Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Torquemada666 »

Jak te dodatkowe maty mają się do tej z podstawowego wydania? To zamienniki czy dodatkowy element do wykorzystania?
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: eltadziko »

Torquemada666 pisze: 10 mar 2022, 18:47 Jak te dodatkowe maty mają się do tej z podstawowego wydania? To zamienniki czy dodatkowy element do wykorzystania?
To dodatkowy element.
W grze jest mata z torem, po którym chodzą postacie. A te dodatkowe maty, to maty graczy, na których rozkładają swoje karty.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

Słuchajcie, robiliście jakieś zasady domowe na skupienie(focus)?
Moim zdaniem oddawanie całej tury (6kart) za odrzucenie jednej jest słabe. Myślałem by zmienić to na: 1 kartę podstawową i 1 dodatkową podstawową lub jedną specjalną. Co o tym myślicie? Muszę na bgg do autora napisać;)
Miłego dnia! :)
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: meDarq »

Nie grałem jeszcze za dużo, ale bardzo rzadko używałem tej możliwości. I stało się to tylko wtedy, gdy miałem dużo kart kupionych, ale jednak nie łączyły się w pary i nie mogłem ich używać, więc byłem zmuszony do tej akcji. Chętnie posluchalbym house ruli do tego, bo w takiej formie bardzo rzadko się przydaje.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

A grałeś z artefaktami?
Miłego dnia! :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Nie bardzo widzę co tu house ruleować. Od usuwania kart masz dobre planowanie i relikty. A focus to jest ostateczność, jak faktycznie trafi ci się beznadziejna ręka. Chyba ani razu nie zdarzyło mi się z tego skorzystać.

Przy okazji, grajcie z reliktami. Bez nich, ta gra jest dużo gorsza. Jest mniej opcji, m.in. do zarządzania ręką i wymieniania kart.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

sasquach pisze: 12 mar 2022, 01:46 Nie bardzo widzę co tu house ruleować. Od usuwania kart masz dobre planowanie i relikty. A focus to jest ostateczność, jak faktycznie trafi ci się beznadziejna ręka. Chyba ani razu nie zdarzyło mi się z tego skorzystać.

Przy okazji, grajcie z reliktami. Bez nich, ta gra jest dużo gorsza. Jest mniej opcji, m.in. do zarządzania ręką i wymieniania kart.
Dzięki za info. Szkoda, że w instrukcji jest napisane „o trybie gry z reliktami”, a ja lubię powoli odkrywać gry - nie od razu całość ale coraz więcej elementów dodawać, by kolejne gry były ciekawe i ekscytujące:) Dodatkowo zauważyłem, że sam autor na bgg napisał, że relikty to nie jest opcjonalny tryb a kluczowy element gry.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Vallarr »

