Jaki Dungeon Crawler?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Aras »

Hej. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem 4 gier z tego gatunku: Nemesis, Cthuhlu DMD, Runebound i Eldritch Horror. Każda mi się podoba, choć głównie gram w euro. Poszukuję nowej gry z tego gatunku ( grywalna na 2 osoby) która zaoferuje coś nowego i niepowtarzalnego w mechanice. A wydaje mi się że większość tych gier są podobne do siebie, tylko sa inni bohaterowie. Ale mogę się mylić.

Zastanawiam się nad grami: S&S, Claustrophobia, jakiś Zombicide , Bloodborne. Czy np. taki Zombicide zaoferuje coś świeżego znając już DMD? Chyba że coś innego proponujecie?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: KurikDeVolay »

Wejdź w Machina Arcana. To coś innego niż to co masz, zapowiada się bajecznie. Polecam opinie w temacie gry tutaj na forum.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Cyel »

Gloomhaven. Można odpocząć od charakterystycznej dla gatunku radosnej, losowej turlaniny i mieć dla odmiany trochę satysfakcji z uruchomienia zwojów mózgowych. Wiele rozwiązań, których nie doświadczyłem w innych dungeon crawlerach, które zdają się być mechanicznie trzaskane na jedno kopyto (planowanie nie tylko taktyczne ale i strategiczne, niezależność zdobyczy bohaterów, brak gracza alpha, ciekawy rozwój postaci, nieco niestandardowy świat).

Machina Arcana jest spoko, fajnie się w nią gra, aczkolwiek to jak dla mnie pod względem intelektualnego zaangażowania w rozgrywkę o parę oczek niżej niż Gloomhaven.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Yuri »

Z bardziej nietypowych a wartych uwagi:
Deep Madness
Folklore the Affliction
Perditions Mouth
Secrets of the Lost Tomb
Shadow of Brimstone

Jak Cie któryś zainteresuje to daj znać, powiem coś wiecej.
P. S. Eldritch Horror to nie crawler
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Aras »

Cyel pisze: 09 lut 2021, 09:47 Gloomhaven. Można odpocząć od charakterystycznej dla gatunku radosnej, losowej turlaniny i mieć dla odmiany trochę satysfakcji z uruchomienia zwojów mózgowych. Wiele rozwiązań, których nie doświadczyłem w innych dungeon crawlerach, które zdają się być mechanicznie trzaskane na jedno kopyto (planowanie nie tylko taktyczne ale i strategiczne, niezależność zdobyczy bohaterów, brak gracza alpha, ciekawy rozwój postaci, nieco niestandardowy świat).

Machina Arcana jest spoko, fajnie się w nią gra, aczkolwiek to jak dla mnie pod względem intelektualnego zaangażowania w rozgrywkę o parę oczek niżej niż Gloomhaven.
Planuję kupić małego Glooma jak wyjdzie po polsku. Ale dla mnie to bardziej euro i zapowiada się świetnie. :D Nad Machiną się zastanowię. Czyli jeśli dobrze rozumiem takiego Zombicide czy Blooborne nie warto brać pod uwagę bo niczym mnie nie zaskoczą? :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Nie wiem jak Bloodborne, ale Zombicide to dla mnie prostszy ekwiwalent C:DMD.

Podpisałbym się pod powyższymi propozycjami odnośnie:
- Machina Arcana (Niezła recenzja na Dungeon Dive z porównaniami do poprzedniej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=rLZUcW0 ... =emb_title) (planuję kupić)
- Deep Madness (jest obszerna recenzja na Wojennik TV: https://www.youtube.com/watch?v=zcT0hyc8lEM)
(rozważam zakup)

Ciekawie zapowiada się:
- Nova Aetas: Renaissance, ale jest trochę za mało szczegółów żeby ostatecznie przesądzać (zakup mam w trakcie)

Mi nie podeszło:
- Shadow of Brimstone: Forbidden Fortress (obecnie sprzedaję)
- Gloomhaven => dla mnie też to wyjątkowo eurowaty dungeon crawl

Gry bardziej inne i warto rzucić okiem:
- Seria Hexplore (recenzja od Wojennika: https://www.youtube.com/watch?v=Ia6Pmkz0xCg)
- Dungeon Degenerates: Hand of Doom (stylistycznie to coś z zupełnie innej beczki...) (Recenzja na Dungeon Dive: https://www.youtube.com/watch?v=24Ib0j0xDxE)
- Arkham Horror: LCG może nie jest to DC, ale jest historia, jest klimat, jest chodzenie ludkiem po "mapie", są ciekawe rozwiązania mechaniczne,
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Cyel »

