Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 26 sie 2021, 23:53 Pierwsza partia z największymi mózgami w grupie i wyniki w granicach 180pkt.
Trochę w Pragę pograłem i nie obraź się, ale nie wierzę w 180 pkt w pierwszej partii. Być może nie graliście zgodnie ze wszystkimi zasadami.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

PytonZCatanu pisze: 26 sie 2021, 23:56 Trochę w Pragę pograłem i nie obraź się, ale nie wierzę w 180 pkt w pierwszej partii. Być może nie graliście zgodnie ze wszystkimi zasadami.
Może w tym być prawda, bo kolega coś namieszał myśląc, że bonusowa akcja za OKNA wymaga obrotu i potem próbowaliśmy to odkręcać. ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 27 sie 2021, 00:08
Może w tym być prawda, bo kolega coś namieszał myśląc, że bonusowa akcja za OKNA wymaga obrotu i potem próbowaliśmy to odkręcać. ;)
Kiedyś w naszej grupie mieliśmy sporą awanturę przy Pradze. Praga jest bardzo niewdzięczna jeśli chodzi o cofanie ruchów. Zasadniczo, jeśli ktoś chce cofnąć poprzedni ruch, to u nas nie ma problemu. Ale w Pradze jest inaczej. Każda manipulacja kołem powoduje, że łatwo można się pomylić w jego ustawieniach, co kompletnie może rozwalić grę, choćby dlatego że liczba tur nie będzie się zgadzać.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: dwaduzepe »

180 pkt w pierwszej grze to obstawiam, ze grali jedno cale przekrecenie kola za duzo.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

dwaduzepe pisze: 27 sie 2021, 08:50 180 pkt w pierwszej grze to obstawiam, ze grali jedno cale przekrecenie kola za duzo.
Właśnie mi chłopaki powiedzieli, że jak byłem odebrać kebaby to przekręcili koło przez dziurę, ale kostka im nie wpadła więc to zignorowali. Więc prawdopodobnie zagraliśmy rundę więcej :P
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: BartP »

Właśnie dlatego (i z innych powodów również) nie przepadam za pisaniem o / przechwalaniem się własnymi wynikami w eurograch. No jeśli jest to totalny pasjans, to pewnie, czemu nie. Ale jednak najczęściej jakaś tam interakcja jest i zdobywasz tyle punktów, na ile przeciwnicy ci pozwalają. Liczy się, że miało się więcej niż przeciwnicy (albo że było się blisko :) ), a ile tam dokładnie punktów to nie jest do końca miarodajne. Jeśli moja grupa wchodzi sobie w paradę często, hatedraft tu, celowe blokowanie akcji tam, to każdy siłą rzeczy mniej ugrywa.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 27 sie 2021, 09:54
dwaduzepe pisze: 27 sie 2021, 08:50 180 pkt w pierwszej grze to obstawiam, ze grali jedno cale przekrecenie kola za duzo.
Właśnie mi chłopaki powiedzieli, że jak byłem odebrać kebaby to przekręcili koło przez dziurę, ale kostka im nie wpadła więc to zignorowali. Więc prawdopodobnie zagraliśmy rundę więcej :P
hehe, no to 3-4 akcje więcej na gracza :)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: dwaduzepe »

Dodam, ze nam to kolo akcji i odliczanie tur, rund w Praga Caput tez jakos na poczatku sprawialo problemy - do tego stopnia, ze pewnego razu w jednej grze zaznaczalismy na kartce czy na pewno zgadza nam sie ilosc tur na kazdego gracza, bo zglupielismy :) Po kilkunastu grach juz sprawa opanowana, ale na poczatku jakos dziwnie to szlo.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: Fojtu »

Z własnego doświadczenia wygrywające wyniki potrafią się wahać 130-180 punktów. Mój osobisty maks to 198 i myślę, że wiele więcej przy nieśpiącym przeciwniku wyciągnąć powoli się nie da. Gram głównie na 2 osoby.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: Furan »

