NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Morkai »

Jakbym chciał zacząć grać w Netrunnera w Katowicach, to co warto kupić?
Angielską podstawkę od FFG? Jakiś druk/dodruk, Nisei? Trochę to zagmatwane...
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: staniach21 »

Morkai pisze: 19 maja 2023, 13:43 Jakbym chciał zacząć grać w Netrunnera w Katowicach, to co warto kupić?
Angielską podstawkę od FFG? Jakiś druk/dodruk, Nisei? Trochę to zagmatwane...
Chcesz zacząć grać i jesteś z Katowic? Czy chcesz zacząć grać od przejechania się na turniej? :D Jeśli to drugie to obecnie legalne cykle to: System Gateway + System Update + Borealis ( w jego skład wchodzą: Midnight Sun i Parhelion) ogólnie każdy cykl jest wypuszczany w "połowie" 65 z 130 kart stąd ten podział w nawiasie. Jeśli natomiast chcesz sobie po prostu pograć to to co wyszło od NSG :
-System Update
-System Gateway
- Ashes ( Downfall + Uprising)
- Borealis ( Midnight Sun + Parhelion)

Tutaj masz strone, gdzie masz rozpisany każdy cykl i po kliknięciu wszystkie dostępne karty
https://netrunnerdb.com/en/sets

Tu na forum drukowaliśmy u Fulgrima: System Update + System Gateway + Ashes ( Przyszłościowo ma nam wydrukować również Borealis). Natomaist nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wydrukował sobie 30-45 kartowy deck samemu na drukarce i wsadził w koszulki z kartami z innej gry, poruszając się w obrębie tych cykli, które Ci wypisałem. Turniej rozgrywany w formacie STARTUP, gdzie głównymi setami są System Update + System Gateway oraz najnowszy cykl który wychodzi co jakiś czas (+/- ma to być raz w roku).

Tu masz stronę z zakładami, gdzie możesz pobrać pliki PDF i wydrukować są w języku ANG i PL
https://nullsignal.games/products/

Także rok temu Startrup = System Gateway + System Update + Ashes
Obecnie : Startup = System Gateway + System Update + Borealis


Dopiszę jeszcze (sorry za długość posta) pytałeś o Netrunnera ogólnie jest jeszcze dużo większy format STANDARD, gdzie masz dużo więcej cykli. Ja gram od 2 lat w formacie Startup(, w którym rozgrywany jest turniej w Katwoicach za chwile) i bawię się świetnie stąd polecałem i opisywałem Ci ten format. Co do formatu STANDARD to tylko w skrócie zawiera w sobie dużo więcej cykli i polecałbym zacząć od tego co wypisałem, ale tam oprócz wszystkich 4 rzeczy, które wspomniałem legalne są jeszcze jakieś starsze cykle od FFG
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Morkai »

Super. Dzięki za odpowiedź. Byłem na tej stronie i nie zauważyłem formatów :D
Tak jestem z Katowic, zresztą obok tego Starego Świata przechodzę praktycznie codziennie :mrgreen: Inny Wymiar oczywiście też znam ;) Muszę ogarnąć zasady i tylko ang. wersję...
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Staniach dobrze opisał co jest potrzebne; można wydrukować samodzielnie, czekać na grupówkę (nowy dodatek wyjdzie w lipcu-sierpniu 2023, więc coś będzie organizowane) albo import z netrunnercards.co.uk , ale widzę że System Gateway 'wyszedł' póki co więc pewnie też Nick będzie robił dodruk.
https://netrunnercards.co.uk/product-category/cards/

A bardziej lokalnie - jak dasz znać wcześniej to możesz wpaść na środowe granie i złożę jakieś startowe decki, ostatnio gramy w Hospodzie (koło Placu Wolności) bo Stary Świat niestety zamknięty. Zgadujemy się najczęsciej na discordzie, grupa na fejsbuku też jest:
https://discord.gg/gTt6dbwj
https://www.facebook.com/groups/1507181989567601
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Zagraliśmy dzisiaj kilka partii z Downfallem (czyli pierwszym dodatkiem zriobionym przez NISEI). Karty spoko, ale jestem bardzo rozczarowany faktem, że graficznie/wordingowo nie są zakutalizowane do szablonów z najnowszych dodatków (wartość punktowa agend na czarnym tle, brak słówka Interface itd.) (mówię o angielskiej wersji) Sprawdziłem na stronie NISEI i faktycznie dalej tak wyglądają... Przecież jednym z głównych plusów druku na życzenie jest to, że można na bieżąco aktualizować pliki... Zawód, szczególnie z tymi agendami, bo nie dość, że się to rzuca w oczy, to jeszcze z odległości ciężko odczytać cyfrę.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2023, 01:03 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: staniach21 »

