Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: PytonZCatanu »

GRANIE ONLINE
Czas pandemii chyba powoli mija (chyba…), więc postanowiłem zrobić sobie małe podsumowanie grania online. Muszę zaznaczyć, że do marca tego roku w zasadzie nie grywałem w planszówki przez sieć (poza szachami), ale sytuacja do tego zachęcała, więc postanowiłem wieczorami / turowo spróbować czegoś nowego. Granie online dało mi okazje zagrać w gry, które nie miałem okazji (dobrze lub w ogóle) poznać. Poniżej TOP9 moich odkryć, czyli gier w które zagrałem najwięcej i które oceniam najwyżej. Grałem na BGA i yucata.de

Obrazek


Zamki Burgundii – 9/10
Grałem raz parę lat temu i miałem jakieś mgliste odczucia. Kiedy zagrałem online, od razu wpadłem. Idealna gra do grania przez sieć, także turowo. Bardziej taktyczna, niż strategiczna, zmusza do szukania drobnych przewag nad przeciwnikiem. W międzyczasie w drodze wymiany nabyłem swoje pudełko.

Rój – 9/10
Easy to learn, hard to master. 3 strony prostych zasad, ale niesamowita głębia rozgrywki. Przez pierwszych kilka partii nie potrafiłem w ogóle nawiązać walki nawet ze słabym, ale ogranym przeciwnikiem. BARDZO przypomina mi szachy jeśli chodzi o filozofię gry, szukanie tempa, wartościowanie pozycji itp.

El Grande – 9/10
Klasyk przełożony na wersje online okazał się być strzałem w dziesiątkę. Gra bardzo dobrze nadaje się do grania turowego.

Libertalia – 9/10
Tutaj spotkało mnie małe zaskoczenie. Bardzo lubiłem Libertalię, ale w tej grze duże znaczenie miała zawsze atmosfera nad stołem, stąd wersja online wydawałoby się nie jest dobrym pomysłem. Myliłem się! Owszem, nie ma pirackich rozmów, ale sama mechanika naprawdę dobrze działa. Okazało się, że grając z dobrymi graczami wcale nie trzeba się widzieć, aby zachodziło zjawisko „ja wiem, że ty wiesz, że ja wiem…”.

Terra Mistica – 8/10
Projekt Gaja to mój obecny TOP1. Terra Mistikę zawsze lubiłem, ale uważałem, że jest sporo słabsza od młodszego brata. Ponieważ trudno zagrać w PG przez sieć, przestawiłem się na TM i nie żałuje. Gra dobrze sprawdza się w graniu turowym, a na obu serwisach można było dodać elementy z dodatków, co urozmaiciło tego staruszka.

Puerto Rico – 8/10
W pewnym momencie postanowiłem odświeżyć dwa mocne klasyki: Tzolkina i Puerto Rico. Tzolkin okazał się być dla mnie bardzo trudny. Doceniam grę za oryginalną mechanikę i dobrze się bawię grając, ale frustruje mnie że nie potrafię w niej wskoczyć na poziom wyżej. Inaczej było z Puerto Rico, gdzie od drugiej partii poczułem flow gry i nawet jeśli nie wygrywałem, to czułem, ze jestem godnym przeciwnikiem. Mam takie wrażenie, ze PR nie jest typowym euro w tym sensie, że tam naprawdę nie chodzi żeby zdobyć jak najwięcej punktów, a zdecydowanie o to, aby mieć ich więcej niż przeciwnik (partie na wyższym poziomie skutkują często dużo niższymi wynikami, niż te, gdzie grają słabi gracze).

Na Sprzedaż – 8/10
Szybka licytacja, próba szacowania swoich szans i wartościowania kart nie tylko po nadrukowanej cyferce. Świetny filler. Parę lat temu grałem dużo, fajnie było sobie przypomnieć.

Zaginione Miasta – 8/10
Niedoceniana wcześniej przeze mnie gra Knizi. Bardzo inteligentne push your luck. Świetny dwuosobowy filler.

Colt Express – 8/10
Zawsze lubiłem. Jednak bez przekonania uruchomiałem go na BGA i….okazało się że świetnie działa przez sieć. Jedna z lepszych gier na rodzinne popołudnia.


