Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: litk »

Jak myślicie, czy expansion do wersji cyfrowej ma szanse ukazać się w wersji board: https://www.polygon.com/23025601/gloomh ... ion-may-17?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Mr_Fisq »

litk pisze: 15 kwie 2022, 20:04 Jak myślicie, czy expansion do wersji cyfrowej ma szanse ukazać się w wersji board: https://www.polygon.com/23025601/gloomh ... ion-may-17?
Tzn.? Ten dodatek to są właśnie Jawsy, więc nie wiem co jeszcze miałoby się ukazać w wersji fizycznej :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: litk »

Eh, nie zauważyłem. :lol: Ale w ogóle są szanse, że jakiś dodatek do szczęk planszowych się pojawi, czy to już zamknięta historia bez możliwości rozbudowy?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Shodan »

Taka rozbudowa JOTL istnieje i jest nią "duży" Gloomhaven. ;-)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

litk pisze: 15 kwie 2022, 20:31 Eh, nie zauważyłem. :lol: Ale w ogóle są szanse, że jakiś dodatek do szczęk planszowych się pojawi, czy to już zamknięta historia bez możliwości rozbudowy?
Prędzej powstanie wersja "JOTL" do Frosthaven.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

Shodan pisze: 16 kwie 2022, 09:12 Taka rozbudowa JOTL istnieje i jest nią "duży" Gloomhaven. ;-)
No nie do końca się zgadzam. Duży Gloomhaven to oczywiście naturalna kontynuacja dla osób którym gra podeszła ale to jednak inny kaliber gry.

Wyobrażam sobie natomiast całkiem realnie takie rozszerzenie tylko do JOTL oparte w całości o jego komponenty z całkiem nową historią i księgą scenariuszy (no może z kilkoma nowymi kartami wydarzeń w mieście i np. dodatkową postacią). Łyknąłbym jak pelikan :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: litk »

Mnie najbardziej boli mała ilość przedmiotów, bo ile ich tam jest kilkanaście?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

Też marzy mi się rozszerzenie no Szczęk ALBO Szczęki w wersji Frosthaven. Na dużego GH nie mam czasu 🙂
AdamKadmon
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2020, 23:14
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: AdamKadmon »

Grzdyll pisze: 16 kwie 2022, 11:07Wyobrażam sobie natomiast całkiem realnie takie rozszerzenie tylko do JOTL oparte w całości o jego komponenty z całkiem nową historią i księgą scenariuszy (no może z kilkoma nowymi kartami wydarzeń w mieście i np. dodatkową postacią). Łyknąłbym jak pelikan :)
Sama księga scenariuszy plus ewentualnie kilka kart to raczej słaby interes dla dużych wydawców, bo musiałoby to być sprzedawane dosyć tanio. Prędzej uwierzę w małą wersję Frosta, coś a'la Szczęki Lwa 2.
Można mieć nadzieję, że podobnie jak w przypadku innych gier rozwinie się społeczność robiąca półamatorsko dodatki jak np. Planszówkowy warsztat Berniego, byłoby spoko.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

Osiągnęliśmy mniej więcej połowę kampanii. Świetna gra, wysoka jakość - widać, że wszystko zostało przemyślane, zgrane. Miodzio.

Zauważyłem, że do tej pory (a gramy we 2 z kolegą) dość mało używamy magii. Gramy Czerwonym i Toporem i jakoś tak karty się nam nie kombia, rzadko lądujemy potrzebne moce.

To normalne, że użycie magii pojawia się u nas 2/3 razy na scenariusz, czy gramy jak lamusy?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: ave.crux »

PytonZCatanu pisze: 21 kwie 2022, 11:25 Osiągnęliśmy mniej więcej połowę kampanii. Świetna gra, wysoka jakość - widać, że wszystko zostało przemyślane, zgrane. Miodzio.

Zauważyłem, że do tej pory (a gramy we 2 z kolegą) dość mało używamy magii. Gramy Czerwonym i Toporem i jakoś tak karty się nam nie kombia, rzadko lądujemy potrzebne moce.

