Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: sin »

No to mamy potwierdzony nowy sezon Pandemic Legacy - tym razem 0, przenoszący nas w czasy zimnej wojny. Polskie wydanie popełnione jest przez Rebela z planowaną premierą na III/IV kwartał 2020. Wygląda na to, że tym razem nie będziemy mieli do wyboru dwóch różnych kolorystycznie pudełek.

Okładka
Spoiler:
Przedsprzedaż u Rebela
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 355 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Nilis »

Jak przeczytałem tytuł to pomyślałem że to żart
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Nilis pisze: 16 lip 2020, 08:06 Jak przeczytałem tytuł to pomyślałem że to żart
Znaczy nigdy nie słyszałeś słowa prequel?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1534
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Furan »

Kluczowe pytanie - czy będzie sezon -1? :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: REBEL.pl »

Od nas jeszcze artykuł:

Odkryj sekrety Zimnej Wojny


Obrazek


Sugerowana cena detaliczna: 299.95 zł
Data premiery: III/IV kwartał 2020 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Zapowiada się ciekawie, na poczatku myslalem, ze mapa bedzie mniejsza, ale po prostu dobor koloró sprawil, ze nie zobaczylem normalnego zarysu kontynentow xD (serio, niebieski jako powierzchnia kontynentow? kto to wymyslil :P)

Obrazek

Karty postaci w postaci paszportów wyglądają mega klimatycznie
Mam nadzieje na znaczna rozbudowe mechaniki w stosunku do S2 i poprawe jego bolaczek (czytaj - antyklimatyczne zakonczenie)

Boże i wreszcie bedzie duza karta na ktorej pomieszcza sie wszystkie akcje!
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: dave8 »

Biorę!
Awatar użytkownika
MajkPascal
Posty: 28
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: MajkPascal »

japanczyk pisze: 16 lip 2020, 09:39 Zapowiada się ciekawie, na poczatku myslalem, ze mapa bedzie mniejsza, ale po prostu dobor koloró sprawil, ze nie zobaczylem normalnego zarysu kontynentow xD (serio, niebieski jako powierzchnia kontynentow? kto to wymyslil :P)
[...]
Miałem to samo :D I jeszcze to South America na oceanie. Wpierw pomyślałem, że to jakiś wycinek Ameryki Środkowej.

Muszę to mieć, ale pewnie i tak zaczekam aż trafię ofertę za 200 zł i tak jak Sezon 2, wtedy kupię. No chyba, że zawartość będzie prezentować się na tyle ciekawie, by wydać trochę więcej.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 355 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Nilis »

japanczyk pisze: 16 lip 2020, 08:23
Nilis pisze: 16 lip 2020, 08:06 Jak przeczytałem tytuł to pomyślałem że to żart
Znaczy nigdy nie słyszałeś słowa prequel?
Nie nigdy nie słyszałem
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: VivoBrezo »

Poprzednie Pandemiki wciagnalem cale i bardzo dobrze je wspominam. Jestem mega ciekaw sposobu podrozowania. Troche pachnie mi Indiana Jonesem :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: tomg »

Ciekawostka: będzie Warszawa na mapie co może nie jest zaskoczeniem z uwagi na temat
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Kin@a »

Nilis pisze: 16 lip 2020, 11:38
japanczyk pisze: 16 lip 2020, 08:23
Znaczy nigdy nie słyszałeś słowa prequel?
Nie nigdy nie słyszałem
Jest jeszcze sequel. W każdym razie prequel bardziej pasuje niż "sezon 0" ale fabularnie i klimatycznie zapowiada się gra wybornie. Ciekawe, czy będzie możliwość resetu gry, jak w sezonie 1 aby przejść kilka razy, z różnymi innymi opcjami.
babayaga0
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: babayaga0 »

