Arkana Magii (Tim Armstrong)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: PanFantomas »

„Arkana Magii” to szybka karcianka fantasy dla 1-6 graczy z mechaniką draftu. Rzucamy czary, budujemy silniczek i odpalamy różne combosy :) Całość trwa 3 rundy, a w każdej będziemy mogli zagrać 6 kart. Gra przypomina mi trochę „7 Cudów Świata”.

Jest też wariant solo bez Automy, w którym zbieramy punkciki. Jest całkiem fajny, bo udało się odwzorować draft (budujemy piramidę z kart i w każdej turze dociągamy jedną kartę z odpowiedniego rzędu).
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:24 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: Aras »

Gra miała wczoraj premierę, a tu kompletna cisza. :(
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: planszufka »

Aras pisze: 25 mar 2022, 15:18 Gra miała wczoraj premierę, a tu kompletna cisza. :(
Troche mnie to nie dziwi, bo po obejrzeniu kilku filmikow z gra nic totalnie mnie nie zainteresowalo w niej, nie ma zadnego ciekawego mechanizmu, ktorego by czlowiek wczesniej nie widzial. Lubie karcianki, ale tutaj wyjatkowo pass.
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 573 times
Been thanked: 645 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: mineralen »

Na forum BGG pod tą grą też się nic nie dzieje. Pies z kulawą nogą się tą grą nie interesuje.
Nie wiem po co Portal wydał tę grę. Chyba tylko, żeby podtrzymać relacje z Grey Fox.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: Gromb »

Zagraliśmy na Portalconie i pierwsze skojarzenie to 7 cudów świata. Niemniej mechanicznie może to przypominać wspomnianą grę, jednak odczucia płynące z rozgrywki są odmienne. Jest dużo więcej kminienia i szukania balansu, kiedy schodzić kartami z ręki.
Dodatkowo posiada wariant solo.
Czekamy na pojawienie się jej w sprzedaży, bo po grze podczas konwentu wszyscy byliśmy zadowoleni i pozytywnie nastawieni do tytułu.
Wydanie jest kompaktowe, karty klimatyczne, mechanika prosta, ale nie prostacka. Bardzo szybko się tłumaczy, a grający w 7 cudów poczują się, jak w domu. Na pewno nie jest to mierna gra. Ale jako danie główne też nie może być serwowana, jest po prostu za krótka. Także, ten tego... Gra nie wybija się ponad inne tytuły, ale w tej cenie i rozmiarze jest idealana na kilka partyjek i do zabrania na wakacje.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: japanczyk »

Aras pisze: 25 mar 2022, 15:18 Gra miała wczoraj premierę, a tu kompletna cisza. :(
Bo miała wczoraj premiere? :P

Gra jest w porządku i w sumie to tyle co można napisać ;-) Jak dla mnie taki casualowy optymalizator, z fajnym draftem - troche nie wiem kto ejst targetem, ale spoko, pewnie sie komus spodoba.
Ja w sumie z chęcią zagram jak ktos zaproponuje :P
mineralen pisze: 25 mar 2022, 17:51 Nie wiem po co Portal wydał tę grę. Chyba tylko, żeby podtrzymać relacje z Grey Fox.
A jaka oni maja realcje z GreyFox Games? Wydali chyba tylko Reavers?
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 573 times
Been thanked: 645 times

Re: Arkana Magii (Tim Armstrong)

Post autor: mineralen »

japanczyk pisze: 25 mar 2022, 18:39
mineralen pisze: 25 mar 2022, 17:51 Nie wiem po co Portal wydał tę grę. Chyba tylko, żeby podtrzymać relacje z Grey Fox.
A jaka oni maja realcje z GreyFox Games? Wydali chyba tylko Reavers?
Jeszcze chodzą plotki, że mogą wydać Champions.
ODPOWIEDZ