Dodatek eksploracyjny do Artefaktów Obcych

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Dodatek eksploracyjny do Artefaktów Obcych

Post autor: nimsarn »

Mam trochę nadzieję, że ktoś z portalu tutaj zagląda :D
No dobra AO ma jak dotąd dwa pełne dodatki: jeden eksploatacyjny i drugi ekspansywny. Słowem brakuje jeszcze dwóch, aby móc mówić o zakończeniu serii i przywrócić balans :mrgreen:

Niniejszym chcę tutaj przedstawić mój pomysł, a właściwie tylko zarys pomysłu, na dodatek eksploracyjny. Dodatek wzorem poprzednich powinien składać się z czterech części (statki, technologie, planety i surowice oraz artefakty) ale pozwolę sobie opuścić technologie i artefakty (wiadomo to wiele kart, a co karta to pomysł - słowem nie w tak krótkiej formie) :D

Statki: Zwiadowca
Strona logistyczna: przy zakupie planet do strefy budowy pozwala w dobrać do wyboru dwie dodatkowe planety bez ponoszenia dodatkowego kosztu - czyli jak w normalnych warunkach chcemy wybrać z dwóch, to musimy dopłacić 1C - z trzech, 2C, a jeśli posiadamy taki statek, to od razu wybieramy z trzech nie płacąc dodatkowego kosztu (2C);
Strona operacyjna: po aktywowaniu statku zamiast ataku gracz może zdecydować się na skorzystanie z technologii innego gracza - niezależnie czy stronę logistyczną czy operacyjną.

Planety: Osobliwości
Strona logistyczna: zmniejsza koszt budowy planet o 1 i koszt zakupu o 3 ale gracz ustawiający tą stroną musi odrzucić z gry (do pudełka) jedną kartę cudu;<br/>
Strona operacyjna: gracz natychmiast podkłada pod planetę dwie karty surowców na normalnych zasadach i 1 kartę cudu.

Surowiec: Cuda natury
na koniec gry każda posiadana karta cudu natury daje 1 pkt. zwycięstwa ale gracz w każdej chwili może użyć posiadaną kartę cudu jak 4 znaki wskazanego na niej surowca (jest 6 rodzajów kart takie co dają 4 znaczniki floty, technologii, planet, kredytów i 3 znaczniki obniżenia kosztu artefaktu i surowca uniwersalnego).
Raz użyta karta cudu jest odrzucana z gry i nigdy do niej nie wraca.

Jakieś opinie - pomysły na technologie artefakty?
Jak myślicie jest szansa ujrzeć taki dodatek? :roll: :| :?
ODPOWIEDZ