Hallertau (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: trixon »

Ryszard2280 pisze: 13 sie 2021, 12:36
mysza pisze: 20 kwie 2021, 08:48 Czyli chyba nie będzie wydana po PL :D
Chyba będzie przez Lacertę.
Jest szansa na druk. Jeżeli nic nie pomyliłem (słuchałem na kanale planszowych newsów "w tle") to wydanie PL będzie pod warunkiem, że będzie kolejny międzynarodowy druk oraz zbierze się wystarczająca grupa chętnych w Polsce.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fingus »

Nie pomyliłeś. Chcą się podłączyć pod druk międzynarodowy, o ile zbiorą dość chętnych by miało to sens. Podobnie w wypadku Nusfjord. Ja tam czekam i już jestem chętny. :D
Lord of the Void
Posty: 68
Rejestracja: 06 sty 2011, 12:01
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Lord of the Void »

Fingus pisze: 15 sie 2021, 10:45 Nie pomyliłeś. Chcą się podłączyć pod druk międzynarodowy, o ile zbiorą dość chętnych by miało to sens. Podobnie w wypadku Nusfjord. Ja tam czekam i już jestem chętny. :D
O i to jest informacja, miałem właśnie tu pisać wczoraj czy może i Nusfjord ma szanse, ale jakoś wyleciało mi z głowy. Czekam w takim razie na rozwój wydarzeń.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Udało się zagrać na 2 osoby , tak więc garść przemyśleń ode mnie ...

Dodam , garść przemyśleń z perspektywy osoby doceniającej raczej starsze tytuły Uwego.
Dla mnie Agricola , LH , Ora , Caverna to tytuły , które stawiam wyżej od Uczty dla Odyna , Pól Arle (nic nie ujmując tym tytułom).
Po prostu rozgraniczam w ten sposób nieco styl Uwego , który lekko skręcił od "krótkiej kołderki" do "tetrisów ubranych w sandboxy , oferujące bezmiar możliwości" ;-)

W Hallertau niewątpliwie czuć ducha dawnych gier Uwego.
Tak szczerze to nie wiem nawet do czego to porównać ...
Lekkie skojarzenia mam z Loyangiem i Reykholtem , gdzie jest podobny motyw z mielonką surowców/zasobów przez całą rundę , po to żeby (w Hallertau) popchnąć do przodu domek , albo (w Loyangu) pokonać kolejny schodek , czy też (w Reykholcie) odwiedzić kolejny stół.
To jedyne co mi się kojarzy tak na gorąco.
Jak wspomniałem każda runda to mielonka surowców , ale qrde jakie to jest przyjemne ;-)
Planszetka z polami , oraz magazynami pokazującymi poziom zaopatrzenia jest świetna , kolejny fajny patent po tych wszystkich kieratach , kołach produkcji etc. w grach Uwego , gość wie jak to robić.
Plansza na którą wysyłamy workerów też fajnie pomyślana , co prawda czyszczona co rundę jest losowo , tym niemniej sprawia to , że rozgrywki powinny jednak być niepowtarzalne.
Zastanawiam się nad sytuacją (która co prawda u nas nie zaistniała) , w której pewne akcje mogą być po prostu niedostępne , bo jak zajmiemy wszystkie pola danej akcji , a karta nowej rundy nie wyczyści danej strefy , no to akcji po prostu nie ma ?
Nie wiem , nie mam instrukcji przed sobą.
Akcje kosztują nas odpowiednio 1-2-3 workerów , także jest się do czego spieszyć , to nie tak , że wszystko się dostanie. Może tak , ale droższym kosztem. I to boli.
Tu od razu odpowiedź na pytanie czy w tej grze potrzebny jest rywal ?
Zdecydowanie tak choćby z tego właśnie względu. To jednak wyścig po dobrą(zarazem tańszą) akcję.
Następna rzecz: karty.
Zdają się być sercem gry.
Choć jak wspominali przedmówcy ich zróżnicowanie sprawia , że rozgrywki mogą wyjść różnie.
Wiadomo karty to losowość , nie ma o czym mówić , ale faktycznie jak ktoś wyżej wspomniał home rule z dociągiem większej ilości i odrzucaniem byłby chyba dobry.
Wczoraj dostałem takie karty , że przez pierwsze 3 rundy nie zagrałem chyba żadnej , rywal z kolei wypluwał z siebie ;-) karty co rusz , dociągał kolejne , wszystko kombiło i trybiło.
Z reguły nie narzekam na ten aspekt , w końcu w Agri też można dostać syfiate karty i niezależnie od tego wygrać grę , ale czytam tu powtarzające się głosy , zatem może coś jest na rzeczy.
Po prostu frustruje nieco sytuacja , jak dociągasz kolejne karty z których nic nie idzie zrobić ...