Dodam jeszcze, że Machinę Arcanę oceniam jako spoko z perspektywy grania solo czterema bohaterami. Wtedy jest sporo zależności, dość, by było ciekawie. Myślę, że przy grze w dwójkę, po dwóch bohaterów na głowę też jeszcze ujdzie. Natomiast przy prowadzeniu jednego bohatera bardzo bym się chyba nudził, bo jedna postać nie robi za dużo w swoim ruchu. Przypomina mi się kampania w Descenta z 4 znajomych. Jako Overlord bawiłem się fajnie, ale niektórzy czasem mieli ruch w stylu "ruszam się 3 kratki i rzucam kostką, o, nie trafiłem" a potem czekali 5-10min aż znów będą mogli zrobić coś równie mało interesującego.

Dla odmiany w Gloomhaven choć grałem jedną postacią miałem wrażenie, że ciągle robię coś istotnego i podejmuję ciekawe decyzje i w trakcie scenariusza i pomiędzy nimi.

Z takich sprytniejszych gier to zachęcam do Level7:Omega Protocol. No i jak na dwie osoby to stworzony pod ten tryb jest legendardny Space Hulk :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Aras »

Chyba się zdecyduję na Machinę. A wiecie czy jest już dostępna polska wersja? Chodzi mi o finalny produkt nie KS.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Na razie jest tylko zapowiedź od Galakty bez szczegółów.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: sitfun »

Aras pisze: 09 lut 2021, 12:33 Chyba się zdecyduję na Machinę. A wiecie czy jest już dostępna polska wersja? Chodzi mi o finalny produkt nie KS.
Na pewno nie szybciej niż dostawa dla wspierających z KS a ta wg ostatniego info ma nastąpić na początku maja jeśli nic się nie wydarzy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Goldberg »

To ja dodam swoje 3 grosze jako fan gatunku
Zombicide/CDmD = fajne żeby popykać przy piwku, z czego dla mnie jako starego fana RPG... No brakuje tutaj historii.... Chociaż przy cdmd bawimy się przednie
S&S = sporo mikro zasad, ale warto. Dokupiłem właśnie nowy dodatek i zobaczymy...
Legends Untold = ma klimat starego dungeonera. Fajne, tylko szybko się przechodzi bo wciaga
Folklore the affliction = nietypowy dungeon crawler.... Ale MEGA GRA! Pograłem w podstawkę i.... Kupiłem ks całego na eBayu. OJ WARTO!

Na co czekam?
Na Machina Arcana bo ctulowato stempunkowy klimat jest cool
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Mr_Fisq »

Aras pisze: 09 lut 2021, 12:33 Chyba się zdecyduję na Machinę. A wiecie czy jest już dostępna polska wersja? Chodzi mi o finalny produkt nie KS.
W sumie to wersję KS chyba można jeszcze zamówić (jest polska):
https://machina-arcana-to-eternity.back ... rders/cart

aż sam się zastanawiam...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 09 lut 2021, 20:47
Aras pisze: 09 lut 2021, 12:33 Chyba się zdecyduję na Machinę. A wiecie czy jest już dostępna polska wersja? Chodzi mi o finalny produkt nie KS.
W sumie to wersję KS chyba można jeszcze zamówić (jest polska):
https://machina-arcana-to-eternity.back ... rders/cart

aż sam się zastanawiam...
Bierz na moją odpowiedzialność, grałem w ANG wersję solo i warto mocno. W kwestii walki to taki odpowiednik strategii turowej ala XCOM ENEMY UNKNOWN na planszy jak dla mnie.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2021, 21:10 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Rafal75 »

Ja powiem tylko tyle:
Machina Arcana
Gloomhaven
Sword&Sorcery
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: jnowaczy »

Jak szukasz coś innego niż wszystko to Stygian Society
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: strid3rr »

Aras pisze: 09 lut 2021, 09:33 Hej. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem 4 gier z tego gatunku: Nemesis, Cthuhlu DMD, Runebound i Eldritch Horror.
Z tych tytułów to tylko Nemesis jest DC.
Aras pisze: 09 lut 2021, 09:33 Zastanawiam się nad grami: S&S, Claustrophobia, jakiś Zombicide , Bloodborne. Czy np. taki Zombicide zaoferuje coś świeżego znając już DMD? Chyba że coś innego proponujecie?
- S&S - nie jest typowym DC, bo mapę masz od razu całą widoczną. Ilość zasad jest spora, księga zasad nie do końca wyczerpuje poruszane kwestie, gra jest dość uboga w przeciwników i ekwipunek, a stosunek ceny do ilości scenariuszy jest dość słaby. Generalnie sam byłem tą grą na początku zachwycony, ale na ten moment już nie mam ochoty po nią sięgać. Linia fabularna była taka sobie (w podstawce) i nie mam ochoty ponownie jej przechodzić.

