Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Gra z epicką mroczną mocą faktycznie nie wiele zmienia (przynajmniej w przypadku Hans), więc świnioczek padł bez większych problemów. No więc co... nie tracąc czasu poleciałem na "ekstremalny horror" i matko Boska :lol:

Kij w ten mniejszy czas - musimy grać bardziej optymalnie - spoko. Kij w ten mniejszy zielony obszar horroru, nie będzie tak łatwo, że siedzimy sobie cały czas na 3 kościach - spoko. Ale jedna kość startująca od 5tego poziomu horroru to już naprawdę boli.
Zaczynamy z 4 poziomu terroru i byle pierdnięcie i już lecimy na jednej kości. Więc cel - obronić się przed tym jak się da, bo z 1 kością nic nie zdziałamy.
- Pierwsza tura, raz skupienie, żeby być w miarę bezpieczny, ale to jest Hans z milionem ikonek horrorów na kartach. Odrzucenie pozostałych kart za czas kupno planowania, odwrócenia uwagi i rerollek. Hans dobiera kartę dającą 2 ikonki terroru i tak czy siak lądujemy na czerwonej strefie.
- Druga tura no to co.. planowanie z rerollką w odwrócenie uwagi i wracamy na 3 poziom kosztem całej tury. Tura złola i cyk znów lecimy na czerwoną strefę. My wróciliśmy do punktu wyjścia, a Hans sobie wesoło morduje wszystko jak leci.

Także pierwsze wrażenie - ma-sa-kra. Teraz pytanie o Hansa w kategorii poziomu trudności - w standardowym poziomie trudności uchodzi za najłatwiejszego, ale pytanie czy to się nie zmienia w ekstremalnym horrorze jako, że specjalnością Hansa jest podbijanie horroru, a to zdaje się największym problemem na wyższym poziomie. Wygrana wydaje się potencjalnie realna, rzecz jasna, ludzie tak grają przecież - chociaż nie koniecznie w przypadku każdego zakończenia. Ciekawe jak ten tryb był testowany... No nic popróbuje pewnie tak do 10 razy i się zobaczy ;)
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: jamjar »

Uwolnili Late Pledga do 3ki, z mozliwoscia domowienia rowniez 1dynki i 2ki.
Czy 2ka i 3ka to jakis progres w stosunku do 1dynki?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

o losie, ale te rozgrywki potrafią być skrajnie różne od siebie :lol: Rano przy pierwszej grze narzekałem jak to nic nie zrobiłem na ekstremalnym horrorze, tak gierka wieczorem i przy 2giej próbie, wygrałem zanim Hans zdążył zabić kogokolwiek. Chociaż trzeba przyznać, że trafiłem nielegalne rozdanie. Nawet nie wiem czy można bardziej zhighrollować ten scenariusz :lol:
Spoiler:
No nic, tak czy siak - liczy się ;) No to nic tu po nas czas powoli na Poltergreista :wink:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

Czy przy tej dozie losowości dalej czuć decyzyjność, czy gramy na tyle, na ile nam gra (los) pozwala?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Dhel »

Podbijam pytanie powyżej.
Ciągle się waham - lubię losowość natomiast chcę mieć jakiś wpływ na to. Np. Nemesis - gra potrafi nas zjechać ale jednak mamy decyzyjność co robimy, losowe to jest, przyznaję, ale jesli poziom losowości jest podobny do nemesisa to jak dla mnie jest to ok. Dałby radę to ktoś tak porównać?
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Jdn »

