Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

eveni pisze: 06 paź 2023, 20:26minus jaki już widzę, wszystkie plansze mają z drugiej strony poziom podstawowy.
Przecież to po to żeby można było zagrać partię w maksymalnej liczbie graczy w wariancie symetrycznym...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: eveni »

pcyzm pisze: 07 paź 2023, 18:08
eveni pisze: 06 paź 2023, 20:26minus jaki już widzę, wszystkie plansze mają z drugiej strony poziom podstawowy.
Przecież to po to żeby można było zagrać partię w maksymalnej liczbie graczy w wariancie symetrycznym...
W 12 osób? Bo plansze z gry podstawowej i rozszerzenia mają ten sam tył.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Curiosity »

Też Wam się zaczynają rozwarstwiać kafelki? Mi na razie jeden, a grałem w grę pewnie z 5-6 razy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 115
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: sinbad78 »

Klej do drewna na bazie wody. Posmaruj brzeg i będzie git. Pewnie znasz ten sposób. Co do rozwarstwiania... portal i jakość. Mnie to nie dziwi
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

sinbad78 pisze: 09 paź 2023, 15:28 Co do rozwarstwiania... portal i jakość. Mnie to nie dziwi
Tja, bo na pewno mieli inną fabrykę...
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gizmoo »

pcyzm pisze: 10 paź 2023, 21:34 Tja, bo na pewno mieli inną fabrykę...
Mam wersję z KS i po kilkunastu rozgrywkach nic mi się nie rozwarstwia. I może to być kwestia innej fabryki, a może to być kwestia kontroli jakości. Ba! Może to być jednostkowy przypadek felernego egzemplarza. Zdarza się czasami, że ktoś na taśmie coś zwali, klej schnie w innych warunkach wilgotności, lub w innym przedziale czasowym i już może być fuckup. Mam na ten przykład egzemplarz Palace of the Mad King Ludvig. Gry w zasadzie rewelacyjnie wyprodukowanej, w której... Kafelki wody w tym samym egzemplarzu mają... Trzy różne odcienie. :lol: Nie reklamowałem, bo ma to zerowy wpływ na rozgrywkę, ale wygląda to przedziwnie i jest wadą fabryczną. :wink:

Na miejscu Ziemka bym reklamował.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

Gizmoo pisze: 10 paź 2023, 23:27 Na miejscu Ziemka bym reklamował.
Oczywiście, że tak! Tylko w dobie globalizacji i tego, że jednak zdecydowana większość printów jest robiona w tym samym miejscu, na tej samej linii, śmieszy mnie to sugerowanie, że to wina wydawcy tego czy innego.

U mnie nic się nie rozwarstwia po wielu partyjkach.
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Agnaton »

Obrazek

Zapraszam do mojej recenzji Niezbadanej Planety!

https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... cenzja-gry

Ogółem rzecz biorąc, grę można ocenić jako naprawdę bardzo dobrą. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyż nie otrzymałem klona Terraformacji Marsa, ani też nieudanej próby stworzenia kosmicznej wersji polimino. Wręcz przeciwnie. Niezbadana Planeta oferuję świetną rozgrywkę na zaskakująco fajnym poziomie. Rozgrywki są całkiem emocjonujące, zabawa jest spora, potrzeba główkowania wysoka, dynamika ogromna, a radość z wygranej naprawdę spora. Polecam!
Ostatnio zmieniony 13 paź 2023, 21:27 przez Agnaton, łącznie zmieniany 1 raz.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: tomg »

Agnaton pisze: 13 paź 2023, 12:52 Niezbadana Planeta oferuję świętą rozgrywkę na zaskakująco fajnym poziomie.
Zaprawdę powiadam w tej grze nie ma nic świętego.
;-)
To niezła gra i tylko tyle (nic więcej glównie z powodu niskiego poziomu interakcji pomiędzy graczami).
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Agnaton »

tomg pisze: 13 paź 2023, 15:10
Agnaton pisze: 13 paź 2023, 12:52 Niezbadana Planeta oferuję świętą rozgrywkę na zaskakująco fajnym poziomie.
Zaprawdę powiadam w tej grze nie ma nic świętego. To niezła gra i tylko tyle (nic więcej glównie z powodu niskiego poziomu interakcji pomiędzy graczami).
Jak najbardziej rozumiem, ja jednak oceniam z perspektywy gracza bardzo średnio zaawansowanego, więc to też myślę ma znaczenie ;) A kwestia interakcji jest mocno subiektywna, mi osobiście akurat odpowiada :D
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1148 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Bruno »

Agnaton pisze: 13 paź 2023, 16:57
tomg pisze: 13 paź 2023, 15:10
Agnaton pisze: 13 paź 2023, 12:52 Niezbadana Planeta oferuję świętą rozgrywkę na zaskakująco fajnym poziomie.
Zaprawdę powiadam w tej grze nie ma nic świętego. To niezła gra i tylko tyle (nic więcej glównie z powodu niskiego poziomu interakcji pomiędzy graczami).
Jak najbardziej rozumiem, ja jednak oceniam z perspektywy gracza bardzo średnio zaawansowanego, więc to też myślę ma znaczenie ;) A kwestia interakcji jest mocno subiektywna, mi osobiście akurat odpowiada :D
Myślę, że kolega tomg przede wszystkim chciał Ci w żartobliwy sposób zwrócić uwagę na zabawny błąd (słownika z klawiatury?) w Twoim poście :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Agnaton »

