Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

Czy pozytywne opinie na temat gry powstają po ograniu samej podstawki czy pełnego zestawu z Kickstartera?
Rozważam zakup Żywych lub Nieumarłych. Mam Czarną Plagę z paroma dodatkami i 2. edycję, również rozbudowaną.
Czarna Plaga spodobała mi się od pierwszego wejrzenia, ale to był początek, nie miałem punktu odniesienia, a późniejsze dodatki podkreślały walory gry.
Sama podstawka 2ed. na początku zupełnie mi nie siadła, dopiero transfer dodatków z jedynki i dodatkowe abominacje sprawiły, że zrobiło się fajnie, choć chyba wolę wersję fantasy.
Zastanawiam się czy odsłona westernowa (tylko podstawka, ewentualnie z dodatkiem abominacji od Portalu) będzie miała w ogóle start do tamtych, już rozszerzonych przeze mnie wersji.
Dodam, że uniwersum Dzikiego Zachodu jest dla mnie równie atrakcyjne jak świat kuszy i topora czy przeniesione na planszę The Walking Dead.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Sloth »

dispe pisze: 18 kwie 2023, 07:21 Pewnie chodzi o dodatek z abominacjami dorzucamy do przedsprzedaży Portalu.
Ten dodatek z abominacjami od Portalu to wogóle jest użyteczny do UoA ?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Im więcej abo tym lepiej. Przynajmniej dla mnie.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Sloth »

KOSHI pisze: 14 maja 2023, 10:25 Im więcej abo tym lepiej. Przynajmniej dla mnie.
Tak, tylko chodzi mi o to czy jest użyteczny do UoA. Każdej Abominacji z każdej wersji mogę użyć do innej?

Ten dodatek nosi nazwę Abominape vs Crocosaur. Ani nijak do dzikiego zachodu a samo odniesienie versus wskazuje jakobyś miał się klepać abominacją vs inną
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Generalnie zombicide jest tak elastyczny, że można użyć każdej gdziekolwiek. Vs to generalnie tylko nazwa i tyle. Nic nie zmienia. Krokodajl jest niezły, bo żeby go zabić trzeba użyć 2 dynamitów na raz. Przy jednym jest połowa szans, że przeżyje. :twisted:
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: lukkk »

KOSHI pisze: 14 maja 2023, 11:31 Generalnie zombicide jest tak elastyczny, że można użyć każdej gdziekolwiek. Vs to generalnie tylko nazwa i tyle. Nic nie zmienia. Krokodajl jest niezły, bo żeby go zabić trzeba użyć 2 dynamitów na raz. Przy jednym jest połowa szans, że przeżyje. :twisted:
Mam wrażenie, że gdyby nie poszli tym razem w motyw: Wielki-bizon, Wielki-krokodyl, Wielki-niedzwiedź, Wielki-szakal, Wielki-coTamjeszczeZostało....tylko np. w wiele różnych odmian Abominacji-Bandyty to klimat byłby o oczko lepszy. Nie będę ukrywał, że Wielki Kaktus przechadzający się wzdłuż stada zombie, wywołuje efekt WoW...to jednak klimat trochę zakręca w stronę pastiszu. I tak, wiem, że zaczął to Zombicide 2.0. ale jakoś nie zmienia to faktu,że część ludzi to zaakceptuje z całym dobrodziejstwem inwentarza...a część się po prostu odbije.

Natomiast fakt, że nadal mamy trójcę: Szwędacz, Biegacz, Gruby ( oraz Ultra-Gruby w postaci Abominacji ) zamiast większego urozmaicenia zombiaków ( dokupić można tylko te szkielety co to je ubić można tylko z bliska ) rzutuje znowu na ocenę ogólną. Aż prosi się o:

Upadłych kaznodziei -> co to zachowują się jak zwykły Szwędacz ale stanowią jednocześnie mobilny punkt namnażania
Rewolwerowców zombie -> po prostu "szczela"
Kojoty - odpowiednik (nie) popularnych piesków/ wilków
Stada sępów -> odpowiednik kruków z BP

Bo chodź ta część stawia mocno klimat ( chyba najlepszy do tej pory, mimo kilku zgrzytów w postaci mega-kaktusów i tym podobnych ) to jednak ciutkę przydałaby się jej różnorodność.

