Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Arcziwald »

Włoskie euro to dla mnie pewniaczki - Golem i Darwins's journey wpadną na półkę na pewno. W kategorii średnio ciężkiej, gry autorstwa Włochów to dla mnie ścisła czołówka.

A co z następną trylogią Shema, ciekawe czemu nie ogłosili?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 11:16 przez Arcziwald, łącznie zmieniany 2 razy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

khuba pisze: 22 sty 2022, 11:12 Z wymienionych w 1 poście - nie
Z wymienionych na Portalconie - tak (gra z IP Batmana)
Dorzuciłem: Every Body Lies.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Witchma »

Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować Arkana Magii na BGG?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: khuba »

Witchma pisze: 22 sty 2022, 11:15 Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować Arkana Magii na BGG?
https://boardgamegeek.com/boardgame/309 ... ana-rising
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Irr3versible »

Forgotten Waters - zastanawiam się czy będzie lektor. Wydanie polskie stało pod znakiem zapytania przez znaczną ilość tekstu do tłumaczenia, a przecież oryginał (eng) ma dodatkowo lektora.
Wiem, że to dużo kosztuję i obawiam się że zostaniemy tylko z tekstem :/
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: DarkSide »

Oferta tegoroczna może aż tak bardzo nie ścina z nóg jak zeszłoroczna, ale możliwe że Portal osiągnął maksimum mocy przerobowych (a ma jeszcze choćby wspieraczkowego Robinsona "in progress") i po prostu więcej nie da rady. Aż tak szczegółowo nie śledzę poczynań Portalu, ale zapewne mają jeszcze trochę niedomkniętych projektów ze stemplem 2021. Co do samej prezentacji to na plus:

+ krótko, zwięźle i na temat. Optymalny czas całej prezentacji. Brawo!
+ przy skromniejszej ofercie jest szansa na brak błędów wydawniczych i wydanie w planowanym terminie
+ zaskakująco wiele pozycji które miałem na radarze anglojęzycznym, a tu proszę będzie po polsku: Oath, Forgotten Waters, Weather Machine, Golem i Bitoku
+ Ciekawi mnie polska cena all-in dla Massive Darkness 2 oraz Circadians... :roll:

lekko irytujące:

- problemy z nagłośnieniem i brak koordynacji przy włączaniu kolejnych prezentacji
- ustawienie wysokości kamery, które obcięło górną krawędź ekranu dla projektora. Niby w relacji i tak prezentacje dla widzów przed komputerami włączały się na pełny ekran monitora, ale było to takie "lekko drażniące" podczas każdej przemowy Prezesa.

Wygląda na to że ten rok ma być w Portalu rokiem stabilizacji i ugruntowania pozycji na rynku po ataku szeroką ławą w zeszłym :wink: Zapewne jak ten rok będzie zadowalający finansowo i organizacyjnie (liczba domkniętych projektów i sczyszczenie stanów magazynowych), to kolejna ofensywa wydawnicza zapowiada się na przyszły rok. :twisted:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 14:03 przez DarkSide, łącznie zmieniany 2 razy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: arturmarek »

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Suburbia: bardzo się cieszę na wznowienie. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem używki. Raczej kupię.
Darwin's Journey: śledziłem kickstartera. Ostatecznie odpuściłem. Jak będzie dobra cena to może wezmę.
Ark Nova: sztos, mam nadzieję, że tego nie zepsują. Na tę grę czekam najbardziej w tym roku. Mogę dzisiaj złożyć preorder.
Forgotten Waters: widziałem hype "na zachodzie". W wersji angielskiej mnie nie interesowało, ale teraz przyjrzę się bliżej.
Weather Machine: od dawna chodzi za mną Lacerda... Może to będzie ten...

Z zeszłorocznych premier Portalu chyba niczego ostatecznie nie kupiłem. W tym roku zdecydowanie bardziej trafiają w moje "potrzeby".
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Arachion »

Mamy jakies daty, przybliżone miesiące albo chociaż kwartały?
Sucharzysta
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Arachion pisze: 22 sty 2022, 11:37 Mamy jakies daty, przybliżone miesiące albo chociaż kwartały?
Bór dzisiaj trafił do przedsprzedaży link :mrgreen:
Więcej nie wyłapałem bo skupiałem się na na tytułach.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Aras »

Patrząc na ilość zapowiedzianych wydawnictw i na to, że każde jest co najmniej ciekawe, uważam, iż ten rok jest na wyższym poziomie niż poprzedni. Gratulacje!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Khag »

Jak dla mnie jest bomba:

Weather machinę - wreszcie będę miał grę Vitalia :D

Ank Nova - wydaje się być bardzo przyjemna, zapewnie dużo ładniejsza niż TM.

Surburbia - przez bardzo szybki setup będzie wyciąganą bardzo często.

