The Fox in the Forest (Joshua Buergel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

The Fox in the Forest (Joshua Buergel)

Post autor: Arachion »

Jakiś czas temu gdzieś ktoś bardzo ciepło wyrażał się o "Lisku w lesie"...

...w głowie ta myśl pozostała i niedawno wpadł mi w ręce jeden z egzemplarzy-
Jeszcze sobie nie odpowiedziałem na pytanie:
Co w tej grze jest takiego co pozwoliło jej wbić się na dość wysokie miejsce w bgg 414 oraz rodzinnie na 76,
Czy prostota oznacza prostactwo,
Jak bardzo głęboka ta gra może być, ile jest do przewidzenia oraz obliczenia i jak bardzo cwaniactwo jest tutaj w modzie.

Czekałem na Polską edycje od kogokolwiek ale brak najmniejszej informacji sprawił, że zaparzyłem kawkę i mamy coś naszego- Polskiego.
Myślałem, że będzie łatwiej z tą pozycją, finalnie to około 30 moja instrukcja ale robiłem Polskie teksty czytając i równocześnie się ucząc - dla mnie było to niewiarygodne jak prosta może być to gra oraz ile tutaj jest głębi kiedy ostatnio taką mechanikę widziałem prawie 30 lat temu, na wakacjach, grając w wojne z dziadkiem.
Jest tutaj parę słów kluczy które musiałem przerobić pod siebie aby lepiej zrozumieć ale nie robiłem tego dla pieniędzy więc ocenę składni zostawię wam.

Polska instrukcja:
https://drive.google.com/file/d/1_jB8kd ... 4c3t0/view

Spoiler:
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: The Fox in the Forest (Joshua Buergel)

Post autor: Blue »

Z mojej perspektywy gra jest cudowna, 2 osobowa gra w zbieranie lew, która chodzi jak marzenie, prosta i szybka. Niestety nie mam z kim w to grać, a szkoda bo myślałem że jak do Tichu teraz kompletnu nigdzie nie znajde to chociaż dwuosobowo popykam, grę ogarnąłem na zwykłej talii :).
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: The Fox in the Forest (Joshua Buergel)

Post autor: Asurmar »

Arachion pisze: 30 sie 2020, 19:21 Jest tutaj parę słów kluczy które musiałem przerobić pod siebie aby lepiej zrozumieć ale nie robiłem tego dla pieniędzy więc ocenę składni zostawię wam.
Mam nadzieję, że kolega nie obrazi się na moje czepialstwo, ale nie mogę opanować się i nie pomarudzić na tłumaczenie słów kluczy. Konkretnie chodzi o „trick” oraz „trick-taking”. Te słowa od conajmniej 100 lat mają polskie tłumaczenie i jest to: lewa, bitka, wziątka lub sztych. A gry oparte na tym mechanizmie nazywamy grami z braniem/zbieraniem lew/bitek/wziątek/sztychów.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lewa

I co ciekawe w tym przypadku nawet google translate dobrze to tłumaczy:
https://translate.google.com/?sl=en&tl= ... =translate
ODPOWIEDZ