Po cichu liczę na twórczość fanów.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Kaktus byl easter eggiem z kampanii, ktory zostal wymodlony rpzez fanow
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

W UoA jest chyba abominacja lub daily, który robi za mobilny spaw point. Melted pot czy coś tego. Ogólnie nie jest źle z tymi abo. Kroki żyją na Florydzie lub Luizjanie. Byki to Texas. Małpa to już średnio pasuje, to fakt. Poszli trochę w klimat pulp (kaktus), ale całościowo to się jakoś tam spina. Najmniej mi gra ta abo z 3 głowami. Niby jakaś legenda amerykańska, ale dla mnie jakoś tak mehh. W 2 edycji jest większy galimatias. Turtles, batmany, boys, prezydenci. Za jakiś czas Iron Maiden... Co, kto lubi. Ja 2 edycję rozwinąłem tylko o nowe zombie, extra abo i fort. Stwierdziłem, że dalej nie ma sensu. W fantasy byli jednak bardziej konsekwentni. A co do jednostek to ciągle mielenie tego samego typu. W UoA szału nie ma. Dlatego uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie bo są jeszcze inne zombicide.
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Inglorion »

Myślicie, że Portal wyda ten dodatek steampunkowy z kampanią (Gears and guns)?
I czy moze wiecie czy to w ogóle jest fajne?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: lukkk »

Inglorion pisze: 24 maja 2023, 20:59 Myślicie, że Portal wyda ten dodatek steampunkowy z kampanią (Gears and guns)?
I czy moze wiecie czy to w ogóle jest fajne?
Oby :)
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

Poproszę o radę.
Rozsądek przegrał z chęcią posiadania i pewnie kupię Undead or Alive. W wersji PL.
Myślałem o poszukaniu Long Dead Walkers (wg mnie, to sprawdzony pomysł) i paczki z abominacjami. Tu skłaniam się raczej ku 4 abominacjom, wydały mi się ciekawsze niż małpa z krokodylem, a na pewno bardziej w klimacie dzikiego zachodu. Jeźdźców planuję odpuścić, nie jestem pewien czy to nie jest nazbyt przekombinowane, ale za to chętnie kupię steampunkowy dodatek, gdy wyjdzie po polsku.
Proszę o sugestie i opinie odnośnie skompletowania zestawu przyjemnego w rozgrywce, jeżeli ktoś znajdzie chwilę.

Szczególnie interesuje mnie opinia w kwestii abominacji. Czy wybrałem dobre pudełko, może małpa z krokodylem jest bardziej godna uwagi? I co z jeźdźcami? Fajni czy przekombinowani?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Ja jeźdźców sobie darowałem. Wg.mnie przerost formy nad treścią. Co do abo mam obie paczki. Małpa mi nie siadła. Krokodyl lepszy bo żeby mieć pewność ubicia go trzeba mu zapodać dwa dynamity. Tak to 50/50. W tym drugim packu lepsze abo i 2 razy więcej. Odp. jest prosta. Jak dla mnie najlepiej żebyś dorwał zestaw z KS dający nowe abo i postacie. No ale to po angielsku. A jeszcze lepiej Steam pledge z KS. Bo jest i kampania i tamten zestaw. Co do Long Dead to ja bym polecał chociaż i tak to Zombicide jest chyba najtrudniejsze ze wszystkich. Raz, że cz. misji ogranicza czas. Dwa - jest sporo kart abo więc one się nie szwendają tylko dosyć skutecznie popierdzialają za tobą.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: SwistakCZC »

Grałem w 3 odmiany zombicide'a i po kolejnych partiach w Undead or Alive ta mi się chyba najbardziej podoba (wersja Kickstarter). Nie jakaś Uber prosta pod kątem difficulty, klasy i różnorodne umiejętności postaci, no jest bardzo spoko.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: SwistakCZC »

Ma ktoś gears n guns? Warto? Nie szukam kampanii ale dodatkowy kontent w sensie klasa bohatera i na pewno więcej broni i equipmentu byłoby mile widziane, tylko zastanawiam się czy np. bronie z tego dodatku są przewidziane i spięte mechaniką z kampanią czy beztrosko można je wrzucić do podstawki?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Tam jest chyba podmiana talii podstawowej jak w Hendrix. Z tym, że działa inaczej bo bronie się wyczerpują a nie niszczą. Żeby je odnowić musisz je odnowić przy gwizdku pary (a ich nie będzie w core) lub napełnić steam bottle (w Hendrix są zestawy naprawcze zapobiegające rozwaleniu bronii). Są jeszcze umiejki postaci klasy Engineer ale to pomijam. Także jak dla mnie trochę gorzej wpasować ten dodatek w podstawkę. W Hendrix jest to prościej rozwiązane, a w Gears trzeba używać pary. Inna mechanika bonusu. Dodatkowa talia to talia ulepszeń. Tam są pancerze i sporo fajnych gadżetów. Czy są bronie? Nie pamiętam. Tą talię chyba powinno się dodać jednak bezproblemowo.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Zombicide: Undead or Alive (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: SwistakCZC »

Dzięki za odpowiedź, szukałem dodatku który doda więcej ciekawego equipmentu czy mechanik (i ewentualnie jakieś postacie ale w KS wersji jest bohaterów aż nadto) ale jeśli to działa jak piszesz to nie warto, bo kampanii nie chce rozgrywać, wystarczy mi raz za czas rozłożyć się na 1 scenariusz bez kontynuacji. Nie kojarzę żadnych więcej add-onow z przedmiotami, więc trzeba się zadowolić tym co jest w podstawowych boxach :)
ODPOWIEDZ