Dhel pisze: 15 sty 2024, 19:01 Podbijam pytanie powyżej.
Ciągle się waham - lubię losowość natomiast chcę mieć jakiś wpływ na to. Np. Nemesis - gra potrafi nas zjechać ale jednak mamy decyzyjność co robimy, losowe to jest, przyznaję, ale jesli poziom losowości jest podobny do nemesisa to jak dla mnie jest to ok. Dałby radę to ktoś tak porównać?
Dla mnie jest to dobrze wyważone, bo rozkład z kości zawsze podobny. Ale tak na serio planujesz i musisz by coś wygrać myśleć co zrobić, jakie karty zagrać a które zostawić, zagrane blokujesz na turę. I potem dochodzą kości i możesz mieć pecha raz wyrzuciłem z 5 kości same porażki. Ale klimat jest super, jak lubisz slashery to miodzio. I główny zabijaka który powoli się rozpędza. Karty i kości dają dużo losowości raczej negatywnej dla Ciebie. Klimat dla mnie w przypadku zatoki i Hansa się spina. Wydaje mi się że tu losowość jest gorsza od nemesisa i jest jej znacznie więcej. Chcesz np wzmocnić następny rzut to rzucasz kartę i musisz rzucić kośćmi. By zgarnąć dobry efekt potrzebujesz 2pozytywne wyniki 5-6, na starcie na dwóch z dwóch kości. Jak nie trafisz to może będziesz mógł oddać karty, jak nie masz to coś wpada np podwyższy Ci się horror i tracisz kość lub tracisz czas za który kupujesz karty, lub tracisz życie. Z zalet to setup jest na bank szybszy niż nemesis, ale to dwie różne gry jedna solo druga typowo dla grupy. I tutaj partia jak idzie sprawnie to max 1godzinka przy przystani z Hansem, ale wiadomo możesz jak w Scary movie ganiać się i grać pewnie z dwie godziny. Chodź Hans w pewnym momencie jest bardzo szybki a karta zakończenia może mu dodać x2 ruch. I to się spina z filmami tam też czasem zabójca biega ponad normalną dziewczynę;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: seki »

No losowość jest duża. Do tej gry trzeba podchodzić na zasadzie przygody i zabawy bo czasami nie będziemy mieli szans, a innym razem wygramy z palcem w nosie. W Nemesis powiedział bym, że nawet jest mniejsza losowość ale bardziej dotkliwa tzn tu w Final Girl nie ma aż tak krytycznie złego losu. Będzie wyraźnie łatwiej lub trudniej w zależności od kart i przede wszystkim kości, ale nigdy nie jest tak beznadziejnie jak czasami bywa w Nemesisie. Takie są moje odcucia.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Z mojej perspektywy po tych 7 grach na Hansa

Gra daje ci zagadkę do rozwiązania. Nawet grając tą samą konfiguracje mapa + złol - za każdym razem inną. Różnią się dostępnymi itemami, ustawieniem początkowym, kartami terroru. Raz się trafi gierka pod rushowanie, raz po bieganie i powolne przygotowanie się do walki, raz można się bawić w ratowanie ofiar, by ograniczyć obrażenia złola, raz nam mieli ofiary jak szalony i my musimy wymyślić jak sobie radzić z jego lepszymi statystykami itp. itd. Mówiąc inaczej gierka dyktuje nam przebieg gry, ale to dalej my powinniśmy to odczytać z mapy i dostosować strategie do rozdania. I tu aspekt bardzo ważny - rozdania będą wyraźnie łatwiejsze i trudniejsze. I to mało powiedziane. Ta ostatnia gra na ekstremalnym horrorze była bez porównanie łatwiejsza niż większość moich gier na standardowym poziomie.

Co do samej mechaniki to na pewno wymaga jakiegoś myślenia, bo się wyraźnie czuje, że z każdą grą gra się lepiej. Rzucanie kart na pałę dużo nie da, liczy się zarządzanie mechaniką czasu. Raz warto zagrać kartę za 0, bo nam da coś ważnego w danej turze, ale w większości sytuacji odrzucanie dla dodatkowego czasu, by kupić coś lepszego da nam więcej. 2ga rzecz, że często przy pudle dalej coś robimy, tylko dodatkowym kosztem. Czasami warto iść po 2 akcje i zaryzykować, czasami zagrać wolniej i wziąć 1 akcje i dodatkową kartę wspomagającą losowość. Czasami warto iść agresywnie i mielić karty szybko, czasami się powoli chomikuje karty i gra na 10 kartach na ręce.

Więc zależy. Na pewno to nie jest samograj. Trzeba mieć jednak z tyłu głowy, że raz pójdziemy na pałę i gra da nam wygrać, a czasami będziemy rozkminiać 10 min każdą turę, żeby i tak dostać ostry wpiernicz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: seki »

