Prusage (Kuba Prusak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Propi »

Mnie bardziej zastanawia, czy finalnie karty zostaną masowo wydrukowane w drukarni, czy też autor będzie do 2023 roku rysował i laminował taśmą klejącą kolejne talie. Ręczna robota, unikatowe egzemplarze... to może tylko rosnąć w wartości!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: VivoBrezo »

Gambit pisze: 06 lut 2022, 18:40
Propi pisze: 06 lut 2022, 18:30 Jest i zrzutka:

https://zrzutka.pl/n2dajc
Zrzutka to pikuś. Chłop sprzedaje ludziom talie, żeby testowali mu grę. O ile pamiętam jakieś 20 złotych za talię (trzeba mieć dwie do zagrania). I są tacy, co kupili :) Czy muszę wspominać, że część kart w taliach jest bez grafik?
Niesamowite jest tu kilka rzeczy:
1. Że zbiórka zebrała 650 zł
2. Że ludzie kupują to do testów
4. Że ludzie sami zrobili mu korektę instrukcji, bo była kompletnie niezrozumiała
5. Że w sumie nadal tylko autor gry wie tak naprawdę jak gra działa, bo instrukcja zostawia wiele niedopowiedzeń
6. Że ludzie serio kupują to do testów........
7. Że jest frakcja ,,Umarłych"
8. Że nie ma punktu 3

Będę pod ogromnym wrażeniem, jeśli ten projekt zostanie doprowadzony do końca.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gedono »

Fakt że ktoś to wspiera (finansowo lub inaczej) pokazuje raczej, że w tym środowisku jest niepokojąco dużo ludzi odklejonych od rzeczywistości w stopniu równym (lub większym?) jak autor gry.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Beskid »

Ktokolwiek ilustruje te karty, robi to przyjemnie dla oka. Kreska jest spójna stylistycznie, cienie i tonacje sensownie podkreślają postacie. Jestem ciekaw, robi to sam czy ktoś mu pomaga?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gambit »

Beskid pisze: 07 lut 2022, 00:16 Ktokolwiek ilustruje te karty, robi to przyjemnie dla oka. Kreska jest spójna stylistycznie, cienie i tonacje sensownie podkreślają postacie. Jestem ciekaw, robi to sam czy ktoś mu pomaga?
On rysuje szkice. Ktoś mu je koloruje i cieniuje, ale za kasę.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Beskid »

Komiksowo groteskowe, fajne :)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Darkstorm »

Gambit może walniesz jakąś reckę tego? Patroni zapewne się zrzucą.
A może okaże się, że to świetna gra :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Hardkor »

Darkstorm pisze: 07 lut 2022, 14:46 Gambit może walniesz jakąś reckę tego? Patroni zapewne się zrzucą.
A może okaże się, że to świetna gra :wink: :wink: :wink:
Już masz pomysł na film na Prima Aprilis :lol:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gambit »

Hardkor pisze: 07 lut 2022, 14:48
Darkstorm pisze: 07 lut 2022, 14:46 Gambit może walniesz jakąś reckę tego? Patroni zapewne się zrzucą.
A może okaże się, że to świetna gra :wink: :wink: :wink:
Już masz pomysł na film na Prima Aprilis :lol:
O tym nie pomyślałem :)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: miker »

Uważam, że komentowanie tej "gry" przynosi jej tylko nienależny hype...

Ja autora dodałem do zablokowanych na FB. Nie chcę widzieć jego postów, które są powtarzalne i mają w du... uwagi ludzi, którzy się znają na grach i wiedzą co nieco co jest potrzebne, żeby je wydać. Sam poświęciłem też kilka chwil życia i napisałem mu małe co nieco, ale autor ma generalnie to w du... Niestety widzę posty ludzi, którzy kupili ten prototyp...

Zgodzę się, że to jest albo człowiek, który potrzebuje pomocy, albo sprawnie kreowany cringe marketing, żeby zarobić parę stów. Ale na pewno jest to świetny temat i dużo danych dla studenta (a może nawet doktoranta) socjologii... Bo zachowań społecznych pewnych osób, nie potrafię za nic na świecie zrozumieć i wytłumaczyć. Kupowanie owej "gry", bo autor przeznacza pieniądze na WOŚP (serio?), kupowanie, bo jak odniesie sukces, to będę miał oryginał (serio???). Kolejnym krokiem autora powinno być NFT w świecie Prusage... Bo sprzedawać nic w sumie potrafi...
Nie napędzam temu czemuś hype'u, więc nawet nie lajkuję komentarzy innych osób w owych wątkach, ani nie komentuję. Im mniej, tym szybciej ta "gra" odejdzie w niebyt.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Curiosity »

