NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: maslopi »

Ah to jak angielski spoko, to mówicie, że wersja anglojęzyczna jest po prostu lepsza? Jak kogoś spotkam grającego i będę chciał na poważniej pograć to też raczej po angielsku?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

maslopi pisze: 29 wrz 2023, 17:18 Ah to jak angielski spoko, to mówicie, że wersja anglojęzyczna jest po prostu lepsza? Jak kogoś spotkam grającego i będę chciał na poważniej pograć to też raczej po angielsku?
Po części dlatego, ale również jak będziesz szukał rozwiązań zawiłości reguł, albo chciał pograć na jinteki, czy poczytać co tam nowego na netrunner.db to posiadanie wersji angielskiej znacznie to ułatwi.
Ale to tylko moje zdanie.
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

maslopi pisze: 29 wrz 2023, 17:18 Ah to jak angielski spoko, to mówicie, że wersja anglojęzyczna jest po prostu lepsza? Jak kogoś spotkam grającego i będę chciał na poważniej pograć to też raczej po angielsku?
Nie ma znaczenia w jakim języku masz karty, niezależnie czy grasz rodzinnie w domowym zaciszu, czy na jakimkolwiek turnieju. Możesz mieć miks, Twoja decyzja, ważne żeby Tobie dobrze się grało.
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: maslopi »

Torquemada666 pisze: 29 wrz 2023, 19:39
maslopi pisze: 29 wrz 2023, 17:18 Ah to jak angielski spoko, to mówicie, że wersja anglojęzyczna jest po prostu lepsza? Jak kogoś spotkam grającego i będę chciał na poważniej pograć to też raczej po angielsku?
Nie ma znaczenia w jakim języku masz karty, niezależnie czy grasz rodzinnie w domowym zaciszu, czy na jakimkolwiek turnieju. Możesz mieć miks, Twoja decyzja, ważne żeby Tobie dobrze się grało.
oki, dzięki za pomoc. Ja jestem raczej z tych co gry odpala głównie po angielsku, to w tym wypadku chyba też pójdę w tę stronę :)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Torquemada666 pisze: 29 wrz 2023, 19:39
maslopi pisze: 29 wrz 2023, 17:18 Ah to jak angielski spoko, to mówicie, że wersja anglojęzyczna jest po prostu lepsza? Jak kogoś spotkam grającego i będę chciał na poważniej pograć to też raczej po angielsku?
Nie ma znaczenia w jakim języku masz karty, niezależnie czy grasz rodzinnie w domowym zaciszu, czy na jakimkolwiek turnieju. Możesz mieć miks, Twoja decyzja, ważne żeby Tobie dobrze się grało.
Sam uczestniczyłem w grach z mieszaniem wersji językowej i niby jest ok, ale jednak wymaga to mentalnego przeskoku przy pewnych terminach. Na pewno da się grać i nie ma jednak jakichś większych zgrzytów.
Natomiast potencjalny problem z tym drukiem od Fulgrima jest taki, że kończył się on w połowie poprzedniego cyklu, więc pewnie będziesz za chwilę po zakupie będziesz chciał sobie dodrukować dwa ostatnie wydania (które, nota bene, są już dostępne w naszym rodzimym narzeczu). A jeśli widzę gdzieś w sieci ofertę NISEI Pl, to właśnie jest egzemplarz z tego druku.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Tak tylko szybko wrzucę info, że jest nowa zbiórka na wydruk z MBprintu (po angielsku) wszystkiego co wyszło z NSG, więc jest okazja złapać jakoś taniej:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =613215323
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Kolejne startupowe granie w najbliższą sobotę, w Innym Wymiarze w Chorzowie, od 10:30 zapisy, 11:00 start:



Obrazek
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

I po turnieju, wygrał gość z Hiszpanii :) czyli Vesper - gratulacje raz jeszcze!

