MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: ponika »

Kupiłam, zagrałam. Bardzo fajna rozrywka. Rzeczywiście żetony bardzo się przydają, ja swoje zamówiłam na allegro (2 cm krążki z plexy, sprawdzają się idealnie).

Edit: mam 30 żetonów, w 3 kolorach. Na niektórych sprawach trochę brakuje, jeśli ktoś chciałby zaznaczać każdy znaleziony punkt na mapie. Ale ogólnie taka ilość jest wystarczająca.

(W spoilerze zdjęcie mapy z żetonami w niskiej rozdzielczości, ale chowam jakby ktoś nie chciał w ogóle widzieć)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, 17:58 przez ponika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: piton »

Mnie kupiło komputerowe demo, dokładnie takiej wyszukiwanki obrazkowej chciałem. Grafiki fenomenalne, pomysł na historyjki genialny, śledzenie co tam się dzieje z danym ludzikiem sprawia ogromna radochę.
Co do poziomu całości spraw/trudności narazie się nie wypowiadam. Poznałem/pobawiłem się ("grałem" to chyba złe słowo) tylko te łatwe i dodatkowe sprawy. Dla mnie jest łatwo, ale satysfakcja z zabawy duża.
Bardzo dobra zabawka/zabawa (activity) bo gra to chyba za duże słowo. Ja trochę z innej strony zahaczę temat...

bawimy się z - uwaga - 6-cio letnią córką. Spokojnie dawała radę, zabawa w stylu znajdź różnicę, brakujący szczegół sprawia nam obojgu frajdę. Do tego proszę córkę żeby opowiadała co się dzieje, co widzi -więc uczę dziecko opowiadać pełnymi zdaniami i do tego taka narracja fajnie pobudza szare komórki.
Opisy zmieniam na potrzeby dziecka, my bawimy się w detektywów, którzy ścigają złodziei, ewentualnie to sceny z filmu (aktorzy, nie prawdziwi ludzie). Podpowiadam jak czegoś nie widzi, coś zasugeruję, widzę więcej to sam zadaję pytanie inne niż na karcie. U nas wszystko kończy się happy endem :)
(tylko Pana z rozpiętym płaszczem narazie nie potrafiłem wytłumaczyć, peleryna czy co ;) )

Wbrew temu co napisałem, nie jest to zabawka (gra) dla dzieci. W sumie to wiadomo po pudełku (wiek 12+) czy opisie gry - crime city. Pomijam te 'brzydkie" treści czy sprawy z morderstwami - chodzi o sposób myślenia, "dedukcji". Nie zawsze dziecko (i to nie tylko młodsze) wyłapie szczegół, skuma co się dzieje, ogarnie mapę.
Ale bawić się można ze swoimi pociechami i można tego użyć do zabawy w "znajdź coś", "opowiedz historyjkę", "policz ile osób" etc. Takie alternatywne wykorzystanie dla rodziców-geeków.

Czekam na "pogranie" z żoną w te trudniejsze sprawy (truuudnee spraaawyyy). Fajna odprężająca zabawa, ale nie jest to typowa gra detektywistyczna. Ciekawy wynalazek, ja jestem zadowolony i chętnie pokażę to cudo zwłaszcza nieplanszowym znajomym.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Witchma »

Sądzę, że autorzy powinni pomyśleć nad jakąś wersją dla dzieci.
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Ushi »

piton pisze: 22 lip 2021, 21:58 'brzydkie" treści
Możesz sprecyzować w których sprawach się pojawiają ?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Fiacik »

Czy to wogóle powinno być traktowane jako gra? To tylko reimplementacja popularnej kiedyś serii książek pt. "Gdzie jest Wally, gdzie zamiast powiązanych ze sobą zadań wyszukiwało się proste obrazki. Nie rozumiem skąd nagle taki hype.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Deem »

Fiacik pisze: 23 lip 2021, 11:41 Czy to wogóle powinno być traktowane jako gra? To tylko reimplementacja popularnej kiedyś serii książek pt. "Gdzie jest Wally, gdzie zamiast powiązanych ze sobą zadań wyszukiwało się proste obrazki. Nie rozumiem skąd nagle taki hype.
Gry detektywistyczne, Załoga, inne gry-zabawy - hold my beer 😎

Hype zapewne wynika z tego, że to bardzo fajna reimplementacja bardzo chwytliwego pomysłu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: seki »

