Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

morthi pisze: 23 wrz 2021, 18:14 Gra jest bardzo podobna do Lorda of Hellas - prawie że mogliby się pokusić o wydanie zaktualizowanych zasad i kilku kart do LoH w ramach kampanii albo jakiegoś crossovera
Wiesz czy spekulujesz? AR twierdzi że zmian jest sporo. Druga sprawa to osoby posiadające LoH nie potrzebują drugiej podobnej gry chyba że są mega fanami lub bardzo lubią malować figurki a kolejka pusta. To raczej produkt dla graczy nie posiadających LoH lub tych dwóch grup które wymieniłem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

No to zdecyduj się: czy gdy są podobne, czy zmian jest sporo? A jeśli zmian jest sporo, to dlaczego jest to Twoim zdaniem produkt kierowany do graczy, którzy nie posiadają LoH?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

brazylianwisnia pisze: 23 wrz 2021, 20:34
Spoiler:
Wiesz czy spekulujesz? AR twierdzi że zmian jest sporo. Druga sprawa to osoby posiadające LoH nie potrzebują drugiej podobnej gry chyba że są mega fanami lub bardzo lubią malować figurki a kolejka pusta. To raczej produkt dla graczy nie posiadających LoH lub tych dwóch grup które wymieniłem.
Z tego co do tej pory zostało zaprezentowane to LoR ma wszystko to co LoH tyle, że w innej części świata (a dla mnie wygląda jakby te gry były w jednym uniwersum) tylko zrobi wszystko lepiej. Będzie lepsze area Control, lepsze dudes on map i lepsza walka - mechaniki zostaną "zapożyczone" z tytułów, które zostały wydane pomiędzy premierą LoH a LoR.
Zapewne pojawią się jakieś rewolucyjne elementy czyli poprawią wszystko to na co marudzą gracze LoH (np. niesprawiedliwe zwycięstwa dzięki błogosławieństwom) ale nie spodziewam się rewolucji i na miarę LoH.

Taki fixpack byłby fajnym ukłonem w stronę posiadaczy LoH.

Niestety znając AR i ich cykl wydawniczy to grę zobaczymy najwcześniej w 2025 r. A do tego czasu to część osób już zapomni o LoH więc fixpack na nic się nie nada :(
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Curiosity pisze: 23 wrz 2021, 20:37 No to zdecyduj się: czy gdy są podobne, czy zmian jest sporo? A jeśli zmian jest sporo, to dlaczego jest to Twoim zdaniem produkt kierowany do graczy, którzy nie posiadają LoH?
To gry nie mogą być podobne a jednocześnie mieć sporo? Tak jak Nemesis Lockdown i Nemesis gdzie nie ma racjonalnych powodów by mieć obie bo to ten sam typ rozgrywki jednak zmian jest bardzo duzo(nowe postacie,mapa,obcy, przedmioty, wydarzenia, ataki, zmiany w mechanice). Oczywiście nie zawsze człowiek musi się kierować racjonalna analiza. Mam nadzieję że odpowiedziałem na Twoje pytania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

No nie to samo bo widziałem tam figurki drakarów i nowe tokeny...
Jak by było to samo to gry loh i lor powinny być kompatybilne ze sobą tak jak nemesis i nemesis lockdown a w tym przypadku z tego co czytałem to tak nie będzie.
Mi się loh bardzo podoba i sprawie sobie lor.
LOH mamy już ogarnego więc pora na przesiadke. ;)
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: AntBehindLeaf »

Widzę kolejny temat nowej wersji gry która jest podobna do poprzedniej i już posiadaczy poprzedniej wersji piecze, że nowi gracze dostaną możliwość zagrania w coś podobnego i ich Lord of Hellas nie będzie już takim wyjątkowym rarytasem. Przecież nikt nikogo do zakupu zmuszać nie będzie. Chęć posiadania wszystkiego Was zmusza, ale pretensje miejcie tylko do siebie :roll: .
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

morthi pisze: 23 wrz 2021, 20:56 Tylko zrobi wszystko lepiej. Będzie lepsze area Control, lepsze dudes on map i lepsza walka - mechaniki zostaną "zapożyczone" z tytułów, które zostały wydane pomiędzy premierą LoH a LoR.
Zapewne pojawią się jakieś rewolucyjne elementy czyli poprawią wszystko to na co marudzą gracze LoH (np. niesprawiedliwe zwycięstwa dzięki błogosławieństwom) ale nie spodziewam się rewolucji i na miarę LoH.
Ziom, to co piszesz mozna podsumowac slowami:
Zmiany, zmiany, zmiany

Wiec gdzie tu ta sama gra? Fix pack w postaci calej gry maja wydac? XD
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

japanczyk pisze: 23 wrz 2021, 22:18
Ziom, to co piszesz mozna podsumowac slowami:
Zmiany, zmiany, zmiany

