Kolejna Karcianka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Kolejna Karcianka

Post autor: dareiosh »

Witam.
Byłem bardzo zadowolony z zakupu Hero Realms, bardzo moje klimaty, jednak była to moja pierwsza karcianka i chciałbym sięgnąć po kolejny tytuł.
Co polecacie dla 2- osób ( tryb solo mile widziany lecz nie konieczny)
Moje osobiste pomysły to
Terrors of londyn - Ciekawy klimat i przystępna cena za podstawę + 2 dodatki ~`180zl
keyforge (musze wygooglować ile jest talii\dodatków etc , jak zacząć)
Lotr LCG (troszke mnie odrzuca fakt,że żeby uzbierać kolekcje trzeba wydać naprawde dużo $ bo tytuł już zamknięty, jednak czytałem plotki o 2 serii ?)
Warhammer Podbój - w sumie nic nie wiem o tej karciance, jednak bardzo dobre recenzje od forumowiczów
Aeon's end - dorwałem na promo klucz steam i chyba wersję fizyczną sobie odpuszczę
Jakie są wasze propozycje\ ulubione karcianki ?
j_g
Posty: 1983
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 504 times
Been thanked: 241 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: j_g »

Przyjrzyj się Najemnikom.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: km007tbg12 »

1.aeons end lub a.e. wieczna wojna
2.pojedynek superbohaterow/wieczne zło
3.warhammer inwazja/warhammer podbój że względu na cenę to chyba jednak ta druga pozycja bo dodatki do inwazji trochę kosztują
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: dareiosh »

Najemnicy-podoba mi się, że dodatki są niezależne, ale można je łączyć. Jednak rozgrywka przypomina mi trochę pasjansa i brakuje interakcji poza zabraniem karty przeciwnikowi?

Aeona odpuszczę ze względu na cyfrowa wersję, jednak obejrzę parę rozgrywek z pojedynków bohaterów bo to bardzo mój klimat
Spoiler:
jednak bohaterowie to bohaterowie😏
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: myszons »

EPIC Card Game - takie MTG za rozsądne pieniądze (już sam CS daje wiele fanu na wiele rozgrywek, jest wersja elektroniczna),
Vs. System 2PCG - Marvel, Bohaterowie, Obcy i Predator (dwa ostatnie dodatki są niezależne) wysoki próg wejścia,
Android: Netrunner LCG - bardzo dobra gra, niestety projekt zamknięty i niektóre dodatki są drogie ale dostępnie.

Sorcerer - Wiktoriańska anglia (tutaj dochodzą kostki i plaszetki),
MageWars Arena/Akademia - w pierwszym przypadku dochodzi plansza,
Seria Legendary jeżeli lubisz solo/coop przeciwko grze.

Mając HR Terror możesz sobie darować, Keyforge jest dobry, ale grasz taliami skonstruowanymi przez wydawcę bez możliwości ingerencji (kupujesz i grasz), Podbój jest bardzo dobrą grą (niestety projek zamknięty).
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: MsbS »

dareiosh pisze: 23 kwie 2021, 14:54 keyforge (musze wygooglować ile jest talii\dodatków etc , jak zacząć)
Talii jest teoretycznie ileś milionów :) Kluczowa różnica - w tej grze NIE MA (z definicji) budowania talii. Kupujesz losową (unikalną) talię i nią grasz. Jak się znudzi, kupujesz kolejną.

Jeśli chcesz zacząć, to kup zestaw startowy, będziesz miał komplet potrzebnych żetoników i dwie losowe talie. A potem co jakiś czas dokupuj nową talię czy dwie. I już.

Lada dzień powinien wyjść czwarty dodatek (czwarty cykl talii do Keyforge). Co oznacza, że te starsze można dorwać w bardzo fajnej cenie i sprawdzić, czy Ci w ogóle odpowiada taka rozgrywka. W Rebelu masz np starter plus dwie stare talie (razem 4 losowe talie) za 60 PLN:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/paki ... 02673.html
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: dareiosh »

[/quote]

Talii jest teoretycznie ileś milionów :) Kluczowa różnica - w tej grze NIE MA (z definicji) budowania talii. Kupujesz losową (unikalną) talię i nią grasz. Jak się znudzi, kupujesz kolejną.
[/quote]

Czy każdy kolejny dodatek jest potężniejszy ? tj czy talie z dodatku 1 sa słabsze od tego z 3 etc ? czy raczej jest balans
Sorcerer - Wiktoriańska anglia (tutaj dochodzą kostki i plaszetki),

Czyżbym znalazł cos czego od dawna szukałem ? Karty + losowość z kości ? Takiej gry szukałem od dawna ( jeżeli są jakieś podobne prosze o info ) Tylko jedyne "ale" to mojej partnerce do grania może nie podejść wersja ang.
MageWars Arena/Akademia - w pierwszym przypadku dochodzi plansza,
Ciekawa pozycja, zobacze czy na forum ktoś sprzeda troszke taniej niż jest w sklepie
EPIC Card Game - takie MTG za rozsądne pieniądze
Również sprawdzę , tak jak mage wars arena