Wyniki:
https://tournaments.nullsignal.games/to ... /standings

Nagrody :)
Obrazek

Obrazek
Vesperius
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2021, 12:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Vesperius »

Było bardzo zacnie i miałem dużo szczęścia, bo nikt z przeciwników nie dawał mi forów :-) Wielkie dzięki dla wszystkich zamieszanych i spotkanych osób!
(Super miejscówka, fachowa organizacja i doskonała pula nagród - wpadałbym częściej, gdybym mógł.)
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

10.02.24, 10:30 kolejne startupowe granie w Innym Wymiarze w Chorzowie:

https://www.facebook.com/groups/netrunn ... 908709511/
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Turniej zakończony, zwycięzca wyłoniony :) @zombiak okazal się mało gościnny dla przyjezdnych 😁

https://tournaments.nullsignal.games/to ... /standings

@Toluvel dziękujemy za tak liczne przybycie :)


Obrazek
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Jest organizowana liga Netrunnera online. Granie na jinteki.net Dogadywanie na discordzie. Szczegóły poniżej. Myślę, że fajna opcja nawet dla początkujących, czy nie posiadających kart, żeby zagrać w Startupa.

https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk

https://discord.com/invite/W5hTPNdm
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: mckil »

Spoiler:
Jak jestem całkowitym "noobem", który nigdy nie rozegrał partii to rozumiem że to nie jest miejsce na naukę?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: dawciu »

mckil pisze: 15 lut 2024, 08:50
Spoiler:
Jak jestem całkowitym "noobem", który nigdy nie rozegrał partii to rozumiem że to nie jest miejsce na naukę?
jinteki.net jest świetnym miejscem do nauki, ale niekoniecznie w formule turniejowej tak na starcie. Zacznij od discorda, tam na pewno znajdziesz kogoś kto z tobą pogra na jinteki i wytłumaczy zasady
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: mckil »

Spoiler:
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem żeby nie pchać się od razu na głęboką wodę.
Może w przyszłej edycji ligi dołączę.
Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Coval »

Pozwolę się nie zgodzić. ZAPISUJ SIĘ NA LIGĘ I TO KONIECZNIE. Nie ma lepszego miejsca do nauki i podnoszenia skila niż udział w turniejach/ligach/spotkaniach - Netrunner jest bardzo złożoną grą, i nie dowiesz się nigdzie więcej i lepiej niż od ludzi z którymi grasz. Zazwyczaj po grze sami dadzą Ci kilka rad. A jak nie to sama gra i podglądanie jak grają lepsi podnosi nasz własny poziom szybciej niż cokolwiek innego.
I've had worst!
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: mckil »

Spoiler:
No ok ale... Nie popsuje to gry innym? W sensie że jak w grupie będzie taki ktoś jak ja to nie wiem czy wszyscy będą tak ochoczo nastawieni do nooba. W końcu co za przyjemność ograć kogoś takiego...
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 937 times
Been thanked: 211 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

mckil pisze: 18 lut 2024, 03:38
Spoiler:
No ok ale... Nie popsuje to gry innym? W sensie że jak w grupie będzie taki ktoś jak ja to nie wiem czy wszyscy będą tak ochoczo nastawieni do nooba. W końcu co za przyjemność ograć kogoś takiego...
Większość osób ze społeczności Netrunnerowej, które miałem okazję poznać (i to zarówno tej namacalnej, jak i wirtualnej) cieszy się, że mogą wprowadzić kogoś nowego i wykazuje się cierpliwością i pomocą. Ludzie przynoszą własne decki do nauki, tłumaczą zagrania, na jakie karty i jakie zagranai warto zwracać uwagę etc.
Jak zaczniesz grać i zagrasz sobie kilka partii na tydzień to szybko nadrobisz, a nawet przegonisz takich lamusów jak ja, co to odkurzają karty może raz w tygodniu :)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: waadimch »

Co kupić na początek? Jest jakaś podstawka?
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: waadimch »

Dzięki, poczekam na fulgrima bo zaraz bedzie jakaś zbiórka.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: dawciu »