To normalne, że użycie magii pojawia się u nas 2/3 razy na scenariusz, czy gramy jak lamusy?
Ten sam duet, jesteśmy chyba po 13 scenariuszu. Magia po prostu tak się pojawia, nie ma jej dużo na kartach, a jak jest to z reguły je trashujesz, więc wykorzystywana jest głównie pod koniec scenariusza. Jak potwór da to częściej, ale faktem jest, że nie jest to coś co przychodzi łatwo.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

PytonZCatanu pisze: 21 kwie 2022, 11:25 Osiągnęliśmy mniej więcej połowę kampanii. Świetna gra, wysoka jakość - widać, że wszystko zostało przemyślane, zgrane. Miodzio.

Zauważyłem, że do tej pory (a gramy we 2 z kolegą) dość mało używamy magii. Gramy Czerwonym i Toporem i jakoś tak karty się nam nie kombia, rzadko lądujemy potrzebne moce.

To normalne, że użycie magii pojawia się u nas 2/3 razy na scenariusz, czy gramy jak lamusy?
Magii? Masz na myśli wzmacnianie żywiołów i korzystanie z nich? Generalnie Topór i Strażnik w tym względzie nie współpracują ze sobą, ale Topór w zasadzie nie potrzebuje Wiatru do efektywnej walki. Jeśli chodzi o Strażnika, to on w większości może sobie sam wygenerować niezbędne żywioły, a jeśli zazwyczaj nie udaje Ci się ich wygenerować, spróbuj rozpocząć scenariusz, z góry planując np. 4 pierwsze rundy: w pierwszej wzmocnij żywioł, który planujesz wykorzystać w drugiej, a w trzeciej wzmocnij żywioł do wykorzystania w czwartej. Granie z wykorzystaniem żywiołów jest łatwiejsze, gdy masz przynajmniej 2 postacie, które wydajnie je generują i zużywają, ale Strażnik powinien dawać radę sam (co nie znaczy, że każda akcja, która może być wzmocniona przez żywioł będzie wzmocniona).
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Fojtu »

PytonZCatanu pisze: 21 kwie 2022, 11:25 Osiągnęliśmy mniej więcej połowę kampanii. Świetna gra, wysoka jakość - widać, że wszystko zostało przemyślane, zgrane. Miodzio.

Zauważyłem, że do tej pory (a gramy we 2 z kolegą) dość mało używamy magii. Gramy Czerwonym i Toporem i jakoś tak karty się nam nie kombia, rzadko lądujemy potrzebne moce.

To normalne, że użycie magii pojawia się u nas 2/3 razy na scenariusz, czy gramy jak lamusy?
Z moich doświadczeń to red guard potrzebuje dość mocno żywiołów, ale sam sobie je dość sprawnie zapewnia. Jak grałem w 2 osoby (RG + Demo) to nosiliśmy dwa potionki z żywiołem, bo w kluczowych momentach to sporo może pomóc.

W pełnym GH żywioły są znacznie ważniejsze niż w Szczękach, tam to się potrafi co chwilę coś mielić. Tutaj jest zdecydowanie uproszczony temat.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Zbaviec »

Pojawiła się przedsprzedaż 3 polskiego wydania Szczęk Lwa. Póki co produkt od wczoraj dostępny w przedsprzedaży, chyba w końcu rynek się nasycił. Co ciekawe cena jest niższa lub porównywalna z używkami. Miejmy nadzieję, że produkt będzie pozbawiony wad wieku dziecięcego.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

Zbaviec pisze: 22 kwie 2022, 08:54 Pojawiła się przedsprzedaż 3 polskiego wydania Szczęk Lwa. Póki co produkt od wczoraj dostępny w przedsprzedaży, chyba w końcu rynek się nasycił. Co ciekawe cena jest niższa lub porównywalna z używkami. Miejmy nadzieję, że produkt będzie pozbawiony wad wieku dziecięcego.
W jakiej cenie i gdzie? Ciekawe czy przebiją moje 220 przy pierwszym druku 🙂
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Shodan »

PytonZCatanu pisze: 22 kwie 2022, 09:00
W jakiej cenie i gdzie? Ciekawe czy przebiją moje 220 przy pierwszym druku 🙂
Np w aleplanszówki za 242,9
https://aleplanszowki.pl/przygodowe/892 ... &results=2
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

No to kiedy w grudniu były promocje koło 200 (bywało i taniej), to jednak taniej nie jest.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
hoody
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2021, 18:07
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: hoody »

