Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Trylogię normalnie grać na 1 rękę, świetnie działa.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

LordRegis pisze: 29 gru 2023, 22:46 Polecacie tę grę przy graniu wyłącznie na 2 osoby? Bo z tego co czytam tutaj i na bgg, to raczej gra była projektowana dla 4 osób, a dla 2 albo gra się niewygodnie na 2 ręce, albo niezbyt ciekawie przy jednej talii.
Trylogię normalnie grać na 1 rękę, świetnie działa

Poczytaj moje (i nie tylko) wpisy w tym wątku. Jeśli zagrasz poprawnie (uwzględnisz zmodyfikowane zasady wskazane w instrukcji) to gra będzie świetna.

Nie lękajcie się tego trybu! 🙂
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: ravenone »

Gra 2-osobowa daje masę frajdy. A jak już solidnie ją ogracie to możecie spróbować grać na dwie ręce z podziałem na frakcje. Będzie jeszcze lepiej :wink:
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Kal-El83 »

Trochę mam problem z tym tytułem.po obejrzeniu rozgrywki Gandalfa i Barolka nie wypadło to zachęcająco, a tu czytam że gra warta świeczki. Zastanawiam się głównie pod solo/pvp bo 2v2 rraczej nie iświadczę :/
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

Azazelek pisze: 30 gru 2023, 08:58 Trochę mam problem z tym tytułem.po obejrzeniu rozgrywki Gandalfa i Barolka nie wypadło to zachęcająco, a tu czytam że gra warta świeczki. Zastanawiam się głównie pod solo/pvp bo 2v2 rraczej nie iświadczę :/
Kup używkę z kartami promo. Jak podejdzie PvP dokupisz dodatek pod solo, ew. graj w fanowski tryb solo.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: nolify »

Kupiliśmy podstawkę zaraz po premierze, głównie dlatego, że krążyły plotki i jakieś tam przesłanki o nadchodzącym dodatku z trybem coop (kooperacja rulez!). Dodatek dawno wyszedł, ale gra dla Nas okazała się totalnym flopem, do tego stopnia, że porzuciliśmy zamiary dokupienia dodatku.
No i tak czytam Wasze opinie o trybie solo, szukam jakiegoś punktu zaczepienia, żeby dać tej karcianie drugą szansę, ale aktualnie największym "za" jest przystępna cena dodatku, tj. jakieś osiemdziesiąt złojdów :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

nolify pisze: 30 gru 2023, 10:07 Dodatek dawno wyszedł, ale gra dla Nas okazała się totalnym flopem
Tak dawno, to nie. Ledwo kilka tygodni.

"Na pewno zle graliscie", kupuj, grajcie i nie marudz ;) Pewna miara sukcesu lub potencjalu, sa te fanowskie wersje scenariuszy i warianty. Widac ze temat/gra zyje, wzbudza emocje.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Tijaczer »

psia.kostka pisze: 30 gru 2023, 10:24
nolify pisze: 30 gru 2023, 10:07 Dodatek dawno wyszedł, ale gra dla Nas okazała się totalnym flopem
Tak dawno, to nie. Ledwo kilka tygodni.

"Na pewno zle graliscie", kupuj, grajcie i nie marudz ;) Pewna miara sukcesu lub potencjalu, sa te fanowskie wersje scenariuszy i warianty. Widac ze temat/gra zyje, wzbudza emocje.
Gdzie są te fanowskie scenariusze?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Odi »

Ja byłbym bardziej ostrożny.
Skoro podstawowa gra nie podeszła, to dodatek nie ma sensu, bo flow rozgrywki jest ten sam.

Pytanie: dlaczego nie WotR nie podszedł?
To dość specyficzna karcianka. Mała-wielka gra, o dość powolnym tempie, konieczności strategicznego planowania (co wymusza pewna znajomość talii, ścieżek, bitew) i jeszcze najlepiej gra się "na dwie ręce". Trzeba się przygotować na to, że będą rundy, w których nie zrobimy nic, poza wrzuceniem kart do rezerwy na bliżej nieokreślona przyszłość. To nie jest typowa karcianka pojedynkowa, z wzajemnym atakowaniem się, reakcjami, żywym tempem.
Więc IMHO jeśli nie jesteście gotowi na karciankę trochę "inną niż wszystkie", to bez sensu ładować się w dodatek.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

Tijaczer pisze: 30 gru 2023, 11:00 Gdzie są te fanowskie scenariusze?
Pewnie BGG, przerzuc kilka stron tego watku wstecz i beda linki oraz opinie.
Odi pisze: 30 gru 2023, 11:06 Ja byłbym bardziej ostrożny.
Slusznie, ale mysle ze nawet jedna zla interpretacja zasad, moze dac odczucie, ze gra bez sensu. No bo bez sensu, bo ja wypaczylismy ;)
Oczywiscie nie twierdze, ze "zle grali", trzeba spytac samego siebie, czemu flop.
Jednak tez chcieli coopa, a oceniac musieli rywalizacje.
Tez podpuszczam, bo sobie smieszkujemy z nolify regularnie, mysle ze jest zdrowy dystans :mrgreen:
No i byc moze najwazniejsze: ja jeszcze nie gralem :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: nolify »

psia.kostka pisze: 30 gru 2023, 11:25 Tez podpuszczam, bo sobie smieszkujemy z nolify regularnie, mysle ze jest zdrowy dystans :mrgreen:
Namawiał, namawiał i namówił. Kupione :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

nolify pisze: 30 gru 2023, 12:30 Namawiał, namawiał i namówił. Kupione :lol:
Oby przyszlo z 2 kartami promo, bo bez tego kolekcjonersko "bida z nędzą" :mrgreen:

Przypominam, ze z corebox byly 4, a z cieniem 2, niby jako "dodatek przedsprzedazowy"

