SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: SoloGram »

Hej!

Chciałem Was zaprosić na mój całkiem nowy kanał YouTube pod nazwą SoloGram, na którym będę prezentował (a właściwie już zacząłem to robić) rozgrywki w wariantach solo w różnego rodzaju gry planszowe.
Na początek zapraszam na rozgrywki:
- Teotihuacan - Miasto Bogów
- Azul I
- Praga Caput Regni

Zapraszam i pozdrawiam!
Jakub
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: fixerek »

Kuba
Super inicjatywa :) suby i wszytko co wymagane poszło :). Oczywiście "apetyt rośnie w miarę jedzenia" wiec mam nadzieje że niedługo kanał zapełni się następnymi tytułami - a tytułów dla "solistów" jest co niemiara :) (liczę że może jakieś ameri też się pojawi). Co do samych filmów to jedyne na co zwróciłbym uwagę to ich długość (to nie dotyczy Azula :))- gdyby udało się je podzielić np na krótsze części setup/zasady/rozgrywkę byłoby super - jeśli nie to i tak będę czekał na kolejne "produkcje" :)
pozdrawiam
Andrzej
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: mnw »

Oglądnąłem rozgrywkę w Azula i masz ciekawy głos (taki ciepły, radiowy wręcz), za to tempo mówienia takie, że pewnie niektórzy wrzucą x1,5 (co wnoszę z dyskusji, która się na forum przewinęła jakiś czas temu... biedny Gambit). ;)

Dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli będziesz od czasu do czasu grał też w warianty solo tak jak Azul. Planujesz też recenzje, topki czy inne, podobne youtubowe wymysły?
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: SoloGram »

fixerek pisze: 28 kwie 2021, 14:34 Kuba
Super inicjatywa :) suby i wszytko co wymagane poszło :). Oczywiście "apetyt rośnie w miarę jedzenia" wiec mam nadzieje że niedługo kanał zapełni się następnymi tytułami - a tytułów dla "solistów" jest co niemiara :) (liczę że może jakieś ameri też się pojawi). Co do samych filmów to jedyne na co zwróciłbym uwagę to ich długość (to nie dotyczy Azula :))- gdyby udało się je podzielić np na krótsze części setup/zasady/rozgrywkę byłoby super - jeśli nie to i tak będę czekał na kolejne "produkcje" :)
pozdrawiam
Andrzej
Andrzej, dzięki za feedback i youtubowe bajery! W zamierzeniu wstępne tłumaczenie zasad danego tytułu planuję jedynie w pierwszej rozgrywce, w kolejnych będę już tylko grał. Myślę, że przydatne w przypadku długich filmów są youtubowe rozdziały, które będę dodawał. Wtedy można sprawnie przeskoczyć do samej rozgrywki, ale wezmę pod uwagę Twoją cenną sugestię odnośnie dzielenia materiałów :)
mnw pisze: 28 kwie 2021, 15:47 Oglądnąłem rozgrywkę w Azula i masz ciekawy głos (taki ciepły, radiowy wręcz), za to tempo mówienia takie, że pewnie niektórzy wrzucą x1,5 (co wnoszę z dyskusji, która się na forum przewinęła jakiś czas temu... biedny Gambit). ;)

Dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli będziesz od czasu do czasu grał też w warianty solo tak jak Azul. Planujesz też recenzje, topki czy inne, podobne youtubowe wymysły?
Również dzięki za opinię, każda uwaga na tym etapie jest na wagę złota - spróbuję trochę podkręcić tempo ;) Planuję recenzje o wariantach solo, jak najbardziej. A na topki i inne youtubowe wymysły pewnie przyjdzie pora. Póki co trzeba zebrać trochę "oglądaczy" ;)

Dzięki!
Pozdrawiam
Jakub
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: kamilstany »

Hej!

Pomysł jak najbardziej na plus :)
Mało jest gameplayów w naszym języku... a tym bardziej takich żeby zagrać kilka partii w jeden tytuł.
Zwykle to wygląda tak, że jest albo przykładowa rozgrywka (kilka rund zamiast całość) albo jak już zagrają cały scenariusz to nie grają kolejnego :P

Nie ukrywam, że jak zaczynałem (teraz pewnie też) i widziałem np. taką rozgrywkę w Robinsona (1 scenariusz) to chciałem później zobaczyć drugi i trzeci. Niestety kończyło się tylko na jednej partii i autor przechodził do innej pozycji.

Ps. niestety aktualne tytuły na kanale to nie moja bajka. Więc czekam na coś co mnie zainteresuje ;)
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: SoloGram »

kamilstany pisze: 29 kwie 2021, 07:39 Hej!

