Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kocia
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 61 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Kocia »

Dwie sprawy:
1) Trwa akcja wymiany woreczków dla osób z drugą edycją gry z ostatniego kickstartera - link do formularza w najnowszej aktualizacji.
2) Do sklepu US/CA niedługo trafi mata. Niby prace nad pojawieniem się jej w EU trwają, ale James i jego działania... Powiedzmy, że nie pałam do niego sympatią jako wydawcy. Czy ktoś się orientuje, czy taką matę można w jakiś sposób samemu ogarnąć np. poprzez playmaty?
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

To jeszcze z Discordowych newsów, J. Hudson zarzucił info o 2 nowych projektach: "Madcala" i "Multirealms" które mają czerpać tematykę z Alicji w Krainie Czarów. Można się domyślać, że Madcala będzie jakiś spinem Mancali.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: khuba »

Ha, u Lucky Ducków(sklep FR) pojawiły się żetony i maty(preorder): https://luckyduckgames.com/fr/recherche ... nd%27s+War
Może jednak Galakta też coś będzie miała.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Kocia
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 61 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Kocia »

khuba pisze: 09 lut 2024, 22:44 Ha, u Lucky Ducków(sklep FR) pojawiły się żetony i maty(preorder): https://luckyduckgames.com/fr/recherche ... nd%27s+War
Może jednak Galakta też coś będzie miała.
Gdyby ktoś coś zamawiał, chętnie się podepnę z zamówieniem kart by załapać się na darmową wysyłkę. :D
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Diserve »

khuba pisze: 09 lut 2024, 22:44 Ha, u Lucky Ducków(sklep FR) pojawiły się żetony i maty(preorder): https://luckyduckgames.com/fr/recherche ... nd%27s+War
Może jednak Galakta też coś będzie miała.
Co ciekawe jest tam też deluxe
Awatar użytkownika
Kocia
Posty: 101
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 39 times
Been thanked: 61 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Kocia »

Przy czym jest szansa, że zakup Deluxe FR + żetonów + wersji retail PL i przełożenie komponentów zależnych językowo wyjdzie w podobnej cenie jak zamówienie z KS wersji ENG :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: japanczyk »

Kocia pisze: 10 lut 2024, 00:22 Przy czym jest szansa, że zakup Deluxe FR + żetonów + wersji retail PL i przełożenie komponentów zależnych językowo wyjdzie w podobnej cenie jak zamówienie z KS wersji ENG :D
Chyba trochę zbyt optymistycznie na to patrzysz
Deluxe + zetpny kosztują 800 zl
Taki zestaw na KSsie 910
Polska wersja minimum 250 imho
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

1x Wonderland's War – Deluxe Edition [KS] - English $115.00
1x Wonderland's War – Shards of Madness [KS] - English $15.00
1x Premium Chips [KS] $50.00
1x Custom Faction Miniature Base Rings [KS] $12.00
1x Promo Cards [KS] - English $15.00

Add-Ons: $207.00
Shipping: $19.00
Tax: $51.98
Your Pledge: +$1.00

Additional Payments: +$276.98
Wrzucam jakby ktoś chciał wiedzieć ile taka zabawa wyszła. Licząc nawet po $=4zł to 1108 zł.

Moja garść przemyśleń o Deluxe:

Jeśli nie malujecie figurek, to na 100% NIE WARTO. Tutaj też moje personalne odczucia - Contrasty od Citadela są trochę za ciemne/nienasycone jak na całą stylistykę gry.

Jeśli już macie figurki, to fajnie byłoby mieć do nich te kolorowe podstawki (nawet 2 paczki!)

Insert nie mieści zakoszulkowanych kart. Nie ma co się oszukiwać. Pojawiły się już jakieś inserty z druku 3D które niby mieszczą Deluxe+Dodatek w koszulkach, nie sprawdzałem. Kupiłem na allegro organizer z kartonu za 15zł i jest całkiem sensowny:
Spoiler:
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: GapcioMaluszek »

Spoiler:
Totalnie się zgadzam, że niepomalowane figurki są o wiele gorsze niż standy z wersji sklepowej.

A ogólnie używanie do tych figurek contrastow wydaje mi się średnim pomysłem. Jest ogrom płaskich powierzchni, na których speed painty się nie sprawdzają za dobrze.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, 12:20 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Gunner4aye »

Kupował ktoś z Was kapsle na żetony do wersji retail? Możecie coś polecić albo podać przynajmniej rozmiar jaki kupowaliście?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Fiacik »

Gunner4aye pisze: 13 mar 2024, 19:05 Kupował ktoś z Was kapsle na żetony do wersji retail? Możecie coś polecić albo podać przynajmniej rozmiar jaki kupowaliście?
Cofnij się o parę stron.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Planujemy zagrać w WW. Jest nas 4 osoby (2 nigdy nie grały, 2 grały raz z jakieś 2 lata temu po pierwszym KS). Myslimy nad piątym graczem (też nigdy nie grał). Czy jest sens i naprawdę dodaje to gameplay value czy tylko wydłuży rozgrywkę? Czy tak jest zawsze czy tylko podczas pierwszej gry?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Hardkor pisze: 17 mar 2024, 10:24 Planujemy zagrać w WW. Jest nas 4 osoby (2 nigdy nie grały, 2 grały raz z jakieś 2 lata temu po pierwszym KS). Myslimy nad piątym graczem (też nigdy nie grał). Czy jest sens i naprawdę dodaje to gameplay value czy tylko wydłuży rozgrywkę? Czy tak jest zawsze czy tylko podczas pierwszej gry?