Obrażanie autora gry personalnie, to szybki i prosty sposób na wyłapanie ostrzeżenia. Grę oceniajcie sobie jak chcecie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Xyhoo »

Czy tylko mi się wydaje, że ta gra to Yugioh z którego ktoś wyrzucił wszystkie zasady, które są ciekawe?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: dwaduzepe »

Xyhoo pisze: 07 lut 2022, 18:40 Czy tylko mi się wydaje, że ta gra to Yugioh z którego ktoś wyrzucił wszystkie zasady, które są ciekawe?
ta gra nie wprowadza nawet jednej innowacyjnej rzeczy :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gambit »

dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 21:01 ta gra nie wprowadza nawet jednej innowacyjnej rzeczy :)
Wprowadza. Model sprzedaży niegotowego produktu osobom, które będą go testować.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: CoLdY7 »

Gambit pisze: 07 lut 2022, 21:08
dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 21:01 ta gra nie wprowadza nawet jednej innowacyjnej rzeczy :)
Wprowadza. Model sprzedaży niegotowego produktu osobom, które będą go testować.
To się nazywa Early Access i jest stosowany już od jakiegoś czasu w grach cyfrowych (np. na Steam'ie),
ale w planszówkach tego jeszcze nie było. Mamy pioniera w branży :)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: dwaduzepe »

Gambit pisze: 07 lut 2022, 21:08
dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 21:01 ta gra nie wprowadza nawet jednej innowacyjnej rzeczy :)
Wprowadza. Model sprzedaży niegotowego produktu osobom, które będą go testować.
oho ktos nie zna branzy cyfrowej widze ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Gambit »

dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 21:28
Gambit pisze: 07 lut 2022, 21:08
dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 21:01 ta gra nie wprowadza nawet jednej innowacyjnej rzeczy :)
Wprowadza. Model sprzedaży niegotowego produktu osobom, które będą go testować.
oho ktos nie zna branzy cyfrowej widze ;)
Znam, bo nie tylko w planszówki grywam, ale popraw mnie jeśli się mylę. Kupując produkt cyfrowy w Early Access, kupujesz produkt niegotowy i pomagasz twórcom go testować i poprawiać. Jednak wszelkie usprawnienia, poprawki, czy finalnie gotową grę masz już w tej cenie, którą zapłaciłeś wcześniej. Tak ja to pamiętam. To teraz zastanów się, czy tak samo będzie z Prusage i czy autor wyśle za free gotową grę każdemu, kto teraz kupił te puste karty.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: vnzk »

Gambit pisze: 07 lut 2022, 22:04 To teraz zastanów się, czy tak samo będzie z Prusage i czy autor wyśle za free gotową grę każdemu, kto teraz kupił te puste karty.
Lepiej! Przyjedzie do każdego i osobiście dorysuje brakujące postacie.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Wazanaczole »

co z wami? widać, że chłop jest amatorem projektowania czy nawet marketingu i ewidentnie jego lot o nazwie "produkcja gry" wystartował za szybko. ciśniecie z chłopa jedną wielką bekę, kiedy zupełnie na to nie zasługuje. macie wyrzuty traktując go jakby był doświadczonym autorem. ktoś z was miał w pracy styczność z osobą na juniorskim stanowisku? nawet jeśli w tym momencie nie słucha się opinii innych, to powinno was to obchodzić zupełnie nic bo robi to na własną rękę, nie wyrywając nikomu kasy na siłę.

średni wiek tutejszych użytkowników spokojnie >30, a niektórym z wypowiadających się pod tym tematem mogę wręczyć identyczny puchar za elokwencje co mijanym na mieście licealistom. nie róbcie z tego forum większego cyrku, niż jest robiony pod niektórymi "dyskusjami" zapaleńców, a chłopa oszczędźcie.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: everan »

Wazanaczole pisze: 08 lut 2022, 16:53 nawet jeśli w tym momencie nie słucha się opinii innych, to powinno was to obchodzić zupełnie nic bo robi to na własną rękę, nie wyrywając nikomu kasy na siłę.
nie denerwuj się, ten wątek powinien cię obchodzić zupełnie nic, nikt nie zmusza do brania go na poważnie

a tak na marginesie, na czym w końcu stanęło z wymową tytułu? prusaż, prusejdż, prusage (rymujące się z "kolagen")?
vnzk pisze: 07 lut 2022, 23:16 Lepiej! Przyjedzie do każdego i osobiście dorysuje brakujące postacie.
Niby tacy specjaliści, a zapomnieliście, że karty jasno są opisane na stronie projektu jako "magiczne". W odpowiednim czasie ilustracje same się na nich pojawią!
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Wazanaczole »