Podsumowując dla mnie to najlepszy Uwe od dłuuuugiegoooo czasu.
Gra w której czuję "krótką kołderkę" , gdzie boli , że nie można wszystkiego mieć , gdzie sprawia przyjemność kombinowanie jak z tego wyjść ;-)
Zagrałbym chętnie w pełnym składzie , ale na 2os. elagancka giera.
Będę wyczekiwał na wydanie PL , bo wersja DE póki co zabija ceną , na pewno nie wywalę 4 stów za grę w którą nikt ze mną w domu nie zagra ;-)
Ale tak poza tym to pewnie znajdę zawsze jakiegoś wariata do zagrania , zatem czekam :-)
Always look on the bright side of life
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

wajwa pisze: 15 wrz 2021, 08:53 Będę wyczekiwał na wydanie PL , bo wersja DE póki co zabija ceną , na pewno nie wywalę 4 stów za grę w którą nikt ze mną w domu nie zagra ;-)
Ale tak poza tym to pewnie znajdę zawsze jakiegoś wariata do zagrania , zatem czekam :-)
No i właśnie wytrącono mi wymówkę na okoliczność wstrzymania się przed zakupem gry za 4 paki ;-)
Żona , która generalnie nie przepada za grami Rosenberga zachwycona :shock:
Raczej przewidywałem , że to tytuł przy którym domownikom wybiją bezpieczniki , okazało się wprost przeciwnie - i bądź tu mądry człowieku ;-)

No bo to jednak przyjemna gra jest , co stwierdzam po trzech partiach w każdym składzie (ok , solo nie grałem , no bo i nie interesuje mnie ten tryb).
Ilość graczy nie ma wpływu na rozgrywkę , żadna to nowość jeśli chodzi o tego autora , jego gry skalują się od zawsze bardzo dobrze.
Gra jest naprawdę prosta do wytłumaczenia , mechanika nie jest zbyt skomplikowana i pozwala na zupełnie świadomą już pierwszą grę , błądzenia po omacku w tej grze z pewnością nie ma.
Poszczególne (kolejne) fazy są klarowne , wszystko widać na planszy , nie ma tu żadnych zagadek.
Kolejne partie to dla mnie ponowne obserwacje "o co kaman z tymi kartami ?" 8)
Nie mam wątpliwości , że to serce gry , rzecz której nie sposób odpuścić , bo raz , że to surowce , dwa: kolejne karty , trzy: punkty ...
Ponadto często ratunek , gdy czegoś brakuje na planszy , gdy ktoś zajął pole etc.
Karty trzeba grać , nawet syfiate , jeśli te pozwalają dobierać kolejne.
Przy czym zauważyłem w każdej ze swych gier , że jak idzie to idzie , a jak nie to ... nic nie zrobisz ...
Nie wiem czy to kwestia umiejętności , szczęścia czy też nie wiem czego , uważam jednak , że home rule z kartami jest potrzebny.
I piszę to pomimo grania dedykowanymi deckami , które rzekomo są poukładane tak , żeby kolejne karty współdziałały/współgrały ze sobą ...
No nie. Coś tam nie gra. Aż się boję pomieszania z sobą decków , chociaż z drugiej strony , kto wie , może w tym szaleństwie jest metoda :mrgreen:
My zagraliśmy z odkrytą wierzchnią kartą , którą możemy dobrać zamiast w ciemno.
Pomysł na kolejne gry jest taki , żeby dobierać 2 lub 3 , zostawiać na ręce jedną , no i odkładać na spód talii odrzucone.
No i żeby nie było , że te karty są jakieś z d... , czy coś.
Wręcz przeciwnie , są świetne , problem tylko w tym kiedy wychodzą.
Karta , która ma przykładowo wymóg posiadania , bądź koszt 8 narzędzi wychodzi w pierwszej rundzie.
Karta świetna , tyle że nie na pierwszą rundę ... Nawet nie na drugą , na ostatnią raczej. W tym rzecz.

