Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: Blacezard »

Co sądzicie o tym projekcie? Wiadomo, że pozycja od Netflixa ma w tym swój duży udział, ale mnie to osobiście cieszy. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to byle co byle tylko się sprzedało bo licencja i znana marka. Wychodzą dwie osobne gry. Jedna na USA, druga na EU. Temat dotyczy tylko Fields of Eternia na Europę. Gra obecnie znajduje się w drafice. Start: 27.07 na Gamefound.

Obrazek


Polska wersja:

He-man w Polsce jest postacią kultową, która zna większość, a pozna jeszcze więcej dzięki Netflixowi. Jako, że mam sentyment do starszych animacji o czym zresztą może świadczyć mój avatar z animowanego D&D nie mogę przeboleć tego, że polska firma całkowicie zlewa tak dużą planszówkową społeczność. Przykładów tego jak rośniemy w siłę jest wiele i nie, nie myśle o tym co zrobił Wiedźmin bo jest Wiedźminem. Chociaż to również powinna być nasza wizytówka biorąc pod uwagę jak dużą częścią sumy z czołówki na KS stanowi suma uzbierana na polskiej platformie. Mówiąc o wizytówkach nie sposób nie wspomnieć także o AR i ich sukcesach. Kolejnym przykładem i chyba właściwszym do odniesienia się dla chłopaków z Archon Studio powinno być bezpośrednie wejście na polski rynek Lucky Duck Games gdzie przez wspieraczkę bez zbędnego marketingu bardzo ładnie ufundowaliśmy Dice Throne https://wspieram.to/DiceThrone

Do czego zmierzam? Mamy wielu wydawców, ilościowo jest to czołówka w Europie. Gra nas coraz więcej i coraz więcej jest chętnych do wydawania na gry poprzez wspieraczki. Chciałbym by ten temat był zalążkiem dyskusji o polskiej wersji Fields of Eternia, która obecnie jest w drafcie. Jako, że nie ma tematu o tej grze można go potraktować jako zbiorczy, a w przyszłości jeśli zostaniemy zauważeni może przyjdzie taki dzień, że podyskutujemy o polskiej wersji :)


przydatne linki:

draft: https://gamefound.com/projects/draft/n1 ... 2kkkdm1nws

fb Archon Studio: https://www.facebook.com/archonstudio/

bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/317 ... board-game
Ostatnio zmieniony 22 cze 2021, 18:29 przez Blacezard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Backero »

I myk do obserwowanych tematów :D Sam jestem bardzo sentymentalny, więc chętnie zobaczę co z tego wyrośnie, zwłaszcza, że draft reklamuję tę grę jako możliwą do grania w 6 graczy i z tagami area control i deckbuilding, co nastraja mnie dość optymistycznie. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak gra drużynowa typu 3v3 lub full coop.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: grzeslaw90 »

Start 27.07 ;)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Zet »

I najważniejszy link dla każdej gry :wink:
https://boardgamegeek.com/boardgame/317 ... board-game
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Emil_1 »

I ładnie ruszyło;)
Miłego dnia! :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: szczudel »

Akurat dzięki Netflixowi to nie pozna więcej ludzi He-mana ani nie odświeży to bazy fanów. :|
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Emil_1 »

Jestem ciekaw, dlaczego u nas na forum jakoś nie my hepe'u na to :)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Yuri »

Emil_1 pisze: 11 sie 2021, 14:18 Jestem ciekaw, dlaczego u nas na forum jakoś nie my hepe'u na to :)
Ja jestem usprawiedliwiony, nigdy nie mnie He-Man wielce nie bawił, ani jazda na tygrysie. Niemniej zerknąłem na kampanie i dla fana tegoż lore wydaje się bardzo interesującym kąskiem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 11 sie 2021, 14:18 Jestem ciekaw, dlaczego u nas na forum jakoś nie my hepe'u na to :)
Bo He Man to głównie kreskówka pełna nostalgii dla Amerykanów? U nas nie było niczego poza serialem i kilkoma zabawkami na krzyż, bo mieliśmy PRL :P

No i Archon/PRODOS
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... al_action/
https://boardgamegeek.com/geeklist/1604 ... tem3589916
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Backero »

Backero pisze: 22 cze 2021, 12:34 I myk do obserwowanych tematów :D(...) Mam nadzieję, że nie będzie to jednak gra drużynowa typu 3v3 lub full coop.
I myk z obserwowanych tematów ;< No nie wyszło, jednak to nie gierka dla mnie, ale nie życzę jej źle.
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Blacezard »

Zostawiam informację jeśli ktoś będzie zainteresowany polską wersją. Jest nadzieja.

p.s automatyczny tłumacz gugla troszkę napsocił


Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: rastula »

Nie wiem - ten serial zawsze był dla mnie badziewiasty i pretensjonalny . Pamiętam strony w niemieckich katalogach wysyłkowych z tym figurkami ... trochę się jarałem jako kilkulatek, ale nawet nie w cząstce, tak jak na Fantastyczną Czwórkę czy Spidermana.

