniu tajnych informacji rozwiewajacych wątpliwości malkontentów. Chcę poznać! :lol:
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: Luko_b »

tommyray pisze: 23 paź 2023, 15:36
Wojo19 pisze: 23 paź 2023, 10:14
Gribbler pisze: 15 paź 2023, 02:10 Jestem na 13 rozdziale i gram po ang, nie potrzebuję polskiego. Pierwszy rozdział powstał przy użyciu ChatGPT raczej tak w ramach eksperymentu, kolejne już innymi metodami. Błędów na pewno jest wiele różnej maści, nie było w ogóle żadnej korekty, ja nie grałem w ogóle w tę polską wersję, nie sprawdzałem jej, pobieżnie raczej czytałem coby jakieś literówki wyłapać. Jesteś pierwszą osobą, która pisze, że grała. Wyślij mi te błędy na priv, to poprawię w tekście i uaktualnię udostępniony plik.
Ja na pewno przejdę ale w tym roku skonczyłem pierwszy raz po ang :D Jeśli ktoś ma wątpliwości czy gra zwalnia lub nie daje rady trzymać wysoko poprzeczki do końca to rozwiewam wątpliwości. Jest mega dobrze do samego końca :)
Wojo zapraszam do wątku dedykowanemu grze i chętnie posłucham argumentów na ten temat że gra trzyma poziom do końca. Ze szczególnym uwzględnieniem: progresu postaci, itemizacji, wagi gamplayowej części fabularnej, konsekwencjalizmu czyli znaczenia wyborów, jakości starć i jakości mechanik antycypacyjnych...itd itp...
Ja Ci w tym „watku dedykowanym” odpowiedzialem na wszystkie Twoje zale (dawno temu i kilka razy). Jak juz nie masz komu (i gdzie) plakac na Oathsworn to odpal pamietnik i tam pisz. Serio Twoje biadolenie jest naprawde meczace, nie wnosi nic (btw to jest watek o tlumaczeniu). Idz zrob cos innego.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: bexolini »

Świetna robota! Będą dalsze rozdziały ? :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: Gribbler »

bexolini pisze: 03 lis 2023, 11:57 Świetna robota! Będą dalsze rozdziały ? :D
No ba! Mówisz i masz. Właśnie wgrałem rozdział 7. Jeszcze ciepłe 59 stron wersji polskiej. Nojka sztuka. :D
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-6

Post autor: bexolini »

Gribbler pisze: 03 lis 2023, 12:52
bexolini pisze: 03 lis 2023, 11:57 Świetna robota! Będą dalsze rozdziały ? :D
No ba! Mówisz i masz. Właśnie wgrałem rozdział 7. Jeszcze ciepłe 59 stron wersji polskiej. Nojka sztuka. :D
Z chęcią bym Ci pomógł tylko nie wiem jak :) jak wpadniesz na jakiś pomysł daj znać pomogę ci to poprowadzić do końca
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-7

Post autor: Gribbler »

Pomocy w tłumaczeniu nie potrzebuję. Przydałoby się, żeby ktoś pograł, posprawdzał, wyłapał błędy. Bo tu praktycznie żadnej korekty nie było. Ale najbardziej przydałaby mi się pomoc w zdobywaniu cyfrowego angielskiego skryptu, najlepiej w formacie worda. Na tę chwilę, dzięki uprzejmości Sir Yaro, mam przygotowane do tłumaczenia cyfrowe wersje ang rozdziałów 8 i 9.

Tłumaczę sobie w wolnych chwilach, z doskoku, bez ciśnienia, jak mam czas. Jeden rozdział zajmuje mniej więcej miesiąc. W wakacje z racji wyjazdów robię mniej, wiadomo, więc wtedy dłużej. W takim tempie cała pierwsza księga (rozdziały 1-11) na wiosnę. Ale kto wie, ile uda się zrobić. Że całość - obiecać nie mogę. Na razie jest 287 stron polskiej wersji. To już w sumie mała książka :D
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-7

Post autor: bexolini »

Gribbler pisze: 03 lis 2023, 13:12 Pomocy w tłumaczeniu nie potrzebuję. Przydałoby się, żeby ktoś pograł, posprawdzał, wyłapał błędy. Bo tu praktycznie żadnej korekty nie było. Ale najbardziej przydałaby mi się pomoc w zdobywaniu cyfrowego angielskiego skryptu, najlepiej w formacie worda. Na tę chwilę, dzięki uprzejmości Sir Yaro, mam przygotowane do tłumaczenia cyfrowe wersje ang rozdziałów 8 i 9.

