Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Odnośnie dat: Everybody Lies ma mieć premierę w pierwszej połowie tego roku.

Źródło: FB Planszowych Newsów
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
pawel694
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2020, 11:12
Has thanked: 6 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: pawel694 »

Było coś wspominane na temat boxa do Architektów ZK lub cokolwiek odnośnie całej trylogii?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

vikingowa pisze: 22 sty 2022, 14:22 Myślę, że min to 600 zł co i tak będzie dla mnie super ofertą.
Wydaje mi się że w cenie 600 zł za dużo osób nie byłoby chętnych kupić. Ja strzelam okolice 400 zł (sama kupiłam On Mars w sklepie za niecałe 380 zł, był wtedy spory rabat ale rączej sklep nie sprzedałby gry bez zysku).
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mineralen »

Ignacy zaprzeczył, żeby w Portal Games trwały prace nad Trickerionem i Champions of Midgard. Więc jeżeli mieliby wydać to nie w tym roku.
lobo_ktj
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2018, 10:31

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: lobo_ktj »

A co z aeon's end, brak zapowiedzi? :(
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Domeru »

lobo_ktj pisze: 22 sty 2022, 17:25 A co z aeon's end, brak zapowiedzi? :(
New Age i Buried Secrets są na stronie w zapowiedziach na 2022.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

mineralen pisze: 22 sty 2022, 16:44 Ignacy zaprzeczył, żeby w Portal Games trwały prace nad Trickerionem i Champions of Midgard. Więc jeżeli mieliby wydać to nie w tym roku.
Przez te pogłoski o Trickerionie powstrzymuję się przed zakupem wersji ENG.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: sin »

Przy okazji Weather Machine - czy w planach jest też wydanie starszych gier Lacerdy w pełnych wersjach polskojęzycznych?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomb »

Poklikałem w profile na bgg i zatrważająco dużo pozycji to cięższe tytuły dobrze chodzące na dwie osoby. Czyli do obadania. Oj, oby większość mi się nie spodobała...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: aduko »

Domeru pisze: 22 sty 2022, 17:33
lobo_ktj pisze: 22 sty 2022, 17:25 A co z aeon's end, brak zapowiedzi? :(
New Age i Buried Secrets są na stronie w zapowiedziach na 2022.
Trzewik potwierdził, że będą wydawać wszystko co wychodzi, ale bez konkretów.

sin pisze: 22 sty 2022, 19:03 Przy okazji Weather Machine - czy w planach jest też wydanie starszych gier Lacerdy w pełnych wersjach polskojęzycznych?

Umowa dotyczy tylko wydania WM, nie było podobno rozmowy o innych grach czy przejęciach.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mortinista »

Portal bardzo POZYTYWNIE zaskoczył w tym roku :

- Ark Nova
- Forgotten Waters
- Weather Machine
- Oath

i jeszcze Bitoku, Golem i Messina 1347 na dokładkę.

Ostatni rok był świetny (Clash of Cultures, FCM, Praga, Bonfire), 2022 nie będzie gorszy ... jak wszystko dotrze :)

Gratulacje dla Portalu (ulubione wydawnictwo)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: pcyzm »

Kilka tytułów na pewno zakupie, po obejrzeniu filmików dodatkowych mocno zainteresowała mnie ta... Park Sawanna (coś ala Kaskadia?). Suburbia wygląda na city buildera, którego mi brakuje. Batman może przywrócić blask serii Detektyw. Ogólnie mocne zapowiedzi, a należy pamiętać jeszcze, że to nie wszystko co wydadzą w tym roku ;)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: mistrz_yon »

No kurde. Patrze na te plany i tak:
- Messina, kupiłem za chore pieniądze
- Golem, kupiłem za chore pieniądze i czekam
- Bitoku, kupilem za chore pieniądze i czekam
- Brew, kupiłem za chore pieniądze i czekam

Cholibka. Cieszę się tylko, że dobre wybory (jakościowo) zrobiłem...
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: EVOCATVS »

Tak patrzę i myślę , ale w tym roku nic portalowego, na ten moment, nie trafia na listę zakupową. W sumie dobrze, bo ostatnio tak średnio mam warunki do grania tyle, ile bym chciał, a półka wstydu puchnie :) W zeszłym roku więcej zamieszania zapowiedziami zrobili.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: AntBehindLeaf »