A wy w co lubicie grać przez sieć? Które gry wyjątkowo dobrze nadają się do tego, a które są tylko nieudaną imitacją? :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: bobule »

Byłoby miło jakbyś napisał gdzie w co grałeś, bo np. gdzie można zagrać w el grande to nie wiem, a jestem i na Baju i na yucata.de i na BGA :p
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: PytonZCatanu »

bobule pisze: 05 cze 2020, 13:44 Byłoby miło jakbyś napisał gdzie w co grałeś, bo np. gdzie można zagrać w el grande to nie wiem, a jestem i na Baju i na yucata.de i na BGA :p
Jasne, już piszę:

Zamki Burgundii
yucata

Rój
BGA

El Grande
yucata


Libertalia
BGA

Terra Mistica
Zarówno yucata jak i BGA

Puerto Rico
BGA

Na Sprzedaż – 8/10
BGA

Zaginione Miasta – 8/10
BGA

Colt Express – 8/10
BGA
Ufiaq`
Posty: 146
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:00
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Ufiaq` »

Ja ostatnio zagrywam się w Lewisa & Clarka na BGA. Działa świetnie. I pomaga cierpliwie znosić oczekiwanie na egzeplarz fizyczny w nowej wersji.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: tomp »

Swojego czasu zagrywałem się w tryktraka na kurniku.

Ze względu na brak możliwości dostania planszowego Roju zalazłem wersje na komórkę - cudo, zakochałem się !
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: bobule »

PytonZCatanu, a jak zrobiłeś taki ładny obrazek z pierwszego posta ;) ?

ogólnie granie online ma tą zaletę, że jest szybsze od grania na żywo. no i łatwiej znaleźć graczy, którym nie trzeba tłumaczyć zasad ;)

Keyflower (BGA) - 8/10, partii 82 online, 1 offline xD
Ta gra jest świetna online (choć też potrafi się przedłużać, za to egzemplarz do grania tradycyjnego na razie ma tylko jedną partię i dalej czeka na kolejne) :/ Mieszanka mechanik, której nie znajdziesz nigdzie, a która działa aż miło. Zasady wbrew pozorom są mega proste, ale już żeby wygrać trzeba sporo się nakombinować. No i praktycznie każda partia jest trochę inna.

Buttons (BGA) - 7/10, partii - 70
Gra Benjamina Schwera, która w ogóle się nie przebiła, a jak dla mnie to jest to świetna gra kościana w stylu Can't stop (tylko, że działa na dwie osoby :) ). Bardzo ubolewam, że jest nie do dostania w PL. Rzucami kostkami i kładziemy guziki. Niby proste, ale im więcej guzików położymy w danej rundzie, tym liczba pól na których możemy położyć kolejne guziki nam się drastycznie zmniejsza. Jeżeli nie będziemy mogli położyć guzika, wtedy nasz ruch "przepada", więc trzeba dobrze szacować, kiedy warto zaryzykować, a kiedy należy się wycofać ;) Gry wygrywa gracz, który umieści 5 guzików w linii poziomej lub pionowej, albo umieści 12 guzików na planszy. Zasady proste, rozgrywka króciutka, a frajdy całkiem sporo.
Ogólnie u nas Schwer chyba ma pod górę, bo jego Yeti chyba nie okazało się mega hitem. Choć jak dla mnie to jest autor nr. 1 jeśli chodzi o lekkie gry w których są kości i na pewno Yeti również jest gdzieś tam na liśćie do sprawdzenia ;)

Innowacje (BGA) - 7/10, partii 69, 1 offline
Kolejna gra, w którą znacznie lepiej gra się online, niż na żywo. Ogólnie jak dla mnie Chudyk jest mistrzem robienia karcianek w których karty można wykorzystać na 10 milionów sposobów. Gra początkowo przytłacza, ale jak się już człowiek zapozna z kartami i ich działaniem to jest z górki. W grze można wykręcać naprawdę ciekawe kombosy. Na żywo było niby spoko, ale za bardzo nie miałbym z kim w to grać.

Zamek Smoków (BGA) - 9/10, partii 61 online, 5 offline
Ta gra to majstersztyk. Niby graficznie to ładnie wygląda, ale na 2 osoby, ta gra potrafi doprowadzać niemalże do szachowych pojedynków. Bo przeciwnika można blokować, zabierając mu kamień, który potrzebuje. Można skorzystać z mocy smoka i trochę sobie pomóc. Można też olać klasyczne punktowanie, żeby zapunktować z karty smoka (a karty są różne i przez co partie też bywają różne). Dodatkowo są różne ustawienia początkowych kafelków. No jak dla mnie gra raczej z gatunku tych niedocenianych, a na prawdę jak się już zagra na pełnych zasadach i w dwie osoby, to się zaczyna prawdziwa zabawa. No chyba, że ktoś lubi "kłaść kafelki" to może grać według zwykłych reguł (ale po co ) ;)

