Too Many Bones - pytania, zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Curiosity pisze: 01 paź 2023, 00:22 Skoro z opisu wywalono tekst o bitwie, to może działa też i poza bitwą?
Ja pamiętam, że jak miałem tę kartę z Picketem to nie mogłem jej używać nawet do jego Innate Power - ale teraz nawet nie wiem dlaczego. Tekst na karcie właściwie tego nie zabrania.
konrad88
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: konrad88 »

w 2019 CTG udzieliło takiej odpowiedzi:

- Raider Armor cannot be used with Picket's Shield Wall innate
- Raider Armor cannot be used as part of a defense training attempt (to make your defense training always auto-succeed)

Jeśli z karty wyleciał zwrot "on your turn" albo "in battle", to wygląda na niekatualne.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: Curiosity »

venomik pisze: 01 paź 2023, 15:44 Ja pamiętam, że jak miałem tę kartę z Picketem to nie mogłem jej używać nawet do jego Innate Power - ale teraz nawet nie wiem dlaczego. Tekst na karcie właściwie tego nie zabrania.
Lol, zawsze jak mam taką kombinację (Picket + Raider Armor) to używam RA do wzmocnienia kości z Innate`a.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: Pynio »

Pytanie do znających się na rzeczy. Będą spolszczenia więc nie batożyć.

Tink - Kości Atachment.

Co dzieje się po zniszczeniu bota z Ataczmentami? Lecą do Exhausted, czy wpadają na matę Tinka do kolejnej budowy (nie Prep Area)? Zakładam, że do Exhausted.

Co się dzieje z Ataczmentami, jeśli na którymkolwiek z nich wyjdą "kości" (gnaty) i zdecyduję się ich użyć w backup plan? Zakładam, że odpalam backup plan i co dalej?
Wiadomo jakie są zasady ogólne dotyczących użycia Skill Dice i jakie wyjątki są u Tinka. Nadmienię, iż jest dostępny film na YT tłumaczący zasady Tink'a pod którym pada to samo pytanie i nikt z CTG nie potrafił na nie odpowiedzieć ;) W FAQ ani na BGG też nic na ten temat nie znalazłem.

Jeśli ktoś da odpowiedź prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego tak uważa. Nie po to by się spierać, tylko dlatego, żeby łatwiej mi to było poukładać sobie w głowie :)
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Pynio pisze: 11 lis 2023, 13:37 Co dzieje się po zniszczeniu bota z Ataczmentami? Lecą do Exhausted, czy wpadają na matę Tinka do kolejnej budowy (nie Prep Area)? Zakładam, że do Exhausted.
To jest proste. Wracają do skill area.
Pynio pisze: 11 lis 2023, 13:37 Jeśli ktoś da odpowiedź prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego tak uważa. Nie po to by się spierać, tylko dlatego, żeby łatwiej mi to było poukładać sobie w głowie
Dlatego, że ostatnie dwa zdania w sekcji 'Bot movement and attack' na arkuszu Tinka brzmią:
If a Bot loses all its HP, exhaust the Bot Die. Its attachments are then placed back in Tink's Skill Area.
;)
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Co do drugiej kwestii - pamiętam, że jak grałem Tinkiem i szukałem informacji to panowała zgoda, że kości ulepszeń bota, nawet jeśli trafią do backup planu i tam zostaną wykorzystane, wracają do skill area. Jeśli miałbym na szybko odpowiedzieć dlaczego, to będzie to połączenie dwóch kwestii. O backup planie w instrukcji mamy, że:
"Remove #bones to use a BP Skill that costs #. Bones from Atk and Def Dice are simply removed, but Skill Dice used in this way must be Exhausted"
Co oznacza, że jeśli skill dice trafia do backup planu i tam jest wykorzystana, wciąż jest liczona jako 'Skill dice', która została 'used' przez gracza (wybacz nowomowę, ale tak będzie łatwiej).
Natomiast na arkuszu Tinka jest informacja, że "An Attachment DDie, after use, will return to the Prep Area of the Bot"
Nie ma nigdzie żadnej informacji, że nie dotyczy to back up planu, a skoro 'use' dotyczy zarówno normalnego wykorzystania kostek, jak i wykorzystania symboli kości w backup planie - spełnia to wszelkie przesłanki aby wszystko wracało do skill area.

Oczywiście nie zdziwiłbym się przesadnie gdyby istniało gdzieś oficjalne wyjaśnienie tej kwestii i okazało się, że ta interpretacja jest błędna z jakiegoś powodu.
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

Obrazek

Pytanie: przy takim wyrzucie przez złotego Golema odnawia on tylko 2 hp czy wynik jest mnozony przez ilosc kosci gnatow


Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: Curiosity »

claY varY pisze: 25 sty 2024, 20:42 Pytanie: przy takim wyrzucie przez złotego Golema odnawia on tylko 2 hp czy wynik jest mnozony przez ilosc kosci gnatow
Nie mnożysz wyników. Niezależnie ile gnatów wypadnie, zawsze jest to Recovery +2
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: qreqorek »