@nolify
Jak nie masz, to bede musial Tobie kolezensko doslac :roll:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

A czy już teraz jest tu ktoś, kto wie, że będzie zainteresowany z jakichś powodów tylko złymi do koopa i chciałby dogadać się tak, że ja biorę resztę Fire and Swords? :D :D :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja jestem mega ciekawy czy Galakta go (ten nowy dodatek) wyda, a jeśli tak to czy będzie to sprawnie jeszcze w 2024 roku.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

Co do terminow to nikt teraz gwarancji dawac nie moze. Szczegolnie ze Przyladek Dobrej Nadziei znow w modzie ;)

Ale mysle ze to handlowy samograj, jesli utna dodatek, to i podkopia sprzedaz podstawki. Wojownicy Srodziemia tez nie maja opinii "must have" i wiele osob hejtuje/odbija sie. Jednak kolekcjonersko sa kupowani i dodrukowywani.

Jesli nie bedzie kryzysu cashflow, to wroze ze drukuja wszystko z serii. Od tego tez moze zalezec los kontraktu z Ares, wiec moze nie ma wyboru.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Tijaczer »

Gdzieś na bgg czytałem pierwsze wrażenia, że łącząc wszystkie dodatki z tym najnowszym to znów balans zostaje zachowany. Pytanie czy ludzie będą chcieli wcielać wojowników do rozgrywek, które dość w brutalny sposób zmieniają rozgrywkę
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

PytonZCatanu pisze: 30 gru 2023, 14:27 Ja jestem mega ciekawy czy Galakta go (ten nowy dodatek) wyda, a jeśli tak to czy będzie to sprawnie jeszcze w 2024 roku.
Na fb w komentarzach bardzo wymownie dawali do zrozumienia, żeby spodziewać się zapowiedzi dodatku na 2024 ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3805730119
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: nolify »

psia.kostka pisze: 30 gru 2023, 14:15
nolify pisze: 30 gru 2023, 12:30 Namawiał, namawiał i namówił. Kupione :lol:
Oby przyszlo z 2 kartami promo, bo bez tego kolekcjonersko "bida z nędzą" :mrgreen:

Przypominam, ze z corebox byly 4, a z cieniem 2, niby jako "dodatek przedsprzedazowy"

@nolify
Jak nie masz, to bede musial Tobie kolezensko doslac :roll:
Spoko! Nie będzie potrzeby dosyłania czegokolwiek, aczkolwiek za chęci dziękuję :) Konieczności nie będzie, ponieważ tak się zestresowałem tymi promo kartami, że za jedną przesyłką kupiłem jeszcze Małych Epickich Wikingów :) Będę happy :)
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: mordajeza »

Uwaga, zagrałem dzisiaj we trzy osoby! I powiem Wam, to, co było do przewidzenia - że to najsłabszy wariant.

Było okej, ale tylko tyle. Pewnie jakiś wpływ na moje odczucia miało to, że grałem najmniej ciekawą wg mnie talią (Mordorem), ale mimo wszystko brakowało z jednej strony epickości partii czteroosobowych, a z drugiej tego flow partii dwuosobowych.

Na 4os. to dla mnie 10/10, na 2 os. 9/10, na 3os. takie 7-8/10.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

mordajeza pisze: 30 gru 2023, 21:45 Uwaga, zagrałem dzisiaj we trzy osoby! I powiem Wam, to, co było do przewidzenia - że to najsłabszy wariant.

Było okej, ale tylko tyle. Pewnie jakiś wpływ na moje odczucia miało to, że grałem najmniej ciekawą wg mnie talią (Mordorem), ale mimo wszystko brakowało z jednej strony epickości partii czteroosobowych, a z drugiej tego flow partii dwuosobowych.

Na 4os. to dla mnie 10/10, na 2 os. 9/10, na 3os. takie 7-8/10.
Osoba grająca sama wygrała?
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: mordajeza »

samuraj1369 pisze: 30 gru 2023, 22:36
Spoiler:
Osoba grająca sama wygrała?
Nie, wygrał duet Cienia przewagą 10pkt w 7. rundzie.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: claymore77 »

Taka sytuacja - w trakcie rozgrywania 7 ścieżki "niebiescy" pociągają swoją ostatnią kartę z miejscem bitwy. Razem z 8 ścieżką "czerwoni" odkrywają swoją bitwę. Kiedy przychodzi runda "niebieskich" odkrywają 9 ścieżkę ale co z kartą miejsca walki, której już nie mają na swoim stosie bo dwie rundy temu wyczerpał się?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

claymore77 pisze: 02 sty 2024, 19:52 Taka sytuacja - w trakcie rozgrywania 7 ścieżki "niebiescy" pociągają swoją ostatnią kartę z miejscem bitwy. Razem z 8 ścieżką "czerwoni" odkrywają swoją bitwę. Kiedy przychodzi runda "niebieskich" odkrywają 9 ścieżkę ale co z kartą miejsca walki, której już nie mają na swoim stosie bo dwie rundy temu wyczerpał się?
Sprawdź mnie, ale wydaje mi się, że w instrukcji było o tym wspomniane. Ciągnie się chyba bitwę z puli czerwonych.
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: claymore77 »

Wielkie dzięki za trop!
Szukałem w zasadach szczegółowych gdzie rozpisane były składowe rundy. Tymczasem informacja była na początku - tam, gdzie opisane są poszczególne typy kart.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

Przetłumaczyłem dodatkowe scenariusze za zgodą autora gry.
Oprawa graficzna zgadza się z instrukcją, więc można drukować i mieć zawsze pod ręką :D

Link do BGG
https://boardgamegeek.com/filepage/2714 ... cenariusze
ODPOWIEDZ