Kahuna (BGA) - 7/10, partii 61
To jedna z tych gier, która mnie przekonała do planszówek. Serio. Zasady są banalne. Z kart zagrywasz mosty (połączenia między wyspami?), jak masz przewagę na danej wyspie, to ją zdobywasz. Gra trwa trzy rundy i trzeba grać bardzo uważnie, żeby wygrać, bo w trakcie gry wyspy potrafią przechodzić z rąk do rąk. Świetna dwuosobówka. Trochę szkoda, że u nas średnio-dostępna.

Wikingowie (yucata.de) - 8/10, partii 53 online (o.O, myślałem, że będzie mniej), 8 offline
Pamiętam jak zagrałem w to na yucacie, nie znając w ogóle zasad. Pierwsza gra skończyła się z wynikiem -1 punktu xD Ale jakoś z pomocą tłumacza google udało mi się ogarnąć zasady (które są bardzo proste). No jak dla mnie bardzo fajna gierka, jakbym miał wybrać między nią, a Carcassonne, to wybrałbym Wikingów. Zasady są proste, ale jest też nad czym pomyśleć. Po tym jak zagrałem w to trochę partii online, udało mi się zakupić wersję do grania tradycyjnego i jedyne nad czym ubolewam, to fakt, że gram w tą grę tak rzadko ;)

Kakao (yucata.de) - 7/10, partii 35 online, 35 offline
Kolejny kafelkowiec xD W Kakao pierwszy raz zagrałem w 2017 roku na bytomskim Beboku. Ale dopiero w 2018 zagrałem w niego na yucata.de i właśnie pod wpływem grania offline, kupiłem tą grę do swojej (mega skromnej wówczas) kolekcji. No jest to po prostu bardzo dobra gra. Do grania familijnego świetna. Chyba grałem w to ze wszystkimi swoimi znajomymi. Gra bez której na pewno nie byłoby u mnie na półce Azulów, Sagrad i multum innych gier.
Na yucata.de ma tą zaletę, że są wszystkie dodatki i nie muszę si ę użerać z setupem, żeby sobie zagrać (co na żywo mnie odrzuciło, mam tylko samą podstawkę).

Dodatkowo na BGA gram w Kingdomino, Kameleona, Epokę kamienia, 7 Cudów Świata, Carcassonne, K2, no wybór jest tam dosyć spory i można grać i na żywo i turowo, i jak ktoś zamula to można go wykopać z gry :P

Na Yucata.de polecam: (z uwagi, że brak tam ograniczeń czasowych, najlepiej grać w gry, w których jest realna szansa, że partia nie będzie trwała pół roku ;)
- Ulm (mamy mało ruchów, gra idzie dosyć płynnie, może jeszcze ktoś się do tej gry przekona ;) )
- Glen more (też jak dla mnie mega fajny kafelkowiec, polecam grać na 2-3 osoby), też pod wpyłwem grania online kupiony, też się kurzy xD
- Santiago de Cuba (prosta gierka, fajna na 3 osoby)
- Richelieu (u nas wydane jako "Leśne duchy") mega fajny abstrakt na dwie osoby, polecam!
- Puerto rico: gra karciana - lubię, fajna na 4 osoby, dosyć szybka
- Packet Row - proste zasady, a też całkiem spoko gra, na 4-5 osób
Nie ma tych gier na BGA, gra się w miarę szybko, ale ogólnie jakby ktoś np. znał jakiś inny tytuł i chciałby mi pomóc to ja zawsze chętnie zagram. Bo takie granie z tłumaczeniem samemu sobie instrukcji, to czasami się udaje, a czasami jednak brakuje samozaparcia i się człowiek odbija od gry :P
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Hardkor »

Ja kupiłem TTS, ale dużo nie pograłem. Ograne:
7 Cudów pojedynek- wszystko wygodnie liczy aplikacja, rozkłada etc polecam
Azul- jak wyżej
Potwory w Tokio/Nowym Jorku- odradzam, bardzo niewygodne liczenie życia oraz VP
Bloodbourne- jak na zywo, brak skryptów, ale tez niewygodnie nie jest
Aeons End- czesc rzeczy wygodnie oskryptowana, czesc nie. Mi się grało fajnie
Eksplodujace kotki- typowo karciana, moze byc
Abyss- brak skryptów, średnio się grało
Valhalla- tragedia, zero skryptów a duzo trzeba robić
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: PytonZCatanu »

bobule pisze: 06 cze 2020, 00:58 PytonZCatanu, a jak zrobiłeś taki ładny obrazek z pierwszego posta ;) ?
https://www.topnine.pubmeeple.com/

Proszę 😊
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Arius »

Cywilizacja przez wieki to mój top. Świetna apka.
A tak to Terra Mistica i Klany Kaledoni.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: mecenas »

Jeżeli mówimy o aplikacjach to...