- Zombicide - podobnie jak S&S masz od razu widoczną całą mapę. Czy warto wchodzić w Zombicide jak masz C:DMD? Jak dla mnie tak. Osobiście mam Czarną plagę, C:DMD się pozbyłem, bo bardzo przeszkadzała mi totalna losowość tej gry. Tak na prawdę nie panujesz w niej nad niczym i wszystko co się dzieje jest podyktowane losowością. Zombicide wydaje się być trochę bardziej do ogarnięcia taktycznie. Fabularnie nie wiele się tu dzieje, ale w zestawieniu z C:DMD i tak jest ok.

- Gloomhaven - tutaj też mamy już gotowe mapy, ale z pomocą materiałów od fanów/aplikacji możesz je sobie "zasłonić", symulując ideę DC. Uważam, że ta gra mogłaby ci się spodobać najbardziej, bo mówiłeś, że grałeś do tej pory w euro, a Gloomhaven to taki właśnie euras w przebraniu DC w którym mógłbyś się odnaleźć.

- Bloodborne - ten tytuł najbardziej pasuje do tego, czego szukasz - masz rzeczywiście losowe tworzenie mapy, ciekawe mechaniki, kilka trybów zabawy i sporo fabularnego tła. Ostatnio jest o nim sporo mówione i to w dobrym tonie.

- Posiadłość Szaleństwa 2ed. - jedna z moich ulubionych gier z racji swojej "filmowości". Klimat, tematyka i kryminalne zagadki z paranormalnym tłem są świetne. Mapa gry powstaje w trakcie zabawy, a samo wdrożenie kogoś w rozgrywkę jest banalnie proste.

- WP: Podróże przez Śródziemie - o ile nie jestem fanem tego tytułu o tyle jest on DC więc spełnia twoje wymagania. Deckbuilding, bez kostek, możesz się mu przyjrzeć.

Poza tymi, możesz też posprawdzać te tytuły: Altar Quest, Dungeon Alliance, Level 7 [Omega Protocol], Arena: The Contest, Darklight: Memento Mori, Machina Arcana, wszystkie gry planszowe z serii D&D (chodź te w mojej ocenie są już dość archaiczne). Jest tego całkiem sporo, a żeby coś polecić jeszcze konkretniej, to musiałbyś powiedzieć dużo więcej o swoich preferencjach ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Banan2 »

Zombicide na 2 osoby to raczej słaby wybór. Oczywiście da się, ale zazwyczaj scenariusze są na 5+ graczy i trzeba prowadzić kilka postaci. Ja ze swojej strony polecę Claustrophobię (1. wydanie z 2009 roku), bo ona jest stricte na 2 osoby.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Propi »

To ja się podepnę, bo moje pytanie jest dosłownie pół kroku w bok.

Jaki Dungeon Crawler jako alternatywa dla Tiny Epic Dungeons?

https://www.kickstarter.com/projects/co ... -dungeons/

Patrzę na kampanię TED i kusi, a nawet bardzo, ale wizja czekania pół roku jest smutna. Czy istnieje już na rynku dungeon crawler spełniający poniższe warunki?
- losowa, zmieniająca się co grę mapa lochu
- postaci do wyboru
- sprzęt/łupy do zbierania
- fabuła jest zupełnie zbędna, im mniej tekstu na kartach tym lepiej
- rozgrywka raczej w stylu arcade/hack-n-slash niż RPG
- może być z lekkim przymrużeniem oka
- nie za miljiony monetów :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Cyel »

Może seria Dungeoneer ? To taki uproszczony, niedrogi Dungeon Crawl z losową mapą.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: tommyray »

Propi pisze: 28 lut 2021, 11:48 To ja się podepnę, bo moje pytanie jest dosłownie pół kroku w bok.