Oczywiście czuć że relaunch , jest potężną akcją marketingową i coś tam ukulają $$$ napewno ...ale czy ktoś naprawdę na to czekał...wątpię.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:11 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Probe9 »

rastula pisze: 12 sie 2021, 11:59 Nie wiem - ten serial zawsze był dla mnie badziewiasty i pretensjonalny . Pamiętam strony w niemieckich katalogach wysyłkowych z tym figurkami ... trochę się jarałem jako kilkulatek, ale nawet nie w cząstce, tak jak na Fantastyczną Czwórkę czy Spidermana.

Oczywiście czuć że relaunch , jest potężną akcją marketingową i coś tam ukulają $$$ napewno ...ale czy ktoś naprawdę na to czekał...wątpię.
Jak na grę, którą mogą kupić ludzie z kilkunastu europejskich krajów to wynik już niezły wykręcili. U mnie Archon ma wielkiego minusa za AvP, więc pass. I nie mówie tylko o niedostarczonej kampanii KS i oszukanych ludziach ale i o poziomie obsługi potem jak już 2ed wyszła. Jak tylko wysłali ostatnie zakupione sztuki to przestali odpowiadać na maile i nie wymieniali uszkodzonych/zgubionych produktów. Patrząc po wyniku tej i poprzedniej kampanii, zmiana nazwy chyba pomogła ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

Całkowity Pass - za wypięcie się na swoich rodaków czyli brak polskiej wersji jezykowej. Jak powinna wyglądać i zachęcać kampania pokazano w Nemesisie i jednak jakoś dało się zrobić wydanie w naszym jezyku i o dziwo było to opłacalne.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: japanczyk »

Zestawiasz kampanie ktora miala 30k wspierajacych z 5k wspierajacych
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

japanczyk pisze: 13 sie 2021, 07:22 Zestawiasz kampanie ktora miala 30k wspierajacych z 5k wspierajacych
No oczywiście, że Masters Of The Universe ma z góry mniejsze grono odbiorców, niż gra horror w klimatach obcego. Tym bardziej zaskakuje brak języka pl, gdzie twórcy operują tym językiem, uważam że w tym momencie zamykają się na pewne grono odbiorców. Jeśli chcemy, by w przyszłości gry na kickstarterze były także w naszym języku (choćby digital jak przy ostatniej kampanii Chronicles Of Drunagor: Age Of Darkness Apocalypse) to od rodzimych producentów powinniśmy wręcz WYMAGAĆ wersji rodzimej. Większość twórców wydaje gry w języku angielskim + francuskim + niemieckim + rodzimy. Jak widać się da.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: japanczyk »

Bo odbiorców fracuskich/niemieckich/hiszpańskich jest więcej niż polskich
A He Man to noe jest najbardziej popularna rzecz w tym kraju
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

japanczyk pisze: 13 sie 2021, 09:15 Bo odbiorców fracuskich/niemieckich/hiszpańskich jest więcej niż polskich
A He Man to noe jest najbardziej popularna rzecz w tym kraju
Przy takiej polityce na pewno nie zyska na popularności.
Tak jak mówię zestawiając ten tytuł z tytułami gdzie kampania miała podobny poziom wsparcia np wspomniany już wcześniej Chronicles Of Drunagor: Age Of Darkness Apocalypse ja wręcz wymagam wersji pl.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Probe9 »

Gab pisze: 13 sie 2021, 09:29
Przy takiej polityce na pewno nie zyska na popularności.
Tak jak mówię zestawiając ten tytuł z tytułami gdzie kampania miała podobny poziom wsparcia np wspomniany już wcześniej Chronicles Of Drunagor: Age Of Darkness Apocalypse ja wręcz wymagam wersji pl.
Przecież to śmiech na sali. Wg. danych z KS, CoD wsparło z Polski mniej niż 51 osób. Ty w kontekście polskiej wersji językowej chcesz patrzeć ile sztuk gry kupili amerykanie ? To powodzenia z takimi wymaganiami 8)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

Probe9 pisze: 13 sie 2021, 10:51
Gab pisze: 13 sie 2021, 09:29
Przy takiej polityce na pewno nie zyska na popularności.
Tak jak mówię zestawiając ten tytuł z tytułami gdzie kampania miała podobny poziom wsparcia np wspomniany już wcześniej Chronicles Of Drunagor: Age Of Darkness Apocalypse ja wręcz wymagam wersji pl.
Przecież to śmiech na sali. Wg. danych z KS, CoD wsparło z Polski mniej niż 51 osób. Ty w kontekście polskiej wersji językowej chcesz patrzeć ile sztuk gry kupili amerykanie ? To powodzenia z takimi wymaganiami 8)
Skoro Chronicles Of Drunagor wsparło ok 50osób z Polski i do tej gry powstało spolszczenie w wersji digital to tym bardziej nie rozumiem sytuacji gdzie rodzimy producent rezygnuje ze spolszczenia.
Jasne, że z Amerykanami czy Niemcami nie mamy co rywalizować jeśli chodzi o ilość graczy, natomiast warto pamietać o tym, że graczy w Polsce przybywa. Dlatego uważam, że powoli powinniśmy wymagać polskich wersji gier a nie godzić się na olewactwo.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Probe9 »

