Poszukuję pomocy w stworzeniu Umowy dla Grafika

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
sebidith
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2021, 07:46

Poszukuję pomocy w stworzeniu Umowy dla Grafika

Post autor: sebidith »

Witam, od ponad roku tworzę w wolnym czasie grę planszową. Mechanika jest nietypowa dla tego typu gier więc zdecydowałem się stworzyć ją sam od podszewki.
Odnalazłem grafika, który zgodził się na stworzenie kart. Jedyne czego potrzebujemy, to stworzenie umowy. Wiem jakie detale chciałbym aby się tam znalazły, ale jest tego na tyle sporo, że nie chcę czegoś przeoczyć, tym bardziej, że w grę wchodzi wykup praw autorskich itd. W grę będzie również wchodzić tłumaczenie na język angielski, gdyż grafik jest ze Stanów Zjednoczonych. Potrzebowałbym więc kogoś kto zna prawo w tym zakresie, oraz jeśli to możliwe potrafiłby oryginał w j.polskim przetłumaczyć również na j.angielski.

Ostatnie nie jest bardzo istotne, bo w ostateczności zgłoszę się do dobrego tłumacza, ale na pewno mile widziane.

Czy ktoś byłby w stanie zaoferować pomoc, lub wskazać gdzie mógłbym szukać pomocy w stworzeniu takiej umowy?

Pozdrawiam wszystkich
Sebastian
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1144 times

Re: Poszukuję pomocy w stworzeniu Umowy dla Grafika

Post autor: Bruno »

Cześć,

W takim wypadku, w grę wchodzi zapewne umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich, zawierana z nierezydentem/obcokrajowcem.

Możesz zobaczyć, jak takie coś wygląda, guglając po Internecie, bo wzorniki takich umów są łatwo dostępne np. na stronach polskich uczelni. Nie traktuj ich jednak jako gotowce, bo nie wiesz, czy w wolnym dostępie są ich wersje uwzględniające aktualny stan prawny, czy tylko stare 'drafty'.

Moim zdaniem, ponieważ w grę wchodzi umowa z obcokrajowcem (i to z USA), to bez profesjonalnej (czyt. odpłatnej) konsultacji z notariuszem/kancelarią prawną się nie obejdzie. I w swoim dobrze pojętym interesie nie oszczędzaj na tym, licząc na darmową pomoc "pana Kazia z klatki obok" (lub z forum :wink: ).

Pamiętaj też o tym, że:
- sama umowa może zawierać tylko i wyłącznie klauzule prawne, warunki, terminy, dane stron itp., i dlatego jeden i ten sam wzór umowy o d. z p.p.a. równie dobrze może posłużyć do kontraktu na wykonanie grafiki do gry planszowej, jak i na skomponowanie symfonii muzycznej.
- natomiast szczegółową charakterystykę zamawianego "dzieła" - czyli Twoje względem niego oczekiwania - zawierasz w osobnym dokumencie, tzw. specyfikacji dzieła (jest to oficjalny załącznik do umowy, wymieniony w treści umowy).

Powodzenia z projektem!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