PytonZCatanu pisze: 27 sie 2021, 10:24
XLR8 pisze: 27 sie 2021, 09:54
dwaduzepe pisze: 27 sie 2021, 08:50 180 pkt w pierwszej grze to obstawiam, ze grali jedno cale przekrecenie kola za duzo.
Właśnie mi chłopaki powiedzieli, że jak byłem odebrać kebaby to przekręcili koło przez dziurę, ale kostka im nie wpadła więc to zignorowali. Więc prawdopodobnie zagraliśmy rundę więcej :P
hehe, no to 3-4 akcje więcej na gracza :)
Co przy kulośnieżnującym mechaniźmie gry dało takie wyniki. 120-150 to bardzo dobry wynik w partiach na 2 (pytanie też czy na 2 graczy włącza się jako 3. Petera Parlera (gdzieś na BGG było że to rekomendowana opcja)).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: rand »

Zagrałem dopiero dwa razy ale zauważyłem, że ulepszenia dają bardzo niewiele korzyści w stosunku do kosztu- trzeba wykorzystać całą jedną akcję, że je wziąć. Do tego jak ktoś nie idzie w mury to już w ogóle nie ma sensu wzmacniać akcji.
Jasne, widzę że są pola które dają punkty za liczbę ulepszeń, mimo wszystko uważam że usprawnia są bardzo mało opłacalne. Wyprowadźcie mnie z błędu, zwłaszcza osoby robiące >150 punktów, bo powoli się zastanawiam czy nie zapomniałem o jakiś dodatkowcyh zasadach lub punktacjach.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

rand pisze: 27 sie 2021, 13:43 Zagrałem dopiero dwa razy ale zauważyłem, że ulepszenia dają bardzo niewiele korzyści w stosunku do kosztu- trzeba wykorzystać całą jedną akcję, że je wziąć. Do tego jak ktoś nie idzie w mury to już w ogóle nie ma sensu wzmacniać akcji.
Jasne, widzę że są pola które dają punkty za liczbę ulepszeń, mimo wszystko uważam że usprawnia są bardzo mało opłacalne. Wyprowadźcie mnie z błędu, zwłaszcza osoby robiące >150 punktów, bo powoli się zastanawiam czy nie zapomniałem o jakiś dodatkowcyh zasadach lub punktacjach.
One są słabe, ale przy pierwszej partii zauważyliśmy, że zbierasz je raczej po to żeby dawały pasywne bonusy do produkcji kamienia lub kasy, żeby jak najmniej razy odpalać ich produkcję.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: dwaduzepe »

Tez odnosze wrazenie, ze ulepszenia sa slabe, ciekawy bylem wlasnie co inni o nich sadza.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Gość zagra 1 partie i powiedział, że wydaję mi się, że ulepszenia akcji nie są mocne, a tu taka afera :mrgreen:
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: konik »

rand pisze: 27 sie 2021, 16:40
konik pisze: 27 sie 2021, 16:23
rand pisze: 27 sie 2021, 16:15

Myślałem, że forum jest od tego żeby dyskutować o grze, jak ktoś chce opinie o grze przeczytać to w internecie jest pełno recenzji... Po za tym to co 2 osoby uważają, nie znaczy że 5 pozostałych osób uważa tak samo.
Dyskutowanie o grze, a ujawnianie strategii, błedów, to jednak coś innego. Niech każdy sam odkrywa te strategie i błędy, a nie że ktoś psuje zabawę, bo dzieli się tym z całym światem. O to mi chodzi tylko.
A możesz mi powiedzieć kiedy dana strategia według Ciebie jest uznawana za wygrwającą a kiedy jest uznawana za błędną? Ze swojej strony napisałem, co zauważyłem po dwóch rozgrywkach pytając czy ktoś widzi podobnie. Po to jest to forum, żeby dyskutować, ile jest osób tyle pomysłów na gre, strategii i opinii. Wchodząc na forum lubie również o tym podyskutować a czasem inspirować sie relacjami innych.
Nie chcesz nie czytaj. To nie jest film czy serial, tutaj nie ma czegoś takiego jak spoiler. Jeden jakąś gre uzna za zepsutą, a strategie za OP, gdzie inny będzie uważał inaczej.