Ja też z dużym zaciekawieniem obserwuje ten wątek. Demo wypróbowałem i nie porwało mnie. A mnie przypomina to serię książek dla dzieci Mamoko czyli plansze na których dużo się dzieje, szuka się wybranego bohatera i można śledzić jego poczynania na kolejnych stronach. Jestem trochę w szoku, że z MikroMakro jest taki gorący hit. Fajnie, że każdy w tym hobby znajduje coś dla siebie i choć sam takiej zabawki nie potrzebuje to życzę dobrej zabawy.
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Bartas_ »

piton pisze: 22 lip 2021, 21:58 Bardzo dobra zabawka/zabawa (activity) bo gra to chyba za duże słowo. Ja trochę z innej strony zahaczę temat...
bawimy się z - uwaga - 6-cio letnią córką. Spokojnie dawała radę, zabawa w stylu znajdź różnicę, brakujący szczegół sprawia nam obojgu frajdę. Do tego proszę córkę żeby opowiadała co się dzieje, co widzi -więc uczę dziecko opowiadać pełnymi zdaniami i do tego taka narracja fajnie pobudza szare komórki.
Kupiłem tę 'grę' z dokładnie takim planem. By moje dzieciaki (5 i 7) mogły się wykazać poprzez szukanie szczegółów na mapie, łączenie ze sobą kolejnych scenek, śledzenie poczynań bohaterów poszczególnych spraw. Na razie zaliczyliśmy pierwsze 3, dziś 'gramy' dalej.

Patrząc na pierwsze łatwe sprawy, dzieciaki nie mają problemy z odnalezieniem postaci czy konkretnej sytuacji na mapie, nie mają większych problemów prześledzić losy tych postaci, podążać ich ścieżką. Drobne problemy pojawiają się gdy trzeba wskazać związek przyczynowo-skutkowy, ale tu wkracza główny śledczy - rodzic - z drobną podpowiedzią.

Zobaczymy jak będzie dalej, ale na ten moment jestem zadowolony z zakupu. Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem po produkcie.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: yrq »

Ciekawostki:
- polska wersja ma zalecany wiek gracza 12+, wersja włoska 14+, za to wersja niemiecka 10+
- obniżenie zalecanego wieku dla graczy w Niemczech związane jest z tym, że sprawy mają dodatkowy system opisu brutalności (trzy poziomy), wydanie to zawiera dodatkową ulotkę z informacją jak grać z dziećmi
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Lucky Duck Games »

yrq pisze: 23 lip 2021, 15:01 Ciekawostki:
- polska wersja ma zalecany wiek gracza 12+, wersja włoska 14+, za to wersja niemiecka 10+
- obniżenie zalecanego wieku dla graczy w Niemczech związane jest z tym, że sprawy mają dodatkowy system opisu brutalności (trzy poziomy), wydanie to zawiera dodatkową ulotkę z informacją jak grać z dziećmi
Począwszy od 2 części gry wszystkie sprawy na pierwszej karcie będą miały taki system na zasadzie 3 stopni, "nie dla dzieci", "ok dla starszych", "nadaje się dla dzieci" :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: piton »

Ushi pisze: 23 lip 2021, 10:36
piton pisze: 22 lip 2021, 21:58 'brzydkie" treści
Możesz sprecyzować w których sprawach się pojawiają ?
To było pod kątem dziecka.
Przez "brzydkie" rozumiem nawet sam opis zadania, choćby pierwszy z okładki "Ktoś zabił sprzedawcę hamburgerów". Poza tym wszystko jest o przestępstwach, występkach strasznych lub mniej itd. itp. Obrazki jak ktoś kogoś goni z kijem, zabija/uderza, ludzie z pistoletami, kłótnie, kradzieże, rozboje, mój ulubiony pan w płaszczu... to nie są rzeczy dla dziecka. Dla dorosłego już OK (w sensie świadomości świata, możliwych zdarzeń).
Ktoś pokazał "miasto grzechu", taka konwencja. Dla mnie nie ma tam nic obrazoburczego, a wręcz jest to przesycone czarnym humorem i mi się podoba.
----
U nas nazwa "gra planszowa" strasznie zawęża katalog takich zabawek. Choćby karcianki są bez planszy. Jednak tabletop games czy tam deskove hry brzmią trochę inaczej/lepiej i już sporo w sobie mieszczą.
Fajna zabawka, ktoś pokombinował na większa skalę z takim staromodnym wyszukiwaniem - jak już podawaliście przykłady - i zadziałało. Spoko, że takie proste wynalazki istnieją i ludzie nadal mogą wspólnie spędzić czas offline (nawet z dziećmi). Ważne żeby się fajnie pobawić, a co kto lubi, to lubi. Nie ma co tam pisać doktoratu ;)
Każda nowa "planszowa" rzecz to szał przez chwilę, potem wchodzi nowe i karawana pojedzie dalej.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: Mr_Fisq »