Ale miałem genialną partie. Szczęśliwa przystań, młodzież na obozie spędza wieczór przy ognisku. Gdzieś tam po drugiej stronie jeziora para zakochanych łapie się tu i ówdzie nie spodziewając się, że całkiem niedaleko ich zamaskowany Hans z tasakiem w ręku poczuł żądze krwi. Ekstremalny horror i jak później się okaże los sprawił, że Hans pojawił się również z epicką mroczną mocą w krwawym szale. Podwójne "szczęście". A może i "potrójne" bo Hans dostaje też pomniejszą mroczną moc. Ja Melanie, dziewczyna po przejściach pojawiam się by ratować biedne dzieciaki. Rzeźnik szybko dopada nic nie spodziewające się dzieciaki zgrupowane przy ognisku. Dość nieszczęśliwe wszystkie wpadają w panikę i uciekają w jednym kierunku. Hans oczywiście korzysta z głupoty nieszczęśników i kontynuuje swoją rzeź. Pędzę ratować niedobitki. Szczęśliwie w szopie na narzędzia od razu rzuca mi się w oczy siekiera. Trochę ciężka, ale to dobra broń. Biorę. Razem ze mną porusza się mój chłopak. Będzie miał kluczowe znaczenie... gdy Hans go zatłucze. Ja wpadając w szał uzbroje się w żądze zemsty i krytyczny cios. Ostatnie 3 rundy okładamy się wzajemnie. On z zakrwawionym tasakiem. Ja siekierą i swoją zdolnością pozwalająca zadać 2 obrażania za 1 swoje. Już się nie boje. Jestem gotowa na następny atak. Zabiję to przeklęte bydlę. Już zadaje mu krytyczny cios... leży, wydaje się, że nie oddycha, ale wstaje. Odzyskuje 3 punkty życia i atakuje. Na szczęście ja ostatkiem silnzdołałam pozyskać i przygotować obronę. Ostatkiem sił zadaje słaby atak i Hans ginie. Jeden punkt życia jaki jej pozostał... Melanie długo tego dnia nie zapomni.
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

Mieszanie filmów (miejsce - złol - dziewczyna) w ramach sezonu pierwszego zdaje się wyglądać w miarę sensownie (poprawcie mnie jeśli się mylę).
A jak sprawa przedstawia się w kolejnych odsłonach i pomiędzy sezonami?

Bo taki obcy biegający po wesołym miasteczku z którym walczy Uki w polarnej kurtce brzmi nieco niedorzecznie.

Edit:
A! I jeszcze jedno. Da się wygodnie korzystać z Lore & Scenario Book z polską wersją (i jak oceniacie ten dodatek)? Bo na wydanie przez Kaczki nie wiem czy jest sens czekać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: jamjar »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2024, 11:21 Edit:
A! I jeszcze jedno. Da się wygodnie korzystać z Lore & Scenario Book z polską wersją (i jak oceniacie ten dodatek)? Bo na wydanie przez Kaczki nie wiem czy jest sens czekać.
Może być lekko kłopotliwe, bo w Lore masz wymienione w ang karty, których potrzebujesz do scenariusza. Wybieranie kart wymienionych w ang z polskiego wydania nie będzie należało do najprzyjemniejszych i najszybszychz czynnosci.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

jamjar pisze: 22 sty 2024, 12:24 Może być lekko kłopotliwe, bo w Lore masz wymienione w ang karty, których potrzebujesz do scenariusza. Wybieranie kart wymienionych w ang z polskiego wydania nie będzie należało do najprzyjemniejszych i najszybszychz czynnosci.
Do tego można sobie ściągę zrobić , żeby nie tłumaczyć na bieżąco.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Pandzisko
Posty: 33
Rejestracja: 03 sty 2023, 16:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Pandzisko »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2024, 11:21 Bo taki obcy biegający po wesołym miasteczku z którym walczy Uki w polarnej kurtce brzmi nieco niedorzecznie.
Zawsze możesz grać różowym meeplem i sobie wyobrażać ją luźniej ubraną :wink:

Pod względem czysto technicznym, wszystkie filmy ze sobą współgrają, choć pewnie trafią się eventy albo karty terroru, które z różnych powodów mają mało sensu (na pewno Organizm przed pojawieniem się na mapie). Pod względem immersji, no to siłą rzeczy muszą trafiać się takie kwiatki.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Odi »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2024, 11:21.
Edit:
A! I jeszcze jedno. Da się wygodnie korzystać z Lore & Scenario Book z polską wersją (i jak oceniacie ten dodatek)? Bo na wydanie przez Kaczki nie wiem czy jest sens czekać.
Już pisałem stronę czy dwie temu, że się da, i że polecam. No tak, musisz sobie przetłumaczyć tytuły kart. No big deal. W zamian zostajesz fajną story, jako podkład do rozgrywki.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Mr_Fisq pisze:Bo taki obcy biegający po wesołym miasteczku z którym walczy Uki w polarnej kurtce brzmi nieco niedorzecznie.
Wiadomo, że pudełka robione są tak, by pasowały jak najbardziej klimatycznie do siebie, a mieszanie pudełek to czyste zwiększenie regrywalności. Klimaciarze grają sobie jak wyszło, próbują łączyć w sposób tworzący nowe historię, a ci co się skupiają czysto na rozgrywce - piekła nie ma.