EVOCATVS pisze: 22 sty 2022, 23:38 Tak patrzę i myślę , ale w tym roku nic portalowego, na ten moment, nie trafia na listę zakupową. W sumie dobrze, bo ostatnio tak średnio mam warunki do grania tyle, ile bym chciał, a półka wstydu puchnie :) W zeszłym roku więcej zamieszania zapowiedziami zrobili.
IMHO mam takie samo odczucie. Weather Machine, Ark Nova i w sumie to tyle...
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

Abizaas pisze: 22 sty 2022, 11:04
Dla mnie to właśnie te które, wymieniłeś zdają się być nudne :)

Ja bardzo cenię Portal za to, że wydaje gry które mają szanse na dość niską popularność, np. Ark Nova, Weather Machine, FCM, chociaż FCM znalazł się w zestawieniu On Table więc ostatecznie chyba sukces.
Każdy ma inny gust.

Co do Portalu to on nie wydaje gier które mają niską popularność. Oczywiście to nie są gry o popularności dobble. To często są gry z jakiś topów zestawień np Essen czym Portal się chwali w swoich materiałach. Zestawienie On Table jest kompletnie bez znaczenia. Albo są to głośne znane tytuły.
Tylko czy gra z topu albo o głośnym tytule to dobra gra czy dobry marketing? Coraz częściej odnoszę wrażenie że to drugie.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Abizaas »

czeczot pisze: 23 sty 2022, 00:41
Abizaas pisze: 22 sty 2022, 11:04
Dla mnie to właśnie te które, wymieniłeś zdają się być nudne :)

Ja bardzo cenię Portal za to, że wydaje gry które mają szanse na dość niską popularność, np. Ark Nova, Weather Machine, FCM, chociaż FCM znalazł się w zestawieniu On Table więc ostatecznie chyba sukces.
Każdy ma inny gust.

Co do Portalu to on nie wydaje gier które mają niską popularność. Oczywiście to nie są gry o popularności dobble. To często są gry z jakiś topów zestawień np Essen czym Portal się chwali w swoich materiałach. Zestawienie On Table jest kompletnie bez znaczenia. Albo są to głośne znane tytuły.
Tylko czy gra z topu albo o głośnym tytule to dobra gra czy dobry marketing? Coraz częściej odnoszę wrażenie że to drugie.
Ma znaczenie, bo odzwierciedla popularność gier. Sam uważam, że większość gier z takiego zestawienia to średniaki, jednak ciekawe jest, że specyficzny ale świetny FCM znalazł się w Top10.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

Abizaas pisze: 23 sty 2022, 00:44
Ma znaczenie, bo odzwierciedla popularność gier. Sam uważam, że większość gier z takiego zestawienia to średniaki, jednak ciekawe jest, że specyficzny ale świetny FCM znalazł się w Top10.
Odzwierciedla zainteresowanie grą. O ile czegoś nie pomyliłem to lista która chwalił się portal to jest lista tego co ludzie chcą zobaczyć na Essen a nie gier które zagrali kilka partii i uważają że są dobre.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Marbel »

Byłem tam i było super. Fajnie jest być na żywo przy takich ogłoszeniach i z ludźmi, których na co dzień znasz z YT. Brałem udział głównie w panelach, więc czynnie pograłem tylko w Park Sawanna oraz Arkana Magii.
PS zaskakująco fajny i raczej wezmę na premierę. Gra niby niepozorna, ale się móżdży i gra bardzo szybko.
AM bardzo mi przypomina mechaniką 7CŚ. Fajne, ale chyba nie wezmę.
Z podglądanych rozgrywek Bór mnie nie zainteresował za to Golem ciekawy z gier o których nie słyszałem.
Na listę wpada jeszcze Suburbia, ale to chyba II połowa roku.
Batman mocno zaskoczył. Brawa dla Portalu za kolejną dużą licencję. Zróbcie to dobrze!
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: esubotowicz »

Mocne zapowiedzi.

Cieszę się, ze to Portal wyda WM, bo jak już zauważono, jest szansa na „ludzką” cenę. Drugi tytuł dla mnie to Forgotten Waters.

Ale: Darwin’s Journey, Oath, Bitoku - nie sposób przejść obojętnie 🙂 a także przykuł moja uwagę Bór.