Nie grałem w poprzednie Pandemiki, nowo odsłona wydaje się trafiać w moje gusta, stąd moje pytanie. Czy da radę w to zagrać w dwie osoby?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

babayaga0 pisze: 17 lip 2020, 07:45 Nie grałem w poprzednie Pandemiki, nowo odsłona wydaje się trafiać w moje gusta, stąd moje pytanie. Czy da radę w to zagrać w dwie osoby?
Da :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: sirafin »

babayaga0 pisze: 17 lip 2020, 07:45 Nie grałem w poprzednie Pandemiki, nowo odsłona wydaje się trafiać w moje gusta, stąd moje pytanie. Czy da radę w to zagrać w dwie osoby?
Da radę nawet solo, jak z większością gier kooperacyjnych. Przy czym moim zdaniem gra się ciekawiej, gdy na planszy jest więcej postaci, bo trzeba brać pod uwagę więcej zmiennych. Przy rozgrywce dwuosobowej możesz podejść do sprawy na dwa sposoby:
- każdy gracz kieruje jedną postacią (bardziej naturalne, łatwiejsze do kontrolowania, ale mniejsza różnorodność dostępnych opcji)
- każdy gracz kieruje dwiema postaciami (więcej kombinowania, większa różnodność, więcej możliwości, ale wymaga większej podzielności uwagi)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2020, 08:33 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

sirafin pisze: 17 lip 2020, 08:32 - każdy gracz kieruje dwiema postaciami (więcej kombinowania, większa różnodność, więcej możliwości, ale wymaga większej podzielności uwagi)
I IMHO ten sposob jest zdecydowanie przyjemniejszy i Pandemia rozkwita jak gra sie na 4 postaci - masz wiecej zdolnosci, wiecej planowania i wspolpracy
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 535
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 387 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Gribbler »

Dla zainteresowanych rozgrywka prologu, bez otwierania elementów legacy:
https://youtu.be/scnzRLo0LUc
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Core gameplay is pretttty similar to Pandemic. Here's the differences:

Instead of diseases, you're placing Soviet agents in cities. When a fourth agent would be placed, there is an Incident, but an Incident functions differently than an Outbreak. Instead of spreading agents out to the surrounding cities, you instead draw a card with an effect on it and apply that effect -- that may require you to place agents in surrounding cities, but it may require you to do something else.

Cities are designated with an affiliation: Either Allied, Neutral, or Soviet. These affect the game in a few ways -- one notable example is that where you would normally discard a card to fly to a city (in base Pandemic), you now either reveal (but do not discard) an Allied card, discard a Neutral card (like normal), and you just can't fly to a Soviet city.

The discover a cure analogue in this game is putting together a team. Turn in the appropriate cards to make either an Allied, Neutral, or Soviet team, which is represented by an undercover van. In future turns, you can spend an action to move that van, and if a van's affiliation ever matches its city's affiliation (so if an Allied team is in an Allied city, for example), it is considered Active. Most objectives require an active team in a specific city.

Characters you control will eventually have three different aliases -- Allied, Neutral, Soviet. They'll each have different abilities, and you'll choose which alias you want to use when a game starts. An alias's cover might get completely burned, in which case it will no longer be available to you.

Your cover is blown when you start your turn in a city that is "under surveillance." Similar mechanic to PLS2 where if you lose cover, you scratch off a dot on your card and resolve the effect, which could be losing the alias entirely.

The big new mechanic here is acquiring targets, which is something that many objectives require. To acquire a target, you have to place an active team (so, to be clear, you've discarded cards to do the "discover a cure" analogue and then moved that "cure" to a specific city that matches affiliation) in a target city and then take the Acquire Targets action. However, some objectives will require you to acquire a target in an unknown city. There's a mechanic where you can discard matching cards to identify an unknown city, but you can also use process of elimination (The unknown city is determined by taking a set of City cards and randomly removing one from the player deck, so once you draw the others, you know which one you took out.) It's designed so that sometimes you may be running out of time and you may have the city narrowed down to one of two possibilities, so you dispatch two separate teams to each potential city before you take the Acquire Targets action. Or maybe you've got it narrowed down to three and you don't have time to get three teams active, so you take a guess on two out of the three.

Legacy changes:

There's a super-succeed mechanic. Fail 2+ objectives, you repeat the month (fail again and you move on, just like in Seasons 1 and 2). Fail only 1 objective and you move on, but increase your funding (more Event cards like in Seasons 1 and 2). Complete all objectives and you move on and decrease your funding.

