Nowa gra

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Nowa gra

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

Witam Forumowiczów.

Zaprojektowałem grę planszową (jak na zdjęciu), i szukam wydawcy. Gra jest przeznaczona dla 2 do 5 osób, poruszamy się w niej ślimakami które aby wygrać potrafią posunąć się do ostateczności. W grze nie brakuje pozytywnej interakcji.

Obrazek

Proszę o jakieś rady.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: NOWA GRA

Post autor: kdsz »

:shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: NOWA GRA

Post autor: addekk »

kdsz pisze: 28 sty 2021, 19:27 :shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
Na pewno też jest wracasz na start 😅
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: NOWA GRA

Post autor: Lopek43 »

grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 19:15 Witam Forumowiczów.

Zaprojektowałem grę planszową (jak na zdjęciu), i szukam wydawcy. Gra jest przeznaczona dla 2 do 5 osób, poruszamy się w niej ślimakami które aby wygrać potrafią posunąć się do ostateczności. W grze nie brakuje pozytywnej interakcji.


Proszę o jakieś rady.
W polsce jest już Kickstarter także ten.. taki żart :) Mi się podoba - mam podobną zrobiliśmy z synkiem :)
pozdrawiam

P.s Rozwiń myśl "posunąć się do ostateczności."
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: NOWA GRA

Post autor: Losiek »

Ślimak posuwający się do ostateczności brzmi ciekawie :twisted:
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

Losiek pisze: 28 sty 2021, 20:29 Ślimak posuwający się do ostateczności brzmi ciekawie :twisted:
Mechanika jest ciekawa, a ta ostateczność to taka przenosnia. Fakt faktem sformuowanie ma zaciekawić gracza.
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

addekk pisze: 28 sty 2021, 19:48
kdsz pisze: 28 sty 2021, 19:27 :shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
Na pewno też jest wracasz na start 😅
No popatrz Nostradamus sie pomylil. Niestety nie ma takiej karty
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

kdsz pisze: 28 sty 2021, 19:27 :shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
I tej karty tez nie ma. Dziwie sie ze niektorzy maja czas na niewarta nic krytykę, a nie znajda nawet chwili zeby rzetelnie doradzić.
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

Losiek pisze: 28 sty 2021, 20:29 Ślimak posuwający się do ostateczności brzmi ciekawie :twisted:
Witam, W grze jest dość dużo kart które że tak to nazwę "wywołują" pomiedzy graczami rożne akcje. W większości pozytywne, które podczas ogrywania byly zauważalne. Smieszne sytuacje, ataki, zaczepki.
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

Lopek43 pisze: 28 sty 2021, 19:50
grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 19:15 Witam Forumowiczów.

Zaprojektowałem grę planszową (jak na zdjęciu), i szukam wydawcy. Gra jest przeznaczona dla 2 do 5 osób, poruszamy się w niej ślimakami które aby wygrać potrafią posunąć się do ostateczności. W grze nie brakuje pozytywnej interakcji.


Proszę o jakieś rady.
W polsce jest już Kickstarter także ten.. taki żart :) Mi się podoba - mam podobną zrobiliśmy z synkiem :)
pozdrawiam

P.s Rozwiń myśl "posunąć się do ostateczności."

Używając kart ZDARZEŃ można skutecznie zablokować przeciwników. Ostateczność nie jest tu odpowiednikiem eliminacji :) gra byla testowana przez ostatni rok i wśród osób które w nią grały, przyjęła się super.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: NOWA GRA

Post autor: kdsz »

grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 20:38
kdsz pisze: 28 sty 2021, 19:27 :shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
I tej karty tez nie ma. Dziwie sie ze niektorzy maja czas na niewarta nic krytykę, a nie znajda nawet chwili zeby rzetelnie doradzić.
Jasne, ale żeby coś doradzić, to potrzeba więcej informacji niż zdjęcie planszy. Czas poświęcony na krytykę mojej krytyki mógłbyś wykorzystać na opisanie modelu rozgrywki.
Pozdrawiam i powodzenia.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: NOWA GRA

Post autor: Lopek43 »

grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 20:49
Lopek43 pisze: 28 sty 2021, 19:50
grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 19:15 Witam Forumowiczów.

Zaprojektowałem grę planszową (jak na zdjęciu), i szukam wydawcy. Gra jest przeznaczona dla 2 do 5 osób, poruszamy się w niej ślimakami które aby wygrać potrafią posunąć się do ostateczności. W grze nie brakuje pozytywnej interakcji.


Proszę o jakieś rady.
W polsce jest już Kickstarter także ten.. taki żart :) Mi się podoba - mam podobną zrobiliśmy z synkiem :)
pozdrawiam

P.s Rozwiń myśl "posunąć się do ostateczności."

