Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Coen »

W grze staniesz się kierowcą wyścigowym jednej z sześciu najbardziej utytułowanych zespołów z aktualnej stawki i będziesz ścigał się na wszystkich torach wyścigowych świata.
Gra oferuje wszystko to, co można zobaczyć w prawdziwych wyścigach, a więc będziesz konfigurować swój bolid, wybierzesz odpowiednią mieszankę opon, będziesz monitorować zużycie opon i zjeżdżać do serwisu po świeże opony. Będą zmienne warunki pogodowe, system odzyskiwania energii oraz strefy DRS. Doświadczysz również losowych zdarzeń, takich jak samochód bezpieczeństwa, żółte flagi, uszkodzenia, kary sędziowskie i oczywiści walka koło w koło z rywalami.

Obrazek

Z racji tego, że jestem fanem wyścigów F1, projekt ten śledzę już od jakiegoś czasu. Trzymam kciuki za udaną kampanię, która wystartuje już niedługo dzięki wydawnictwu Duck's Games
https://www.kickstarter.com/projects/du ... ormula21gp

Krótki filmik prezentujący grę:
https://www.youtube.com/watch?v=2a42Q_fNs7o

A tu profil na facebooku, na którym Twórcy przedstawiali pracę nad prototypem:
https://www.facebook.com/formulaonboard
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: garg »

Trochę mnie zdezorientowała nazwa wydawnictwa - ciekawe, czy to świadoma chęć podpięcia się pod markę Lucky Duck Games, czy tak im przypadkiem wyszło...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: kaszkiet »

Rzeczywiście! Ja myślałem, że to jest to międzynarodowe Lucky Duck's Games.
Natomiast sam projekt śledzę od dłuższego czasu na facebooku i zapowiada się co najmniej interesująco!
gogovsky
Posty: 2246
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: gogovsky »

Oby była fajne, bo zawsze jak widzę 0 backed i wjazd na kickstarter mam obawy :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: detrytusek »

Z zapowiedzi brzmi fajnie, a potem wjeżdża na koniu randomowego koloru mechanika oparta na kartach i jakoś tak pospolicie się robi...ale...spróbować najpierw chcę..
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
MindFlyer
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: MindFlyer »

No tak kompletnej w mechaniki i smaczki F1 gry jeszcze nie było. Zapowiada się genialnie. Prawdziwy planszowy symulator wyścigu F1! Widać od razu, że to nie zwykła arcadowa kolejna ścigałka, tylko symulator pełną gębą!
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Manietu »

W mojej ocenie interesujący byłby wariant, w którym grałoby się bez DRSu i ERSu, a z tankowaniem, tak w starym stylu - dla fanów F1 nieprzepadających za współczesnymi dodatkami, nawet jako dodatek na KS. Ciekawi mnie elastyczność modelu gry do takich modyfikacji.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Leviathan »

garg pisze: 07 lip 2021, 10:54 Trochę mnie zdezorientowała nazwa wydawnictwa - ciekawe, czy to świadoma chęć podpięcia się pod markę Lucky Duck Games, czy tak im przypadkiem wyszło...
To wydawnictwo istniało już na naszym rynku zanim powstało Lucky Duck Games Polska. IMO zbieżność tym bardziej, że Panowie z Duck’s Games nad formułą pracują już od kilku lat.

Kibicuję temu projektowi w zasadzie od samego początku. Został wykonany kawał świetnej roboty!
MindFlyer
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: MindFlyer »

Manietu pisze: 01 sie 2021, 14:46 W mojej ocenie interesujący byłby wariant, w którym grałoby się bez DRSu i ERSu, a z tankowaniem, tak w starym stylu - dla fanów F1 nieprzepadających za współczesnymi dodatkami, nawet jako dodatek na KS. Ciekawi mnie elastyczność modelu gry do takich modyfikacji.
Podobno na KS właśnie mogą się pojawić dodatki tego typu. Ponadto (zapewne w zależności od zainteresowania) w planach są jakieś różne edycje limitowane - pole do manewru jest ogromne (formula'50, 70, 90, 2010, limitowane wersje torów, różne zespoły, itd)
MindFlyer
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2021, 16:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: MindFlyer »

Leviathan pisze: 01 sie 2021, 16:40
garg pisze: 07 lip 2021, 10:54 Trochę mnie zdezorientowała nazwa wydawnictwa - ciekawe, czy to świadoma chęć podpięcia się pod markę Lucky Duck Games, czy tak im przypadkiem wyszło...
To wydawnictwo istniało już na naszym rynku zanim powstało Lucky Duck Games Polska. IMO zbieżność tym bardziej, że Panowie z Duck’s Games nad formułą pracują już od kilku lat.

