rozmiar...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
pawel7906
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2020, 10:01

rozmiar...

Post autor: pawel7906 »

Czesc.
stworzylem gre przygodowa... tej tematyki jeszcze nie ma na rynku. chcialbym tylko zapytac o rozmiar... plansza 90cm na 90cm... czy nie za duza. chcialem ja jakos zmniejszyc ale nie bedzie takiego klimatu
Jakies sugestie?
Dzieki.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: rozmiar...

Post autor: KurikDeVolay »

Na grubo, wydruk na macie/obrusie, figsy, startuj na KSie czy innej wspieraczce. Jeśli temat i mechanika zażre, dla graczy im rozmiar większy, tym lepszy. :D
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: rozmiar...

Post autor: mirukan »

To Ty jesteś autorem ! I to Ty decydujesz jak wygląda gra :D
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: rozmiar...

Post autor: Golfang »

KurikDeVolay pisze: 06 paź 2020, 17:18 Na grubo, wydruk na macie/obrusie, figsy, startuj na KSie czy innej wspieraczce. Jeśli temat i mechanika zażre, dla graczy im rozmiar większy, tym lepszy. :D
Hmm - ponoć rozmiar ma znaczenie... chociaż złośliwi twierdzą, że właściciele dużych gier i nie tylko rekompensują sobie coś innego :)

Ja mogę grać w gry małe i duże. Jednak jeśli gra jest DUŻA to musi dać mi długą satysfakcję z rozgrywki. Nie chce mi się rozkładać kolosa przez 15 minut i składać przez 20 a grać w niego tylko 30 minut. Dlatego moim skromnym zdaniem, jeśli gra jest dobra i przykuwa na dłuższy czas nie ma znaczenia czy plansza ma metr na metr. Natomiast jeśli gra jest raczej krótka pomyśl nad zmniejszeniem planszy.
----------------
10% flamberg.com.pl
pawel7906
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2020, 10:01

Re: rozmiar...

Post autor: pawel7906 »

Gre podzielilem na 9 kafli skladanych jak puzle tak wiec trzyma sie kupy a i z rozkladaniem nie ma najwiekszego problemu. Dlugosc rozgrywki to okolo 50 tur... jeszcze w fazie testow.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: rozmiar...

Post autor: anonim »

Jeśli nie jest to jakiś bitewniak to radziłbym jednak zmniejszyć plansze. Przede wszystkim mało kto ma taki stół, często stoły są prostokątne i o ile w długości mogą mieć więcej niż 90cm to w szerokości to standardem jest raczej 70cm czasami 80cm.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
pawel7906
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2020, 10:01

Re: rozmiar...

Post autor: pawel7906 »

ok udalo mi sie zmniejszyc plansze do 75x75 przy czyn czas rozgrywki pozostal zjadliwy... do 50 rund. przy czym gracz o ile szczescie dopisze nize nieznacznie skrocic czas rozgrywki. i teraz nie bardzo chce sie rozpisywac na temat historii zawartej w grze ani mechaniki zwlaszcza ze takowej jeszcze nie ma na rynku, czy w przypadku kiedy pierwszy gracz osiagnol by cel wyznaczony w grze gra ma sie konczyc czy dac szanse pozostalym graczom sprobowac dokonczyc gre. mam na mysli wyzerowanie tych 50 rund.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: rozmiar...

Post autor: donmakaron »

O zjadliwości czasu rozgrywki chyba nie świadczy (a przynajmniej nie tylko) ilość rund. Twilight Imperium gra się 5-7 rund przed 5-7 godzin, 5 rozgrywek w Neuroshimę Hex to jakieś powiedzmy 50 rund w około 2 godziny. Stąd dziwny i mikry odzew ze strony forumowiczów. Doświadczenie podpowiada, że jeśli chcesz na tym forum uzyskać sensowny feedback, musisz się o niego nieco postarać - składne posty, nieco informacji o grze i tak dalej. Bo czy plansza ma mieć 90 czy 80 cm nie ma żadnego znaczenia jeśli jest po prostu przeskalowana. Co innego jeśli zmniejszasz liczbę pól, ale tu już potrzeba coś wiedzieć o mechanice.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: rozmiar...

Post autor: Brylantino »

pawel7906 pisze: 08 paź 2020, 20:55 i teraz nie bardzo chce sie rozpisywac na temat historii zawartej w grze ani mechaniki zwlaszcza ze takowej jeszcze nie ma na rynku
Mam wrażenie, że zrobiłeś bardzo słaby research.

Ciężko cokolwiek ci doradzić czy podpowiedzieć, skoro nic o grze nie wiemy i nie możemy się dowiedzieć, bo przecież wszyscy tylko czekają aby "ukraść" twój pomysł.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: rozmiar...

Post autor: donmakaron »

donmakaron pisze: 09 paź 2020, 10:54Doświadczenie podpowiada, że jeśli chcesz na tym forum uzyskać sensowny feedback, musisz się o niego nieco postarać - składne posty, nieco informacji o grze i tak dalej.
Brylantino pisze: 09 paź 2020, 15:12 Mam wrażenie, że zrobiłeś bardzo słaby research.

Ciężko cokolwiek ci doradzić czy podpowiedzieć, skoro nic o grze nie wiemy i nie możemy się dowiedzieć, bo przecież wszyscy tylko czekają aby "ukraść" twój pomysł.
Told you so!
ODPOWIEDZ