Pograłem sam, jak również potestowałem na innych:
- Gra najlepiej funkcjonowała w wariancie zaawansowanym (czytamy tylko kartę wprowadzającą) z narratorem/mistrzem gry, który już znał rozwiązanie, mógł podejrzeć karty i stwierdzić, czy gracze zaliczyli wszystkie istotne miejsca/sceny. Jeśli gracze coś przeoczyli, to mógł dowolnie miękko naprowadzić ich na brakujące elementy.
- Wariant zaawansowany testowałem na sobie i żonie - też sprawdzał się bardzo dobrze, z tą różnicą względem powyższego, że przechodząc przez karty sprawy w celu sprawdzenia czy nic nie pominęliśmy - jeśli już coś się trafiło, to naprowadzenie było zbyt oczywiste.

Oprócz tego - chce się więcej spraw w wyższych rejestrach poziomów trudności.
Widziałem, że są dodatkowe sprawy po angielsku w wersji elektronicznej - fajnie jakby mogły się ukazać jako promki przy wznowieniach/kolejnych częściach.

Widzę jeden problem dla wydawcy - gra jest bardzo krótka, i po przejściu szybko może znaleźć nowy dom w ramach sprzedaży, albo odwiedzić dużo planszówkowiczów w ramach wypożyczania. Mam nadzieję, że mimo to wolumen sprzedaży będzie dla Kaczek na tyle satysfakcjonujący, że kolejne części również będą się pojawiać po polsku (choć gra wydaje się bardzo mało zależna językowo - wystarczy jedna osoba znająca język).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: kisiel365 »

Jest jakiś PnP tego?

E: demo na stronie znam
Ostatnio zmieniony 01 sie 2021, 14:16 przez kisiel365, łącznie zmieniany 1 raz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: citmod »

kisiel365 pisze: 01 sie 2021, 13:38 Jest jakiś PnP tego?
Jest coś takiego
sitfun pisze: 11 mar 2021, 18:01 Ja zagrałem w ich demo na stronie i mnie kupili (w sumie to żonę) - https://www.micromacro-game.com/en/democase.html
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: tomuch »

Przeszedłem (bo "rozegrałem" tu nie pasuje) sześć spraw, zawsze w 2 osoby. Najszybsza z nich trwała zaledwie 4 minuty, najdłuższa 19. Średnio 12 minut na sprawę. Zobaczymy, jak ta statystyka będzie wyglądać na koniec.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie gra jest zawodem
Przede wszystkim mapa na której szuka sie "intryg" jest zbyt mało zageszczona - to sprawia, że rozwiązując któraś sprawę z kolei bez problemu znajdujemy postaci ktore widzieliśmy już na mapie wcześniej
Zagadki ktore maja 4 i 5 gwiazdek wciaz byly banalnie proste i bez jakiejś ikry. Zadna tes nie była wyjatkowa pod wzgledem "fabuly"
adas194
Posty: 65
Rejestracja: 19 paź 2018, 06:35
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: adas194 »

Zgadzam się z postem wyżej, historię osób niezwiązanych z aktualną sprawą można poznać w międzyczasie rozwiązywania danej sprawy.
Gramy w 3 osoby i na jednym spotkaniu połowa spraw już za nami, dodam, że gramy w trybie zaawansowanym i czytamy tylko pierwszą kartę sprawy. Zdecydowanie gra jest wtedy staję się lepsza.
Zabawa świetna to napewno ale oczekiwałem czegoś więcej i na trochę dłużej.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 14 sie 2021, 15:48 Dla mnie gra jest zawodem
Przede wszystkim mapa na której szuka sie "intryg" jest zbyt mało zageszczona - to sprawia, że rozwiązując któraś sprawę z kolei bez problemu znajdujemy postaci ktore widzieliśmy już na mapie wcześniej
Zagadki ktore maja 4 i 5 gwiazdek wciaz byly banalnie proste i bez jakiejś ikry. Zadna tes nie była wyjatkowa pod wzgledem "fabuly"
Masz rację, tylko to jest bardziej cecha, niż wada gry. Dla mnie jest to jej naturalny element - szukam jakiejś postaci, coś zwraca moją uwagę, na chwilę skręcam w inną stronę, a godzinę później przypominam sobie, że poszukiwana osoba już nam gdzieś mignęła :) .