Co do skupienia, to ewidentnie jest to mało korzystna opcja, ale używać się da - grunt, by odnieść z tego większą korzyść niż przeciwnik, a to nie jest aż takie trudne. Poza tym tutaj im wcześniej się użyje, tym korzyści większe, dlatego raz zagrałem na szybki ruch 3, jak dobrałem to odskok na fajny relikti jeszcze dodatkowy z ruchu 1, w następnych dwóch turach ze skupienia odrzuciłem śmieciowe jedynki i niedługo potem znowu powtórzyłem manewr, czyszcząc sobie 4 x1. Przeciwniczka miała albo mało ruchu, by doskoczyć, albo ruch i biła za 1, generalnie nie powiem, by jej tury wyglądały na lepsze.
Czyszczenie talii mocno odczuwalne przez resztę gry, pewnie jeszcze nieraz powtórzę.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Vallarr pisze: 12 mar 2022, 12:08 Co do skupienia, to ewidentnie jest to mało korzystna opcja, ale używać się da - grunt, by odnieść z tego większą korzyść niż przeciwnik, a to nie jest aż takie trudne. Poza tym tutaj im wcześniej się użyje, tym korzyści większe, dlatego raz zagrałem na szybki ruch 3, jak dobrałem to odskok na fajny relikti jeszcze dodatkowy z ruchu 1, w następnych dwóch turach ze skupienia odrzuciłem śmieciowe jedynki i niedługo potem znowu powtórzyłem manewr, czyszcząc sobie 4 x1. Przeciwniczka miała albo mało ruchu, by doskoczyć, albo ruch i biła za 1, generalnie nie powiem, by jej tury wyglądały na lepsze.
Czyszczenie talii mocno odczuwalne przez resztę gry, pewnie jeszcze nieraz powtórzę.
Z drugiej strony, ona sobie rozwijała talię przez ten czas, a ty nie. Oczywiście wszystko zależy od tego co robi przeciwnik, czy nadaje duże tempo czy nie.
Emil_1 pisze: 12 mar 2022, 09:13 Dzięki za info. Szkoda, że w instrukcji jest napisane „o trybie gry z reliktami”, a ja lubię powoli odkrywać gry - nie od razu całość ale coraz więcej elementów dodawać, by kolejne gry były ciekawe i ekscytujące:) Dodatkowo zauważyłem, że sam autor na bgg napisał, że relikty to nie jest opcjonalny tryb a kluczowy element gry.
W instrukcji jest, że to tryb dla zaawansowanych graczy. Doświadczenie podpowiada, że to zwykle oznacza ten właściwy tryb gry. A wersja bez niego, to gra dla ludzi bez większego doświadczenia w planszówkach.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

Spoiler:
To oznacza, że początkujący gracze dostają gorzej zbalansowaną grę?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Vallarr »

Tak.
Prostszą i wymagającą brania mniej rzeczy pod uwagę, ale gorzej zbalansowaną i bardziej podatną na losowość. Coś za coś - ale nawet totalnie początkującej osobie bym od razu polecił grę z kartami reliktów, poziom trudności rośnie minimalnie, a przyjemność z gry skokowo.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Dokładnie. Ale nie robi to różnicy bo początkujący gracze częściej popełniają duże błędy które rzutują na wynik bardziej niż mniejszy balans.

Tak jak masz Terraformację Marsa, Rex Arcana czy nawet Blood Rage. W każdej z nich na początek sugerują żeby grać bez draftu i ma to sens, bo ludzie nie znają kart, nie wiedzą co brać, więc draft i tak by im nie pomógł. Ale żeby czerpać prawdziwą przyjemność z tych tytułów to trzeba draftować, bo inaczej losowość kart potrafi zaboleć.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 14:24 przez sasquach, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

Dzisiaj wieczorem partyjka warmachiny i twisted fables, zobaczę jak wejdzie z artefaktami:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wjechał unboxing podstawowej wersji Twisted Fables oraz dodatkowych figurek.

Ostatnio zmieniony 13 lut 2023, 12:10 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Rykas »

Czy jest gdzieś dostępna instrukcja po polsku?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: EsperanzaDMV »

Rykas pisze: 08 kwie 2022, 19:19 Czy jest gdzieś dostępna instrukcja po polsku?
Wystarczy dobrze poszukać na stronie Czachy. Dla leniwych bezpośredni link.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Wosho »

Jak sobie radzicie dorotka? U nas wychodzi ze jedna ze słabszych postaci.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam dodatkowo unboxing dodatków:

Ostatnio zmieniony 08 lut 2023, 14:06 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: 8janek8 »

Czy da się to porównać do np. Unmatched, który akurat nie siadł, ale duel ogólnie zawsze mile widzę. Z czym porównacie?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1839 times
Kontakt:

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Gambit »

8janek8 pisze: 07 maja 2022, 05:40 Czy da się to porównać do np. Unmatched, który akurat nie siadł, ale duel ogólnie zawsze mile widzę. Z czym porównacie?
Najbliżej temu do BattleCON, czy Exceed. Unmatched ma jednak inny silnik i inne odczucia płynące z gry. Ale to moje zdanie :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Dla mnie zdecydowanie lepsze. Unmatched, przynajmniej podstawka, to proste pykadełko. TF jest zdecydowanie wyżej jeśli chodzi o złożoność.
Co do porównań to dodam jeszcze, że ważnym aspektem jest decbuilding, któremu bliżej do dominiona niż star/hero realms. Tylko, że każda postać ma swój zestaw kart z których buduje.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: DarkSide »

No i Czaszki mają u mnie tytuł Fakapu Roku.