Spoiler:
nie tyle co się denerwuję, a to co poniżej.

od razu wklejam miecz, który ma dwa ostrza, a jednym z nich jest miker:
miker pisze: 07 lut 2022, 15:47 (...) który potrzebuje pomocy, albo sprawnie kreowany cringe marketing, żeby zarobić parę stów. Ale na pewno jest to świetny temat i dużo danych dla studenta (a może nawet doktoranta) socjologii... Bo zachowań społecznych pewnych osób, nie potrafię za nic na świecie zrozumieć i wytłumaczyć (...)
i dołączam fajny temat do badania: grupa doświadczonych, dorosłych (niekoniecznie dojrzałych) planszówkowych koneserów, w tym osoba od lat recenzująca planszówki - co jest dla mnie największym XD z tej dyskusji - na poważnie cisną po zielonym chłopaczku (przecież on ma z dwadzieścia lat), który stawia niefortunne i niekoniecznie prawidłowe kroki w "wydawaniu" gry. szkoda mi po prostu chłopa, że na publicznym forum jest tak ciśnięty za brak doświadczenia i błędy, które popełnił. gdyby to był wasz temat przy obiedzie z mamą czy żoną, no to spoko, każdy w swoim otoczeniu ma ciekawe i ciekawsze tematy. czy mu wszystko trybi czy nie - to też nie powód na taki refluks
Ostatnio zmieniony 08 lut 2022, 19:09 przez Wazanaczole, łącznie zmieniany 1 raz.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: probbi »

Ale Ty wiesz, że cała masa ludzi dawała mu wiele rad, wskazówek i w ogóle oferowała pomoc? Tylko, że autor nic sobie z tego nie robił, twardo o stając przy swoim. Co więcej zaproponował ten niedorzeczne model sprzedaży i opłat za recenzję z którego to się użytkownicy forum nasmiewają.
To nie tak, że dorośli i poważni ludzie na dzień dobry obrażają i szydzą z biednego i zielonego w temacie chłopaka. On otrzymał wiele pomocy która zignorowal. Teraz zostały już tylko żarty i delikatna szydera
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: HoLi »

probbi pisze: 08 lut 2022, 19:27 Ale Ty wiesz, że cała masa ludzi dawała mu wiele rad, wskazówek i w ogóle oferowała pomoc? Tylko, że autor nic sobie z tego nie robił, twardo o stając przy swoim. Co więcej zaproponował ten niedorzeczne model sprzedaży i opłat za recenzję z którego to się użytkownicy forum nasmiewają.
To nie tak, że dorośli i poważni ludzie na dzień dobry obrażają i szydzą z biednego i zielonego w temacie chłopaka. On otrzymał wiele pomocy która zignorowal. Teraz zostały już tylko żarty i delikatna szydera
A może autor to całą akcją sobie po prostu bekę kręci z innych :D .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: Siersciu »

HoLi pisze: 08 lut 2022, 19:31
probbi pisze: 08 lut 2022, 19:27 Ale Ty wiesz, że cała masa ludzi dawała mu wiele rad, wskazówek i w ogóle oferowała pomoc? Tylko, że autor nic sobie z tego nie robił, twardo o stając przy swoim. Co więcej zaproponował ten niedorzeczne model sprzedaży i opłat za recenzję z którego to się użytkownicy forum nasmiewają.
To nie tak, że dorośli i poważni ludzie na dzień dobry obrażają i szydzą z biednego i zielonego w temacie chłopaka. On otrzymał wiele pomocy która zignorowal. Teraz zostały już tylko żarty i delikatna szydera
A może autor to całą akcją sobie po prostu bekę kręci z innych :D .

Pozdrawiam
Myślę, że jest dokładnie tak jak myślisz.

Uważam, że to typ "bajkopisarza", ktory po prostu lubi być w centrum zainteresowania. ,, Niewazne co mówią, ważne aby gadali".

W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć go w telewizji kiedy tak sobie "skakałem" po kanałach. To była telewizja Puls albo Tv4, lub jakaś inna pokrewna. Program randkowy z pewnym twistem. Osoby rabdkują na basenie w strojach kąpielowych :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Prusage (Kuba Prusak)

Post autor: psia.kostka »

Siersciu pisze: 08 lut 2022, 20:27 W zeszłym roku miałem okazję zobaczyć go w telewizji kiedy tak sobie "skakałem" po kanałach. To była telewizja Puls albo Tv4, lub jakaś inna pokrewna. Program randkowy z pewnym twistem. Osoby rabdkują na basenie w strojach kąpielowych :)
Ale jak go rozpoznales na basenie? Bo chyba nie po tym specyficznym charakterze pisma?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