Bruno pisze: 13 paź 2023, 21:14 Myślę, że kolega tomg przede wszystkim chciał Ci w żartobliwy sposób zwrócić uwagę na zabawny błąd (słownika z klawiatury?) w Twoim poście :wink:
O jaaaa, teraz widzę :D
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: konradstpn »

tomg pisze: 13 paź 2023, 15:10
Agnaton pisze: 13 paź 2023, 12:52 Niezbadana Planeta oferuję świętą rozgrywkę na zaskakująco fajnym poziomie.
Zaprawdę powiadam w tej grze nie ma nic świętego.
;-)
To niezła gra i tylko tyle (nic więcej glównie z powodu niskiego poziomu interakcji pomiędzy graczami).
Dodatkowo grywalna na 2, może 3 osoby. Dalej to już totalny randomizer. Nie kupiłem bez żalu.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: seki »

Mnie się gra bardzo podobała. Niezły wybór na dużą grupę graczy. Grałem wczoraj w 5 osób. Dzięki symultanicznej grze poszło sprawnie a interakcja jest podobna na 2 czy 3 graczy z uwagi na to, że i tak dzielimy cel tylko z sąsiednimi graczami. Gra jest bardzo dobrym wyborem do rodzinnego grania. Zasady łatwe, rozgrywka szybka a decyzje są nawet większe niż w wielu gier na poziomie gier familijnych. Decyzje związane z rozwojem torów, realizowanie celów, wypełnianie planszy w kontekście pełnych kolumn i rzędów, zarządzie łazikiem i akceptacja meteorów na planszy bądź ich usuwanie, wybór kart technologii. Jest tego na tyle by gra mimo łatwych zasad dawała satysfakcję. Regrywalność wydaje mi się całkiem niezła w zakresie różnych plansz, czy skupieniu na punktach z planszy bądź z torów i różnych celach punktowych. Przed grą miałem nastawienie takie, że chętnie zagram ale sam nie kupię. Po partii rozważam zakup własnego egzemplarza.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: BOLLO »

Niedługo moje przemyślenia na temat gry. Ale zanim to nastąpi wrzucam fotke jak dobrze sprawuje sie dedykowany insert. Gra transportowana w pionie i poziomie.... :mrgreen:
Obrazek
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Relo »

Spoiler:
To się nazywa losowy setup.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Curiosity »

Jak w pionie wiozłeś pudełko, to w zasadzie nie ma się co dziwić...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: SeekerKuba »

2 lub 3 warstwy foli bombelkowej na wierzch i elementy nie powinny wypadać.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: scraber »

BOLLO pisze: 20 paź 2023, 11:54 Niedługo moje przemyślenia na temat gry. Ale zanim to nastąpi wrzucam fotke jak dobrze sprawuje sie dedykowany insert. Gra transportowana w pionie i poziomie.... :mrgreen:
Obrazek
A masz podwójne planszetki korporacji?
Ewentualnie można wsadzić puste wypraski na spód, dzięki czemu susan praktycznie dotyka pokrywy pudełka.

Portal miał filmik jak posortować rzeczy w pudle
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: FretkaFantastyczna »

BOLLO pisze: 20 paź 2023, 11:54 Niedługo moje przemyślenia na temat gry. Ale zanim to nastąpi wrzucam fotke jak dobrze sprawuje sie dedykowany insert. Gra transportowana w pionie i poziomie.... :mrgreen:
Obrazek
U mnie wyglądało to identycznie. A jak widziałam tę super pokrywkę na kampanii dodatku to prychnęłam. To powinno być od początku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: BOLLO »

scraber pisze: 20 paź 2023, 13:00
BOLLO pisze: 20 paź 2023, 11:54 Niedługo moje przemyślenia na temat gry. Ale zanim to nastąpi wrzucam fotke jak dobrze sprawuje sie dedykowany insert. Gra transportowana w pionie i poziomie.... :mrgreen:
Obrazek
A masz podwójne planszetki korporacji?
Ewentualnie można wsadzić puste wypraski na spód, dzięki czemu susan praktycznie dotyka pokrywy pudełka.

Portal miał filmik jak posortować rzeczy w pudle
Robilem tak...nie pomaga. Rozmawialem w tej kwestii z Grzegorzem z Portalu i tez wie ze jest to problem ktorego jako wydawcy nie mogli sprostowac ale cos o tym mysla.
Poniewaz
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2023, 18:37
Been thanked: 11 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Poniewaz »

W podkaście Stare Kości mówili, że na BGG ktoś proponował jako najlepsze rozwiązanie na ten problem czepek kąpielowy jednorazowy 😁
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Gromb »

Poniewaz pisze: 20 paź 2023, 16:04 W podkaście Stare Kości mówili, że na BGG ktoś proponował jako najlepsze rozwiązanie na ten problem czepek kąpielowy jednorazowy 😁
Jak się zastanowić, to całkiem mądre to jest i po taniości, nałożyć taki czepek na Zuzę :
Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Re: Niezbadana Planeta (Planet Unknown) - pytania i wątpliwości

Post autor: Prototypowo »

Niezbadana Planeta X - gra kafelkowa w której wraz z rozwojem gry rozwijamy również zdolności naszej korporacji. Jest na wpół symultaniczna (czyli przebiega bardzo dynamicznie), bardzo prosta w wytłumaczeniu, super przyjemna (mamy poczucie satysfakcji obserwując jak otrzymujemy kolejne zdolności) i całkiem regrywalna (możemy wybrać dowolną mapę i korporację). Ta gra jest tym czym oczekuje od planszówek - czystą frajdą.
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: litk »

Czy to było intencjonalne, że ten kołowrotek na żetony nie mieści się w oryginalnym pudełku, tylko je rozpycha i powoli je rozwala, czy tylko ja tak mam?
ODPOWIEDZ