Galatolol pisze: 25 maja 2023, 23:46 Zagraliśmy dzisiaj kilka partii z Downfallem (czyli pierwszym dodatkiem zriobionym przez NISEI). Karty spoko, ale jestem bardzo zawiedziony faktem, że graficznie/wordingowo nie są zakutalizowane do szablonów z najnowszych dodatków (wartość punktowa agend na czarnym tle, brak słówka Interface itd.) (mówię o angielskiej wersji) Sprawdziłem na stronie NISEI i faktycznie dalej tak wyglądają... Przecież jednym z głównych plusów druku na życzenie jest to, że można na bieżąco aktualizować pliki... Zawód, szczególnie z tymi agendami, bo nie dość, że się to rzuca w oczy, to jeszcze z odległości ciężko odczytać cyfrę.
Gram od 2 lat i dopiero mi uświadomiłeś, że jest różnica w białym / czarnym tle agendy kompletnie tego nie zaważyłem na jinteki i też przy kilku partiach na żywo 0_0. Interface to w sumie szczegół, ale fakt teraz jest to podobno ujednolicone.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Czarne tak źle wygląda, że od razu mi się rzuciło w oczy :P Wprowadzając termin "Interface" wg mnie bardziej zaszkodzili, niż pomogli (a już na pewno jeśli jest niespójność w obrębie kart). Są jeszcze różnice w kolorach teł, ale to już mniej przeszkadza.

Generalnie karty FFG, pochodzące z multum dodatków na przestrzeni wielu lat, mam bardziej spójne niż karty z trzech dodatków (póki co tylko trzy rozpakowałem) drukowanych na życzenie w tym samym momencie.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Galatolol pisze: 26 maja 2023, 00:02 Czarne tak źle wygląda, że od razu mi się rzuciło w oczy :P Wprowadzając termin "Interface" wg mnie bardziej zaszkodzili, niż pomogli (a już na pewno jeśli jest niespójność w obrębie kart). Są jeszcze różnice w kolorach teł, ale to już mniej przeszkadza.

Generalnie karty FFG, pochodzące z multum dodatków na przestrzeni wielu lat, mam bardziej spójne niż karty z trzech dodatków (póki co tylko trzy rozpakowałem) drukowanych na życzenie w tym samym momencie.
Co do ujednolicania terminologii - jest to w planach, zwłaszcza po zmianie nazwy projektu z NISEI na Null Signal Games. Obecnie karty mają NISEI na pleckach, w planach jest update wszystkich wordingów żeby wziąć pod uwagę Breach, Interfaces etc. plus do tego zaktualizowane plecki żeby nie było napisu NISEI, ale nowe pliki i zaktualizowane szablony kart będą pewnie pod koniec 2023 / w 2024.

Dwie rzeczy - pierwsza, to że NISEI/NSG to kilka czy tam -naście osób pozujące na dużą organizację; idzie im to bardzo dobrze ze względu na jakość grafik, dobry design kart, profesjonalną stronę internetową i takie tam, ale to dalej jest ograniczony zasób ludzki, dużo mniejszy niż FFG. Druga- wolę żeby te naście osób robiło nowe karty niż poprawiało wordingi na starych, bo to nowe karty rozwijają grę, a nie errata starych. Też nie lubię jak jest niespójnie, też nie lubię wątpliwych zmian w wyglądzie plecków czy artach kart - ale pod względem designu nowych rzeczy im idzie, więc pewne ustępstwa myślę że są na miejscu.