Coval pisze: 17 lut 2024, 20:45 Pozwolę się nie zgodzić. ZAPISUJ SIĘ NA LIGĘ I TO KONIECZNIE. Nie ma lepszego miejsca do nauki i podnoszenia skila niż udział w turniejach/ligach/spotkaniach - Netrunner jest bardzo złożoną grą, i nie dowiesz się nigdzie więcej i lepiej niż od ludzi z którymi grasz. Zazwyczaj po grze sami dadzą Ci kilka rad. A jak nie to sama gra i podglądanie jak grają lepsi podnosi nasz własny poziom szybciej niż cokolwiek innego.
Wszystko zależy kto jak sie lubi uczyć. To że na turnieju rzuci sie na głęboką wode to pewne że przyswoi sporo wiedzy, pozna działanie wielu kart itp ale no jak ktoś jest totalnym świeżakiem a masz w swissie 60 min rundy na dwie rozgrywki to wiadomo że obie strony chciałyby rozegrać obie i zdobyć komplet punktów. Tymczasem nierzadko zdarzało sie że ktoś nie zdążył zakończyć nawet pierwszej gry i była terminacja bo dopiero poznawał mechaniki, czytał wszystkie karty przeciwnika itp. Nie jest to zarzut w stosunku do nowicjuszy bo każdy zaczynał i sie uczył ale wszystko zależy od rangi turnieju.
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 29 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: giventofly »

dawciu pisze: 19 lut 2024, 11:51
Coval pisze: 17 lut 2024, 20:45 Pozwolę się nie zgodzić. ZAPISUJ SIĘ NA LIGĘ I TO KONIECZNIE. Nie ma lepszego miejsca do nauki i podnoszenia skila niż udział w turniejach/ligach/spotkaniach - Netrunner jest bardzo złożoną grą, i nie dowiesz się nigdzie więcej i lepiej niż od ludzi z którymi grasz. Zazwyczaj po grze sami dadzą Ci kilka rad. A jak nie to sama gra i podglądanie jak grają lepsi podnosi nasz własny poziom szybciej niż cokolwiek innego.
Wszystko zależy kto jak sie lubi uczyć. To że na turnieju rzuci sie na głęboką wode to pewne że przyswoi sporo wiedzy, pozna działanie wielu kart itp ale no jak ktoś jest totalnym świeżakiem a masz w swissie 60 min rundy na dwie rozgrywki to wiadomo że obie strony chciałyby rozegrać obie i zdobyć komplet punktów. Tymczasem nierzadko zdarzało sie że ktoś nie zdążył zakończyć nawet pierwszej gry i była terminacja bo dopiero poznawał mechaniki, czytał wszystkie karty przeciwnika itp. Nie jest to zarzut w stosunku do nowicjuszy bo każdy zaczynał i sie uczył ale wszystko zależy od rangi turnieju.

No ale tu mówisz o turnieju
W lidze nie ma takiego ograniczenia czasowego
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 29 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: giventofly »

mckil pisze: 18 lut 2024, 03:38
Spoiler:
No ok ale... Nie popsuje to gry innym? W sensie że jak w grupie będzie taki ktoś jak ja to nie wiem czy wszyscy będą tak ochoczo nastawieni do nooba. W końcu co za przyjemność ograć kogoś takiego...


Ostatnio na turnieju grałem z dużo lepszym ode mnie przeciwnikiem, który nie dość że pomagał mi zarządzać moją talią (przypominał mi o interakcjach o których zapominałem) to otwarcie mi kibicował i chwalił moje zagrania
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Dobre newsy ze świata Netrunnera!
Wyszedł nowy set Rebellion Without Rehearsal; oznacza to dodatkowy set dla Standarda i rotację dla Startupa (obecnie System Gateway, System Update, The Automata Initiative i właśnie Rebellion).
https://nullsignal.games/blog/rebellion ... s-out-now/

Pod koniec roku wychodzi produkt o nazwie Dawn rotujący wszystkie produkty FFG ze Standarda, więc to najlepszy moment żeby (ponownie) wejść do gry :) A żeby było jeszcze łatwiej, to NSG otworzyło swój sklep online gdzie można zamawiać profesjonalnie wydrukowane sety z darmową wysyłką w Unii Europejskiej (druk Premium w MakePlayingCards). Zamawiasz, przychodzi, grasz.
https://shop.nullsignal.games/en-eu/collections/all
ODPOWIEDZ