Planszówa imprezowo/rodzinna.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ryslek
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2020, 00:23

Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: Ryslek »

Drodzy forumowicze,
Dzisiaj przychodzę z takim lekkim pytaniem i prośbą o doradzenie. Mam straszne wątpliwości co do planszowki którą wybrać. Generalnie poszukuje kandydata który będzie się nadawał jednocześnie na posiadówki ze znajomymi przy piwku ale również nada się do rodzinnego grania. Pozycja super jakby była do co najmniej 6 osób. Z automatu wyrzucam plansze typu: tajniacy, dixit. Nie sprawdziły się. Posiadam mafie, fasole, bang. Największym wymogiem jest, żeby sama gra nie była skomplikowana a wytłumaczenie zasad trwało maks 10 minut. Rozmyślałem nad powrotem do Talizmana ale obawiam się że rodzina może zanudzić się na śmierć. Czas rozgrywki powyżej 1h (chodzi o to żeby odrzucić wszystkie gry typu w.w tajniacy). Liczę na pomoc od bardziej doświadczonych graczy.
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: mBird »

Chyba szukałbym dwóch różnych tytułów dla takich ekip, choć nie wiem jaki poziom skomplikowania rodzina ogarnie. W tym składzie osobowym zadziałają (zaczynając od najłatwiejszej):
Sushi Go Party, 7 Cudów Świata, Keyflower. Jeżeli rodzina nie jest ograna to Keyflowera zostawiłbym na poźniej.
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: polsyn24 »

Moja topka imprezowa to:

Tajniacy
Avalon
Dochodzenie
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: Marek.gdansk »

colt express, wsiąść do pociągu z dodatkiem azja, Pomiędzy Dwoma Zamkami Szalonego Króla Ludwika też może być wszystkie na 6 osób będą spokojnie powyżej 1 godziny
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: woytas »

Wiem Lepiej bo wszyscy lubią quizy :wink:
Ryslek
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2020, 00:23

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: Ryslek »

Dzięki za odpowiedzi, a jakbym wybrał 2 plansze tzn jedna rodzinna jedna imprezowa to co byście polecili. Z rodziną ostatnio ogrywamy splendor.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Planszówa imprezowo/rodzinna.

Post autor: patka3000 »

Imprezowa i rodzinna tj. w większym gronie ale i w samej rodzinie również
Fasolki z dodatkiem[/b]
Cytadela
6 bierze,
Catan z dodatkiem na 5-6 osób może być więcej.
Bang kości- fajna i ciekawa, o wiele lepiej się u nas sprawdziła niż np. Sabotażyści.

Imprezowa- gry do zmiennego towarzystwa w większym gronie
Podaj dalej- nie ma lepszej gry, po prostu jest genialna i do piwka i dla dzieci. Niby szkoda kasy na karteczki ( przynajmniej dla mnie) ale rany jak to działa. Jestem smętek a tu śmiałam się za każdym razem do łez i wszyscy co graliśmy z nimi.
Alias kobiety vs. mężczyżni -rewelacja, nie lubię kalamburów ale tu było bosko, zeszłe święta w gronie od 6-latka po emeryta wszyscy bawili się świetnie
Założysz się absurdalne zadania sprawiają, że wszyscy jednakowo się wydurniają, aczkolwiek Podaj dalej lepsze szczególnie gdy grono nie znane.
Muza gra jak Dixit ale znacznie fajniejsza i o wiele fajniej u nas zadziałała w przypadku osób, które nie lubią Dixita.
Palce w pralce- o dziwo, fajnie działa choć wyglądało że nie.
Tajniacy- bardzo fajna, można rodzinnie aczkolwiek moim zdaniem znacznie lepsza w coraz to innym gronie.

Rodzinna z uwagi na mniejsze grono i jak chcemy częściej zagrać
Azul, ewentualnie Sagrada
Splendor,
Wsiąść do pociągu,
Little Town
ODPOWIEDZ