Wiec gdzie tu ta sama gra? Fix pack w postaci calej gry maja wydac? XD
Już nawet pomarudzić nie można? ;)
LoR jest dla mnie ciekawym procesem wydawniczym bo na LoH (wydaje się) jest wciąż chęć zakupu, a AR zamiast zrobić dodruk to wydaje nową grę w oparciu o starą. LoR zapewni te same doświadczenia co LoH tylko ma być wszystko lepsze.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Jak bedzie lepsze to zapewni inne doawiadxzenia ;)

Zapytali czybludzie sa zainteresowani reprintem LoH w wersji 1.5, zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

morthi pisze: 23 wrz 2021, 22:34
japanczyk pisze: 23 wrz 2021, 22:18
Ziom, to co piszesz mozna podsumowac slowami:
Zmiany, zmiany, zmiany

Wiec gdzie tu ta sama gra? Fix pack w postaci calej gry maja wydac? XD
Już nawet pomarudzić nie można? ;)
LoR jest dla mnie ciekawym procesem wydawniczym bo na LoH (wydaje się) jest wciąż chęć zakupu, a AR zamiast zrobić dodruk to wydaje nową grę w oparciu o starą. LoR zapewni te same doświadczenia co LoH tylko ma być wszystko lepsze.
Nie lubię określenia, że coś ma być lepsze bo to okaże się dopiero po solidnym ograniu ( tylko pytanie, czy ludzie jeszcze solidnie ogrywają gry). Jeśli dodadzą walki pomiędzy bohaterami ( bo tego strasznie w LoH brakowało) to ja jestem za. Oby tylko Ragnaroka nie przekombinowli za bardzo. Bo potem czas rozkładania i składania sprawi, że gra jakoś tak mniej dynamicznie pojawi się na stole.

Sam gry nie kupię. Nie podobają mi się figurki, mam już Loh'a 3 i Skandynawskie klimaty to nie dla mnie. Ale jeśli ktoś Loha nie posiada i/ albo lubi Nordycką zimę to myślę, że będzie zadowolony. Tylko ciekawi mnie, czy gra skręci jeszcze bardziej w stronę euro, dudes on map czy raczej pójdzie totalnie drogą środka, jak Hellas. No cóż. Czas pokażę. Trzymam za grę kciuki aby była jak najlepsza
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Gizmoo »

lukkk pisze: 12 paź 2021, 09:06Co myślicie?
Wow! To wygląda jednak na mocno inną grę od LOH. I powiem szczerze - po przedstawieniu zasad wydaje mi się mega ciekawe!

Miałem już nigdy więcej nic nie wspierać od AR, ale zanosi się na to, że w tym wypadku się złamię. :lol: Jedna rzecz mi w tym wszystkim przeszkadza - te olbrzymie figurki są tak bardzo zbędne. :? I pewnie jestem w mniejszości, ale chyba w tym jedynym przypadku wolałbym wersję bez figurek.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Gizmoo pisze: 12 paź 2021, 09:44
lukkk pisze: 12 paź 2021, 09:06Co myślicie?
Wow! To wygląda jednak na mocno inną grę od LOH. I powiem szczerze - po przedstawieniu zasad wydaje mi się mega ciekawe!

Miałem już nigdy więcej nic nie wspierać od AR, ale zanosi się na to, że w tym wypadku się złamię. :lol: Jedna rzecz mi w tym wszystkim przeszkadza - te olbrzymie figurki są tak bardzo zbędne. :? I pewnie jestem w mniejszości, ale chyba w tym jedynym przypadku wolałbym wersję bez figurek.
Łatwiej jest przerobić wersje z figurekami na wersje bez figurek. Drukniesz jakieś żetony i nie musisz nawet wyciągać tych kolosów z pudełka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Uwielbiam te wszystkie monumentalne, świetnie pomalowane figurki, toczących bój na śmierć i życie wokół świątyń z kartonu ;)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: grzeslaw90 »

lukkk pisze: 12 paź 2021, 09:06 https://www.youtube.com/watch?v=m3F56Vccwgs

Co myślicie?
Wyszedł LoH z kolejnymi niepotrzebnymi warstwami komplikującymi. Nic poza mapą i ruchem nie zostało naprawione, a jeszcze na wierzch dosrali. Dopóki gracze nie będą mieli swoich talii walki z możliwością rozwoju ta gra będzie zepsuta. U podstaw to nadal ta sama gra niestety, a miałem nadzieję, że jednak to przemyślą.
Figurki i mapa miazga, bardzo ładnie to wszystko wygląda.

Ponownie Asia niestety nie popisała się angielskim i ciężko się tego słuchało.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Gizmoo pisze: 12 paź 2021, 09:44
lukkk pisze: 12 paź 2021, 09:06Co myślicie?
Wow! To wygląda jednak na mocno inną grę od LOH. I powiem szczerze - po przedstawieniu zasad wydaje mi się mega ciekawe!