Tak więc mimo wszystko miałbym prośbe o nie ograniczanie wypowiedzi na otwartym forum o danej grze.
Następny "nie chcesz nie czytaj" To jakaś epidemia na tym forum? Rozumiem, że dyskutujemy, ale Ty sugerujesz, że coś nie jest opłacalne w grze. Może pozwól, żeby ktoś sam to odkrył ?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: detrytusek »

konik pisze: 27 sie 2021, 16:42 Japanczyk: Jak ci przeszkadzaja obserwacje innych w temacie o grze to... go nie czytaj?
Rand: Myślałem, że forum jest od tego żeby dyskutować o grze, jak ktoś chce opinie o grze przeczytać to w internecie jest pełno recenzji...
Seykan: Yyy co? Chyba po to jest forum, żeby dyskutować, szczególnie o strategiach i o grach. Możesz wybrać żeby forum nie czytać, a o wrażeniach czytać z recenzji.

Brawo Panowie :) Jak po raz pierwszy byłem na tym forum (a było to już dawno), to taki język nie istniał. "Jak Ci się nie podoba, nie czytaj". Na tym wg Was polega dyskusja ? Jak mam zastrzeżenia, to mam nie czytać ? Możemy rozmawiać o strategiach, ale nie o ujawnianiu strategii/błędów. To psuje zabawę innym
Ale serio bierzesz w całej rozciągłości wypowiedzi ludzi po kilku partiach jako pewnik? Czytaj, sprawdzaj i wyciągaj własne wnioski bo pipsztylion razy słyszałem, że "strategia jest przegięta" tylko, że dla każdego to była inna strategia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: konik »

detrytusek pisze: 27 sie 2021, 16:47
konik pisze: 27 sie 2021, 16:42 Japanczyk: Jak ci przeszkadzaja obserwacje innych w temacie o grze to... go nie czytaj?
Rand: Myślałem, że forum jest od tego żeby dyskutować o grze, jak ktoś chce opinie o grze przeczytać to w internecie jest pełno recenzji...
Seykan: Yyy co? Chyba po to jest forum, żeby dyskutować, szczególnie o strategiach i o grach. Możesz wybrać żeby forum nie czytać, a o wrażeniach czytać z recenzji.

Brawo Panowie :) Jak po raz pierwszy byłem na tym forum (a było to już dawno), to taki język nie istniał. "Jak Ci się nie podoba, nie czytaj". Na tym wg Was polega dyskusja ? Jak mam zastrzeżenia, to mam nie czytać ? Możemy rozmawiać o strategiach, ale nie o ujawnianiu strategii/błędów. To psuje zabawę innym
Ale serio bierzesz w całej rozciągłości wypowiedzi ludzi po kilku partiach jako pewnik? Czytaj, sprawdzaj i wyciągaj własne wnioski bo pipsztylion razy słyszałem, że "strategia jest przegięta" tylko, że dla każdego to była inna strategia.
Nie biorę, tylko wiem jak to potrafi popsuć przyjemność z gry innym. Bo ktoś zagrał raz, mu się wydaje i ocenia strategię. Ma rację, czy nie, to komuś popsuje radość z gry. A już komentarze typu: jak Ci nie pasuje nie czytaj...
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: rand »

konik pisze: 27 sie 2021, 16:42 Japanczyk: Jak ci przeszkadzaja obserwacje innych w temacie o grze to... go nie czytaj?
Rand: Myślałem, że forum jest od tego żeby dyskutować o grze, jak ktoś chce opinie o grze przeczytać to w internecie jest pełno recenzji...
Seykan: Yyy co? Chyba po to jest forum, żeby dyskutować, szczególnie o strategiach i o grach. Możesz wybrać żeby forum nie czytać, a o wrażeniach czytać z recenzji.

