Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Adam Kwapiński i Awaken Realms dłubią nową wersję Lords of Hellas. Tym razem w świecie Wikingów. Jeśli dopracują kilka mielizn mechanicznych to może być nowy król dudes of the map.

Dla mnie LOH to absolutny top gier tego typu więc jaram się bardzo...

Na gamefound jest draft kampanii.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2021, 23:28 przez gregoff, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: promykx »

Zostawię linka żeby było łatwiej https://gamefound.com/projects/draft/bc ... uirbbsbzqb#/

Wygląda elegancko :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: Probe9 »

Z tematyką trochę podążają drogą serii Mythic Battles :D Najpierw starożytność, teraz Wikingowie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: Moonday »

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to nakładka na LoH a zupełnie nowa gra. Z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że AR grę wyda za ok 5 lat, to mój entuzjazm i hajp mocno opada.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: Jools »

"Raise magnificent monuments, hunt monsters and fight epic battles!"

To już było w LoHu...
Podobnie klimat nordów był w BR.

Nie mogą dać czegoś świeżego?
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: thorus197 »

Marcin od AR gdzieś potwierdził ze to nie będzie reskin LoH, tylko cytując: Nope, not a reskin - tons of mechanics will be re-worked and upgraded to make better (and better fitted) thematic experience!

Can`t wait!
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: Gosiek »

gregoff pisze: 15 cze 2021, 19:49 nową wersję Lords of Hellas. Tym razem w świecie Wikingów
OPie aka autorze wątku - popraw proszę tytuł gry w nazwie tematu - Ragnarok. Rock to na koncertach. ;-)
I autora można by przy okazji dodać - w końcu Adam Kwapiński, to nazwisko, które może przyciągnąć wielu graczy.

Co do samej gry, to moje ulubione nordyckie klimaty, a i żadnej gry dudes on map nie mam w kolekcji, więc przyglądam się z zainteresowaniem.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: gregoff »

Gosiek pisze: 15 cze 2021, 23:04
gregoff pisze: 15 cze 2021, 19:49 nową wersję Lords of Hellas. Tym razem w świecie Wikingów
OPie aka autorze wątku - popraw proszę tytuł gry w nazwie tematu - Ragnarok. Rock to na koncertach. ;-)
I autora można by przy okazji dodać - w końcu Adam Kwapiński, to nazwisko, które może przyciągnąć wielu graczy.

Co do samej gry, to moje ulubione nordyckie klimaty, a i żadnej gry dudes on map nie mam w kolekcji, więc przyglądam się z zainteresowaniem.

Poprawione!!! Dzięki!!!

Czekam na jakieś pierwsze szczegóły. Nie chciałbym aby wymyślali koło na nowo. Wystarczy dopracować walkę z potworami oraz ich poruszanie po mapie plus sama mapa musi być lepiej przemyślana niz w LOH.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lords of Ragnarock

Post autor: brazylianwisnia »

Moonday pisze: 15 cze 2021, 20:21 Mam tylko nadzieję, że nie będzie to nakładka na LoH a zupełnie nowa gra. Z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że AR grę wyda za ok 5 lat, to mój entuzjazm i hajp mocno opada.
To nie jest gra z kampania więc raczej szybciej trafi do graczy. Obstawiam max kilkanaście miesięcy od końca CF w wersji ENG I pewnie 3-5mies tłumaczenie(nie ma tego dużo).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Ok ok
Aby tylko ta "tona nowych mechanik" nie zepsuła gry ;)
No ale już bez "podśmiechujków": najważniejsze jeśli dodadzą więcej sensu w trzymaniu bohaterów na planszy. Jeśli będą oni mogli uczestniczyć w bitwach wojsk, wspierając swoje oddziały nawet jeśli nie samą walką to chociaż prezencją, okrzykami wojennymi, aurą mistycznego herosa, itp, itd ;)
Dobrze, gdyby bohaterowie mogli też walczyć między sobą. W końcu wyzywanie na pojedynki było by bardzo tematyczne ( nawet w Warhammerze FB bohaterowie / tudzież lordowie walczyli ze sobą, pomimo maszerujących wokół armii). Bohater wpierany przez Lokiego mógłby nawet dążyć do skrytobójczego zakończenia całej sprawy ;)
W tej części mogą nawet zrezygnować z wykonywania misji - w LoH były one mało opłacalne i chyba zrobione tylko pod bohaterów, którzy nie zamierzali walczyć z potworami na planszy - aby ich figurki miały cokolwiek do roboty.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Forcemaster »

O Wikingowie! Nowość!
Już nie wiem co bardziej beznadziejne. Klepać w kółko wikingów, zombie czy wampiry...
No nie wiem już prędzej bym widział Lords of Sarmatians :)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Backero »

Pojawiło się gdzieś jakieś info kiedy startuje kampania? Z kilku projektów, które obserwowałem to było 3-4 miesiące od daty pojawienia się draftu, ale wiem, że to nie zasada. Chciałbym mniej więcej zorientować się, na kiedy potencjalnie przygotować pieniążek, na wypadek gdyby mnie przekonali do zakupu, a jak już to na samej podstawce pewnie nie stanie.
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Bysztel »

Jakiej ceny można się spodziewać? Koło 100 dolców jak niedawne kampanie?
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Bysztel pisze: 16 cze 2021, 12:47 Jakiej ceny można się spodziewać? Koło 100 dolców jak niedawne kampanie?
Popatrz na kampanię Ankh. Ceny zapewne będą podobne. Podejrzewam, że dodatkowo będzie się płacić za matę ( bo na 99% będzie) oraz jeśli mają coś upchane w magazynach to może będzie można jeszcze coś nabyć do LoH - może także matę albo coś, co im nie zeszło.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Jeśli ta gra nie będzie calkowitą zmianą mechaniki gry (na co się nie zapowiada jak na razie) to moim zdaniem nie powinno im to zająć 3-4 lat. To tylko zmiana settingu i dopieszczenie zasad. Rozumiem gdzie gra powstaje od zera i trzeba wszystko lub większość rzeczy tworzyć lub zmieniać w kolejnych iteracjach.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Spodziewam się 140USD Od LoH parę lat minęło a tamta cena to ok 120USD. Lepszym wyznacznikiem jest Lockdown - ostatnia gra AR z pakietem figurek w Corebox. Do tego koszta przesyłki pewnie skoczą do góry.

