Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: tekknoboy »

Cześć,
W tym roku wybieramy się na sylwestra w 6 osób.
Znajomi grajacy raczej tylko od czasu do czasu, kiedy się ich zaprosi; swoich planszowek nie mają.

Z tytulow ktore MAM w kolekcji i potencjalnie nadaja sie dla całej ekipy, do głowy przychodzą mi:
- 7 cudow świata (w takim gronie powinno siąść jak ta lala. Nie ma specjalnie dużo tłumaczenia, a już można pokombinowac)
- sushi go! (Pudełkowo chyba do 5 osób, próbował ktoś w 6 zagrać?)
- kartografowie (zamowieni, czekam na dostawę. Po recenzjach spodziewam sie tylko dobrego odbioru - najfajniej, ze jest delikatna negatywna interakcja, w przeciwienstwie do libanego patchwork doodle
- decrypto (na razie tylko kilka partii, każda kilo wspominam. Chyba wprost stworzone na takie okolicznosci)
- słowolaki (u mnie nowość Portalu, jeszcze nie miałem okazji, jednak po obejrzeniu ich 30min gameplaya utwierdziłem się w przekonaniu, że w sylwester siadzie mocno)
- Bang! Kościany (w pełnym składzie szybką mafia na sterydach. Dla mnie imprezowy hit)
- 5 sekund (zakosiłem dzieciakom, ale pod sylwestrowy klimat powinna się obronić i dać trochę funu)
- cytadela (wraca na stół już tylko przy okazji takich wypadow)
- rallyman GT (ale kusi mnie partia w 6 os! Mam nadzieję, że siadzie dziewczynom)
- Colt Express (to tak proste, że dzieciaki często błagają o kolejna partie. Z dorosłymi nabiera jeszcze dodatkowej zawziętości. Pewniak)
- ryzyk fizyk (szybko, śmiesznie, przyjemnie)

Na myśl przychodzi mi jeszcze gra Trefla: Serio? Bo na rodzinnym spotkaniu bardzo fajnie siadło.

Avalon czy resistance odpadają- próbowaliśmy, ale nie siadło.

Czy ktoś z was dorzuci mi jeszcze jakieś fajne propozycje, które mi umknęły a przy nieskomplikowaniu zasad dadzą dużo funu?
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 629
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Michito »

Hej, po pierwsze zazdroszczę planów sylwestrowych, życzę miłej zabawy i żeby wszystkie wymienione gry wyszły na stół :D

Mniej więcej wg ciężaru gatunkowego:

Podaj dalej
Rakieta imprezowa
List Miłosny
Tajniacy
Na sprzedaż
6 bierze
Survive Escape from Atlantis z dodatkiem
dawid
Posty: 517
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: dawid »

U nas na tego typu wyjazdach od lat królują Decrypto i Colt Express, które były przez Ciebie wymienione.

Ostatnio do zestawu doszło The Thing. Wszyscy się dobrze bawią a rzadko grający gracze od razu to pokochali.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 889
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 271 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Dako »

Może "Dylemat wagonika" (z dodatkiem lub bez)?
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dyle ... 14018.html
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Uncle_Grga »

Weźcie sobie La Cosa Nostra.. więcej się w tym gronie na Sylwestra nie spotkacie.. :wink:
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 310
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 100 times
Been thanked: 40 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Sarna »

Camel up :)
antonio3333
Posty: 702
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: antonio3333 »

Avalon może być spoko. W takim gronie polecam dodać do gry postacie Morgany i Percivalla i serio super jest :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 984
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 361 times
Been thanked: 773 times
Kontakt:

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Apos »

tekknoboy pisze: 18 gru 2022, 09:52 (...)

Czy ktoś z was dorzuci mi jeszcze jakieś fajne propozycje, które mi umknęły a przy nieskomplikowaniu zasad dadzą dużo funu?