Gab pisze: 13 sie 2021, 11:52
Skoro Chronicles Of Drunagor wsparło ok 50osób z Polski i do tej gry powstało spolszczenie w wersji digital to tym bardziej nie rozumiem sytuacji gdzie rodzimy producent rezygnuje ze spolszczenia.
Jasne, że z Amerykanami czy Niemcami nie mamy co rywalizować jeśli chodzi o ilość graczy, natomiast warto pamietać o tym, że graczy w Polsce przybywa. Dlatego uważam, że powoli powinniśmy wymagać polskich wersji gier a nie godzić się na olewactwo.
Ale to troche o czym innym piszemy. Najpierw piszesz o polskiej wersji językowej i jako przykład podajesz Nemezis a teraz piszesz o "spolszczeniu w wersji digital". To jednak dwie zupełnie różne rzeczy :) PDF polskiego rzeczywiście mogliby zrobić, natomiast domaganie się polskiej wersji językowej gry przy takim nakładzie to byłoby świadectwo kompletnego nieorientowania się w realiach biznesowych.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

Probe9 pisze: 13 sie 2021, 12:03
Gab pisze: 13 sie 2021, 11:52
Skoro Chronicles Of Drunagor wsparło ok 50osób z Polski i do tej gry powstało spolszczenie w wersji digital to tym bardziej nie rozumiem sytuacji gdzie rodzimy producent rezygnuje ze spolszczenia.
Jasne, że z Amerykanami czy Niemcami nie mamy co rywalizować jeśli chodzi o ilość graczy, natomiast warto pamietać o tym, że graczy w Polsce przybywa. Dlatego uważam, że powoli powinniśmy wymagać polskich wersji gier a nie godzić się na olewactwo.
Ale to troche o czym innym piszemy. Najpierw piszesz o polskiej wersji językowej i jako przykład podajesz Nemezis a teraz piszesz o "spolszczeniu w wersji digital". To jednak dwie zupełnie różne rzeczy :) PDF polskiego rzeczywiście mogliby zrobić, natomiast domaganie się polskiej wersji językowej gry przy takim nakładzie to byłoby świadectwo kompletnego nieorientowania się w realiach biznesowych.
Może źle się wyraziłem - w tym temacie może piszę za bardzo emocjonalnie. Chodzi mi oczywiście o spolszczenie w formie digital, nikt nie oczekuje, że dla kilkudziesięciu osób powstanie pełnoprawna drukowana wersja pl. I w wypadku gdzie polski wydawca nie daje nawet wersji digital to jestem cóż łagodnie mówiąc "zdenerwowany".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: rastula »

Probe9 pisze: 12 sie 2021, 13:09
rastula pisze: 12 sie 2021, 11:59 Nie wiem - ten serial zawsze był dla mnie badziewiasty i pretensjonalny . Pamiętam strony w niemieckich katalogach wysyłkowych z tym figurkami ... trochę się jarałem jako kilkulatek, ale nawet nie w cząstce, tak jak na Fantastyczną Czwórkę czy Spidermana.

Oczywiście czuć że relaunch , jest potężną akcją marketingową i coś tam ukulają $$$ napewno ...ale czy ktoś naprawdę na to czekał...wątpię.
Jak na grę, którą mogą kupić ludzie z kilkunastu europejskich krajów to wynik już niezły wykręcili. U mnie Archon ma wielkiego minusa za AvP, więc pass. I nie mówie tylko o niedostarczonej kampanii KS i oszukanych ludziach ale i o poziomie obsługi potem jak już 2ed wyszła. Jak tylko wysłali ostatnie zakupione sztuki to przestali odpowiadać na maile i nie wymieniali uszkodzonych/zgubionych produktów. Patrząc po wyniku tej i poprzedniej kampanii, zmiana nazwy chyba pomogła ;)

Spoko - pewnie nie doceniam popularności tej licencji - choć wydaje mi się bardzo mocno odgrzewana i podgrzewana marketingiem :) - a to że się sprzeda - mam wrażenie , że obecnie wszystko z figurkami się sprzeda.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: japanczyk »

Gab pisze: 13 sie 2021, 12:10 Może źle się wyraziłem - w tym temacie może piszę za bardzo emocjonalnie. Chodzi mi oczywiście o spolszczenie w formie digital, nikt nie oczekuje, że dla kilkudziesięciu osób powstanie pełnoprawna drukowana wersja pl. I w wypadku gdzie polski wydawca nie daje nawet wersji digital to jestem cóż łagodnie mówiąc "zdenerwowany".
A dlaczego oczekujesz, ze dla kilkudziesieciu osób w ogole powstanie wersja PL?
Przeciez to wciaz olbrzymi nakład pracy do tłumaczenia
50 osób to dajmy na to 5000 eur - liczac faktyczny zarobek to pewnie całość ze sprzedazy tych 50 kopii musiałaby pójść na tłumaczenie i skład polskiej wersji (nawet digital) - to sie w ogole nie kalkuluje (nie mam pojecia co tam wymóżdzyli ludzie od CoD - moze jakis Polak z nimi pracuje)
ODPOWIEDZ