Pomysł jak najbardziej na plus :)
Mało jest gameplayów w naszym języku... a tym bardziej takich żeby zagrać kilka partii w jeden tytuł.
Zwykle to wygląda tak, że jest albo przykładowa rozgrywka (kilka rund zamiast całość) albo jak już zagrają cały scenariusz to nie grają kolejnego :P

Nie ukrywam, że jak zaczynałem (teraz pewnie też) i widziałem np. taką rozgrywkę w Robinsona (1 scenariusz) to chciałem później zobaczyć drugi i trzeci. Niestety kończyło się tylko na jednej partii i autor przechodził do innej pozycji.

Ps. niestety aktualne tytuły na kanale to nie moja bajka. Więc czekam na coś co mnie zainteresuje ;)
Cześć!
Dzięki za opinię. Planuję pokazać przekrój przez gry różnego gatunku, np. wspomniany Robinson również dodany na listę do zrealizowania, z całą pewnością nie raz, także mam nadzieję, że wpiszę się w również Twoje oczekiwania :) Pozdrawiam!
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: ArnhemHorror »

Poszedł warunkowy sub w nadziei na pojawienie się rozgrywki w jakąś grę, którą posiadam, a której nie podejrzewałem o posiadanie wariantu solo ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: Curiosity »

Podzielisz się linkiem do swojej listy gier? Zobaczę, czy jest choć trochę zbieżna z moją, ergo czy warto subskrybować.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: Seykan »

O to to, podpinam się pod kolegę Curiosity :D
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: anitroche »

Super inicjatywa! Sama noszę się od miesiąca z zamiarem wrzucania na YT moich rozgrywek solo, ale trochę czasu mi zajęło rozkminienie wszystkiego pod kątem sprzetu i oprogramowania. Ale skoro Twój kanał to wręcz lepsza wersja mojego pomysłu, to nie wiem czy jest sens cokolwiek zaczynać :D.

W każdym razie dzięki za kanał i sub leci z automatu, bo sporo gram solo, więc napewno będę podpatrywać, co tam ma ciekawego tryb solo :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: imssah »

Popieram
Poprosimy o listę pozycji.
Rozumiem kręcenie Azula itp żeby nabić oglądaczy ale tak naprawdę brakuje na rynku albo trudnych pozycji albo niszowych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: rastula »

a ja zasuskrubowałem bez listy gier :)...nie jestem aż tak ostrożny :D
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: fixerek »

Co do listy to również ciekawość mnie zżera jakie tytuły są brane pod uwagę :) :) dodam że można byłoby nas przeankietować wówczas miałbyś podane "na talerzu" na co czekamy :) :) np taki polski gameplay z TMB hmmm chętnie bym obejrzał :) :) :)
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: imssah »

fixerek pisze: 29 kwie 2021, 12:56 polski gameplay z TMB hmmm chętnie bym obejrzał :) :) :)
no przecież kolega zrobił ;) Teotihuacan - Miasto Bogów
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: fixerek »

:mrgreen: ale się podręcznikowo wystawiłem :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: SoloGram »

Hej!

Dzięki jeszcze raz za Wasze komentarze!

Z listą gier sprawa wygląda tak, że chciałbym sobie pozostawić pewną swobodę, nie ograniczać się w żaden sposób... Sami wiecie doskonale, że choćbym stawał na rzęsach i nie wiem jaką listę tu pokazał i tak wszystkich nie zadowolę, zawsze jakiś tytuł będzie dla jednych odpowiedni i interesujący, dla innych już mniej, bądź wcale. Do tego mój zbiór będzie stanowić tylko część podstawy do nagrań, ponieważ mam dostęp do ogrywania tytułów także innych kolekcjonerów i pasjonatów. Możliwości pokazania różnych gier będą więc o wiele większe.

Może faktycznie dobrym pomysłem byłoby, żebyście to Wy określili swoje oczekiwania, a ja w miarę możliwości będę starał się je uwzględniać? ;)
imssah pisze: 29 kwie 2021, 11:55 Rozumiem kręcenie Azula itp żeby nabić oglądaczy ale tak naprawdę brakuje na rynku albo trudnych pozycji albo niszowych.
I takie też mam zamiar ogrywać. Na przykładzie Azula chciałem pokazać jedynie, że gry, które w podstawce nie mają przewidzianego wariantu solo, mogą mieć takowy stworzony w późniejszym czasie i takie rozwiązania też zaistnieją na kanale.

Pozdrawiam
Jakub
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: Aadaan »

Uch, same eurasy. :( Liczę, że pojawi się też coś dla fanów ciskania wiadrem kości (w samotności).
Ale i tak sub leci! I zabieram się do oglądania czym się ludziska tak jarają w PCR ;)
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: kamilstany »

