Gry planszowe online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Gry planszowe online

Post autor: Łukasz Pach »

Witam!
Jako, że jestem fanem planszówek a nie mam kim w domu grać postanowiłem szukać online. Trafiłem na kilka niezłych tytułów.
Zamieszczam ten temat dla ludzi podobnych do mnie - którym jak grają w wariant jednoosobowy Agricoli żona mówi, że wyglądają żałośnie:D
Myślę, że wielu z was chętnie przetestuje kilka pozycji zanim coś kupi.
Jak coś znajdziecie to dopiszcie linki do listy.

CYTADELA
http://citadelles2.free.fr/solo.php
Jak grać:
http://pl.youtube.com/watch?v=xxErrDv60K4


TICKET TO RIDE
http://www.daysofwonder.com/en//

pod tym linkiem po rejestracji można zagrać w "wsiąść do pociągu"

Dominion
http://www.brettspielwelt.de/Spiele/Dominion/?nation=en po rejestracji
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: salmunna »

A rejestracja na DaysOfWonder.com nie wymaga przypadkiem posiadania egzemplarza gry DoW?

Poza tym, gier on-line jest masa (BSW, YourTurnMyTurn.com, Yucata.de, SpielByWeb) i to co chcesz zrobić w tym wątku już zrobili na BGG - tam do każdej gry jest dopisanie czy można zagrać on-line i czy jest to wersja turowa czy real-time.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: kmiernik »

Ja lubię sobie czasem zagrać z komputerem w wersje planszówki - zamiast bardziej typowych gier komputerowych. Natomiast zupełnie mnie nie bawią wersje online. Niezależnie od tego, najlepszym miejscem do odnalezienia komputerowych wersji gier jest specjalna lista na BGG:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/6483

Jeżeli chodzi o wersje ze sztuczną inteligencją, na pewno mogę polecić takie gry jak "1830", "Kingsburg", "Trans Siberia".
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: Dzej »

salmunna pisze:A rejestracja na DaysOfWonder.com nie wymaga przypadkiem posiadania egzemplarza gry DoW?

Poza tym, gier on-line jest masa (BSW, YourTurnMyTurn.com, Yucata.de, SpielByWeb) i to co chcesz zrobić w tym wątku już zrobili na BGG - tam do każdej gry jest dopisanie czy można zagrać on-line i czy jest to wersja turowa czy real-time.
Idąc tym tokiem myślenia można by nic nie pisać bo wszystko jest na BGG. :roll:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: Geko »

salmunna pisze:A rejestracja na DaysOfWonder.com nie wymaga przypadkiem posiadania egzemplarza gry DoW?
O ile dobrze kojarzę, to rejestracja pozwala grać jako gość, przynajmniej w Ticket to Ride. A posiadanie własnego egzemplarza umożliwia pełną funkcjonalność - m.in. zakładanie rozgrywek.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: salmunna »

Geko pisze:O ile dobrze kojarzę, to rejestracja pozwala grać jako gość, przynajmniej w Ticket to Ride. A posiadanie własnego egzemplarza umożliwia pełną funkcjonalność - m.in. zakładanie rozgrywek.
A ta pełna funkcjonalność nie jest niczym ograniczona, np. czasowo? Bo ja już nie mam dostępu do tworzenia własnych gier.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: Blue »

No właśnie jest :/... rok pełnej funkcjonalnosci od zarejestrowania egzemplarza gry.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry planszowe online

Post autor: Senaszel »

http://www.boardspace.net/
wiele gier logicznych

Szczegolnie polecam Cala Serie GIPFa

mozna grac przeciw innym ludziaom albo Botowi
Wingmakers
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: Rathi »

Dzej pisze:Idąc tym tokiem myślenia można by nic nie pisać bo wszystko jest na BGG. :roll:
Mylisz sie.
Po co wywazac otwarte drzwi?
Po co robic kolejny watek na forum o grach online, skoro takich watkow jest juz kilka?
I po co wypisywac ulamek tego co juz ktos dawno temu napisal?
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: Dzej »

Rathi pisze:
Dzej pisze:Idąc tym tokiem myślenia można by nic nie pisać bo wszystko jest na BGG. :roll:
Mylisz sie.
Po co wywazac otwarte drzwi?
Po co robic kolejny watek na forum o grach online, skoro takich watkow jest juz kilka?
I po co wypisywac ulamek tego co juz ktos dawno temu napisal?
Rzeczywiście istnieje taki temat , przepraszam mój bład. Chodziło mi tylko o to żeby nie isc tokiem myslenia jest na bgg to nie napisze nic na gryplanszowe.pl

W pełni się z tobą zgadzam Rathi.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GRY PLANSZOWE ONLINE

Post autor: Rathi »

Dzej pisze:Chodziło mi tylko o to żeby nie isc tokiem myslenia jest na bgg to nie napisze nic na gry-planszowe.pl
A z tym to ja sie w pelni zgadzam : )
Pisac, pisac, nie kazdy chce/moze/ma czas przegladac BGG.
Tylko wczesniej warto wlozyc odrobine wysilku i uzyc magicznej opcji "Szukaj".
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: humanista »