The game comes with a book (like Betrayal Legacy) and each objective has a corresponding completed entry and a corresponding failed entry. You read the completed entries immediately upon completing an objective, even if in the middle of a game.

There's also a deck of 40 cards that you may be instructed to pull from at specific times. You will not see all 40 cards.
Podsumowanie zmian z reddita - bardzo duzo zmian, ciekawe rozwiniecie konceptu Pandemii
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 23 lip 2020, 11:19 Podsumowanie zmian z reddita - bardzo duzo zmian, ciekawe rozwiniecie konceptu Pandemii
Wrzuciłem wszystko w translator, może komuś będzie wygodniej tak czytać.
Spoiler:
A tak do rzeczy: czy to jeszcze jest Pandemic? Szczerze mówiąc, nastawiałem się na coś całkowicie innego (czytaj: to samo co poprzednio, tylko więcej i jeszcze lepiej). Gra z kontekstem politycznym średnio mnie interesuje. Szkoda, że świat jest znowu czarno-biały i Układ Warszawski jest odpowiednikiem "zarazy", a dzielni Amerykanie ratują świat, lecząc go z komunizmu :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10966
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3234 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 23 lip 2020, 11:30 A tak do rzeczy: czy to jeszcze jest Pandemic? Szczerze mówiąc, nastawiałem się na coś całkowicie innego (czytaj: to samo co poprzednio, tylko więcej i jeszcze lepiej). Gra z kontekstem politycznym średnio mnie interesuje. Szkoda, że świat jest znowu czarno-biały i Układ Warszawski jest odpowiednikiem "zarazy", a dzielni Amerykanie ratują świat, lecząc go z komunizmu :lol:
Odnoszę wrażenie, że zaraza pojawi się w trakcie gry

Też mi trochę wadzi ten koncept "Amrykanów ratujacych świat przed Sowietami" - jest w tym coś z klimatu Zimnej Wojny, mam nadzieję jednak, że pojawi się tu jakiś twist - np. Sowieci starali się zapobiec rozwojowi programu bronii biologicznej, który później doprowadził do powstania CODA ;-)

Motyw szpiegowania jednak mocno interesujący - jeśli szybko pojawia się karty dotasowywane do talii infekcji (jak w S2) to rozgrywka może być naprawde ciekawa.

Pytanie jak zwykle - jak mechanika bedzie rozbudowywana
feniks_ciapek
Posty: 2294
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 932 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: feniks_ciapek »

Curiosity pisze: 23 lip 2020, 11:30Szkoda, że świat jest znowu czarno-biały i Układ Warszawski jest odpowiednikiem "zarazy", a dzielni Amerykanie ratują świat, lecząc go z komunizmu :lol:
E, to chyba bardziej chodzi o to, że wtedy faktycznie trwały dość intensywne prace nad bronią biologiczną w b. ZSRR i pewnie ta gra eksploatuje wątek z kilku wypadków, jakie się wtedy wydarzyły. Realia były, jakie były. Zresztą, w Sezonie 1
Spoiler:
, więc dlaczego teraz nie miałoby paść na kogo innego?

A to, że akurat gramy na początku Amerykanami... cóż, tacy autorzy, takie życie. Jak sobie o tym myślę, to jestem nawet ciekaw, jak ta kampania wygląda. Pomimo rozczarowania końcówkami sezonów 1 i 2.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

https://www.youtube.com/watch?v=MOI32PzErs4
To chyba nie spojler: w zestawieniu najlepszych gier Legacy, Sezon 0 został postawiony wyżej niż sezon 1. Tom stwierdził, że zero "stoi 2 poziomy wyżej" (!)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8751
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2346 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

Ktoś wie, kiedy premiera? Sklepy podają 3/4 kwartał, jeden sklep podaje wysyłkę 30 września 2020.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 0 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: ixi24 »

Gracie już? Jak wrażenia? Lepsze/gorszę niż poprzednie Sezony (grałem tylko w pierwszy i bardzo mi się podobał).

Widzę, że nakład u wydawcy wyczerpany, ale cały czas się waham czy kupować.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
ODPOWIEDZ