Kibicuję temu projektowi w zasadzie od samego początku. Został wykonany kawał świetnej roboty!
Tak, też mnie to kiedyś frapowało i też sprawdzałem - faktycznie Duck’s Games było pierwsze - przed Lucky Duck Games :D
phoenix_pl
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2018, 00:02
Been thanked: 3 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: phoenix_pl »

Witajcie,
Emocje po wyścigu na Węgrzech już opadły :)

Widzę że poruszacie temat nazwy wydawnicta.
Skojarzenia z Lucky Duck Games niestety będą nieuchronne, ale nie jest to zamierzony efekt. Pomijając to że w PL faktycznie było pierwsze ;) to nazwa pochodzi od nazwiska i ksywki jednego z założycieli (w nazwie tematu autora chyba łatwo zgadnąć od którego ;) )
gogovsky pisze: 07 lip 2021, 16:25 Oby była fajne, bo zawsze jak widzę 0 backed i wjazd na kickstarter mam obawy :p
Troche followersów już "wpadło", chyba nie jest tak źle ;)
https://www.kickstarter.com/projects/du ... ormula21gp
detrytusek pisze: 07 lip 2021, 17:03 Z zapowiedzi brzmi fajnie, a potem wjeżdża na koniu randomowego koloru mechanika oparta na kartach i jakoś tak pospolicie się robi...ale...spróbować najpierw chcę..
Jeżeli masz na myśli losowość to fakt, karty są losowane jak to mówisz randomowego koloru :) ale możesz mieć wpływ na tą losowość:
  • Fajniejsze karty możesz odłożyć do tzw. magazynu odzyskanej energii (ERS) i zagrywać je później gdy np nie masz w ręku lepszych kart.
  • Mając wolniejsze karty np koloru zielonego nadal możesz jechać szybciej poprzez zagranie 2 kart tego samego koloru jednocześnie, wówczas działają one jak "wyższy" kolor czerwony ale zwiększając poziom ryzyka (co może skończyć się dodatkowym zużyciem opon lub losowaniem karty specjalnych zdarzeń ryzyka lub gdy poziom ryzyka jest naprawde duży to nawet utratą panowania nad bolidem, jeżeli przyfarci to może obyć się bez konsekwencji).
  • W przypadku dobrania naprawdę słabych kart możesz kosztem zużycia opon je odrzucić i dobrać nowe.
Szczegóły gry i mechaniki będziemy krok po kroku odsłaniać w kolejnych filmach.
Manietu pisze: 01 sie 2021, 14:46 W mojej ocenie interesujący byłby wariant, w którym grałoby się bez DRSu i ERSu, a z tankowaniem, tak w starym stylu - dla fanów F1 nieprzepadających za współczesnymi dodatkami, nawet jako dodatek na KS. Ciekawi mnie elastyczność modelu gry do takich modyfikacji.
Celem było zrobienie gry o współczesnej F1 opartej na tych "nieszczęsnych" nowoczesnych hybrydach ;) oraz systemem DRS na torach, ale z drugiej strony gra fajnie modyfikuje się także na starsze sezony (w tym tankowanie), ale to już musiała by być osobna wersja gry. Mamy w każdym razie pomysł na to, zobaczymy czy uda się go zrealizować.
MindFlyer pisze: 02 sie 2021, 08:22 Podobno na KS właśnie mogą się pojawić dodatki tego typu. Ponadto (zapewne w zależności od zainteresowania) w planach są jakieś różne edycje limitowane - pole do manewru jest ogromne (formula'50, 70, 90, 2010, limitowane wersje torów, różne zespoły, itd)
Jak wspomniałem wyżej inne sezony, a zwłaszcza te gdzie był inny regulamin F1 i inne zasady jak np tankowanie, to raczej temat na osobna wersje gry (mi osobiście marzy się 2 polowa lat 90 lub 2000), ale już więcej obecnych zespołów czy inne kafle toru np. tor uliczny, nocny to już coś co może być na KS choćby w formie dwustronnych lub dodatkowych kafli.