Miałem już nigdy więcej nic nie wspierać od AR, ale zanosi się na to, że w tym wypadku się złamię. :lol: Jedna rzecz mi w tym wszystkim przeszkadza - te olbrzymie figurki są tak bardzo zbędne. :? I pewnie jestem w mniejszości, ale chyba w tym jedynym przypadku wolałbym wersję bez figurek.
O ile w przypadku greckich mitów, monumenty wznoszone ku czci bogów ( robione oczywiście rękami podbitych nacji) były czymś co miało rację bytu ( w końcu grecy lubili sobie pobudować coś monumentalnego typu Kolos z Rodos) to o tyle w wypadku nordyckich wojów, już mi trochę to zgrzyta.

PS: Potwory z LOH były o niebo lepsze. Wiem, że mogą jeszcze pokazać coś mega...ale jak dla mnie to meh.
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Dewon23 »

Tylko dlaczego wszystko poza figurkami jest o wiele brzydsze niż w LoH. Chyba, że jeszcze nie zaprezentowali ostatecznej wersji elementów gry.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Dewon23 pisze: 12 paź 2021, 22:21 Tylko dlaczego wszystko poza figurkami jest o wiele brzydsze niż w LoH. Chyba, że jeszcze nie zaprezentowali ostatecznej wersji elementów gry.
Co jest brzydkie?
Hala Madrid
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

lukkk pisze: 12 paź 2021, 09:06 https://www.youtube.com/watch?v=m3F56Vccwgs

Co myślicie?
Uwielbiam LOH więc to wspieram. Uważam, żmiany in plus. Obawiam się tylko o flow rozgrywki bo wydaje się, że dodano kilka rzeczy które mogą wydłużyć podejmowanie decyzji.

Osobiście wolałbym temat bez zmian i tylko mechanika dodana nowa ale wtedy się nie sprzeda taka gra więc trzeba się z tym pogodzić lub nie wspierać. Ogólnie wszystko sie mi podoba poza planszą która jakoś kolorystycznie bez wyrazu ale może poprawią w wersji finalnej.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Fajnie się zapowiada. Szkoda że walki z potworami bardziej nie skomplikowali oraz no wolałem jednak dużo jednostek o sile 1 niż armię o sile paru. Graficznie o niebo lepiej czy to figurki czy Arty (poza kartami walki, też mi nie podchodzą), ale widać w niektórych miejscach że to prototyp. No ja czekam
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Dewon23 »

Casiliasplp pisze: 12 paź 2021, 22:43
Dewon23 pisze: 12 paź 2021, 22:21 Tylko dlaczego wszystko poza figurkami jest o wiele brzydsze niż w LoH. Chyba, że jeszcze nie zaprezentowali ostatecznej wersji elementów gry.
Co jest brzydkie?
Plansza i planszetki graczy na obecną chwilę wyglądają bardzo słabo.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Dewon23 pisze: 13 paź 2021, 17:48
Casiliasplp pisze: 12 paź 2021, 22:43
Dewon23 pisze: 12 paź 2021, 22:21 Tylko dlaczego wszystko poza figurkami jest o wiele brzydsze niż w LoH. Chyba, że jeszcze nie zaprezentowali ostatecznej wersji elementów gry.
Co jest brzydkie?
Plansza i planszetki graczy na obecną chwilę wyglądają bardzo słabo.
O ile plansza jeszcze ujdzie tak planszestki zgodze sie, ale jestem pewny, że je przerobią. Zostawienie takiego białego tła byłoby głupotą.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Dewon23 pisze: 13 paź 2021, 17:48
Casiliasplp pisze: 12 paź 2021, 22:43
Dewon23 pisze: 12 paź 2021, 22:21 Tylko dlaczego wszystko poza figurkami jest o wiele brzydsze niż w LoH. Chyba, że jeszcze nie zaprezentowali ostatecznej wersji elementów gry.
Co jest brzydkie?
Plansza i planszetki graczy na obecną chwilę wyglądają bardzo słabo.
Dla mnie plansza git :D Planszetki widać że prototypy.
Hala Madrid
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

Na filmiku gra wygląda zdecydowanie inaczej niż LoH - wszystko co pisałem odwołuje. Bardo fajne rozwinięcie idei LoH - i może się znajdzie miejsce na crossover wprowadzający potwory/bogów do LoH
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: antonio3333 »

Ja muszę jeszcze przemyśleć, zobaczyć rzeczywiście ostateczną koncepcje tej gry, bo na razie jakoś serce mnie przekonuje do LoH choć to może się zmienić. Najtrudniejsze jest w tym wszystkim to że w LoH nie grałem i myślałem że nadchodzący LoR mi go zastąpi, a jak jeszcze podczas kampanii będzie możliwości wzięcia poprzedniej części z dodatkami to może być ciężko. Chciałbym zobaczyć z tego gameplay i na pewno porównanie starej wersji z nową.
ODPOWIEDZ