Obecnie w sklepie Albi jest po 243zł, ale z kodem ze strony głównej (DZIEŃDZIECKA) wychodzi ok. 206zł. Do tego darmowa wysyłka. I to już powinien być poprawiony druk z tego co się orientuję.
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: bodi »

hoody pisze: 20 maja 2022, 12:08 Obecnie w sklepie Albi jest po 243zł, ale z kodem ze strony głównej (DZIEŃDZIECKA) wychodzi ok. 206zł. Do tego darmowa wysyłka. I to już powinien być poprawiony druk z tego co się orientuję.
Miałem właśnie o tym poinformować ale mnie ubiegłeś :wink: Tak, to już poprawiona edycja.
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: marper81 »

hoody pisze: 20 maja 2022, 12:08 Obecnie w sklepie Albi jest po 243zł, ale z kodem ze strony głównej (DZIEŃDZIECKA) wychodzi ok. 206zł. Do tego darmowa wysyłka. I to już powinien być poprawiony druk z tego co się orientuję.
Właśnie kupiłem w tej promocji, dzięki! :D I przy okazji pytanie o insert - przyda się? Kupiłem do solo na dwie postacie, zakładam, ze gra mi siądzie, więc może będę przechodził kampanie dwa razy, koszulkował więc będę na 100%, ale zastanawiam właśnie nad Foldedem, czy bardzo przyśpieszy setup, czy jest to raczej pomijalne usprawnienie? A, i muszę gdzieś znaleźć te winylowe naklejki.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

marper81 pisze: 20 maja 2022, 14:08
hoody pisze: 20 maja 2022, 12:08 Obecnie w sklepie Albi jest po 243zł, ale z kodem ze strony głównej (DZIEŃDZIECKA) wychodzi ok. 206zł. Do tego darmowa wysyłka. I to już powinien być poprawiony druk z tego co się orientuję.
Właśnie kupiłem w tej promocji, dzięki! :D I przy okazji pytanie o insert - przyda się? Kupiłem do solo na dwie postacie, zakładam, ze gra mi siądzie, więc może będę przechodził kampanie dwa razy, koszulkował więc będę na 100%, ale zastanawiam właśnie nad Foldedem, czy bardzo przyśpieszy setup, czy jest to raczej pomijalne usprawnienie? A, i muszę gdzieś znaleźć te winylowe naklejki.
Są rabini, którzy mówią że się przyda. Rabin Pyton mówi że nie jest konieczny 🙂
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Probe9 »

To ja będę tym drugim rabinem i powiem, że insert bardzo się przydaje i ułatwia. Jeżeli ktoś ma zamiar raz przejść i sprzedać to pewnie można bez, ale jak ktoś chciałby dłużej pograć to jednak insert trochę czasu zaoszczędzi.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: PytonZCatanu »

Probe9 pisze: 20 maja 2022, 15:03 To ja będę tym drugim rabinem i powiem, że insert bardzo się przydaje i ułatwia. Jeżeli ktoś ma zamiar raz przejść i sprzedać to pewnie można bez, ale jak ktoś chciałby dłużej pograć to jednak insert trochę czasu zaoszczędzi.
Naprawdę nie wiem w którym miejscu powstanie ten zysk na czasie 😉🙂
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

Bez insertu wszystko trzeba strasznie upychać żeby się zmieściło w pudełku. Ale poza tym faktycznie to nie daje on żadnych plusów czasowych.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Probe9 »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2022, 15:22
Probe9 pisze: 20 maja 2022, 15:03 To ja będę tym drugim rabinem i powiem, że insert bardzo się przydaje i ułatwia. Jeżeli ktoś ma zamiar raz przejść i sprzedać to pewnie można bez, ale jak ktoś chciałby dłużej pograć to jednak insert trochę czasu zaoszczędzi.
Naprawdę nie wiem w którym miejscu powstanie ten zysk na czasie 😉🙂
Myśle, że dobry insert rozwiąże problem przebijania się przez dziesiątki woreczków strunowych w poszukiwaniu odpowiednich potworów, wyciągania ich i potem wkładania. Trzymanie kart postaci w pudełkach też jest mało wygodne, a im więcej się wyciąga tym trudniej potem to wszystko zmieścić. Dla mnie każde "pakowanie" gry to była udręka. No ale może jestem upierdliwy na starość ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