Tłumaczę sobie w wolnych chwilach, z doskoku, bez ciśnienia, jak mam czas. Jeden rozdział zajmuje mniej więcej miesiąc. W wakacje z racji wyjazdów robię mniej, wiadomo, więc wtedy dłużej. W takim tempie cała pierwsza księga (rozdziały 1-11) na wiosnę. Ale kto wie, ile uda się zrobić. Że całość - obiecać nie mogę. Na razie jest 287 stron polskiej wersji. To już w sumie mała książka :D
Okej obecnie jestem na drugim rozdziale więc pogram i wrócę z feedbackiem :)
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-7

Post autor: Gribbler »

bexolini pisze: 03 lis 2023, 13:20 Okej obecnie jestem na drugim rozdziale więc pogram i wrócę z feedbackiem :)
Super. Tylko pisz na priv.

EDIT: W sensie listę błędów. Zachwyty mogą być tutaj :D
Awatar użytkownika
KaSaKakaDemola
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2021, 09:28
Has thanked: 8 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-7

Post autor: KaSaKakaDemola »

Gribbler pisze: 21 lut 2023, 15:48 EDIT:
Siedem pierwszych rozdziałów po polsku:
Chciałem zaznaczyć, że jesteś zaje**stym człowiekem :!:

Gdybym wiedział, że się znajdzie tak odważna osoba do tłumaczenia, to bym brał na KSie, zamiast po czasie teraz te wielkie pudła. ;) Czy może ktoś ma wersje TTSową, żeby prędzej móc testować to pyszne tłumaczenie :?:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-7

Post autor: Gribbler »

KaSaKakaDemola pisze: 07 lis 2023, 22:50
Gribbler pisze: 21 lut 2023, 15:48 EDIT:
Siedem pierwszych rozdziałów po polsku:
Chciałem zaznaczyć, że jesteś zaje**stym człowiekem :!:

Gdybym wiedział, że się znajdzie tak odważna osoba do tłumaczenia, to bym brał na KSie, zamiast po czasie teraz te wielkie pudła. ;) Czy może ktoś ma wersje TTSową, żeby prędzej móc testować to pyszne tłumaczenie :?:
Dziękuję za miłe słowa, ale tłumaczenie tekstu gry planszowej nie ma nic wspólnego z odwagą. To strażacy czy dajmy na to górnicy są odważni, nie tłumacze.

Rozdział 8 już gotowy. Wyszło łącznie 70 stron.

Wciąż czekam na jakieś poprawki, jeśli ktoś w tę polską wersję gra :)
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: bexolini »

Ja gram! :D
W rozdziale 5 na koniec skryptu 3.12 nie ma odnośnika do jakiego kolejnego skryptu mamy przejść :)
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: Gribbler »

O, dzięki! Poprawię.

I to jedyny błąd na pięć rozdziałów? Graliście wszystkie pięć po polsku?
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: bexolini »

Tylko 4 i 5 narazie :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: Gribbler »

bexolini pisze: 01 gru 2023, 16:09 W rozdziale 5 na koniec skryptu 3.12 nie ma odnośnika do jakiego kolejnego skryptu mamy przejść :)
Sprawdziłem. Odnośnik jest, do 3.17. Może graliście w jakąś starą wersję? Ja je co jakiś czas uaktualniam. Najnowsza wersja piątego rozdziału to v1.04
lukasz726
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2020, 17:12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: lukasz726 »

Super! Szacun za pracę i dzięki tobie kupiłem i namówiłeś mnie do gry😁 czekam na kolejne tłumaczenia, skąd bierzesz scenariusze do tłumaczenia?
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: qreqorek »

Ja też właśnie kupiłem grę, tłumaczenie było dodatkowym argumentem stojącym za decyzją. Wielkie Dziękuję za tą pracę, sam się tym trochę zajmuję i wiem, ile to roboty.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-8

Post autor: Gribbler »

lukasz726 pisze: 27 gru 2023, 23:54 Skąd bierzesz scenariusze do tłumaczenia?
Jeden użytkownik forum wysyła mi skany a inny przerabia je na format tekstowy, który jest mi potrzebny do tłumaczenia. Gdyby nie oni, raczej bym się już poddał.
lukasz726 pisze: 27 gru 2023, 23:54 czekam na kolejne tłumaczenia
Dziewiąty w produkcji. Gotowy w 80%.
lukasz726 pisze: 27 gru 2023, 23:54 dzięki tobie kupiłem i namówiłeś mnie do gry
qreqorek pisze: 28 gru 2023, 02:47 tłumaczenie było dodatkowym argumentem stojącym za decyzją.
Zero presji :D
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-9

Post autor: Gribbler »

Rozdział 9 gotowy.

Skończyło mi się źródełko. Potrzebuję angielskie skrypty lub skany rozdziałów 10-12. Zainteresowanych pomocą proszę o kontakt na priv (nie mailem).
lukasz726
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2020, 17:12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-9

Post autor: lukasz726 »

Super! Dzięki wielkie za pracę, mogę pomóc ale to dopiero w nd jak wrócę do domu.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-9

Post autor: Gribbler »

Rozdział 10 w tłumaczeniu. Gotowy w 60%.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Spolszczenie do Oathsworn: Into the Deepwood rozdziały 1-10

Post autor: Gribbler »

Rozdział 10 gotowy.
ODPOWIEDZ