Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Nosiadbt1100 »

No właśnie wiem o tym dodatku (jest on właśnie częścią tego nowego all in), tylko pytanie czy ma wszystko - łacznie z zwykłymi i społecznościowymi strech goalami.
jurijuice
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:39
Has thanked: 1 time

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: jurijuice »

Mam pytanie do osób, które grały i dość dobrze poruszają się po grze.

W przygodzie Bezpieczna Przystań nie udało nam się spełnić założonego celu, gra została przegrana (skierowała nas do odpowiedniego wpisu w Księdze Opowieści. Ostatnie słowa w tym wpisie brzmią:
"Gra kończy się porażką rycerzy. Rozpatrzcie wszystkie Epilogi zapisane w Kronikach Interioru."

Teraz pytanie - gdzie znajdę te Epilogi? O co tutaj chodzi?
Przewertowałem Księgę Przygód ale żaden boldowany "epilog" się nie pojawił. W Kronikach Interioru (arkusz z notatkami) mamy kilka wpisów wraz z numerkami (odnośnikami do konkretnych wpisów) ale nic ponad to...

Będę wdzięczny za pomoc w powyższej sprawie :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

jurijuice pisze: 10 maja 2022, 12:12 Mam pytanie do osób, które grały i dość dobrze poruszają się po grze.

W przygodzie Bezpieczna Przystań nie udało nam się spełnić założonego celu, gra została przegrana (skierowała nas do odpowiedniego wpisu w Księdze Opowieści. Ostatnie słowa w tym wpisie brzmią:
"Gra kończy się porażką rycerzy. Rozpatrzcie wszystkie Epilogi zapisane w Kronikach Interioru."

Teraz pytanie - gdzie znajdę te Epilogi? O co tutaj chodzi?
Przewertowałem Księgę Przygód ale żaden boldowany "epilog" się nie pojawił. W Kronikach Interioru (arkusz z notatkami) mamy kilka wpisów wraz z numerkami (odnośnikami do konkretnych wpisów) ale nic ponad to...

Będę wdzięczny za pomoc w powyższej sprawie :)
Jeśli w trakcie rozgrywki nie rozpatrywaliście w Księdze Opowieści wpisu, który nakazywał wam zapisanie w Kronikach Interioru numeru epilogu do rozpatrzenia po końcu gry, to po prostu to ignorujecie. Przegraliście i tyle, koniec historii :D
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Bogoria »

Na razie mam rozegrany jeden scenariusz. I wszystko całkiem fajnie działało i podobało mi się, klimat post apo wyczuwalny (a uwielbiam taki setting), ale mam pytanie do osób, które mają za sobą nieco więcej rozgrywek - czy wśród kart spotkań rzeczywiście dominują tylko takie, gdzie się walczy z mutantami/maszynami/innymi niemilcami? Szczerze powiedziawszy właśnie ten aspekt był dla mnie najsłabszy tj. dość monotonny, bo ciągle walki. W pewnym momencie nie zwraca już człowiek uwagi na to z kim walczy, tylko iloma kostkami ma turlać.

Nie wiem, czy to będzie dobre porównanie, ale w SW: Zewnętrzne Rubieże wydaje mi się, że jest to fajniej zrobione. Karty spotkań są dużo bardziej urozmaicone, czasami walka, czasami jakieś problemy techniczne, itd.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: gogovsky »

Hmm masz walki, spotkania i wydarzenia(aka zagrożenia) 3 rodzaje :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

Bogoria pisze: 08 cze 2022, 15:33 Na razie mam rozegrany jeden scenariusz. I wszystko całkiem fajnie działało i podobało mi się, klimat post apo wyczuwalny (a uwielbiam taki setting), ale mam pytanie do osób, które mają za sobą nieco więcej rozgrywek - czy wśród kart spotkań rzeczywiście dominują tylko takie, gdzie się walczy z mutantami/maszynami/innymi niemilcami? Szczerze powiedziawszy właśnie ten aspekt był dla mnie najsłabszy tj. dość monotonny, bo ciągle walki. W pewnym momencie nie zwraca już człowiek uwagi na to z kim walczy, tylko iloma kostkami ma turlać.

Nie wiem, czy to będzie dobre porównanie, ale w SW: Zewnętrzne Rubieże wydaje mi się, że jest to fajniej zrobione. Karty spotkań są dużo bardziej urozmaicone, czasami walka, czasami jakieś problemy techniczne, itd.
Tak, niestety walki w roznych konfiguracjach dominują. Jest troche kart wydarzeń i spotkań specjalnych, ale zdarzają się od wielkiego dzwonu. Dodatek ponoć ma ten problem nieco łagodzić.
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Piotr Komorowski »

Trochę rozgrywek już za nami.
Przyznam, że zdecydowanie przyjemniej gra się odkąd pojawiła się aplikacja z paragrafami. Wygoda i szybkość reakcji na to co się dzieje jest dużo większa w porównaniu do użytkowania książki z paragrafami.

Niektórzy, w tym i ja :) czekają do 20go na dodatek wzbogacający sklepową podstawkę.