Poza tym wszystko super , nie ma się do czego specjalnie doczepić.
Mega przyjemna rozgrywka , dla mnie najlepszy tytuł do bardzo dawna , dodatkowo cieszy , że to Uwe , było nie było ulubiony autor.
Nie wiem czy chce mi się czekać na wersję PL , Essen niedlugo , może będzie w promocji ;-)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: mistrz_yon »

Ja nabyłem od razu po premierze. Trochę pograłem, ale gdzieś po drodze spadło z radaru. Grałem głównie solo (bardzo dobrze zrobione), ale losowość wpływu kart była okrutna. Więc czeka na lepsze czasy.

Jak mam teraz pograć w pasjansa, to zdecydowanie wybieram Mur Hadriana - prościej, szybciej i mimo, że jest to losowe, to tutaj jakoś mnie to mniej boli.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

mistrz_yon pisze: 19 wrz 2021, 23:15 Ja nabyłem od razu po premierze. Trochę pograłem, ale gdzieś po drodze spadło z radaru. Grałem głównie solo (bardzo dobrze zrobione), ale losowość wpływu kart była okrutna. Więc czeka na lepsze czasy.

Jak mam teraz pograć w pasjansa, to zdecydowanie wybieram Mur Hadriana - prościej, szybciej i mimo, że jest to losowe, to tutaj jakoś mnie to mniej boli.
No bo to może też trochę efekt nowości - wpadasz w zachwyt po pierwszych grach , a później gra ląduje na półce ...
Nie twierdzę , może i u mnie może to wystąpić , przychodzą mi na myśl Szklany Szlak i Pola Arle tego samego autora , które początkowo mnie zachwyciły , z czasem jednak doszedłem do wniosku , że to jednak nie "ten Uwe" ;-)
Tutaj póki co jest dobrze , jest ochota na kolejne partie , oby tylko te karty nie zabiły mojego zapału ;-)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: mistrz_yon »

Tak, zdecydowanie. Biorę to pod uwagę, oczywiście. Podobnie (tylko w drugą stronę) było kiedyś ze Szklanym Szlakiem - solo podszedł średnio, ale jak odpaliliśmy w kilka osbób, to inna rozmowa. A było to dobrych kilka lat później.

Hallertau bardzo fajnie wygląda na większą liczbę graczy, a to z powodu konkurowania o dostępne pola i wynikających z tego zagrożeń. Rzeczywiście, nie napisałem tego wprost, ale odnosiłem się do gry w wersji solo i tę wersję porównywałem z Murem. W przypadku Muru, czy się gra z kimś, czy samemu, to nie ma specjalniej różnicy. W Hallertau jest ogromna.

No i generalnie pod względem złożoności Hallertau oceniam zdecydowanie wyżej. Ale czasami jest tak, że jest potrzeba pogrania w coś mniej złożonego, ale za to łatwiejszego w ogarnianiu (fizycznym). Czasami mam ochotę przekładać komponenty (dużo komponentów!), a czasami - nie. Obecnie jestem trochę w trybie drugim, lekko podmęczony przez setupy i zajętość przestrzeni przez ostatnie tytuły (18DO, Ankh, Tawantinsuyu) i stąd ten Mur tak mi podszedł.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: ckbucu »