Używając kart ZDARZEŃ można skutecznie zablokować przeciwników. Ostateczność nie jest tu odpowiednikiem eliminacji :) gra byla testowana przez ostatni rok i wśród osób które w nią grały, przyjęła się super.
Może zrób jakiś film z rozgrywki - albo instrukcję chociaż i wydawca sam Cię namierzy.. cięzko powiedzieć albo wspieraczka właśnie tylko tyle mogę powiedzieć bo niestety nie mam pojęcia :) ale powodzenia !
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

kdsz pisze: 28 sty 2021, 20:49
grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 20:38
kdsz pisze: 28 sty 2021, 19:27 :shock:

Ciekawe, czy jest karta "Tracisz kolejkę"?
I tej karty tez nie ma. Dziwie sie ze niektorzy maja czas na niewarta nic krytykę, a nie znajda nawet chwili zeby rzetelnie doradzić.
Jasne, ale żeby coś doradzić, to potrzeba więcej informacji niż zdjęcie planszy. Czas poświęcony na krytykę mojej krytyki mógłbyś wykorzystać na opisanie modelu rozgrywki.
Pozdrawiam i powodzenia.
Jeśli mogę. Nie proszę o ocenę zasad gry ani o pomoc przy doprecyzowaniu zasad. Grę jak jeden z powyżej komentujących stworzyłem wraz z moją 6 letnią córeczką gdy spędzaliśmy wspólnie czas w domu w czasie jej choroby. Gra miała z goła inny wygląd pierwotnie ale w związku z niespotykanym zaciekawieniem innych grających - ewoluowała do takiej ostatecznej juz formy. Nie jest to moja 1 gra ale pierwsza tego typu która zdaniem grających warta jest pokazania swiatu. Jest plansza która widać, figurki i karty RUCHU i ZDZRZEŃ. Niewiem które wydawnictwa byłyby zainteresowane takim typem gry. W tym właśnie aspekcie proszę o podpowiedź.

Ps. Lubię krytykę która coś potrafi zbudować a nie niszczy ewentualny potencjał.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: NOWA GRA

Post autor: Neoptolemos »

Napisz do Granny, kontakt znajdziesz na ich stronie, tam są mili ludzie - poinstruują, co potrzebują (pewnie kompletny opis zasad) albo napiszą, czemu nie. Ew. do Aleksandra. Ciężko się ocenia na oko, ale mam pewne przypuszczenia, że Portal czy Phalanx mogą nie być zainteresowane Ostatecznymi Ślimakami ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: NOWA GRA

Post autor: Irr3versible »

Grzegorz,

Nastaw się proszę na krytykę, może tutaj jest trochę zbyt surowa, jednak cenniejsza niż opinie kolegów koleżanek Twojej córki czy ich rodziców - nie wspominając o dziadkach.
Sprzedaż pomysłu to nie wartość emocjonalna czy zdrowe i fajne relację tata - córka. Nie oferujesz gotowego produktu do konsumentów, tylko szukasz wsparcia finansowego do wydania rodzinnej gry.

W takim wypadku ocena ogranicza się do samej gry, mechaniki głównie (temat też nie jest istotny na tym etapie, bo zmieniając ślimaki na autka też będzie działać). Nie polecę Ci wydawców, ale na pewno doradzę abyś nagrał kilkunastominutowy film, w którym opisujesz dokładnie mechanikę gry i robisz pokazową rundę czy dwie. Zacznij od opisania gry:
- obu talii kart (do czego służą, ile ich jest, jakie dają efekty),
- jaki jest dociąg (losowy, draft),
- interakcję między graczami itp.
- wspomniałeś o kartach zdarzeń, przedstaw przykłady i zademonstruj działanie,
- przedstaw sam tor; widzę różne kolory, może trasa /kolor/ wpływa na zdolności/umiejętności ślimaków?
Generalnie zrób prezentację produktu, tak jak powyżej koledzy opisują.

Dalsze kroki to już nawiązanie kontaktu z wydawnictwami, te dobrze rozpoznasz po ofercie ich gier. Sprawdź czy zajmują się grami rodzinnymi, jeśli tak to na pewno znajdziesz w sieci adres email do kontaktu czy numer telefonu. Nikt niestety nie wskaże Ci palcem konkretnej osoby, która wyda ten produkt. Musisz przygotować prezentację i wysłać zapytanie do wydawców. Pod tym tematem <klick> znajdziesz spis wydawnictw w Polsce. Temat służy czemuś innemu, ale może Ci się przydać w poszukiwaniach.