Aaa, i nie grajcie z samym Downfallem - sety są niby podzielone na Downfall/Uprising ale design jest robiony jednocześnie łącznie z kontrami, więc lepiej wprowadzać oba. Taki hint zanim wlecą Midnight Sun/Parhelion.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Znacznie bardziej wolę, żeby było opóźnienie dodatku, ale czysty i uporządkowany punkt wyjścia, z którym wszystko później jest spójne. Lecz nie ukrywam, że po prostu mentalnie tak mam i tego rodzaju nieścisłości mi bardzo przeszkadzają.

Co do tego, że to robi kilku fanów - oczywiście, ale właśnie rzeczy utrzymywane przez społeczność paradoksalnie są często pod względem dokładności czy dopieszczenia lepsze niż komercyjne :) Zdaję sobie sprawę, że brzmi to roszczeniowo, ale jednocześnie nie jest w żadnym razie nieprawdopodobne.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Wielu tutaj pewnie śledzi temat na bieżąco tak jak ja, ale dla wszystkich nowych, wchodzących do gry i ogólnie zainteresowanych - w końcu można zamówić Netrunnera bezpośrednio od NSG w Unii Europejskiej, nie bawiąc się w cło 🙂

https://shop.nullsignal.games/en-fr

Sklep powinien wykrywać naszą lokalizację, dla Europy karty będą drukowane w Hiszpanii (Tipia.es, znana z druku kitów turniejowych) i wysyłane stamtąd. Jeżeli cenowo wszystko pozostanie tak samo, to nowy dodatek powinien kosztować ~42 euro czyli jakieś 180zł z darmową wysyłką; w zestawieniu z innymi ofertami sprawa wygląda następująco:
- kupno od MBprint było, jest i pewnie zawsze będzie tańsze, ale obarczone dłuższym czasem oczekiwania ze względu na konieczność przygotowania plików, wiadomo.
- kupno od Nicka (netrunnercards.co.uk) wychodzi taniej (~130zł), ale dodatkowo 10 funtów wysyłki i podatek VAT z powodu Brexitu (maksymalnie 23%, chociaż Nick zaniża wartość paczek) i czas oczekiwania na czynności celno-skarbowe.
- i w końcu chyba najsensowniejsze zestawienie - za czasów FFG jeden datapack kosztował 50-60zł, tymczasem pojedynczy set od NSG to odpowiednik trzech takich datapacków. Jak łatwo wykalkulować, wróciliśmy plus minus do cen sklepów za starych dobrych czasów 😃

Automata Initiative ma wyjść pod koniec lipca, do tego remastery System Update/System Gateway również mają być wtedy dostępne, więc jeśli Tipia będzie się logistycznie dobrze spisywać to myślę że możemy śmiało powiedzieć, że mogą się niedługo skończyć zabawy ze sztukowaniem pdfów na własną rękę i Netka będzie można kupić jak normalny człowiek za normalny pieniądz 😉
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Nowy dodatek wychodzi już 31 lipca!
https://nullsignal.games/blog/mark-your ... nitiative/

Spojlery już w przyszły piątek 21 lipca :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

https://nullsignal.games/blog/welcome-t ... ew-season/

No i mamy to :)

W tym dodatku możemy się spodziewać dużo bypassowania u Criminali, nowe ID dla Shapera, Jinteki i NBN i nowa (najwyraźniej wspólna dla korpo i runnera) mechanika Threat. Wszystko okaże się w ciągu nadchodzącego tygodnia ;)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

https://nullsignal.games/blog/the-autom ... s-out-now/

Automata Initiative od dzisiaj legalna w Standardzie i Startupie! Pełna lista kart w linku :)
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Zapraszamy na luźny turniej w Android:Netrunner w nowej lokalizacji Innego Wymiaru w Chorzowie !
Gramy w formacie Startup z legalnym dodatkiem Automata Initiative, proxowanie kart jak najbardziej dozwolone i wskazane 🙂
MIEJSCE: Centrum Gier Inny Wymiar Katowicka 6, Chorzów
KIEDY: 12 sierpnia (sobota); zapisy od 10:30; start turnieju od 11:00
FORMAT: Startup, 4/5 rund po 65 minut (zależnie od liczby graczy);
PULA NAGRÓD: maty i promki przekrojowo od Null Signal Games i FFG
WPISOWE: 30zł


Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Widzę, że nikt nie wrzucił, Mistrzostwa Polski w Warszawie. Mistrzostwa w standardzie - sobota 23.09.23 a w niedzielę 24.09 dodatkowo turniej Startup:




