[PnP] Die Macher - rozbudowana talia kart sondaży

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

[PnP] Die Macher - rozbudowana talia kart sondaży

Post autor: adeks9 »

W nawiązaniu do mojego posta z wątku o zasadach do Die Macher:
adeks9 pisze: 21 wrz 2020, 12:30 Cześć,
zagraliśmy ze znajomymi pierwszą rozgrywkę w Die Macher i gra bardzo nam się spodobała. Niska losowość, poziom skomplikowania i sposób interakcji bardzo na plus. Jednak mechanika doboru sondaży bardzo nas zastanowiła.

Kart sondaży jest tylko 10 i dla każdej partii można wybrać pary dwóch kolorów które warto licytować jeśli leżą na wierzchu talii (są do wylicytowania). Na przykładach: dla zielonej partii warto jest licytować sondaże mające +2 na kolor żółty lub fioletowy, bo albo dostaniemy dużego boosta (+3), albo uchronimy się przed uwaleniem (-2). Analogicznie sparowane są wszystkie partie z jakimiś dwoma kolorami. W drugim spoilerze zamieszczam jeszcze jeden przykład kolorów, które warto jest licytować partii fioletowej. Po zagraniu jednej partii jesteśmy znaleźć takie pary, więc po większej ilości gier każdy z graczy jest w stanie wiedzieć jakie karty warto olać przy licytacji, a jakie nie.
Spoiler:
Spoiler:
Przejrzałem nasze forum, przejrzałem także forum BGG i nikt raczej nie zwracał na to uwagi. Czy nie myślicie, że tych kart sondaży jest za mało i powinno być w pudełku więcej kombinacji?
Postanowiłem przygotować i wydrukować na własną rękę rozbudowaną talię kart. Na tyle rozbudowaną, żeby nie było możliwe przewidzieć partii, która zostanie mocniej promowana/uwalona w danym kolorze sondażu (czyli de facto rozbudowałem ją dwukrotnie). Plik jest wyrównany do druku dwustronnego na mojej drukarce. Jeśli ktoś chce się pobawić z dostosowaniem do swoich potrzeb, to mogę podesłać pliki PSD - proszę wtedy o priv.

Link do dropboxa: https://www.dropbox.com/s/6vjhq2ybdufpu ... r.pdf?dl=0
ODPOWIEDZ