Ja gram w Hallertau tylko solo (mam coś ok 8-9 rozgrywek) - nie dlatego, że w kilka osób gra się źle, ale po prostu nie miałem jeszcze okazji kogoś namówić do rozgrywki. I na ten moment, to najprzyjemniejsza z tych "lżejszych" eurasów do grania w solo w mojej kolekcji. Szybko się rozkłada, rundy idą błyskawicznie, mechanika jest bardzo przejrzysta i po prostu przyjemna. Partyjkę można zamknąć w 40-50 minut i to nie specjalnie się spiesząc. Odnośnie losowości mi totalnie nie przeszkadza i nie uważam, aby była "przesadna" w żadnym stopniu, a sam element kart jest dla mnie zaletą a nie wadą (ale ja jestem z tych, którzy nie gardzą losowością). 5 kart mamy na start, więc wiemy, w co mniej więcej starać się iść. Późniejsze karty to bonusy wynikające albo z realizacji innych kart, albo można dobierać poprzez akcję - tylko tu trzeba się już liczyć z tym, że to jest pewne ryzyko - bo możemy dociągnąć kartę której nie zrealizujemy - więc akcja w plecy. Ale to ryzyko podejmujemy świadomie, nie musimy - bo równie dobrze tę akcję można wykorzystać na zupełnie coś innego.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Ktoś "popełnił" może instrukcję PL i zechciałby się podzielić ?
Na BGG nie widzę ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Arachion »

wajwa pisze: 26 paź 2021, 08:07 Ktoś "popełnił" może instrukcję PL i zechciałby się podzielić ?
Na BGG nie widzę ...
coś znalazło się na dysku...


Polska instrukcja do Hallertau:

https://drive.google.com/file/d/1GMf-vm ... sp=sharing
Sucharzysta
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: crazygandalf »

crazygandalf pisze: 19 maja 2021, 16:03 Tutaj dla zainteresowanych nasza prezentacja gry i wrażenia:
https://www.youtube.com/watch?v=f4Yc-hCYE0I
Tu opisujemy zasady, może się przyda. :D
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Jako rzekłem nie ma co czekać na wersję PL , zaopatrzyłem się w egzemplarz w języku okupanta :wink: i po ponad miesięcznej przerwie zagrałem na dwie osoby.
Wersja DE jest o tyle upierdliwa , że trzeba sobie tłumaczyć niektóre karty , ponieważ zawierają nieco tekstu , ale kolega Arachion odwalił kawał dobrej roboty przy tłumaczeniu instrukcji i to była przyjemność posiłkować się Jego tłumaczeniem :D
Jeżeli chodzi o wrażenia to były równie dobre jak przy pierwszym kontakcie z grą.
Pisałem już wcześniej , że cholernie przyjemne jest to mielenie surowców.
Karty tym razem z innego decku i znowu odmienna rozgrywka.
Dzięki temu , że te decki można miksować każda partia powinna być inna i myślę , że ta eksploracja trochę potrwa i tytuł raczej szybko się nie znudzi.
Domki udało się pocisnąć do końca , do tego punkty z kart
i wyszło na to , że punkty z kart zadecydowały o wyniku.
A ten 90:89 :wink:
No było ciasno , przegrać 1vp to prawie jak wygrać :wink:
Qrczę , chyba dobrze zbalansowany tytuł :wink:
Oj czuję , że będzie grane te Hallertau ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Ach jakbym chciał, żeby wydali to po "polskiemu". Obecna dostępność gry to mizeria połączona z cenową hekatombą. Taka odsłona mielenia kart wywołuje we mnie dreszcze, tym razem mamy też rozgardiasz surowcowy, ale w dobrym znaczeniu. Prostota akcji i ich jasność, świetny mechanizm wysyłania pracowników na akcje z różną siłą, nawet solo wersję upchnął w tym wszystkim. Stary dobry Uwe, tylko czemu nikt się nie pochylił nad tym nad Wisłą. Oni po prostu nie chcą naszych pieniędzy. Mam taką teorię.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: dwaduzepe »