Czy macie jakichś ulubionych bohaterów, którymi najczęściej gracie? Czy jednych lubicie bardziej i częściej są wybierani, a może są i tacy, których nie wybieracie, bo są to po prostu słabi lub nie czujecie frajdy z grania nimi?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: litk »

Widomo czy Beyond the Horizon będzie dostępne w sklepach?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Moonday »

litk pisze: 16 lip 2022, 16:53 Widomo czy Beyond the Horizon będzie dostępne w sklepach?
Będzie na pewno, ale bez KSE.
darekdawiec
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2022, 10:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: darekdawiec »

Ile jest scenariuszy, ktore mozna grac solo?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: gogovsky »

darekdawiec pisze: 20 lip 2022, 23:18 Ile jest scenariuszy, ktore mozna grac solo?
stricte solo jest chyba tylko samouczek musisz grać minimum 2 rycerzami te kooperacyjne których jest chyba 6-7 (wersja KS)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Waste Knights - Opowiesci z interioru

Post autor: Speedy_new »

Czy w tym dodatku jest cokolwiek czego nie bylo w kampanii drugiego wydania?
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Waste Knights - Opowiesci z interioru

Post autor: Flowenol »

Speedy_new pisze: 06 sie 2022, 13:52 Czy w tym dodatku jest cokolwiek czego nie bylo w kampanii drugiego wydania?
Jeśli piszesz o Opowieściach i KS drugiego wydania to w dodatku nie ma nic dodatkowego. W pudełku jest wszystko co nie było zawartością ekskuzywną.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: samszef »

Czy dla kogoś kto zawiódł się losowością Pierwszych Marsjan Waste Knights będzie dobrym wyborem? RNG z założenia nie jest dla mnie czymś złym - lubię dostać wciery w Mage Knight lub LE:Alien, ale porażka ze
względu na kiepskie rzuty K6 bez możliwości zarzadzania ryzykiem (modyfikatory, przerzuty) mnie nie bawi. Może lepiej Fallout the Board Game?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: gogovsky »

samszef pisze: 20 sie 2022, 23:32 Czy dla kogoś kto zawiódł się losowością Pierwszych Marsjan Waste Knights będzie dobrym wyborem? RNG z założenia nie jest dla mnie czymś złym - lubię dostać wciery w Mage Knight lub LE:Alien, ale porażka ze
względu na kiepskie rzuty K6 bez możliwości zarzadzania ryzykiem (modyfikatory, przerzuty) mnie nie bawi. Może lepiej Fallout the Board Game?
Nie bierz
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Omega201
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2018, 01:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Omega201 »

Czy w Opowieściach z Interioru znajdują się dodatki płatne z kampanii podstawki:
Ślady cywilizacji, Przez pustkowie, Psy wojny, Szabrownik?

Czy w wersji KS podstawki znajdował się notes Kroniki Interioru, który teraz w nowej kampanii jest możliwy do zakupu za 7 euro?
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Pollus89 »

Omega201 pisze: 02 sty 2024, 19:02 Czy w Opowieściach z Interioru znajdują się dodatki płatne z kampanii podstawki:
Ślady cywilizacji, Przez pustkowie, Psy wojny, Szabrownik?

Czy w wersji KS podstawki znajdował się notes Kroniki Interioru, który teraz w nowej kampanii jest możliwy do zakupu za 7 euro?
W OzI nie ma Szabrownika. Reszta jest.
Co do drugiego pytania to nie wiem, mam retail wersję.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: psia.kostka »

Jakis notes byl, mam te bogatsza wersje z KS. Ale stara kampania powinna byc dalej do wgladu. Ja tak zawsze sprawdzam "co powinno byc, a nie ma" ;)

Czy "nowa kampania" to ten wodny swiat? Jakis pledge manager jest czynny obecnie? Bo chyba sie obrazilem na ceny w trakcie, ale moze warto sie dopisac do kogos?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 20:13
Czy "nowa kampania" to ten wodny swiat? Jakis pledge manager jest czynny obecnie? Bo chyba sie obrazilem na ceny w trakcie, ale moze warto sie dopisac do kogos?

Paaaanie, trochę za późno. 15 stycznia rusza wysyłka polskiej wersji językowej do wspierających.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

Omega201 pisze: 02 sty 2024, 19:02
Czy w wersji KS podstawki znajdował się notes Kroniki Interioru, który teraz w nowej kampanii jest możliwy do zakupu za 7 euro?
Tak.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: psia.kostka »

Gothik pisze: 02 sty 2024, 21:43 Paaaanie, trochę za późno.
Thx. No wlasnie tak mniej wiecej sie pogodzilem juz dawno, ze moze retail czy cyganienie po uzywkach olx, a przede wszystkim najpierw opinie :)

Ale haslo o mozliwosci zakupu notesu mnie zmylilo, w sumie dalej nie rozumiem. Chodzi o cos jeszcze nowszego niz wodny swiat? :? Pogooglam, moze cos przespalem/przypiwniczylem...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

psia.kostka pisze: 03 sty 2024, 01:51 Ale haslo o mozliwosci zakupu notesu mnie zmylilo, w sumie dalej nie rozumiem. Chodzi o cos jeszcze nowszego niz wodny swiat? :? Pogooglam, moze cos przespalem/przypiwniczylem...
To jest ten sam notes, który w KS-owej kampanii podstawki był dorzucany jako exclusive. Przy dodatku można było go sobie dokupić jako add-on.
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: niwlak »

Gothik pisze: 02 sty 2024, 21:43
psia.kostka pisze: 02 sty 2024, 20:13
Czy "nowa kampania" to ten wodny swiat? Jakis pledge manager jest czynny obecnie? Bo chyba sie obrazilem na ceny w trakcie, ale moze warto sie dopisac do kogos?

Paaaanie, trochę za późno. 15 stycznia rusza wysyłka polskiej wersji językowej do wspierających.
Skąd taka informacja?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Torquemada666 »

Tutaj było coś o drugiej połowie stycznia, ale na ile to aktualne...

Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Waste Knights Second Edition (Marek Mydel, Paweł Szewc)

Post autor: Gothik »

niwlak pisze: 09 sty 2024, 15:23 Skąd taka informacja?
Od autora - Marka Mydela z Galakty, z którym rozmawiałem podczas grudniowych Planszówek na Narodowym.
ODPOWIEDZ