Vivid Memories (Matthew Dunstan, Brett J. Gilbert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Vivid Memories (Matthew Dunstan, Brett J. Gilbert)

Post autor: Witchma »

Obrazek

Opis na BGG

Nie znalazłam tematu poświęconego tej grze, więc zakładam, bo dzisiaj udało mi się zagrać. Nastawiałam się na prostą grę typu Azul, bo spotkałam kilka takich porównań w sieci, tymczasem pierwsze spotkanie z "Vivid Memories" nieco zwichnęło mi mózg. Nie wszystkie zasady są intuicyjne, podliczanie punktów po każdej rundzie początkowo było męczące. Sądzę, że przy kolejnych rozgrywkach sprawniej to będzie szło.

Jak zawsze, grałam w 2 osoby, ale wydaje mi się, że liczba graczy nie ma większego znaczenia - zmienia się liczba dostępnych "momentów", więc powinno się to dobrze skalować (choć im więcej graczy, tym mniej "fragmentów" w zasobach ogólnych, trudno powiedzieć, jakie są szanse, że będą się kończyć).

Wykonanie super, mata mieści się w pudełku, ale tego, kto zatwierdził kolory granatowy i fioletowy na planszy, należałoby wysłać do okulisty. Na szczęście każdy kolor ma swój symbol, inaczej byłby problem (co ciekawe, na grafice na odwrocie plansz graczy te kolory różnią się bardzo wyraźnie). Może wystarczyło wybrać błękit zamiast granatu?
ODPOWIEDZ