Zostałbym przy 4 graczach (i grał bez Jabberwocka).
Nie ma jakiegoś ekstra gameplay value (jedyny odczuwalny jest w rozgrywce na 2 graczy, która jest mniej ciekawa)
Pierwsza gra ciągnie się najbardziej, potem to zależy mocno od skupienia graczy. Polecam zachęcić graczy, by w fazie herbatki zawsze mieli już na oku 2 karty/odświeżenie kart, gdy turę robi gracz przed nimi (zastanawianie się dopiero gdy jest twoja tura mocno wydłuży wam herbatki).
Dobrze jest zrobić setup zanim zjawią się wszyscy.
Tutaj chyba najlepszy skrótowiec zasad (warto obejrzeć sekcję 'component' i 'gameplay').
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

wrojka pisze: 17 mar 2024, 10:51
czemu bez jabbera?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

gogovsky pisze: 17 mar 2024, 11:42 czemu bez jabbera?
Frakcja która dodaje najwięcej negatywnej interakcji.

Subiektywnie, mieliśmy wrażenie, że Jabber zawsze rozkminiał (i zamulał) przy dokładaniu żetonów trucizny. Obecność trucizn dodawała kolejny wymiar decyzyjności dla pozostałych gracz (brać kartę dobrą, czy bardzo dobrą z trucizną, a to właśnie na tych atrakcyjniejszych lądowały trucizny). Podczas fazy wojny gracze którzy mieli trucizny w worku jakoś dłużej się zastanawiali czy pushować, czy passować a po wyciągnięciu madnessa/trucizny mieli znowu więcej rozkminy czy bronić się tarczą.

Sam Jabber jest świetny, ale nie poleciłbym go na pierwsze granie ze świeżakami :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

wrojka pisze: 17 mar 2024, 12:56
gogovsky pisze: 17 mar 2024, 11:42 czemu bez jabbera?
Frakcja która dodaje najwięcej negatywnej interakcji.

Subiektywnie, mieliśmy wrażenie, że Jabber zawsze rozkminiał (i zamulał) przy dokładaniu żetonów trucizny. Obecność trucizn dodawała kolejny wymiar decyzyjności dla pozostałych gracz (brać kartę dobrą, czy bardzo dobrą z trucizną, a to właśnie na tych atrakcyjniejszych lądowały trucizny). Podczas fazy wojny gracze którzy mieli trucizny w worku jakoś dłużej się zastanawiali czy pushować, czy passować a po wyciągnięciu madnessa/trucizny mieli znowu więcej rozkminy czy bronić się tarczą.

Sam Jabber jest świetny, ale nie poleciłbym go na pierwsze granie ze świeżakami :D
Grałem tak pierwszą partię i to nawet będą Jabberem i ja to dobrze wspominam :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Hardkor pisze: 17 mar 2024, 13:18

Grałem tak pierwszą partię i to nawet będą Jabberem i ja to dobrze wspominam :D
teraz działa inaczej, myśmy grali na poprzednim patchu :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

gogovsky pisze: 17 mar 2024, 14:01
Hardkor pisze: 17 mar 2024, 13:18

Grałem tak pierwszą partię i to nawet będą Jabberem i ja to dobrze wspominam :D
teraz działa inaczej, myśmy grali na poprzednim patchu :D
Z tego co pamietam to grałem na wydrukowanej kartce, bo mówiłeś, że wydrukowales tę nową wersję.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: MichalCh132 »

Wiadomo czy dodatek Shards od Madness też będzie wydany razem z gra przez Galakte?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

Na 5 graczy gra się świetnie jednak polecam ten skład tylko gdy wszyscy są doświadczeni. Ta gra to kwintesencja chaosu.
Na 3 też jest dobrze, ale polecam zablokować całkowicie jeden obszar i usunąć questy na niego.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

MichalCh132 pisze: 17 mar 2024, 22:52 Wiadomo czy dodatek Shards od Madness też będzie wydany razem z gra przez Galakte?
Nie wiadomo
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Rykas »

MichalCh132 pisze: 17 mar 2024, 22:52 Wiadomo czy dodatek Shards od Madness też będzie wydany razem z gra przez Galakte?
Nie będzie, pisałem maila na ten temat do galakty.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Malibu »

Obrazek
Ruszyła przedsprzedaż, premiera 11.04 a cena jest w okolicach 265zł
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Bardzo dobra cena moim zdaniem. Spodziewałem się z 100 zł więcej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