Jaki Dungeon Crawler jako alternatywa dla Tiny Epic Dungeons?

https://www.kickstarter.com/projects/co ... -dungeons/

Patrzę na kampanię TED i kusi, a nawet bardzo, ale wizja czekania pół roku jest smutna. Czy istnieje już na rynku dungeon crawler spełniający poniższe warunki?
- losowa, zmieniająca się co grę mapa lochu
- postaci do wyboru
- sprzęt/łupy do zbierania
- fabuła jest zupełnie zbędna, im mniej tekstu na kartach tym lepiej
- rozgrywka raczej w stylu arcade/hack-n-slash niż RPG
- może być z lekkim przymrużeniem oka
- nie za miljiony monetów :)
No to może D100 Dungeon? Wersja darmowa jest dostępna na bgg, a jak chcesz wesprzeć autora to za ok $15 tutaj: https://www.drivethrurpg.com/product/24 ... =d100++dun
A jeżeli nie chcesz samemu rysować podziemi to jest i to do tego: https://www.drivethrurpg.com/product/27 ... s_id=13157
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Według mnie cała seria D&D: Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon, The Legend of Drizzt, Temple of Elemental Evil, Tomb of Annihilation, Dungeon of the Mad Mage
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Quba40 »

Moje typy na dobrego DC:
- Dungeon Alliance szczególnie z Adventure Packami, widziałem na forum, że właśnie ktoś pozbywa się całości. Tylko ta gra najlepiej działa solo, to taki nieco lżejszy Mage Knight ale właśnie w lochach, gdzie sterujemy drużyną 4 bohaterów.
- Four Against Darkness - bardzo oldschoolowa dedekowa gra z pierdylionem dodatków, które można wydrukować z PDF
- Iron Helm - droga przesyłka i tylko solo, ale bardzo ciekawa pozycja znowu w duchu staroszkolnych gier RPG
- Jagged Alliance: Gra Planszowa - niby nie jest to stricte DC, ale jest sporo chodzenia po obszarach, eksplorowanie ich i walka z wrogimi żołdakami, jest też sporo lootu i taktyki, jedynie brak tu rozwoju postaci
- The Walking Dead: Here's Negan – The Board Game - wg. mnie bije na głowę takie Zombicide, ale jest tylko jeden typ wroga oraz brak rozwoju bohaterów poza lootem, natomiast mechanizm Negana jest genialny.
- Warhammer Quest: Blackstone Fortress - bardzo ograniczony rozwój bohatera, ale sporo tu taktycznej walki i mimo wszystko całkiem sporo przygody

I jako bonus gra która bije powyższe ale trzeba w nią zainwestować grube tysiące: Horror w Arkham lcg ;)
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: lemon_curry »

Yuri pisze: 09 lut 2021, 10:13 Z bardziej nietypowych a wartych uwagi:
Deep Madness
Folklore the Affliction
Perditions Mouth
Secrets of the Lost Tomb
Shadow of Brimstone

Jak Cie któryś zainteresuje to daj znać, powiem coś wiecej.
P. S. Eldritch Horror to nie crawler
wszystko tylko po angielsku?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Yuri »

lemon_curry pisze: 17 mar 2021, 12:54
Yuri pisze: 09 lut 2021, 10:13 Z bardziej nietypowych a wartych uwagi:
Deep Madness
Folklore the Affliction
Perditions Mouth
Secrets of the Lost Tomb
Shadow of Brimstone

Jak Cie któryś zainteresuje to daj znać, powiem coś wiecej.
P. S. Eldritch Horror to nie crawler
wszystko tylko po angielsku?
Wszystko.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Jaki Dungeon Crawler?

Post autor: Aras »

Odświeżam temat :D
Raczej skłaniam się ku dwóm grom: Machina Arcana i Bloodborne. Obie wyjdą po polsku. Obie są mniej losowe niż taki Cthulhu DMD czy Zombiecide i bardziej taktyczne.

Lecz mam pytanie: który będzie lepszy? Pomijając figurki i wygląd, bardziej zastanawia mnie aspekt mechaniczny. Która ciekawsza, cięższa jeśli chodzi o przechodzenie scenariuszy (chodzi mi o rozgrywkę dwuosobową) i która ma ciekawsze tło fabularne? Z tego co zauważyłem w obu walczy się "na kartach" podobnie jak w Gloomhaven, a zamierzam zaopatrzyć się również w niego ( tego małego). Dzięki za odpowiedź. :)
ODPOWIEDZ