Na koniec, doceniam że tu wpadłeś, być może ktoś Ci polecił to miejsce. Nie dąsaj się jednak, że ktoś nie 'przyleciał' z gotowym rozwiązaniem i nie rób sobie wrogów już na starcie ;)
Złośliwość i krytyka (dobra i zła) to codzienność internetowa, więc jeśli chcesz konstruktywnego feedbacku - odrób zadanie domowe :)
Powodzenia.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: NOWA GRA

Post autor: kdsz »

grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 21:03 Niewiem które wydawnictwa byłyby zainteresowane takim typem gry. W tym właśnie aspekcie proszę o podpowiedź.
Czyli, jak rozumiem, gra jest już gotowa do pokazania wydawcy. Zatem najlepiej będzie jak zajrzysz na to podforum:
viewforum.php?f=5
Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji (jeśli nie wszystkie). Na marginesie - to tam powinieneś umieścić swój temat. Dział "Zrób to sam" to bardziej forum dla majsterkowiczów i domowych drukarzy (edit - widzę, że temat został przeniesiony przed administrację forum).
Jeżeli nie chcesz napisać bliższych informacji o grze, to nie ma sprawy, masz do tego prawo. Ale pamiętaj, że nikt Twojego pomysłu nie ukradnie, a doświadczone osoby mogą Ci przekazać wiele cennych uwag, dzięki czemu projekt będzie jeszcze lepszy.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Nowa gra

Post autor: MichalStajszczak »

grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 20:38 Dziwie sie ze niektorzy maja czas na niewarta nic krytykę, a nie znajda nawet chwili zeby rzetelnie doradzić.
Żeby móc coś doradzić, potrzebne są w miarę konkretne informacje o grze. A tych w pierwszym poście ewidentnie brakowało.
Jedyna konkretna informacja to liczba graczy 2-5, aczkolwiek można to wywnioskować z tego, co widać na planszy. Brakuje natomiast kilku informacji podstawowych:
1. Dla kogo przeznaczona jest gra (minimalny wiek)?
Dopiero w dyskusji wyszło, że istotną rolę w tworzeniu odegrała osoba 6-letnia, więc teraz już wiadomo, że zapewne 5+ lub 6+
2. Jaki jest cel gry?
Z wyglądu planszy, przypominającej tor wyścigowy można wnioskować, że jest to jakiś wyścig. Ale nie widać "linii mety". Oczywiście może jej nie być, bo można sobie wyobrazić coś w stylu kolarskiego "wyścigu na dochodzenie"
3. Skoro w grze jest dużo "pozytywnej interakcji", to może jest to gra kooperacyjna albo chociaż pół-kooperacyjna?
4. Na jakiej zasadzie ślimaki poruszają się po planszy? Czy karty służą do wykonywania ruchu, czy tylko do jego jakiejś modyfikacji?
Oczywiście to są pytania zupełnie elementarne i dopiero odpowiedzi na nie mogą pozwolić na jakiekolwiek ustosunkowanie się do pomysłu i dadzą podstawy do jakichkolwiek wskazówek.
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Nowa gra

Post autor: Vanatox »

Wygląda jak Talizman... :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Nowa gra

Post autor: rastula »

Vanatox pisze: 29 sty 2021, 15:25 Wygląda jak Talizman... :)
Ale taki, w którym cały czas jesteś żabą ;D.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nowa gra

Post autor: jnowaczy »

Ja się cieszę ze kolega choć zamieścił plansze na której ślimaki doprowadzają się do ostateczności bo rozumiem ze o czym tj gra jak się w to gra i w czym doradzić po doprowadzeniu się do ostateczności nie ma sensu zamieszczac.
Ja tez mam swoją grę i tyle piosenek,ze stanowi to gotowy materiał na album, doradzicie mi ?
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
grzegorzgrzegorz12
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:17
Been thanked: 1 time

Re: NOWA GRA

Post autor: grzegorzgrzegorz12 »

kdsz pisze: 29 sty 2021, 06:44
grzegorzgrzegorz12 pisze: 28 sty 2021, 21:03 Niewiem które wydawnictwa byłyby zainteresowane takim typem gry. W tym właśnie aspekcie proszę o podpowiedź.
Czyli, jak rozumiem, gra jest już gotowa do pokazania wydawcy. Zatem najlepiej będzie jak zajrzysz na to podforum:
viewforum.php?f=5
Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji (jeśli nie wszystkie). Na marginesie - to tam powinieneś umieścić swój temat. Dział "Zrób to sam" to bardziej forum dla majsterkowiczów i domowych drukarzy (edit - widzę, że temat został przeniesiony przed administrację forum).
Jeżeli nie chcesz napisać bliższych informacji o grze, to nie ma sprawy, masz do tego prawo. Ale pamiętaj, że nikt Twojego pomysłu nie ukradnie, a doświadczone osoby mogą Ci przekazać wiele cennych uwag, dzięki czemu projekt będzie jeszcze lepszy.
MEGA DZIĘKI :)
ODPOWIEDZ