Brawo Panowie :) Jak po raz pierwszy byłem na tym forum (a było to już dawno), to taki język nie istniał. "Jak Ci się nie podoba, nie czytaj". Na tym wg Was polega dyskusja ? Jak mam zastrzeżenia, to mam nie czytać ? Możemy rozmawiać o strategiach, ale nie o ujawnianiu strategii/błędów. To psuje zabawę innym
Jeśli ktoś napisze coś o strategii to bierzesz to za prawdę objawioną? Jeśli ktoś widzi problem w usprawnieniach ślepo uważasz, że to prawda, czy może jednak wolisz o tym podyskutować, albo lepiej spróbować zagrać i napisać własną opinie.
Jak widać na moim profilu też już tu jestem od jakiś 13 lat i totalnie nie rozumiem o co Ci chodzi z tym językiem. Nikt przede wszystkim nie chciał z Tobą dyskutować na temat ograniczania innych na forum i selekcji tematów. Tematem dyskusji miała być gra, dokładnie sprawa usprawnień w grze i fajnie jakby tak pozostało a cały OT poszedł w śmietnik.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: detrytusek »

konik pisze: 27 sie 2021, 16:53 Nie biorę, tylko wiem jak to potrafi popsuć przyjemność z gry innym. Bo ktoś zagrał raz, mu się wydaje i ocenia strategię. Ma rację, czy nie, to komuś popsuje radość z gry. A już komentarze typu: jak Ci nie pasuje nie czytaj...
Gdybyś nie brał to by nie psuło Ci to zabawy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: konik »

detrytusek pisze: 27 sie 2021, 16:55
konik pisze: 27 sie 2021, 16:53 Nie biorę, tylko wiem jak to potrafi popsuć przyjemność z gry innym. Bo ktoś zagrał raz, mu się wydaje i ocenia strategię. Ma rację, czy nie, to komuś popsuje radość z gry. A już komentarze typu: jak Ci nie pasuje nie czytaj...
Gdybyś nie brał to by nie psuło Ci to zabawy.
Taki przykład: A Few Acres of Snow. Ktoś wprost powiedział jaka jest strategia wygrywająca (Halifax Hammer). Może sam bym nigdy tego nie odkrył i bawił się grą latami, a jak ktoś powiedział, wypróbowałem i działa. Gra do kosza. Czy na tym polega rozmowa o strategiach ?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: Seykan »

konik pisze: 27 sie 2021, 16:29 Rozumiem rozmowę o strategiach. Ale, czy akceptujesz to, że ktoś mówi Ci wprost: taka strategia jest wygrywająca, taka przegrywająca, takie są błędy w grze ?
Przy tak nowych grach ciężko mówić o strategiach wygrywających czy przegrywających lub błędach. Wiem, że są takie strategie w innych grach, które wychodzą po dłuższym ograniu, ale tego nie czytam i nie szukam i jeszcze nic sobie nie zaspojlerowałem. Nie ma z tym problemu jak się normalnie i rozważnie czyta wątki.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: detrytusek »

konik pisze: 27 sie 2021, 17:02
detrytusek pisze: 27 sie 2021, 16:55
konik pisze: 27 sie 2021, 16:53 Nie biorę, tylko wiem jak to potrafi popsuć przyjemność z gry innym. Bo ktoś zagrał raz, mu się wydaje i ocenia strategię. Ma rację, czy nie, to komuś popsuje radość z gry. A już komentarze typu: jak Ci nie pasuje nie czytaj...
Gdybyś nie brał to by nie psuło Ci to zabawy.
Taki przykład: A Few Acres of Snow. Ktoś wprost powiedział jaka jest strategia wygrywająca (Halifax Hammer). Może sam bym nigdy tego nie odkrył i bawił się grą latami, a jak ktoś powiedział, wypróbowałem i działa. Gra do kosza. Czy na tym polega rozmowa o strategiach ?
Dokładnie na tym. Popatrz na to z innej strony. Taki człowiek właśnie przestrzegł innych przed kupnem bubla. Natomiast to co piszesz to są jakieś wyjątki bo chyba przyznasz, że większość gier jest zbalansowana, a jeśli tak to "właściwą" reakcją jest przede wszystkim niedowierzanie i nie branie takiej wypowiedzi serio.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: konik »