kastration pisze: 10 lis 2021, 00:24 Ach jakbym chciał, żeby wydali to po "polskiemu". Obecna dostępność gry to mizeria połączona z cenową hekatombą. Taka odsłona mielenia kart wywołuje we mnie dreszcze, tym razem mamy też rozgardiasz surowcowy, ale w dobrym znaczeniu. Prostota akcji i ich jasność, świetny mechanizm wysyłania pracowników na akcje z różną siłą, nawet solo wersję upchnął w tym wszystkim. Stary dobry Uwe, tylko czemu nikt się nie pochylił nad tym nad Wisłą. Oni po prostu nie chcą naszych pieniędzy. Mam taką teorię.
Moze wymyslam, ale gdzies, kiedys, mignela mi informacja, ze w Polsce sie Uczta dla Odyna zle sprzedala. Moze to jedt powodem, ze nikt wydaniem Hallertau sie nie zainteresowal? Tak tylko gdybam, bo tez mnie to dziwi.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

Lacerta nie ukrywa, że Uczta nie była sukcesem i długo zalegała im w magazynach. Stąd np. brak dodatków do Uczty po polsku.
Obawiam się, że Hallertau mógłby podzielić los powyższej gry; natomiast wydaje mi się, że któreś wydawnictwo (Lacerta?) przebąkiwało o wydaniu Hallertau i Nusfjord po polsku.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: elbruus »

Chętnie bym wciągnął i Ucztę po polsku i Nusfjord. Może zamiast Uczty uda się wydać jej nową wersję, która niby gdzieś tam kiedyś (po Duńczykach) ma się pojawić. Ale to pewnie perspektywa 3+ lat.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: eveni »

kastration pisze: 10 lis 2021, 00:24 Oni po prostu nie chcą naszych pieniędzy. Mam taką teorię.
Agata z wydawnictwa Lacerta mówiła na którymś live-ie Planszowych Newsów, że Hallertau miało być po polsku w opcji przedsprzedaż: "jak się uzbiera 500 chętnych" (dokładnej liczby nie pamiętam). Mieli robić taką akcję, tylko dowiedzieli się o druku międzynarodowym tak późno, że nie zdążyli tego zorganizować. Ale jest dużą szansa, że przy następnym druku będzie polskie wydanie (o ile będzie te minimum chętnych).
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

kastration pisze: 10 lis 2021, 00:24 Ach jakbym chciał, żeby wydali to po "polskiemu". Obecna dostępność gry to mizeria połączona z cenową hekatombą. Taka odsłona mielenia kart wywołuje we mnie dreszcze, tym razem mamy też rozgardiasz surowcowy, ale w dobrym znaczeniu. Prostota akcji i ich jasność, świetny mechanizm wysyłania pracowników na akcje z różną siłą, nawet solo wersję upchnął w tym wszystkim. Stary dobry Uwe, tylko czemu nikt się nie pochylił nad tym nad Wisłą. Oni po prostu nie chcą naszych pieniędzy. Mam taką teorię.
Postanowiłem nie czekać na wersję PL.
Dobrzy ludzie przywieźli z Essen za 70 ojro , co daje 3 stówki z haczykiem.
Żeby było śmieszniej w tym samym czasie było do wyhaczenia na Amazonie za dwie i pół stówy z wysyłką :wink:
Teraz już nie widzę ...
W każdym razie obojętnie za jaki piniądz brać , bo to super giera.
Jedyne co doskwiera to kukanie do instrukcji , by przetłumaczyć karty , ale da się z tym żyć - Arachion zrobił kawał dobrej roboty z tłumaczeniem.
Póki co nie żałuję wywalonej kasy , bo gra jest warta tych pieniędzy :wink:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

elbruus pisze: 10 lis 2021, 09:24 Chętnie bym wciągnął i Ucztę po polsku i Nusfjord. Może zamiast Uczty uda się wydać jej nową wersję, która niby gdzieś tam kiedyś (po Duńczykach) ma się pojawić. Ale to pewnie perspektywa 3+ lat.
Nie ma być nowej wersji uczty. Szwedzi to będzie poprostu dodatek standalone. Takie są przynajmniej plany.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: elbruus »