Formularz rejestracyjny:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Ostatnio zmieniony 27 wrz 2023, 09:45 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 2 razy.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Coval »

Hey. Gdyby co to ja organizuje dodruk. Dzięki za zalinkowanie. Krótkie info. Końcowa cena będzie zależeć od sumarycznej ilości kart. Przy poprzednim wydruku mieliśmy cenę około 45 groszy za sztukę przy zamówieniu 18 500 kart. Także zachęcam bp im więcej tym mniej :D
I've had worst!
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: maslopi »

Hej, a czy mógłbym poprosić o jakieś ‚how to’, jakbym chciał w ogóle zacząć przygodę? Czy ten druk to dobre miejsce na to? Jeśli tak to na jaki zestaw powinienem się zgłosić, żeby zacząć?
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Qnnrad »

maslopi pisze: 28 wrz 2023, 19:46 Hej, a czy mógłbym poprosić o jakieś ‚how to’, jakbym chciał w ogóle zacząć przygodę? Czy ten druk to dobre miejsce na to? Jeśli tak to na jaki zestaw powinienem się zgłosić, żeby zacząć?
Po pierwsze, to jest druk po angielsku. Inni forumowicze czasami organizują druki po polsku.
Polecane kombinacje:

- System Gateway + System Update 2021 do każualowego grania z przyjaciółmi. Wyjdzie pewnie do 250 zł.

- Całość (poza APEX) jak masz turniejowe aspiracje albo chcesz mieć wszystkie opcje przy konstruowaniu talii. Wyjdzie pewnie koło 650 zł.

- APEX to System Gateway i System Update 2021 w zmienionej, alternatywnej szacie graficznej, stworzonej przez AI. Zupełnie inny styl graficzny, trudno miesza się (moim zdaniem) z kartami "normalnymi". Póki co nie wyszły inne zestawy w szacie APEX, i twórca raczej nie zamierza ich robić, więc wpada w moje kategorie każualowego grania z przyjaciółmi. Wyjdzie pewnie do 250 zł.


Bardzo proszę drogie koleżanki i drogich kolegów o poprawki lub uzupełnienie, jeśli o czymś zapomniałem.
Powodzenia!
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

Tutaj dobry zestaw na wejście, cena w porządku:

https://m.olx.pl/d/oferta/android-netru ... ved_search
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: maslopi »

Torquemada666 pisze: 29 wrz 2023, 10:44 Tutaj dobry zestaw na wejście, cena w porządku:

https://m.olx.pl/d/oferta/android-netru ... ved_search
Widzę jeszcze to: viewtopic.php?p=1582481&hilit=nisei#p1582481

warto dopłacać?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

maslopi pisze: 29 wrz 2023, 14:01
Torquemada666 pisze: 29 wrz 2023, 10:44 Tutaj dobry zestaw na wejście, cena w porządku:

https://m.olx.pl/d/oferta/android-netru ... ved_search
Widzę jeszcze to: viewtopic.php?p=1582481&hilit=nisei#p1582481

warto dopłacać?
Jeśli władasz narzeczem synów Albionu to polecam wersję angielską. Nie bez powodu jest tak dużo ofert sprzedaży druku polskiej wersji od Fulgrima.
Ale jeśli chcesz grać z paczką znajomych, czy dziewczyną to taki komplet jest bardzo fajny, chociaż pewnie da się znaleźć w konkurencyjnej cenie.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Torquemada666 »

maslopi pisze: 29 wrz 2023, 14:01
Torquemada666 pisze: 29 wrz 2023, 10:44 Tutaj dobry zestaw na wejście, cena w porządku:

https://m.olx.pl/d/oferta/android-netru ... ved_search
Widzę jeszcze to: viewtopic.php?p=1582481&hilit=nisei#p1582481

warto dopłacać?
Kartowo to identyczne zestawy, instrukcja jest dostępna w pdf, żetony będą Ci potrzebne - pytanie czy te Ci się podobają, też musisz gdzieś to trzymać więc pudełko fajna rzecz. Z koszulkami różnie ludzie robią, koszulkuja tylko grane talie, niektórzy wszystkie karty, choć lepsze są koszulki nieprzezroczyste.
ODPOWIEDZ