Gry on-line to są takie, które wymagają ciągłej transmisji danych z serwerem w czasie gry. Jeśli to jest gra flash, aplikacja java, java skrypt albo activex to taka sytuacja najczęściej nie zachodzi, bo grę się ściąga i ona potem może chodzić po rozłączeniu internetu. Gra on-line to jest aplikacja internetowa.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: Ink »

humanista pisze:Gry on-line to są takie, które wymagają ciągłej transmisji danych z serwerem w czasie gry. Jeśli to jest gra flash, aplikacja java, java skrypt albo activex to taka sytuacja najczęściej nie zachodzi, bo grę się ściąga i ona potem może chodzić po rozłączeniu internetu. Gra on-line to jest aplikacja internetowa.
No i jaki moral plynie z tego, co napisales?
Co najmniej dwie z trzech podanych w pierwszej notce gier spelniaja te definicje.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: humanista »

Spełniają tylko wtedy, gdy grasz z człowiekiem. Jeśli grasz z komputerem, to całą grę masz załadowaną do klienta i połączenie z serwerem jest niepotrzebne. Ono może być potrzebne na chwilę dużo później jeśliby zachodziła potrzeba zapisania wyniku do bazy danych na serwerze, Poza tym raz wczytana taka gra do klienta może być później wystartowana bez łączenia z internetem. Można nawet umieścić taką grę na CD i z niego startować bez łączenia z internetem. Poza tym nie jestem całkiem pewien czy aplety java są bezpieczne. Przeglądarka traktuje je jako ActiveX a więc niebezpieczne. Dalej, jeśli takie gry są jednoczęściowe, to muszą zawierać kody bezpośredniego połączenia z bazą danych i po disassemblacji gry przez informatyka istnieje możliwość włamania na serwer bazy danych. Tej wady pozbawione są aplikacje internetowe.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: Perpetka »

humanista pisze:Spełniają tylko wtedy, gdy grasz z człowiekiem. Jeśli grasz z komputerem, to całą grę masz załadowaną do klienta i połączenie z serwerem jest niepotrzebne.
Niekoniecznie, acz owszem, czasem.
humanista pisze: Ono może być potrzebne na chwilę dużo później jeśliby zachodziła potrzeba zapisania wyniku do bazy danych na serwerze, Poza tym raz wczytana taka gra do klienta może być później wystartowana bez łączenia z internetem. Można nawet umieścić taką grę na CD i z niego startować bez łączenia z internetem.
No tak.
humanista pisze:Poza tym nie jestem całkiem pewien czy aplety java są bezpieczne. Przeglądarka traktuje je jako ActiveX a więc niebezpieczne.
Każdy kod uruchamiany na komputerze jest potencjalnie niebezpieczny. W głupim wyświetlaniu obrazków (moduł GDI) była "luka umożliwiająca osobie trzeciej przejęcie kontroli nad komputerem".
humanista pisze:Dalej, jeśli takie gry są jednoczęściowe, to muszą zawierać kody bezpośredniego połączenia z bazą danych i po disassemblacji gry przez informatyka istnieje możliwość włamania na serwer bazy danych. Tej wady pozbawione są aplikacje internetowe.
Po pierwsze nie muszą - mogą zawierać kod łączenia się do usługi, która to zapisywanie obsłuży (a jeśli publicznie wystawiana aplikacja posiada publicznie wystawioną bazę danych, to gratuluję projektantowi i adminowi). Po drugie, jaką mianowicie wadą jest to dla użytkownika? Że jakiś zdesperowany haker mu ukradnie jego rekordy i zapisy rozgrywek? Po trzecie, do baz danych aplikacji internetowych też można się włamać, zazwyczaj nie męcząc się dekompilacją, tylko przez wykorzystanie znanych luk w popularnym oprogramowaniu (np w PHP BB, żeby daleko nie szukać) lub typowych błędów programistycznych (np. brak walidacji danych wejściowych).
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: Ink »

humanista pisze:Spełniają tylko wtedy, gdy grasz z człowiekiem. Jeśli grasz z komputerem, to całą grę masz załadowaną do klienta i połączenie z serwerem jest niepotrzebne. Ono może być potrzebne na chwilę dużo później jeśliby zachodziła potrzeba zapisania wyniku do bazy danych na serwerze, Poza tym raz wczytana taka gra do klienta może być później wystartowana bez łączenia z internetem. Można nawet umieścić taką grę na CD i z niego startować bez łączenia z internetem. Poza tym nie jestem całkiem pewien czy aplety java są bezpieczne. Przeglądarka traktuje je jako ActiveX a więc niebezpieczne. Dalej, jeśli takie gry są jednoczęściowe, to muszą zawierać kody bezpośredniego połączenia z bazą danych i po disassemblacji gry przez informatyka istnieje możliwość włamania na serwer bazy danych. Tej wady pozbawione są aplikacje internetowe.
Wybacz, szanowny humanisto, ze zachowam sie tak nietaktownie, ale powtórzę swoje pytanie.

