pomysły na grę planszową do projektu?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
eleanmats78
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2021, 09:38

pomysły na grę planszową do projektu?

Post autor: eleanmats78 »

Witam, pracujemy nad projektem gry, a naszym ostatnim projektem jest stworzenie gry planszowej.

Problem w tym, że temat gry podał nam instruktor. Temat brzmi: Major.

Oznacza to, że pod koniec gry osoba (która nigdy wcześniej nie grała w naszą grę) musi zrozumieć, że główną ideą gry był Major. Nie możemy go używać w sposób, który mówi graczowi, że jest „główny” (np. Umieszczając go w tytule lub nazywając stos kart „głównymi”), musi być całkowicie dynamiczny. Ale nie mamy pomysłów, siedzimy tu godzinami i nie możemy nic wymyślić.

Miałem nadzieję, że ktoś tutaj może nam podpowiedzieć lub wskazać kierunek.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: pomysły na grę planszową do projektu?

Post autor: MichalStajszczak »

Idea gry wygląda mało sensownie, bo prowadzi do gry jednorazowego użytku. Może lepiej by było, gdyby był pewien zbiór kart "celu gry" i Major byłby tylko jedną z kart z takiej talii.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: pomysły na grę planszową do projektu?

Post autor: CoLdY7 »

eleanmats78 pisze: 25 sty 2021, 09:41 Temat brzmi: Major.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Założenia to tylko:
- gra planszowa
- temat: Major (stopień oficerski?)

Czyli gra w temacie około wojennym, jakieś "manewry". Zadaniem gracza byłoby wygrać manewry jako właśnie Major lub po wygranej awansować na ten stopień. A tytuł... manewry? strategie awansu? (może nazwa tego znaczka na ramieniu którego dodanie oznacza upragniony stopień wojskowy)?

Mechanika - pytanie czy to ma być gra solo? dla 2-ch? same karty? plansza? figurki?
czy po prostu jak najłatwiejsza do zrobienia?

Ale może zanim się rozpędzę... idę w dobrą stronę czy zupełnie zbłądziłem?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
ODPOWIEDZ