Gra w Zielone - u nas hit i najczęściej grany tytuł na eventach w tym roku. Banalnie proste zasady i oferująca salwy śmiechu oraz kreatywnego myślenia gra. Akurat na 6 osób :)

Decrypto - nadal prosta, angażująca szare komórki gra imprezowa. Wciąga i z każdą rozgrywką gracze wymyślają coraz ciekawsze hasła

Dylematy Wagonika - jeżeli Twoja grupa ma luźne podejście do życia i lubi się pośmiać, to tytuł w sam raz.

Dochodzenie - nasza ulubiona gra imprezowa z motywem ukrytych tożsamości. Tematyka morderstwa i graczy wcielających się w detektywów dodaje smaczku :)

ps. odradzam Rallymana GT na 6 osób. Gra ma straszne downtime'y przy większym składzie i cholernie się ślimaczy. U nas Turbo zastąpiło w pełni ten tytuł i to nasza ulubiona gra wyścigowa. Ogromną zaletą jest czas rozgrywki - 60 minut przy 6 osobowym składzie :). Dziewczynom również przypadło do gustu.
mery85mery
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:48
Has thanked: 6 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: mery85mery »

Ja bym jeszcze poleciła Jamajkę i Fasolki wersję jubileuszową (do 7 osób).
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Seykan »

Może Libertalia? :)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Piaskoryb »

Colt Express to zawsze pewniak.

Polecam Sabotażyste zwykłego bez dodtatków, gra od 3 do 10 osob, element ukrytego zdrajcy bardzo emocjonujący i fajny. Doskonała gra za 30zł :D
agt
Posty: 1183
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 631 times
Been thanked: 321 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: agt »

Piaskoryb pisze: 21 gru 2022, 12:02 Polecam Sabotażyste zwykłego bez dodtatków, gra od 3 do 10 osob, element ukrytego zdrajcy bardzo emocjonujący i fajny. Doskonała gra za 30zł :D
Właśnie weszłam w wątek by polecić Sabotażystę :D
Moim zdaniem dobrze działa od 6/7 osób właśnie.
I warto :)

Niestety chyba nakład się kończy, bo bardzo mało ofert, a ceny często powyżej 50 czy 60 :shock:
Ale da się jeszcze przez i-szop znaleźć sklepy z ofertą poniżej 40zł
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 301
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: Bruno555 »

Gra Spektrum świetnie się u nas sprawdza na 6 osób (idealny skład dla tej gry). Dużo śmiechu i dyskusji. Gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=WLxszEsim4U
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gry na wypad sylwestrowy [6 os] - edycja 2022/23

Post autor: tekknoboy »

Update posylwestrowy:
Na stół ostatecznie trafiły 3 słowne tytuły, czyli
- Słowołaki. W sumie zagraliśmy pod rząd 18 (!) razy. Każda z 6 owob po 3 razy była burmistrzem. Takie spostrzeżenie, że łatwe hasła, są faktycznie łatwe, srednie są ok wg mnie nawet na poczatek, trudne to chyba tak po dłużej chwili, kilku rozgrywkach, natomiast Niedorzeczne hasła potrafią totalnie rozwalić system. Co by nie mówić- gra naprawdę dobrze siadła i będę polecał ją każdemu na okazje takie jak ta.
- Decrypto - zawsze mam trudnosnosci z wytłumaczeniem o co w tym chodzi, na szczęście wśród 6 osób tylko 2 osoby nie grały wcześniej, to jakos poszło. Tutaj też świetnie, 4 rozgrywki pod rząd.
- gra w zielone, to już tak na dobicie trochę. Koło 2 w nocy, co chyba nie było najlepsza porą na pierwsze spotkanie z tytułem. Gra ok, choć nie zachwyciła mnie jakoś totalnie - Ot ok tytuł i tyle. Mogę dać jeszcze szanse, choć totalnie nie mam parcia by w najbliższym czasie wycisnąć na stół.
ODPOWIEDZ