Jednak sorcerer mnie póki co najbardziej zaintrygował bo szukałem od dawna gry w której uczestniczą kości i jest element losowaści "czy cos się uda" przy rzucie (jestem wielkim fanem talismanu"
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: myszons »

Tekstu na kartach w Sorserer'ze nie jest wiele. Tutaj są wyszstkie talie z podstawki plus dodatki z KS, może pomogą w podjęciu decyzji.
Niestety większość pozycji, które podałem w tej chwili jest dostępna tylko w EN. MageWars Arena w PL tylko podstawka, EPIC PL ma być wydany przez IUVI Games.
Jeżeli lubisz gry z kostkami i kartami, to dodam jeszcze Dice Throne sezon 1, który niedawno ufundował się na Wspieram.to w wersji PL i ma być wydany w tym roku.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: MsbS »

dareiosh pisze: 25 kwie 2021, 00:02
msbs pisze: Talii jest teoretycznie ileś milionów :) Kluczowa różnica - w tej grze NIE MA (z definicji) budowania talii. Kupujesz losową (unikalną) talię i nią grasz. Jak się znudzi, kupujesz kolejną.
Czy każdy kolejny dodatek jest potężniejszy ? tj czy talie z dodatku 1 sa słabsze od tego z 3 etc ? czy raczej jest balans
Trudno powiedzieć, ogólnie dodatki starają się być zbalansowane. Na pewno są bardziej skomplikowane (wprowadzają nowe mechaniki).

Ale brak balansu występuje już między różnymi taliami w ramach tego samego dodatku. Talie tworzone są przez algorytm komputerowy, któremu raz wylosuje się lepiej, a raz gorzej. Gra ma mechanizm balansujący - talia, która zbyt często wygrywa dostaje tzw 'łańcuchy' powodujące, że przez x pierwszych tur gracz nią grający dociąga mniej kart. Ten mechanizm jest wykorzystywany w oficjalnych mistrzostwach, ale można go z powodzeniem zastosować przy graniu domowym. Jeśli jedna z talii wyda się Wam zdecydowanie silniejsza, możecie licytować się o nią liczbą 'łańcuchów'.

Natomiast to, że nie ma budowania decku jest jak dla mnie ogromną zaletą tej gry. Nie ma szukania najsilniejszej talii w Internecie, można ewentualnie doszkolić się w szukaniu combosów. A jak mi jakaś talia nie podejdzie stylem gry, to mogę się wymienić z innym graczem albo po prostu sięgnąć po inną talię. Oczywiście ten sam brak budowania talii dla innych jest dużą wadą, ale przecież to jedyna taka gra w morzu karcianek, więc chcący samemu składać talię mają masę alternatyw.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: Quba40 »

Moje propozycje:
- Horror w Arkham LCG - tylko trzeba wydać fortunę na dodatki, sama podstawka jest zaledwie demem gry, ale imho nie ma lepszej karcianki kooperacyjnej na rynku
- Shadowrun Crossfire - mój ulubiony deckbuilder kooperacyjny, sporo rozkminy, każda tura w zasadzie jest małą łamigłówką, rozwój postaci w stylu legacy - naklejki ze zdolnościami
- Cowboy Bebop Space Serenade - mój ulubiony deckbuilder rywalizacyjny, proste zasady ale zgrabnie złożone, gra oparta na świetnym Anime
- Shards of Infinity - IMHO jest to Star Realms/Hero Realms killer, kilka dodatkowych zasad sprawiło, że jest tu zdecydowanie więcej głębi
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna Karcianka

Post autor: dareiosh »

Quba40 pisze: 25 kwie 2021, 11:50 Moje propozycje:
- Horror w Arkham LCG - tylko trzeba wydać fortunę na dodatki, sama podstawka jest zaledwie demem gry, ale imho nie ma lepszej karcianki kooperacyjnej na rynku
- Shadowrun Crossfire - mój ulubiony deckbuilder kooperacyjny, sporo rozkminy, każda tura w zasadzie jest małą łamigłówką, rozwój postaci w stylu legacy - naklejki ze zdolnościami
- Cowboy Bebop Space Serenade - mój ulubiony deckbuilder rywalizacyjny, proste zasady ale zgrabnie złożone, gra oparta na świetnym Anime
- Shards of Infinity - IMHO jest to Star Realms/Hero Realms killer, kilka dodatkowych zasad sprawiło, że jest tu zdecydowanie więcej głębi
Pamiętam, że przy zakupie pierwszej mojej karcianki ktoś z forum mi doradzał właśnie shards i uważał go za dużo lepszego niż HR, jednak wtedy chciałem coś po polsku by w ogóle wejść w rozgrywki, teraz może spróbuję z ang. wersja. Są plany na polską wersję czy kupować angielska?
ODPOWIEDZ