Zastanawiam sie nad Oath.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Bruno »

Myślę, że fani kompletnie suchych euro (czyli nie zwracający uwagi na klimat i oprawę) mają podstawy do zadowolenia: Golem, Messina, Weather Machine. Wydanie nowego Lacerdy to jest bomba na miarę FCM w zeszłym roku!
Ja niestety lubię jak oprawa gry wprowadza w fajny temat i z ww. tylko Weather Machine przyciąga mój wzrok, ale z kolei dotychczasowe doświadczenie z "dużymi" grami Lacerdy nie zachęca mnie do zainteresowania się tym tytułem.
Z zapowiedzianych bardziej klimatycznych euro trzeba wymienić wyhajpowane Darwin's Journey i gorący hit z BGG - Ark Novą. Jeśli chodzi o ten pierwszy tytuł, to kiedy trwała jego kampania na KS, ja ostatecznie zdecydowałem się wtedy na równolegle wspierany projekt Carnegie (nb. jego polonizacja też ukaże się de facto pod skrzydłami Portalu). O Darwinie czytałem/słyszałem, że jeden ze sposobów punktowania (bodajże eksponaty - jak książki w Newtonie) jest mocniejszy niż inne. Przyznam jednak, że i temat, i oprawa mnie pociągają, więc choć sam w ciemno raczej nie kupię, to przynajmniej chętnie zagram :D
O Ark Novej nie wiem nic, poza tym że zoo/zwierzątka itp. Kompletnie nie moje klimaty (zwierzęta są najlepsze, gdy dobrze doprawione), ale szanuję Portal za zdobycie licencji na "hottnes no. 1" na BGG!

Nowe tytuły ze stajni Garphill Games - wyglądają ciekawie, ale niestety to area control, więc nie dla mnie.

Ameri z zapowiedzi to jakieś gry z grafikami dla nastolatków. Nie jestem grupą docelową, nie komentuję. Tylko dla Forgotten Waters zrobię wyjątek - bardzo ciekawy tytuł, kiedyś mu się mocno przyglądałem, ale ostatecznie uznałem, że najlepsze klimaty pirackie tworzą starzy, dobrzy Kupcy i Korsarze (dobrzy - z dodatkiem!), a FW to - znów - gra wymierzona raczej w młodszego niż ja odbiorcę. Z pozytywów: bardzo cieszy, że do tłumaczenia tej gry zatrudnili pisarza, co - mam nadzieję - sprawi, że językowa warstwa gry podniesie znacząco poprzeczkę kolejnym tytułom z Portalu!

Podobnie jak w zeszłym roku Diuna, tak tym razem Everybody Lies budzi podziw zakupem znanego IP. Pomysł na grę ciekawy, ale ja nie mam towarzystwa do grania z odtwarzaniem ról, niestety. W każdym razie to na pewno jest tytuł, który może i powinien przyciągnąć uwagę!

Smuci mnie natomiast brak informacji o Race for the Galaxy oraz o dodatku do FCM. Zakładam jednak, że mogą one wypłynąć w trakcie roku, a tu chciano pokazać premiery gier nowych.

Podsumowując - Portal kontynuuje politykę "ławą idziemy, Panowie, ławą!" i znów pokazuje swój rozmach. Super. Myślę, że wielu ich plan wydawniczy ucieszy i życzę im, żeby okazał się finansowym sukcesem.
Niemniej mnie osobiście nic nie porwało (na miarę zeszłorocznego FCM, ale rozumiem, że tym razem tę rolę pełni nowy Lacerda). Życzliwie będę przyglądać się Darwinowi i cierpliwie czekać na RftG oraz Ketchup :wink:

PS.
Ok, w trakcie sesji Q&A Marek powiedział, że wersja PL RftG jest gotowa, ale z kolei Prezes wymigał się od podania orientacyjnego terminu wydania tego tytułu.
Z kolei Ketchup, trochę półgębkiem i bez potwierdzenia, ale przyznał, że zapewne wydadzą. Pytanie tylko, czy 2022 jest realny...

PS.2
Wszystkim, którzy nie oglądali jeszcze Portalconu 2022 polecam raczej obejrzeć zapis na kanale Asi Na Stole niż Portalowym. Na początku są co prawda pewne problemy z dźwiękiem, ale przede wszystkim słychać reakcje publiczności na kolejne z zapowiedzi oraz całość wypowiedzi Trzewiczka. Na filmie Portalu są co prawda piękne animacje full screen (u Asi to tylko nagranie ekranu), ale wycinają one i dźwięki z sali, i spore partie konferansjerki Prezesa, przez co można przeoczyć istotne info o prezentowanych tytułach!
Dźwiękowcy Portalu nie zawodzą! :roll:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 20:01 przez Bruno, łącznie zmieniany 3 razy.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: loaru »

Dla mnie miłą niespodzianką jest Bór, od jakiegoś czasu rozważałem zakup wersji angielskiej, więc preorder złożony :D

A oprócz tego na radarze:
- Weather Machine, o ile cena nie przekroczy 500 PLN
- Suburbia
- Park Sawanny