Spokojnie. Pierwsza fale(ENG) AR dostarcza zazwyczaj ok roku do kilkunastu miesięcy. Nie spodziewam się ze tu będzie dłużej. Myślę że PL Core zobaczymy w pierwszej połowie 2023.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: garg »

brazylianwisnia pisze: 16 cze 2021, 16:38 Spodziewam się 140USD Od LoH parę lat minęło a tamta cena to ok 120USD. Lepszym wyznacznikiem jest Lockdown - ostatnia gra AR z pakietem figurek w Corebox. Do tego koszta przesyłki pewnie skoczą do góry.

Spokojnie. Pierwsza fale(ENG) AR dostarcza zazwyczaj ok roku do kilkunastu miesięcy. Nie spodziewam się ze tu będzie dłużej. Myślę że PL Core zobaczymy w pierwszej połowie 2023.
A ja o sobie myślałem jako o optymiście :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

https://gamefound.com/projects/draft/bc ... /updates/2#/

Trochę więcej już się pojawiło.

Po mojemu podstawka wygląda jak kalka LoH'a. Oczywiście wiem, że to jego kontynuacja. Ale jakoś ta plansza ( mi osobiście średnio pasuje) plus modele potworów ( w czasach gdy ogłoszono LoH'a pewnie bym bardziej się jarał) nie przekonują mnie. Ale to ja. Ja wolę klimat grecki od nordyckiego. Gdy ktoś ma odwrotnie, to pewnie spojrzy łaskawszym okiem. Oczywiście wiem, że potem się zapewne kampania rozkręci. Ale na razie pozostaną przy Hellasie.

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Swoje Hellasa sprzedałem. Owszem klimatem mi był bliższy, ale każdy z kim grałem narzeka ostatecznie na pewne rzeczy w mechanice lub balansie tej gry + no jednak widać, że to ich pierwsza gra pod względem wykonania. Biore Ragnaroka co najmniej Core, skoro ma być bardziej przemyslany i lepiej wykonany niz LoH.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Backero »

Ragnaroka bierze mój brat, więc nie wspieram, ale śledzę. Ja poczekam na trzecią część Lords of Egypt z horusami, setami, sfinksami i innymi papieżakami xD

Ale u nas podjarka jest solidna. Każdy ziomek kupuje innego kolosa na wspieraczce i czekamy, a ja chociaż sobie oszczędzę pieniążek na razie :3
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Ja mam podstawke LOH plus Terrain Exspansion oraz Atlas i Lord of the Sun. Nie mam zamiaru więcej inwestować bo na 5/6 graczy downtime zabija. Ogólnie dla mnie to top area control i ogromny sentyment bo to jedna z pierwszych gier tego typu którą miałem okazje ograć a potem dostałem na urodziny od rodziny ;)

Ragnarok biore all in plus mój znajomy z tego samego miasta też kupuje bo mu się moj LOH spodobał więc będzie grane.

Liczę, ze kilka mechanik poprawią i będzie jazda ;). A jeśli będzie równie dobra jak LOH to i tak warto.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

Gra jest bardzo podobna do Lorda of Hellas - prawie że mogliby się pokusić o wydanie zaktualizowanych zasad i kilku kart do LoH w ramach kampanii albo jakiegoś crossovera
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: grzeslaw90 »

morthi pisze: 23 wrz 2021, 18:14 Gra jest bardzo podobna do Lorda of Hellas - prawie że mogliby się pokusić o wydanie zaktualizowanych zasad i kilku kart do LoH w ramach kampanii albo jakiegoś crossovera
Po co jak można odcinać kupony i wygenerować drugie tyle zysku mając gdzieś dotychczasowych wspierających? :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

grzeslaw90 pisze: 23 wrz 2021, 18:53
morthi pisze: 23 wrz 2021, 18:14 Gra jest bardzo podobna do Lorda of Hellas - prawie że mogliby się pokusić o wydanie zaktualizowanych zasad i kilku kart do LoH w ramach kampanii albo jakiegoś crossovera
Po co jak można odcinać kupony i wygenerować drugie tyle zysku mając gdzieś dotychczasowych wspierających? :D
Rozwijanie dalej LoH im się nie kalkuluje. Dodatki i SG były robione szybko, nawet sama podstawka nie jest do końca zbalansowana. Mogliby najwyżej wydać fix-pack jakiś z zasadami czy coś, ale no z tego kasy nie zrobisz :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Lossentur »

Mam nadzieję, że skoro podczas kampanii Lockdown w SG dodali karty Alien & Character Compatility które umożliwiają grę przeciwnikami i postaciami z Nemesis w Lockdown to, że podobny zabieg albo może ambitniejszy wykonają w przypadku Ragnarok. Nadzieja umiera ostatnia :D
ODPOWIEDZ