GanzSchonClever - rządził jeszcze przed tą całą sytuacją. Partia trwa 5 minut, system sam pokazuje wszystkie kombinacje przez co gra się bardzo szybo i bardzo płynnie. Nie dziwię się, że wszędzie ta aplikacja jest polecana.

Sentinels of the Multiverse - aplikacja, po kupieniu której pozbyłem się fizycznej wersji gry i w sumie nie żałuję. Spada cały setup, cała księgowość w grze i gramy dla czystej przyjemności. Ale to już się nauczyłem, że Handelabra Games robi rewelacyjne aplikacje (czekam na Spirit Island).

Oprócz tego ligi formuowe na boiteajeux.net w Tzolkin, Concordia, Agricola - jak się trochę bardziej ogram to pewnie i zamkii burgundii przyaatakuję.

Na Board Game Arena gram w systemie turowym. Gram bardziej w czasie dnia, bo wieczory jednak wolę przeznaczyć na życie rodzinne, ale nie zmienia faktu, że tych gier jest na prawdę sporo:
Targi - mógłbym grać non-stop. Gra świetnie działa na stronie, szybko i płynnie i jeden z lepszych tytułów do właśnie spokojnego grania turowego. Jak się trafi na spoko gracza, to partia idzie w dzień.
Caylus - trzecie podejście do gry i w końcu siadło i się człowiek zakochał w klasyku. Nie bedę oszukiwał, że akurat ten tytuł kuleje na BGA, bo trzeba kojarzyć dobrze zasady, bo plansza graficznie jest mało czytelna...
Klany Kaledonii - gdyby ta gra nie była premium to chyba bym zakładał stoły non-stop. Świetny tytuł na maksymalną liczbę graczy! no i sam tytuł też bardzo dobrze działa.
Teotihuacan - póki co beta, ale uwielbiam tę grę solo, więc nie pogardzę i partią online.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: lotheg »

Cywilizacja - na apce na razie tylko z wirtualnymi przeciwnikami, ale działa świetnie

Kanban - na boite - moja gra TOP1 i o ile udało mi się dojść w okolice TOP20 w rankingu ELO to dalej już ciężko idzie, bo gram często już w partiach +1700 :)

Zamki Burgundii - na boite - obecnie tylko forumowa liga

Trajan - na boite - też forumowa liga, czasem jakaś dodatkowa partia

Concordia - na boite - i znowu forumowa liga chociaż na boite jest to mało czytelne i nie wiem czy wezmę udział w drugim sezonie

Tzolkin - na boite - czasami jakaś partia bez dodatku. Ogólnie nie lubię grać w gry online jeśli ich wcześniej nie poznam na żywo i przez to, że nie miałem na żywo okazji grać w dodatek do Tzolkina to na razie odpuszczam też forumową ligę

Wykupiłem też TTSa i jestem pozytywnie zaskoczony jak sprawnie działa. Zagrałem po 2 razy:
On Mars - całkiem sprawnie i przyjemnie, ale trochę za dużo elementów w różnych miejscach i można czuć się zmęczonym po partii od jeżdżenia po planszy. Na pewno dużo lepiej grało się na żywo i lepiej ogarniałem grę :)

Gallerist - a tutaj dla odmiany super, naprawdę - czułem prawie jakbym grał na żywo i właściwie poziom ogarnięcia był podobny.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Arius »

A tak, zapomniałem o Tzolkinie na boite.
Miodzio.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: detrytusek »

lotheg pisze: 06 cze 2020, 09:29

Kanban - na boite - moja gra TOP1 i o ile udało mi się dojść w okolice TOP20 w rankingu ELO to dalej już ciężko idzie, bo gram często już w partiach +1700 :)
Moje też TOP1, a co do przedzierania się przez ranking to wybacz, że nie ułatwiam :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: lotheg »

detrytusek pisze: 06 cze 2020, 09:58
lotheg pisze: 06 cze 2020, 09:29

Kanban - na boite - moja gra TOP1 i o ile udało mi się dojść w okolice TOP20 w rankingu ELO to dalej już ciężko idzie, bo gram często już w partiach +1700 :)
Moje też TOP1, a co do przedzierania się przez ranking to wybacz, że nie ułatwiam :).
Ej, ej! Raz wygrałem :D
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: detrytusek »

lotheg pisze: 06 cze 2020, 10:21
detrytusek pisze: 06 cze 2020, 09:58
lotheg pisze: 06 cze 2020, 09:29