brazylianwisnia pisze: 10 lis 2021, 11:21
elbruus pisze: 10 lis 2021, 09:24 Chętnie bym wciągnął i Ucztę po polsku i Nusfjord. Może zamiast Uczty uda się wydać jej nową wersję, która niby gdzieś tam kiedyś (po Duńczykach) ma się pojawić. Ale to pewnie perspektywa 3+ lat.
Nie ma być nowej wersji uczty. Szwedzi to będzie poprostu dodatek standalone. Takie są przynajmniej plany.
To właśnie miałem na myśli :D
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Gra pojawiła się w jednym ze sklepów w Polsce i waham się. Co prawda cena jest słuszna, znacznie przekracza nawet cenę najdroższego sklepu w Polsce, gdy ów miał ten tytuł w sprzedaży. Dodatkowo, są pogłoski o polskiej wersji (cena oczywiście nieznana). Ciekawi mnie ilość tekstu po angielsku na kartach, tak by i współgracze, którzy mieli ciut słabiej niż 5,9 w szkole dali radę swobodnie i nie było narzekań i dyskomfortu u nikogo. Tekst na planszy uznaję za banalny. Przejrzałem też część kart z gameplay'ów na Youtubie (większość ocenię jako naprawdę prosty angielski), no ale tych kart to jest od groma łącznie. Może ktoś bardziej fachowym okiem (posiadacz gry) jest w stanie rozwiać/pogłębić moje wątpliwości? Być może są karty ze ścianami tekstu, których nie widziałem i jest ich sporo. Z góry dzięki.

A jakby Wam się nudziło, to... możecie pisać o rozgrywkach w Hallertau! :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: ckbucu »

Tekstu na kartach jest bardzo niewiele, większość ikonografią człowiek ogarnie. Dodatkowo każda karta jest wytłumaczona w instrukcji.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Na kartach jest prosty tekst , bez żadnych rozbudowanych zdań.
Wersję angielską bym brał i się nie zastanawiał.
Ja mam DE i tam zdania typu "jak masz wszystkie pola puste to ..." brzmią znacznie mniej przyjaźnie :wink: niż po angielsku , ale luz jest instrukcja PL i jest to do ogarnięcia , bo to krótki , nieskomplikowany tekst.
Ponadto sama gra jest po prostu bardzo dobra , powtórzę to po raz kolejny , dla mnie to najlepszy Uwe od baaaardzoooo dawna.
Przeglądam czasem Amazona i wersja DE była parę razy do wyhaczenia za dwie i pół stówy z wysyłką.
Nie wiem jak teraz ...
Always look on the bright side of life
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: rogal »

ja na hallertau poluje od pewnego czasu i zawsze było nam jakos nie po drodze tj. mam kase nie ma gry, jak gra jest dostepna to nie mam kasy :)

Śledze na amazonie ale tam jest ciągle wersja Niemiecka ( a tfu) Angielska pojawiła się teraz z tydzień temu ale cena to 400 więc w plasznostrefie lepiej kupić - Mam nadzieje, że po nowym roku jeszcze jakaś sztuka się ostanie ;)

Lacerta jest zainteresowana hallertau - ale wydawca musiałby robić dodruk aby mogli się pod to podpiąć no i musieliby w ekspresie ogarnąć tłumaczenia a sądząc po ich kalendarzu na najbliższy czas to nie wiem czy daliby rade.( boonlake, dodatki do spirit island + coś jeszcze mają ogarnąć) więc szansa na pl jest nikła bo też hype opadł i nie jest jakoś mega nagłaśniany ten tytuł.

Pytałęm Lacerte, czy dadzą rade sprowadzić do swojego sklepiku wersje angielską to mi chyba odpisali ze przemyślą sprawę.

także polecam kupić ale z drugiej strony nie polecam bo dla mnie zabraknie :)
ODPOWIEDZ