Dla mnie nie jest to tak tragiczne z uwagi na to, że to horror - gdzie najważniejszy jestem ja i potwór, który chce mnie zjeść/rozszarpać - wszystko inne ma 2gie znaczenie. Jak cię goni koleś z 2 metrowym toporem w supermarkecie, to nie rozkminiasz skąd on kurna wytrzasnął ten topór po prostu spieprzasz. W sensie - budzą mnie wrzaski, panika, co się dzieje? gdzie ja jestem? czy to roller coaster? co ja tu robię? wszyscy wrzeszczą o jakimś obcym.. odwracam się.. wszędzie krew, porozrzucane kończyny.. co tutaj się dzieje?! nie ważne, trzeba działać, szybko!" - jest dla mnie wystarczające dobre, by się wczuć w grę, nie potrzebuje w tym wypadku dopisywać do tego konkretnej historii, czy logiki.

Wersja alternatywna - bawimy się w customiarza i przerabiamy art Uki na Królika Bugsa, art obcego na marsjanina Marwina i już nam wszystko gra :mrgreen:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

Ale odnoszę wrażenie, że w pierwszym sezonie - wewnętrznie - spina się to zauważalnie lepiej niż w drugim (Big Bad Wolf - USCSS Patna - Kate ? To chyba jakieś ostre haluny ;) )

I trochę wygląda to tak, jakby
- S1 dawał więcej klimatu przy mieszaniu pudełek.
- S2 dawał więcej z pojedynczych scenariuszy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Trochę tak, wydaje mi się, że jest to konsekwencją podejścia do modelu wydawania gry - mamy core sety i filmy które kupujemy jakie chcemy i zakładamy, że gracz nie kupi wszystkiego to mamy to gdzieś i wybieramy po prostu jak nam się pomysł trafi/co myślimy, że najbardziej chwyci. Jakby wydawali to w zbiorczych pudłach, albo z założeniem jak w LCG, że ludzie kupują wszystko to pewnie, by spinali to jakoś tematycznie. W sumie nie wydaje się to nawet takie ciężkie

Typu:
sezon 1 - najpopularniejsze typowe slashery w czasach obecnych
sezon 2 - przyszłość/kosmos - obcy, terminator, predator itp
sezon 3 - przeszłość/fantasy - jakieś wampiry, mumie tego typu rzeczy
sezon 4 - paranienonormalne klimaty - jakieś duchy/opętani/obłąkani itp.
ckbucu
Posty: 355
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: ckbucu »

Ja nie wiem po co szukać w tej grze "logiki" jeśli chodzi o dobór killera do lokacji. Slashery czy filmy tej klasy, na których również FG się wzoruje, sa dalekie od logiki. Jason X, Leprechaun 4, Killer Klowns from Outer Space, Jednorożec w Cabin in the Woods, przykładów można mnożyć. Właśnie to, na jakich "głupotach" gra jest wzorowana, idealnie oddaje tematykę w mechanice, np. ot słaby test na sprint czy ruch - no sorry, główna bohaterka się potknęła o własne sznurówki i upadła na głowę, jak w wielu tego typu filmach :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

ckbucu pisze: 23 sty 2024, 08:42 Ja nie wiem po co szukać w tej grze "logiki" jeśli chodzi o dobór killera do lokacji. Slashery czy filmy tej klasy, na których również FG się wzoruje, sa dalekie od logiki. Jason X, Leprechaun 4, Killer Klowns from Outer Space, Jednorożec w Cabin in the Woods, przykładów można mnożyć. Właśnie to, na jakich "głupotach" gra jest wzorowana, idealnie oddaje tematykę w mechanice, np. ot słaby test na sprint czy ruch - no sorry, główna bohaterka się potknęła o własne sznurówki i upadła na głowę, jak w wielu tego typu filmach :)
Ja nie szukam logiki, tylko zastanawiam się nad spójnością klimatu.
Jakoś poszczególne boxy (i chyba cały sezon 1 wewnętrznie?) są klimatycznie spójne. Zbyt spójne jak na tok rozumowania który przedstawiłeś.

