Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: dareiosh »

Witam.
Ostatnio szukam gry która zawiera deckbuilding z elementami rzutu kośćmi(szansę na udaną akcje, ilość obrażeń, combo) coś w stylu obrażeń w talizmanie.
Jeden z forumowiczów zaproponował mi Dice Tyrone, które wpisuje się w to idealnie, ale chciałbym poznać jeszcze inne tytuły.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: RUNner »

Star Wars Przeznaczenie. Fajna naparzanka, obecnie do nabycia za kuriozalne pieniądze. Zdecydowanie warto spróbować starter na 2 osoby kosztuje około 25zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: toblakai »

Mage Wars- podstawka ma mega dużo gry w sobie a jak dorwiesz dodatki to już można grać wiecznie.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: dareiosh »

RUNner pisze: 26 kwie 2021, 08:20 Star Wars Przeznaczenie. Fajna naparzanka, obecnie do nabycia za kuriozalne pieniądze. Zdecydowanie warto spróbować starter na 2 osoby kosztuje około 25zł.
Niestety jestem anty-fanem uniwersum star wars i boję się, że te uprzedzenia wykluczyły by ta grę;/

Jednak
mage wars
już któryś raz mi się przewija w proponowanych przez forum i chyba się słyszę, jak będzie dobra promocja
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: Wosho »

Mage Wars lub Ashes :)
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: dareiosh »

Do mage to podstawka czy z dodatkami(jak tak to jakimi) , ashes to dzieci Czarnogóry czy o inną grę chodzi?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: RUNner »

dareiosh pisze: 26 kwie 2021, 10:24 Niestety jestem anty-fanem uniwersum star wars i boję się, że te uprzedzenia wykluczyły by ta grę;/
Tego klimatu SW nie odczuwa się w trakcie gry.
A Mage Warsa mam, ale od roku leży i czeka. Kupiłem bo polecany, ale po lekturze instrukcji mało kumam i nie potrafię sobie zwizualizować rozgrywki. Sprawia wrażenie gry niezbyt intuicyjnej ze sporą liczbą mikrozasad, ale kiedyś na pewno sprawdzę to w praktyce ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: myszons »

dareiosh pisze: 26 kwie 2021, 12:16 Do mage to podstawka czy z dodatkami(jak tak to jakimi) , ashes to dzieci Czarnogóry czy o inną grę chodzi?
W temacie MW napisz do Gambit'a jest obcykany od A do Z. Niestety po polsku ukazał się tylko CS, reszta jest w EN.

Ashes Dzieci Czarnogóry jest jednym z czterech dodatków (chyba drugi) do Ashes Odrodzenie z Popiołów Gra Karciana (gdzieś widziałem do kupienia komplet na 300 PLN)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: c08mk »

Warfighter. Co prawda bez deckbuildingu ale jest pool building na początku gry, a póżniej zarządzanie ręką kart. Rzuty kością to przede wszystkim trafienia/obrażenia.

Jest też stary nierozwijany deckbuilding Rune Age. Po polsku wyszła tylko podstawka. Po angielsku jest też mały dodatek ale angielska wersja jest trudniej dostępna (przynajmniej kiedyś było ją trudniej zdobyć). Jest tam kość wyniszczenia która może wyeliminować zagrane karty.
tommyray
Posty: 1316
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 408 times
Been thanked: 549 times
Kontakt:

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: tommyray »

Pathfindera chyba nikt tu jeszcze nie wymienił.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 360
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: Grellenort »

Mage Wars ma sporo zasad, ale moim zdaniem wszystko tam jest niezwykle intuicyjne. Twórcy swego czasu chwalili się, że w przypadku zagwozdki najlepiej grać tak jak się wydaje, a na 99% to będzie prawidłowo. Na horyzoncie natomiast majaczy już druga edycja największego rywala tej gry, czyli prostszego i szybszego Summoner Wars (polska wersja już oficjalnie zapowiedziana). Są kości, jest budowanie talii (opcjonalne) i wszystko to nie wymaga dwóch godzin do rozegrania partii :wink:
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra karciana z elementami rzutu kośćmi

Post autor: dareiosh »

Summoner wars 2 edycja masterset? Premiera w lipcu więc będę śledzić
ODPOWIEDZ