Pozostałe tytuły poza moim zainteresowaniem, ale doceniam, że wydawnictwo sięgnęło po nie.
Ewa
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: manicminer »

Oprócz kilku małych perełek to średnio jest. Liczyłem że wezmą trochę przykład z Czachy i będą jakieś KSy, a wychodzi że zmiany jakie nastąpiły w ostatnich latach, w sposobie wydawania, są niezauważone.
I pomimo tego że coraz częściej wydawcy na KSach szukają polskich wydawców to nic praktycznie się tu nie dzieje.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

manicminer pisze: 23 sty 2022, 08:37 Oprócz kilku małych perełek to średnio jest. Liczyłem że wezmą trochę przykład z Czachy i będą jakieś KSy, a wychodzi że zmiany jakie nastąpiły w ostatnich latach, w sposobie wydawania, są niezauważone.
Trochę KS'ów jest:
Circadians: Chaos Order
Circadians: First Light
Darwin's Journey
Massive Darkness 2: Hellscape
Oath: Chronicles of Empire and Exile
Weather Machine
Czacha obecnie leci już chyba samymi KS'ami?
Dodatkowo co najmniej jedna kampania społecznościowa jest w tym roku planowana przez Portal (51 stan) - odgrzewanie kotleta, ale zawsze.
Patrząc na ofertę (plany wydawnicze) bardziej brakuje mi nowych produkcji własnych.

Amerii w tym roku też nie powalają, ale myślę, że w ciągu roku jakiś Zombie* jeszcze się pojawi.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Ardel12 »

manicminer pisze: 23 sty 2022, 08:37 I pomimo tego że coraz częściej wydawcy na KSach szukają polskich wydawców to nic praktycznie się tu nie dzieje.
A po co by mieli w to wchodzić z większością swojego portfolio? Gier wydawanych w "normalny" sposób jest bez liku i ktoś je w Polsce powinien wydawać. Portal wybiera tytuły ciekawe, które interesują bardziej zaawansowanych graczy i chwała im za to. W tym wątku większość użytkowników wybrała co najmniej jeden tytuł, wielu dwa, więc nie jest źle.

W zeszłym roku forumowicze chwalili Portal za FCM w tym ja, ale reszta dla mnie była średniakami. Ten rok choć nie ma jakiegoś dla mnie killera to wychodzi na plus. Więcej tytułów, które z chęcią sprawdzę i może zakupię.
czeczot pisze: 23 sty 2022, 00:41 Każdy ma inny gust.
O to to
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: emoprzemoc »

Człowiek wie, jak bardzo niewyrafinowany ma gust (jeszcze?), kiedy w portalconowych zapowiedziach znajduje tak z 10+ gier, które miał na radarze i jeszcze kilka takich, w które by pograł raz czy dwa, a potem konfrontuje to z opiniami, że może z 1-2 pozycje warte kupienia ogłoszono. :)

Wewnętrzna cebula się już zdążyła odezwać i wypominać, że nie poszło się do Mepla jak Brew było za stówkę minus rabat, a teraz do polskiej edycji kilka złotych trzeba będzie dołożyć.

Nie czaruję się za to nawet, że jakoś szczególnie poszaleję z kupowaniem premier 2022 na bieżąco. Z zeszłorocznych portalowych mam ledwo Cooper Island, Tawantinsuyu i boty i minidodatki do Roota, wszystko jeszcze na półce wstydu, a powiedziałbym, że 2021 w Portalu był wydawniczo niemal równie "mój" co 2022.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

Portal wybiera tytuły bezpieczne. Jeżeli dany autor jest w Polsce popularny to Portal wyda jego gry. Jeżeli oryginalny wydawca ma swoją bazę fanów (CMON) to Portal wyda jego gry. Jeżeli gra byłą na jakiejś liście wysoko tak samo. Nawet głośne tytuły które wydaje to są tytuły bezpieczne: Mage Knight, clash of cultures bo to gry o których dużo osób słyszało / czytało.

Portal nie ryzykuje czyli nie wydaje gier które mogą okazać się hitem albo będą zawalać magazyn. Jest ryzyko to nie to wydawnictwo. Przez to stał się wydawcą nudnym.
Zablokowany