Obstawiam bardziej:
- Im więcej części, tym ciężej o nowe pomysły i spójność między kasetami. Dlatego warto poświęcić cześć elastyczności wymian/między kasetami na rzecz klimatyczności poszczególnych kaset.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 23 sty 2024, 08:51 - Im więcej części, tym ciężej o nowe pomysły i spójność między kasetami. Dlatego warto poświęcić cześć elastyczności wymian/między kasetami na rzecz klimatyczności poszczególnych kaset.
Ale w sumie nie wiem czego oczekujesz
Kombinacji przy wszystkich 3 sezonach jest 255 - oczywistym jest ze na etapie 3 sezonow juz nie wszytsko bedzie sie ladnie spinac
Chyba, ze chodzi ci o spojnosc wewnatrz sezonow... ale stawiam, ze po sukcesie S1 w S2 poszli w rozwiniecie i wybrali najpopularniejsze rzeczy, ktore nie trafily do S1, i taki sam casus spotkal S3
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 23 sty 2024, 09:11
Spoiler:
Ale w sumie nie wiem czego oczekujesz
Kombinacji przy wszystkich 3 sezonach jest 255 - oczywistym jest ze na etapie 3 sezonow juz nie wszytsko bedzie sie ladnie spinac
Chyba, ze chodzi ci o spojnosc wewnatrz sezonow... ale stawiam, ze po sukcesie S1 w S2 poszli w rozwiniecie i wybrali najpopularniejsze rzeczy, ktore nie trafily do S1, i taki sam casus spotkal S3
Czy trzeba od razu czegoś oczekiwać? Na razie analizuję rzeczywistość.
Dopiero czekam na dostawę pierwszego sezonu (w Sleeping Gods żałowałem że kupiłem na wspieraczce, tu żałuję, że nie kupiłem).
Tu hasła o mieszaniu kaset nie wydają się czczym gadaniem (rozgrywka pokaże jak to wychodzi w praktyce), i pewnie miło by było gdyby kolejne sezony były podobnie spójne (przynajmniej same ze sobą).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Jdn »

Dziwne że nie dostałeś, bo ja mate PL już mam od tygodnia. Fakt zamówiłem w grudniu kilka godzin po tym jak dodali na stronie. Myślę cały czas nad figurkami, ale nie kupię chyba bo meeple szybko się rozkłada i idzie to szybko. Może nalepki na nie kupię i będzie dla mnie super. Figurki w grze tylko dla kata i dziewczyny jakoś nie kleją mi się, a te ofiary takie żółte będą? Jakoś mocno nie spójnie to wygląda z figurkami. Nawet pudełko ma miejsce na 4figurki. Co sugeruje po dwie na kata(wydali po dwie wersje) i właśnie dwie na dziewczyny, jakby zebrać wszystkie to te ofiary mogłyby być z innych pudełek te inne dziewczyny.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

Jdn pisze: 23 sty 2024, 14:57 Dziwne że nie dostałeś, bo ja mate PL już mam od tygodnia.
Ledwo co zamówiłem, to nie ma co się dziwić ;). W ramach czyszczenia półek wyszły mi braki w krótkich grach solo z klimatem (przewinęło mi się kilka bardziej abstrakcyjnych tytułów, ale "nie pykły") - do zagrania zamiast oglądania odcinka serialu po robocie. Kasety z Final Girl zdawały się pasować (nawet na poziomie meta ;) ).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Jdn »

One po robocie jak masz max 1godzinę są idealne. Bardzo szybko się rozkłada i czasem bardzo szybko przegrywa ;) można skończyć po max 30min z rozłożeniem. Wredne jak automa w Barrage na wyższych poziomach. Ale co gorsze chcesz wrócić :D. Tutaj próg wejścia jest spoko bo możesz podstawkę i jedna kasetę i zobaczysz czy dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Ayaram »

Jdn pisze: 23 sty 2024, 18:25 One po robocie jak masz max 1godzinę są idealne. Bardzo szybko się rozkłada i czasem bardzo szybko przegrywa ;) można skończyć po max 30min z rozłożeniem. Wredne jak automa w Barrage na wyższych poziomach. Ale co gorsze chcesz wrócić :D. Tutaj próg wejścia jest spoko bo możesz podstawkę i jedna kasetę i zobaczysz czy dla Ciebie.
+1, dodam od siebie, do grania w tygodniu jak jest ciasno z czasem, że fajnie jest zaopatrzyć jeszcze w jakiegoś deckboxa. Jak przegrywamy gierkę, wrzucamy mix kart i żetonów scenariusza i lokacji do jednego "wora", nie musimy nic rozdzielać, a następnego dnia mamy setup jeszcze krótszy, bez żonglowania tymi pudełeczkami ;)
ODPOWIEDZ