Kanban - na boite - moja gra TOP1 i o ile udało mi się dojść w okolice TOP20 w rankingu ELO to dalej już ciężko idzie, bo gram często już w partiach +1700 :)
Moje też TOP1, a co do przedzierania się przez ranking to wybacz, że nie ułatwiam :).
Ej, ej! Raz wygrałem :D
I do dziś bywa, że budzę się zlany zimnym potem :)
ps. Zapraszam do przedzierania :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: bobule »

lotheg pisze: 06 cze 2020, 09:29 Concordia - na boite - i znowu forumowa liga chociaż na boite jest to mało czytelne i nie wiem czy wezmę udział w drugim sezonie
A jak dla mnie Concordia na BaJu jest całkiem czytelna. Trochę głupie rozwiązanie, że gra za Ciebie liczy punkty trochę to psuje całą frajdę.
Ogólnie dla mnie fajna implementacja, szkoda tylko, że tam też nie ma limitów czasowych, więc poza ligą udało mi się zagrać tylko 3 partie ze znajomymi.
I nie zapowiada się, żebym jakoś częściej tam grał, a gra jest mega.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Coen »

Kiedyś dużo grałem poprzez strony boiteajeux.net i boardgamearena.com, Agricola, Tzolkin, Zamki Burgundii. Ostatnio przerzuciłem się na aplikacje:
1. Zwycięzca może być tylko jeden: Cywilizacja poprzez wieki z dodatkiem, setki partii na stronie boardgaming-online, teraz już ten ponad 200 partii na aplikacji. Najlepsze według mnie przeniesienie gry planszowej do postaci cyfrowej.
2. Ganz Schon clever, a ostatnio dużo chętniej Doppelt so clever. Szybka partia przed snem, śrubowanie swoich wyników, świetna apka.
3. Patchwork, Zamki szalonego króla Ludwika, Galaxy Trucker czy też Mr Jack Pocket - też chętnie zagram, ale gry z dwóch pierwszych punktów zajmują z 90% czasu grania online :-)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: lotheg »

bobule pisze: 06 cze 2020, 11:09
lotheg pisze: 06 cze 2020, 09:29 Concordia - na boite - i znowu forumowa liga chociaż na boite jest to mało czytelne i nie wiem czy wezmę udział w drugim sezonie
A jak dla mnie Concordia na BaJu jest całkiem czytelna. Trochę głupie rozwiązanie, że gra za Ciebie liczy punkty trochę to psuje całą frajdę.
Ogólnie dla mnie fajna implementacja, szkoda tylko, że tam też nie ma limitów czasowych, więc poza ligą udało mi się zagrać tylko 3 partie ze znajomymi.
I nie zapowiada się, żebym jakoś częściej tam grał, a gra jest mega.
A mi od mapy i szukania kto ma gdzie domki miesza się w oczach.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Petr
Posty: 110
Rejestracja: 31 sie 2015, 18:36
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Petr »

lotheg pisze: 06 cze 2020, 23:24 A mi od mapy i szukania kto ma gdzie domki miesza się w oczach.
Jak klikniesz na ikonę puli domków danego gracza, to zostają one wyszczególnione na mapie wraz z obecnością w prowincjach. To trochę pomaga.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nasze ulubione planszówki do grania ONLINE

Post autor: Golfang »

Od jakiegoś czasu mam TTS. W sumie grałem w kilka gier na tej platformie, ale moje TOP są tylko 2 na razie:
1. Mage Knight - wersja oskryptowana. Autor włożył w to mnóstwo wysiłku. Jest świetnie przygotowaną wersją i polecam każdemu.
2. Great Western Trail - świetna gra, bardzo dobrze oskryptowana (tam gdzie trzeba, a gdzie nie to nie - i chwała autorowi za to). Niestety z jakiegoś powodu, ta wersja zniknęła z TTS ostatnio. Osoby które tę grę dodałty wcześniej do biblioteki mogą nadal jej używać, nowe osoby niestety już nie...
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