Curiosity pisze: 25 sty 2024, 20:45
claY varY pisze: 25 sty 2024, 20:42 Pytanie: przy takim wyrzucie przez złotego Golema odnawia on tylko 2 hp czy wynik jest mnozony przez ilosc kosci gnatow
Nie mnożysz wyników. Niezależnie ile gnatów wypadnie, zawsze jest to Recovery +2
Niezależnie, tzn. jeśli jest co najmniej jeden gnat to odnawia 2 HP. Jak nie ma żadnych gnatów, to umiejka Recover się nie odpala.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Gdyby było inaczej to chyba część wrogów potrafiłaby sama siebie ubić w 2 rundy, bez ingerencji graczy. Kto wie, moze nawet w jedną.
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

Witam i jak to nie problem to o coś zapytam:
Gram Tantrumem.
Podczas bitwy określam cel Dire Wolf Pup, zadaję mu 2 obrażenia i otrzymuję 1 kość gnatów. Moja wściekłość jest na 1.6.
Czy mogę wykorzystać gnaty żeby zwiększyć rage do 1.8 i wykończyć inny cel, tzn. Dire Wolfa czy cel pozostaje niezmieniony? (Powiedzmy że oba wilki są "jedynkami")
Ps.
Mam taką zagwozdkę za każdym razem gdy używam gnatów tj. czy cel ma być zawsze ten sam który atakowałem, czy moge określić inny wg mojego widzimisię? Nie bylem pewien także podczas gry Patchesem przy 3 kościach gnatów.


Obrazek
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: qreqorek »

claY varY pisze: 29 sty 2024, 23:15 Witam i jak to nie problem to o coś zapytam:
Gram Tantrumem.
Podczas bitwy określam cel Dire Wolf Pup, zadaję mu 2 obrażenia i otrzymuję 1 kość gnatów. Moja wściekłość jest na 1.6.
Czy mogę wykorzystać gnaty żeby zwiększyć rage do 1.8 i wykończyć inny cel, tzn. Dire Wolfa czy cel pozostaje niezmieniony? (Powiedzmy że oba wilki są "jedynkami")
Ps.
Mam taką zagwozdkę za każdym razem gdy używam gnatów tj. czy cel ma być zawsze ten sam który atakowałem, czy moge określić inny wg mojego widzimisię? Nie bylem pewien także podczas gry Patchesem przy 3 kościach gnatów.


Obrazek
Jeśli masz umiejętność jak 1.8, której treść mówi "Execute (I) - Instantly defeat an adjacent Baddie up to a 1Pt", to możesz pokonać w ten sposób dowolnego, sąsiadującego złolca - tego którego obrałeś za cel lub innego ("an adjacent").

Natomiast zapis w umiejce 2.2 "Rage Benefits (I) - You may Exhaust Rage early to gain: # Bones, # HP (up to full), or # Dmg to target" - sformułowanie "to target" jednoznacznie wskazuje, że to może uderzyć w cel, który został wybrany przed wykonaniem ataku i tego celu zmienić nie możesz na tym etapie.

Jednoznacznie wyjaśnia to Q&A w instrukcji, strona 28:
"Targeting: Can I choose a target to roll my Atk Dice and a different target for my Skill Die and a different target for my damaging backup Plan? (answered by Tyler R)
No, if a Skill, Backup Plan, or Attack has the word “Target” in the description, then it must be used on the same target. You only get one target per turn, which is declared before you choose which dice are rolled. That being said, if a Skill or Backup Plan does not use the term target (such as Boomer’s Frag Skill), then that Skill / Backup Plan does not need to be used on the same Baddie as your target."
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

I wszystko jasne.. Dziękuję bardzo. (W gąszczu wszystkich instrukcji, opcji, Gerloków i innych zasad czasem człowiek się gubi i oczywiste wyjasnienia mu umykają) :oops:
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

claY varY pisze: 29 sty 2024, 23:52 W gąszczu wszystkich instrukcji, opcji, Gerloków i innych zasad czasem człowiek się gubi i oczywiste wyjasnienia mu umykają
Prawda. Natomiast zawsze i wszędzie warto mieć baczenie na słowo 'target'. Jest kluczowe dla wielu umiejętności i niektórym moze nawet dość mocno wywrócić granie konkretną postacia (dzień dobry, Stanza).
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

Witam

Zaczynam przygodę przeciwko Gendricksowi.
Jego BP to LIMIT, czyli usuwanie kosci statystyk.
Jak dobrze rozumiem dzieje sie tak za kazdym razem podczas jego tury kiedy wyrzuci gnaty.. czyli jestem w stanie stracić wszystkie 4 kosci statystyk podczas calej walki?
W polaczeniu z 2. umiejętnościa czyli HARDY walka to min 9 rund ( true solo).
W glebi duszy licze na odp w stylu: "mylisz się, to jednorazowe" 😁

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lut 2024, 23:00 przez claY varY, łącznie zmieniany 2 razy.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Nie do końca rozumiem, ale czy zdajesz sobie sprawę, że:
1. Osłabienie trwa tylko do końca Twojej następnej tury.
2. Back up plany odpalają się raz w turze danej postaci. Więc nieważne ile symboli gnatów wyrzucisz - masz tylko jeden status 'weaken'. I tyczy się to wszystkiego. Jak są złole, które po wyrzuceniu gnatów tracą 1 pkt życia - tracą jeden punkt życia, nawet jak wyrzucą 4 symbole gnatów.
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