I podoba mi się humor sytuacyjny - historia zaczytanego zaginionego gościa (a szczególnie jej zakończenie) absolutnie rządzi :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: dawid »

adas194 pisze: 15 sie 2021, 13:17 Zabawa świetna to napewno ale oczekiwałem czegoś więcej i na trochę dłużej.
Wait. Oczekiwałeś czegoś więcej niż świetnej zabawy, a okazało się że jest tylko świetna, więc jesteś zawiedziony ?
adas194
Posty: 65
Rejestracja: 19 paź 2018, 06:35
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: adas194 »

Trochę naciągane są Twoje wnioski z tej części wypowiedzi ale niech będzie. Pisząc "czegoś więcej" miałem na myśli dwa wieczory, które potrzeba na przejście całej gry.
Po drugie to nie widzę żebym napisał, że jestem zawiedziony. 3h zabawy za "stówke" to taki średni deal w planszówkach.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: karmazynowy »

adas194 pisze: 17 sie 2021, 08:23 Trochę naciągane są Twoje wnioski z tej części wypowiedzi ale niech będzie. Pisząc "czegoś więcej" miałem na myśli dwa wieczory, które potrzeba na przejście całej gry.
Po drugie to nie widzę żebym napisał, że jestem zawiedziony. 3h zabawy za "stówke" to taki średni deal w planszówkach.
Jak odsprzedasz za 7 dych to już masz tylko 10zl/h zabawy więc całkiem nieźle. A trzymać w kolekcji chyba nie ma sensu, ewentualnie jeszcze przed sprzedażą podrzucić znajomym i rodzinie na przejście.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: garg »

Nie zastanawiałem się nad przelicznikiem "złotówka na godzinę zabawy", ale idąc tym tropem zrobiłem świetny deal, bo moje dzieci po ukończeniu rozgrywki powiedziały: teraz pokolorujemy i powiesimy na ścianie. Czyli za 100 złotych dostałem trzy godziny zabawy i ogromny obraz na ścianę :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
sennybe
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: sennybe »

Dla mnie przehype'owany tytuł. Starsi gracze pobawią się chwilę, ale po 3-4 sprawach wolą siąść do czegoś ciekawszego. Nie jest to też pozycja na imprezę, bo rozmiar mapy raczej będzie się kłócił z zawalonym napojami czy przekąskami stołem. (Nie wiem, na ile tytuł się sprawdza wśród młodszych graczy, ale zakładam, że właśnie z dziećmi błyszczy, bo kto się nie bawił za dzieciaka dobrze szukajac Wally'ego). Nie mniej, gra jest właściwie nieregrywalna i po przejściu nie chce się wracać do danej sprawy jeszcze raz. Sądzę, że głównie przez to, że większość zbrodni jest na tyle charakterystyczna i oryginalna, że szybko kojarzy się ich przebieg i rozwiązanie. Nie jest to co prawda legacy, więc można tytuł odsprzedać, ale mimo wszystko cena do stopnia rozrywki jaki tytuł oferuje jest dla mnie za duża. Jest masa tytułów, które za tą rzeczoną "100" są w stanie zaoferować dużo więcej dobrej zabawy. Nie szukając daleko, każdy tytuł z serii Tiny Epic. Nie rozumiem, dlaczego gloryfikowane "gdzie jest wally dla dorosłych" dostało tyle nagród i wywołało taki buzz, ale gra jest co najwyżej ok. Ot, taka ciekawostka planszówkowa.
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: sitfun »

garg pisze: 17 sie 2021, 09:30 Nie zastanawiałem się nad przelicznikiem "złotówka na godzinę zabawy", ale idąc tym tropem zrobiłem świetny deal, bo moje dzieci po ukończeniu rozgrywki powiedziały: teraz pokolorujemy i powiesimy na ścianie. Czyli za 100 złotych dostałem trzy godziny zabawy i ogromny obraz na ścianę :mrgreen: .
Chciałbym zobaczyć to w wersji pokolorowanej :D daj znać jak skończycie ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: MikroMakro: Na tropie zbrodni / MicroMacro: Crime City (Johannes Sich)

Post autor: garg »

sitfun pisze: 17 sie 2021, 11:16
garg pisze: 17 sie 2021, 09:30 Nie zastanawiałem się nad przelicznikiem "złotówka na godzinę zabawy", ale idąc tym tropem zrobiłem świetny deal, bo moje dzieci po ukończeniu rozgrywki powiedziały: teraz pokolorujemy i powiesimy na ścianie. Czyli za 100 złotych dostałem trzy godziny zabawy i ogromny obraz na ścianę :mrgreen: .
Chciałbym zobaczyć to w wersji pokolorowanej :D daj znać jak skończycie ;)
Trochę się przed tym opieram, bo szkoda obrazka, ale jestem w mniejszości :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