I co z tego?

Jak Twój naciągany wywód ma sie do celu istnienia tego wątku?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: humanista »

Tytuł wątku jest mylący. Myślałem że chodzi o aplikacje internetowe, których jest bardzo mało. Faktycznie chodziło raczej o gry do ściągnięcia z internetu albo gry do grania w czasie rzeczywistym z człowiekiem jako przeciwnikiem.
Jeśli programista nie zrobi oczywistego błędu to aplikacja internetowa jest całkowicie zabezpieczona przed włamaniem, podczas gdy gry flash itp przesyłające wyniki do bazy danych na serwerze, nie są zabezpieczone ani przed włamaniem, ani przed przejęciem kodu gry jako własnego programu (po zmianie nazwiska twórcy itp). Jeśli gra łączy się z programem na serwerze zapisującym do bazy, to faktycznie co najwyżej można dokonać nieuprawnionego wpisu, choć czasem takie wpisy są bardzo źle widziane bo łączą sie z nimi jakieś przywileje albo nagrody.
Jeśli przeglądarka wyświetla tylko kod html i java script(bez flash, apletów java i ActiveX) to nie wiem jak to może załadować wirusa, nie licząc niezwykle rzadkich sytuacji związanych z jakimś paskudnym błędem w kodzie przeglądarki, które to błędy są, po ich publikacji, zaraz naprawiane aktualizacjami. Do czasu aktualizacji można używać innej przeglądarki.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: Nataniel »

Humanista > skoncz prosze. Te wywody niczemu nie sluza. Autorowi najwyrazniej chodzilo o gry planszowe do pobrania online i udowadnianie teraz na sile, ze wpisal temat nieprecyzyjnie (z punktu widzenia programisty) - nie ma najmniejszego sensu a to forum nie jest do tego miejsce. EOT.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: humanista »

No, czasem wychodzi jakaś poboczna ciekawa informacja, a trudno przenosić ciągle wypowiedzi do innych działów. Właśnie zauważyłem, że większość ogłoszeń na allegro w dziale "gry=>Online - konta i przedmioty" to są właśnie różnego rodzaju oferowane na sprzedaż oszustwa uzyskane dzięki włamaniom do słabo zabezpieczonych gier nazywanych "online". Dobrze wiedzieć. Osobiście nie polecam korzystania z takich oszustw. Poza tym nie mam nic więcej do powiedzenia w tym temacie.
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: marioosh »

Witam. Już dawno chodziło mi po głowie aby zrobić portal gdzie można pograć w planszówki. Nie każdy ma czasem czas aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi. Jestem programistą zawodowym i trochę przewrażliwionym na punkcie praw autorskich - co zatrzymało moje prace. Przecież twórcom gier nie byłoby na rękę pojawienie się takiego portalu.
Jednak ostatnio wróciłem do tego pomysłu bo wszystkie aspekty prawne idzie pogodzić. Wystarczy współpraca z wydawcami gier na pojawianie się takich na portalu. wystarczy, że do każdego pudełka wrzucą kartkę z kodem, którego kupujący gry użyje i zarejestruje swój egzemplarz na stronie. Gdy już zarejestruje będzie miał możliwość zakładanie pokoi z grą i inni użytkownicy będą mogli dołączyć. Zupełnie jak w realu - bierze grę pod pachę i idzie do znajomych na partyjkę (oni nie muszą mieć gry). W takiej sytuacji wydawcy nie tracą - bo gra i tak musi być kupiona, a wręcz zyskują - ktoś może dołączyć do gry, w którą nie grał i tak mu się spodoba, że kupi...
Może powstałoby polskie BGG z dodatkową możliwością pogrania.

Pomysł dobry ale, aby być fair wobec wydawców potrzebna współpraca z nimi (przynajmniej jedno z nich - potem z zazdrości reszta dołączy ) :D
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: mst »

marioosh pisze:Może powstałoby polskie BGG
Raczej polskie BSW. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe online

Post autor: kolderek »

no ja bym chętnie na takim polskim portalu pograł :) coś ala kurnik - łatwe w obsłudze i przejrzyste i można popisać ze współgraczami. a nie koniecznie musiało by to być na javie.
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe online

Post autor: pikpol »

jak najbardziej za!!!
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Gry planszowe online

Post autor: marioosh »

No przy takich rozwiązaniach prędzej czy później java się pojawia. Ale nie koniecznie to musi być po stronie klienta. Istnieje wiele nowych rozwiązań, takich jak AJAX i Flex. Spróbuję wygrzebać to co już zrobiłem, potem postram się uruchomić chociaż Chińczyka a potem będę wołał o pomoc ;D Może wspólnymi siłami cos da się uruchomić.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe online

Post autor: kolderek »

w chińczyka to można pograć na kurniku :P więc Twój musiałby go przebić by ktoś chciał w niego grać (chyba) :)
ale po testować można.
ODPOWIEDZ