Może i zainteresowałbym się Circadians, ale styl graficzny mnie odrzuca na kilometr od tej gry.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

jest jakis temat o portalcon bo nie moge znalezc, a nie moge sie zalogowac :/
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: manicminer »

DarkSide pisze: 22 sty 2022, 11:31
+ Ciekawi mnie polska cena all-in dla Massive Darkness 2 oraz Circadians... :roll:
Massive Darkness będzie ze wszystkimi dodatkami?
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 728 times
Been thanked: 208 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: emoprzemoc »

Michito pisze: 22 sty 2022, 11:14Ale mam silne wrażenie z oglądania Planszówek TV, że Prezes w jednym z odcinków powiedział, że na PortalConie nie ogłoszą wszystkiego.
Obrazek

Hmmm... :wink:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: DarkSide »

manicminer pisze: 22 sty 2022, 12:47
DarkSide pisze: 22 sty 2022, 11:31
+ Ciekawi mnie polska cena all-in dla Massive Darkness 2 oraz Circadians... :roll:
Massive Darkness będzie ze wszystkimi dodatkami?
Raczej mi chodziło o: "wszystko co wydadzą" :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: predki »

Wracając do Suburbii - oba dodatki były kiedyś wydawane bez pudełek - po prostu kartonowe ramki z elementami zapakowane w folię wraz z instrukcją. Ciekawe, jak to zrobi teraz Portal? Szkoda, że nie zapowiedzieli też 5*.
A może dalej wydadzą jeszcze Zamki ...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

emoprzemoc pisze: 22 sty 2022, 12:55
Michito pisze: 22 sty 2022, 11:14Ale mam silne wrażenie z oglądania Planszówek TV, że Prezes w jednym z odcinków powiedział, że na PortalConie nie ogłoszą wszystkiego.
Obrazek

Hmmm... :wink:
Jeśli Portal faktycznie wydałby Trickeriona, to byłby sztos.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Bart Henry »

Decyzja o wydaniu Suburbii mnie zaskoczyła, mocno zapuslowali. Polecam ten tytuł. Jedna z nielicznych gier, które nabyłem w ciągu pierwszego roku mojej przygody z planszówkami i nadal jest w mojej kolekcji. No dobra, na chwilę wypadła, ale tylko po to, by zamienić się w edycję z Kickstartera. :) Widzę, że są tacki, a jak dodatek ma się zmieścić do pudełka z podstawki, to długo bym się nie zastanawiał. To będzie wydanie mocno dopracowane względem tego z 2013 roku od Planszóweczki. To co macie tam w pudełku wystarczy - ja nadal ze strachem patrzę na rozmiary big boxa, ale nie żałuję niczego. ;) Polecajka dla fanów city buildingu i prostszych mechanicznie euro, które bardzo ładnie się zazębiają. Numer 4 na mojej topce, którą niedawno wrzuciłem do odpowiedniego tematu.

Duże szanse na dołączenie do mojej kolekcji będzie miała Ark Nova. Reszta tak średnio, chociaż muszę ogarnąć zasady Bitoku i Brew, bo obie przykuły moją uwagę już wcześniej grafikami i obecnością kostek. Są potencjały na gry, które mogę kupić pomimo pominięciu ich wcześniej, mowa o Messinie i Golemie. Spoglądam też ciekawie w kierunku Forgottten Waters, chociaż to nie jest w stu procentach mój typ gry, więc pewnie nie kupię.

Tl;dr:
1x potencjalny zakup (Ark Nova)
2x zainteresowanie zakupem (Bitoku, Brew)
2x do ponownego sprawdzenia (Messina, Golem)
1x obserwacja z ciekawości (Forgotten Waters)
1x kupiłbym na pewno, ale już mam (Suburbia)

1x potencjalny zakup, jak już ogłoszą oficjalnie (Trickerion) ;)

Realistycznie prawdopodobnie tylko jedna wpadnie i zostanie. ;)
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Aras »

Na razie zdecydowanie najmocniejsze zapowiedzi na rynku. Jeszcze jest Galakta. Ale najpierw muszą wydać gry zapowiedziane z poprzedniego roku... :D Chciałbym by ktoś w Polsce wydał Pax Renaissance.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: vikingowa »

loaru pisze: 22 sty 2022, 12:16 - Weather Machine, o ile cena nie przekroczy 500 PLN
Myślę, że min to 600 zł co i tak będzie dla mnie super ofertą.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: autopaga »

Obstawiam 400zł w sklepach po rabatach. Co jak co ale portal dobre ceny robi, wystarczy zobaczyć różnicę przy grach garphill games.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: maciej.kr »

A była może informacja kiedy trafi do sprzedaży ankh i czy będą dostępne dodatki?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: khuba »

maciej.kr pisze: 22 sty 2022, 15:32 A była może informacja kiedy trafi do sprzedaży ankh i czy będą dostępne dodatki?
Dodatki będą, ale nie pamiętam czy termin podano.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Zablokowany