Zainteresowani zapewne wiedzą, że był druk poprawionych kart. Szczerze pisząc myślałem, że dotyczy to poprawienia tego nieszczęsnego "OTRZYMYWANIA OBRAŻEŃ" na kartach ataku w sytuacji, gdy ZADAJEMY obrażenia. A tymczasem chodziło tylko o liczbę kart jakie przeciwnik odkrywa w wyniku zagrania jednego z dwóch typów kart (w sumie 5 sztuk). A tego błędu w tłumaczeniu nie poprawiono choć występuje na tych rzeczonych kartach. :roll: Dodatkowo ktoś zauważył w sieci, że numery na kartach poprawionych nie są kolejnymi, tylko drukowane z jednego pliku czyli po podmianie mamy 2x numer 221 i 3x 224.
Czyli poprawili, ale tak nie do końca i nadal trzeba będzie każdemu nowemu graczowi tłumaczyć, że stwierdzenie "otrzymujesz" = "zadajesz". :?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Nie do końca. W oryginale jest "Gain Damage + ★ for each", czyli rosną obrażenie jakie zostaną zadane przez kartę, a nie są zadawane za każdą odrzuconą kartę.
Czyli jak ktoś zagra "Przetnij karty" z kartą ataku pierwszego poziomu, a przeciwnik pokaże tylko jedną kartę to otrzyma on 2+1+1=4 obrażenia. Gdyby było zadaj to dostał by (2+1)+(2+1)=6 obrażeń.

Ale fakt, że sformułowanie "otrzymaj" jest z dupy.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: EsperanzaDMV »

+1 do zdania, że tłumacz chyba nigdy nie grał w deckbuildery skoro uznał, że "Otrzymaj obrażenia [rywalowi]" ma sens... Dla mnie też takie tłumaczenie to idiotyzm. Coś jak podlaskie "ukradłem rower dla Ciebie" :lol: Niby też napisane po polsku, ale jednak to ktoś Ci właśnie ukradł rower :>
No ale Czacha uważa, że to jest dobrze przetłumaczone :roll: No niby jest, gain=otrzymaj, ale co z tego, skoro nie ma to sensu i przeczy intuicji i temu, do czego latami przywykli już gracze...
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: CrossSleet »

EsperanzaDMV pisze: 13 cze 2022, 23:10 +1 do zdania, że tłumacz chyba nigdy nie grał w deckbuildery skoro uznał, że "Otrzymaj obrażenia [rywalowi]" ma sens... Dla mnie też takie tłumaczenie to idiotyzm. Coś jak podlaskie "ukradłem rower dla Ciebie" :lol: Niby też napisane po polsku, ale jednak to ktoś Ci właśnie ukradł rower :>
No ale Czacha uważa, że to jest dobrze przetłumaczone :roll: No niby jest, gain=otrzymaj, ale co z tego, skoro nie ma to sensu i przeczy intuicji i temu, do czego latami przywykli już gracze...
Czacha w ogóle chyba ma ogromne problemy z tłumaczeniem i sprawdzeniem czegokolwiek w swoich grach. Mi się już od dłuższego czasu przez powszechne błędy odechciewa polskich wersji. Twisted Fables chcialem w polskiej wersji (wiadomo, podobno warto wspierać lokalne firmy), ale ostatecznie zdecyduję się na angielską i tyle.
ODPOWIEDZ