detrytusek pisze: 27 sie 2021, 17:10Czuj
konik pisze: 27 sie 2021, 17:02
detrytusek pisze: 27 sie 2021, 16:55
Gdybyś nie brał to by nie psuło Ci to zabawy.
Taki przykład: A Few Acres of Snow. Ktoś wprost powiedział jaka jest strategia wygrywająca (Halifax Hammer). Może sam bym nigdy tego nie odkrył i bawił się grą latami, a jak ktoś powiedział, wypróbowałem i działa. Gra do kosza. Czy na tym polega rozmowa o strategiach ?
Dokładnie na tym. Popatrz na to z innej strony. Taki człowiek właśnie przestrzegł innych przed kupnem bubla. Natomiast to co piszesz to są jakieś wyjątki bo chyba przyznasz, że większość gier jest zbalansowana, a jeśli tak to "właściwą" reakcją jest przede wszystkim niedowierzanie i nie branie takiej wypowiedzi serio.
Jasne :) Gorzej jak ktoś kupił wcześniej. Nie czuję potrzeby dzielenia się tym do czego doszedłem, jaka strategia w grach jest wygrywająca/przegrywająca, co daje np. Halifax Hammer. Niech każdy sam odkrywa, a nie wyrzuci przeze mnie grę do kosza.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: brazylianwisnia »

konik pisze: 27 sie 2021, 16:53
Japanczyk nic agresywnego przeciez Ci nie napisał. Stwierdził fakt że jak przeszkadza Ci to że ludzie piszą o X no to musisz przestać czytać wątek danej gry. Chyba nie oczekujesz że grupa dostosuje się do Ciebie zamiast Ty do grupy?
Po to jest forum żeby dzielić się uwagami, strategiami, newsami czy też odczuciami z rozgrywki. Omawianie pewnych strategii nie psuje rozgrywki a wiele może nawet ulepszyć bo jak wszystko Ci się ładniej zazebia to gra się przyjemniej. Jeśli natomiast gra ma jakąś strategie wygrywającą i wiele osób to udowadnia to ta gra nadaje się do kosza a nie do grania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Praga Caput Regni (Vladimir Suchy)

Post autor: konik »

rand pisze: 27 sie 2021, 16:54
konik pisze: 27 sie 2021, 16:42 Japanczyk: Jak ci przeszkadzaja obserwacje innych w temacie o grze to... go nie czytaj?
Rand: Myślałem, że forum jest od tego żeby dyskutować o grze, jak ktoś chce opinie o grze przeczytać to w internecie jest pełno recenzji...
Seykan: Yyy co? Chyba po to jest forum, żeby dyskutować, szczególnie o strategiach i o grach. Możesz wybrać żeby forum nie czytać, a o wrażeniach czytać z recenzji.

Brawo Panowie :) Jak po raz pierwszy byłem na tym forum (a było to już dawno), to taki język nie istniał. "Jak Ci się nie podoba, nie czytaj". Na tym wg Was polega dyskusja ? Jak mam zastrzeżenia, to mam nie czytać ? Możemy rozmawiać o strategiach, ale nie o ujawnianiu strategii/błędów. To psuje zabawę innym
Jeśli ktoś napisze coś o strategii to bierzesz to za prawdę objawioną? Jeśli ktoś widzi problem w usprawnieniach ślepo uważasz, że to prawda, czy może jednak wolisz o tym podyskutować, albo lepiej spróbować zagrać i napisać własną opinie.
Jak widać na moim profilu też już tu jestem od jakiś 13 lat i totalnie nie rozumiem o co Ci chodzi z tym językiem. Nikt przede wszystkim nie chciał z Tobą dyskutować na temat ograniczania innych na forum i selekcji tematów. Tematem dyskusji miała być gra, dokładnie sprawa usprawnień w grze i fajnie jakby tak pozostało a cały OT poszedł w śmietnik.
Jesteś tyle lat i nie rozumiesz o co chodzi mi z językiem ? Tak wygląda dyskusja ? Mam odmienne zdanie, a każda odpowiedź zaczyna się od stwierdzenia: " nie chcesz to nie czytaj". Twoja również.
ODPOWIEDZ