Pozdro
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Coen »

Recenzja prototypu gry na kanale Wojennik.tv :)
https://www.youtube.com/watch?v=lYiQ6bZb3gk
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam także angielską wersję recenzji prototypu:

Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 09:18 przez Leviathan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1924
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: tomuch »

Sporo tych formulastych gier. Jest Rallyman (GT i DIRT), teraz też trwa KS starszej gry https://www.kickstarter.com/projects/ra ... nd-edition i pewnie całe stado innych.
Czym ta gra się będzie wyróżniać?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Manietu »

Ja mam nadzieję, że większym wachlarzem wersji językowych.
phoenix_pl
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2018, 00:02
Been thanked: 3 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: phoenix_pl »

tomuch pisze: 14 lis 2021, 10:12 Sporo tych formulastych gier. Jest Rallyman (GT i DIRT), teraz też trwa KS starszej gry https://www.kickstarter.com/projects/ra ... nd-edition i pewnie całe stado innych.
Czym ta gra się będzie wyróżniać?
Główna różnica to obecna epoka wyścigów, czyli mamy obecne zespoły i zasady (np strefy DRS czy system ERS)
Wyróżnia się modułową planszą, można zbudować/odtworzyć dowolny tor bez kupowania/drukowania dodatkowych plansz z torami.
Dwa tryby rozgrywki, szybki i łatwiejszy Sprint oraz pełne zasady czyli tryb Grand Prix.
Tryb solo w podstawowej wersji gry, sposób zagrywania kartami który niweluje dobór słabszych kart (podnosząc ryzyko).
Wkrótce będą filmy z rozgrywki opisujące dokladnie mechanizm gry.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 543 times
Been thanked: 164 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: gregoff »

Na pewno te filmy z rozgrywki są bardzo ważne bo musimy sami ocenić z czym to się je. Jestem bardzo ciekawy tej gry ale poza jedną recenzja jest mało informacji bezpośrednich.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1924
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: tomuch »

Czy to dzisiaj powinna się zacząć ta kampania? Bo coś cichutko tu, a to nie za dobrze wróży...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: lotheg »

Czy coś wiadomo o jakimś gameplayu? Będzie dostępny na rozpoczęcie kampanii?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Manietu »

Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1924
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: tomuch »

15€ za dostawę do Polski :shock:
Jest gdzieś opisane jak działają karty strategii bota dla gry solo?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: lotheg »

Wow, cena powala. Około 375 zł za podstawkę + dostawę jak się zorganizuje człowiek w grupówce.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: Bart Henry »

Cena mega przesadzona, to prawda. Konkurencyjne Race! Formula 90 za niewiele więcej ma kilka plansz z torami, 3 razy więcej kart i ogólnie więcej elementów. W dodatku to uznana marka, a nie projekt, w gruncie rzeczy, anonimowy. Mnie jednak gameplay i odzwierciedlenie teraźniejszej F1 bardziej skłania ku projektowi Polaków. Ale trzeba powiedzieć całkowicie szczerze - cena wersji Rookie w okolicy ceny wersji Deluxe Wiedźmina, to gruuuuba przesada, jak na ilość komponentów tutaj...
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: lotheg »

Bart Henry pisze: 30 lis 2021, 19:18 Cena mega przesadzona, to prawda. Konkurencyjne Race! Formula 90 za niewiele więcej ma kilka plansz z torami, 3 razy więcej kart i ogólnie więcej elementów. W dodatku to uznana marka, a nie projekt, w gruncie rzeczy, anonimowy. Mnie jednak gameplay i odzwierciedlenie teraźniejszej F1 bardziej skłania ku projektowi Polaków. Ale trzeba powiedzieć całkowicie szczerze - cena wersji Rookie w okolicy ceny wersji Deluxe Wiedźmina, to gruuuuba przesada, jak na ilość komponentów tutaj...
No właśnie ja zrezygnowałem z Race, bo stwierdziłem: tu będzie na pewno taniej, a jednak się myliłem :/
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Formula '21GP (Paweł Licznerski, Łukasz Kaczanowicz)

Post autor: spongePepp »

Kibicuję, oby udało się osiągnąć sukces na Kickstarterze!

Nie mniej jednak muszę przyznać, że cena mnie zaskoczyła. Ciężko wesprzeć grę, jeżeli na dzień dobry próg wsparcia to 100 euro z przesyłką...
ODPOWIEDZ