Obrazek
LIMIT skill kolego, nie Weaken
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

claY varY pisze: 15 lut 2024, 22:48 LIMIT skill kolego nie Weaken
A, ok :)

Już zapomniałem o tym skurzybyku. On jest z podstawki, prawda? Ten najsilniejszy.
Ale...
claY varY pisze: 15 lut 2024, 22:38 W polaczeniu z 2 umiejętnościa czyli hardy walka to min 9 rund ( true solo).
Nope.
On ma 9 życia na wstepie. Jeśli ściągasz 1 życie na swoją turę, to na koniec 5 rundy ma 4 życia. Traci jedno z true damage. Traci drugie w Twojej turze. Później 1 na początku 7 rundy z true damage, 1 w Twojej turze, koniec. Wobec czego na true solo z automatu możesz schodzić do 7 rund.
Pamiętaj, że hardy obniża obrażenia do 1 w każdej turze, nie rundzie.
Do tego szukasz wszystkich tych zdolności, które zadają obrażenia w innej turze niż Twoja. Zwierzątka Ghilliego mają swoje własne tury, więc one mogą zadać 1 obrażenie, później Ghillie swoje. Obrażenia z krwawienia są zadawane w turze wroga, więc one też nie redkują Ci tego, co jesteś w stanie zadać w swojej. Lashback podobnie. Plus liczysz na wszelkie zdolności, które blokują zdolności wroga.
Tyrant na pewno wymagający planowania pod radzenie sobie z jego zdolnościami, ale z tymi 9 rundami przynajmniej jesteś daleko od prawdy.
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: claY varY »

Dzieki.
Tak 1 z 7 w podstawce 😉
Pomylka apropos liczby rund potrzebnych do ubicia. To akurat mniej wazne dla mnie bylo, takie luzne rozwazanie.
Ale za kazdym razem kiedy Tyrant wyrzuci gnaty bede tracił jedna wybrana kosc statystyk, do konca bitwy?
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

claY varY pisze: 15 lut 2024, 23:07 Ale za kazdym razem kiedy Tyrant wyrzuci gnaty bede tracił jedna wybrana kosc statystyk, do konca bitwy?
Tak. Teoretycznie jest spora szansa, że już w 4 rundzie będziesz miał bazowe statystyki. Ale też dlatego tak istotne jest wyjasnienie tego hardy, bo musisz starać sie go wykończyć względnie szybko. I na hardy trzeba mieć odpowiedź.
Zerkając na szybko na arkusze podstawowych postaci, to na true solo:
1. Patches: leczenie + plus trucizna powinny byś skuteczne. W rundzie zmęczenia jestes w stanie zadać 3 obrażenia (poczatkowe z zmęczenia, jedno z trucizny, jedno z normalnych ataków czy innych kości umiejętności). Wiec Poison Dart Twoim przyjacielem, a zdobyć go możesz bardzo łatwo. Nie wiem czy dobrym pomysłem więc nie byłoby uzbrojenie się silne leczenie, kości dające trucizne i przeczekanie go do zmęczenia.
2. Tantrum: masz Lashback, masz truciznę, nic tylko korzystać, najlepiej z jednego lub drugiego w każdej rundzie.
3. Boomer ma napalm aby wróg dostawał obrażenia w swojej turze, do tego ma granat pozwalający na uniknięcie obrażeń z ataków oraz efektów z skilli wroga + untergetable w backup planu też daje Ci jedną turę spokoju, gdzie nie możesz stracić bazowej statystyki.
4. Picket - no to już chyba zostaje tylko zbudowanie sobie postaci z buffami z czerwonych kości i przetrwanie wroga do rund zmęczenia. Ale jak olejesz bazowe staty to nie będziesz cierpiał, jak będziesz je tracić ;)
Aż muszę spróbować jutro.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: Kajdi »

venomik pisze: 15 lut 2024, 23:40
2. Tantrum: masz Lashback, masz truciznę, nic tylko korzystać, najlepiej z jednego lub drugiego w każdej rundzie.
W każdej rundzie to się nie da - po wykorzystaniu kość leci na exhaust i drugi raz jej w tej walce nie użyjesz. To tak dla uściślenia, żeby ktoś nie pomyślał, że like a wyrm czy like a wolf raz wykulnięte działają przez całą walkę.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones - pytania, zasady

Post autor: venomik »

Fakt, dla wroga mającego 9 punktów zycia w każdej się nie da. Powinienem bardziej napisać - w każdej możliwej. W każdym razie jest opcja, żeby boss w 4 rundzie został z 2 punktami życia, więc to już szybka droga do wygranej, na pewno dużo wcześniej niż w 9 rundzie.

Ale uwaga tym bardziej słuszna, że już nieraz były dyskusje na temat tego czy te kości są na całą walkę i byli gracze, którzy grali w ten sposób. Ciężko wtedy tantrumem przegrać pewnie.
ODPOWIEDZ