SoloGram pisze: 29 kwie 2021, 14:08 Może faktycznie dobrym pomysłem byłoby, żebyście to Wy określili swoje oczekiwania, a ja w miarę możliwości będę starał się je uwzględniać? ;)
Jeśli tak to ja bym prosił o:
1) Robinson Crusoe
2) Arkham Horror/ Eldritch Horror / Arkham LCG
3) Terraformacja Marsa
4) Aeons end
5) Osadnicy narodziny imperium/ 51 Stan

i oczywiście tak jak wcześniej wspomniałem więcej niż jedna rozgrywka w jeden tytuł.
Co najmniej 2 różne rozgrywki/scenariusze ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: Curiosity »

kamilstany pisze: 29 kwie 2021, 14:43 Jeśli tak to ja bym prosił o:
1) Robinson Crusoe
2) Arkham Horror/ Eldritch Horror / Arkham LCG
3) Terraformacja Marsa
4) Aeons end
5) Osadnicy narodziny imperium/ 51 Stan
Jestem szalenie ciekawy, dlaczego czekasz na pięćdziesiątą recenzję Robinsona czy setną recenzję Terraformacji? Przecież tego jest na pęczki, nie wiadomo co oglądać. Jedna recenzja w tę czy w tamtą niczego nie zmieni. Osobiście nie widzę sensu w recenzowaniu czegoś, co jest na rynku kilka lat i (prawie)każdy to zna. Jeszcze rozumiem jakieś gry spoza mainstreamu, ale Ty podajesz same głośne tytuły.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: mnw »

100% poparcia dla Curiosity. Nie ma co wozić drewna do lasu... Zwłaszcza, gdy gier jest zatrzęsienie.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: mecenas »

Z chęcią bym zobaczył filmiki tytułów, które nie są aż tak popularne: Gildie Londynu, Esy Floresy, Circadians: First Light.

Dodatkowo też cięższe/droższe tytuły, gdzie mój portfel głosuje przeciwko mnie, bo nie wiem czy nie strzelę sobie w stopę. Np. gry GMT (jak COIN'y czy Space Empires 4X.), czy tytuły pokroju City of Kings (większe i droższe), które nie cieszą się aż tak dużą popularnością.

Tytuły, które na pierwszy rzut oka nie mają trybu solo: Millennium Blades czy Euphoria z dodatkiem, czy inne tytuły, które mają nieoficjalny tryb solo (np. Brass: Birmingham).
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: kamilstany »

Curiosity pisze: 29 kwie 2021, 15:23
kamilstany pisze: 29 kwie 2021, 14:43 Jeśli tak to ja bym prosił o:
1) Robinson Crusoe
2) Arkham Horror/ Eldritch Horror / Arkham LCG
3) Terraformacja Marsa
4) Aeons end
5) Osadnicy narodziny imperium/ 51 Stan
Jestem szalenie ciekawy, dlaczego czekasz na pięćdziesiątą recenzję Robinsona czy setną recenzję Terraformacji? Przecież tego jest na pęczki, nie wiadomo co oglądać. Jedna recenzja w tę czy w tamtą niczego nie zmieni. Osobiście nie widzę sensu w recenzowaniu czegoś, co jest na rynku kilka lat i (prawie)każdy to zna. Jeszcze rozumiem jakieś gry spoza mainstreamu, ale Ty podajesz same głośne tytuły.
Po pierwsze to nie czekam... ale jak będzie to pewnie obejrzę :D
Autor posta poprosił o propozycję dlatego mu ją podałem.
Tak jak też pisał - wszystkich nie zadowoli i Twój post ewidentnie to pokazuje :P

I jeśli dobrze zrozumiałem to celem kanału jest ROZGRYWKA a nie RECENZJA!
I tak jak pisałem wcześniej- mimo, że przykładowy Robinson jest już starą grą to na polksim YT raczej mało jest pełnych rozgrywek. Jak już są to raczej jeden scenariusz.
Chętnie obejrzał bym swego rodzaju kampanie/serię kilka scenariuszy

Jeśli chodzi o Terraformację to jest to chyba jedyna gra w którą faktycznie próbowałem grać solo - dlatego ją zaproponowałem :)

Rozumiem, że niektórzy chcą jakieś niszowe tytuły (ale bądźmy szczerzy) ile osób będzie zainteresowanych? Nie wiem jaką wizję ma twórca kanału? Może będzie miał kilka playlist?
Lista głośnych tytułów, niszowych, zagraniczne/niedostępne w Polsce...
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: SoloGram - nowy kanał planszówkowy

Post autor: SoloGram »

Cześć!

Od ostatniej majowej dyskusji po tym, jak wystartował SoloGram, przybyło trochę różnych rozgrywek. Tych, którzy nie subskrybują zapraszam zatem na pełne rozgrywki solo w:
- Merv - serce jedwabnego szlaku
- Brzdęk w kosmosie - epizod 1
- Królestwo w budowie
- Tapestry
- Troyes
- Teotihuacan z dodatkami
- Barrage
- Londyn
- Robinson Crusoe - przygoda na Przeklętej Wyspie - scenariusz 1
- Urbanista
- Carcassonne
- Tekhenu - obelisk słońca

Mam nadzieję, że coś z powyższych propozycji przypadnie do gustu ;)
Dzięki za odbiór!
Pozdrawiam
Jakub
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
ODPOWIEDZ