Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

mysza pisze: 07 paź 2021, 17:19 Hej,

Jak to jest z uprejdem budynków w bazie, wg instrukcji mogę robić 1 lvl jak i kolejne nie będąc w bazie jak i surowce nie muszą być w bazie?

A drugie czy ja wszystkie budynki na raz mogę budować/uogrejdowac?
Hej,
Żeby rozpocząć rozbudowę bazy lub produkcję jakiegoś ekwipunku, musisz wcześniej dostarczyć do bazy odpowiednie surowce. Ale samo rozpoczęcie lub zakończenie budowy/produkcji odbywa się już automatycznie bez Waszego udziału. Czyli surowce wcześniej trzeba dostarczyć fizycznie na miejsce (można zostawić w bazie zapas surowców na przyszłe produkcje).

Możesz rozbudowywać wszystkie budynki na raz, nie ma tu żadnych ograniczeń.
grzegorz2010
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2018, 13:28
Been thanked: 3 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: grzegorz2010 »

Hej, mam wrażenie, że karta 716 ma źle wpisane żetony czasu tzn. karta 717 powinna zdarzyć się za 2 dni a 718 za jeden dzień- tak wynika z karty cmentarza,
Spoiler:
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

grzegorz2010 pisze: 10 paź 2021, 16:56 Hej, mam wrażenie, że karta 716 ma źle wpisane żetony czasu tzn. karta 717 powinna zdarzyć się za 2 dni a 718 za jeden dzień- tak wynika z karty cmentarza,
Spoiler:
Hej, faktycznie, zgodnie z opisem fabularnym powinno być odwrotnie: 717 za 2 dni, a 718 za 2 dni. Oczywiście mechanicznie nie ma to znaczenia.
Natomiast co do spotkania z Ziemistym, to możemy potem polować na niego każdego dnia, założenie jest takie (to dotyczy też innych podobnych wydarzeń), że gracze po upływie konkretnej liczby dni mogą już codziennie wykonać dane zadanie.
I ostatnie pytanie - nagroda. Nagrodę bohaterowie zawsze otrzymują na zakończenie misji, chyba że w sekcji o nagrodach jest napisane coś szczególnego (np. że nie dostają nagrody, czasem tak się zdarza na skutek pewnych decyzji graczy). "Dowody" są tylko zabiegiem fabularnym, przyniesienia dowodów już nie odgrywamy po zakończeniu misji.
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: mysza »

Hej,

Kolejne pytania ;)

Broni mamy po dwie sztuki jak i implantów, to znaczy że nie ma więcej na świecie 😂?

Drugie pytanie quest cmentarz, jest tam napisana nagroda, ale jak wykonuje misję jako zwycięstwo w księdze questów to nie ma tam tych nagród, nagle co znika to?

Tak samo jak flafowo jest opisane że wracamy gdzieś po nagrodę to znaczy że nie tracimy dnia na przejście między lokacjami?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

mysza pisze: 22 paź 2021, 17:57 Hej,
Kolejne pytania ;)
Broni mamy po dwie sztuki jak i implantów, to znaczy że nie ma więcej na świecie 😂?
Drugie pytanie quest cmentarz, jest tam napisana nagroda, ale jak wykonuje misję jako zwycięstwo w księdze questów to nie ma tam tych nagród, nagle co znika to?
Tak samo jak flafowo jest opisane że wracamy gdzieś po nagrodę to znaczy że nie tracimy dnia na przejście między lokacjami?
Hej,
1. Jeżeli nie ma więcej żetonów danej borni, to znaczy, że nie ma na więcej na świecie, a przynajmniej w waszym regionie :)
2. Na koniec misji zawsze dostajecie nagrodę, chyba że jest wyraźnie zaznaczone, że z jakiegoś powodu jej nie ma (czasem zależnie od wyborów może się tak zdarzyć).
3. Nie trzeba wracać do początkowej lokacji, to jest opis fluffowy, ale w rzeczywistości otrzymujecie ją bez straty czasu.
mysza
Posty: 79
Rejestracja: 11 gru 2009, 11:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: mysza »

Stoimy pod bunkrem i jak nie znamy kodu to możemy się ekspic co quest i za każde zwycięstwo dajemy 8 doswiadczenia?

Śmietnik na kartach oznacza że wraca do talii kart z numerami? Bo wg instrukcji jest napisane odrzuć tę kartę więc myśmy robiłi trash wszystkich kart na osobną pulę że już nie będą grały te karty podczas gry.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

mysza pisze: 24 lis 2021, 22:56 Stoimy pod bunkrem i jak nie znamy kodu to możemy się ekspic co quest i za każde zwycięstwo dajemy 8 doswiadczenia?

Śmietnik na kartach oznacza że wraca do talii kart z numerami? Bo wg instrukcji jest napisane odrzuć tę kartę więc myśmy robiłi trash wszystkich kart na osobną pulę że już nie będą grały te karty podczas gry.
1. Teoretycznie można tak oszukać system. Za każdą próbę wpisania nieudanego kodu dodajcie +1 dzień.
2. Odrzucacie ją z gry z powrotem do pudełka z kartami (znaczy - odkładacie na jej pierwotne miejsce).
astroazure
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: astroazure »

Jak działa zasada harpuna "jeżeli wróg straci życie, trafiasz kolejny cel na linii strzału"? Czy dodatkowy wróg na linii strzału może być na tym samym polu, czy musi być na kolejnym za nim?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

astroazure pisze: 26 mar 2022, 19:11 Jak działa zasada harpuna "jeżeli wróg straci życie, trafiasz kolejny cel na linii strzału"? Czy dodatkowy wróg na linii strzału może być na tym samym polu, czy musi być na kolejnym za nim?
Dodatkowy wróg musi być na kolejnym polu za głównym celem, nie mogą to być wrogowie na tym samym polu.
Reppumaru
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2022, 02:31

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Reppumaru »

Przy wykorzystaniu wzmocnienia "Rozrzut karty snajpera "Bezszelestny" podczas ataku dystansowego. Czy przeciwnicy mogą się bronić pancerzem przed jedna kością ataku?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

Reppumaru pisze: 23 kwie 2022, 04:04 Przy wykorzystaniu wzmocnienia "Rozrzut karty snajpera "Bezszelestny" podczas ataku dystansowego. Czy przeciwnicy mogą się bronić pancerzem przed jedna kością ataku?
Tak, bronią się standardowo. Ta karta jest dobra przeciwko słabym przeciwnikom jak np. szczury.
Bison
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2019, 17:19

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Bison »

Ahoj!
Zanim przejdę do pytań, na wstępie Gram ze swoją partnerką w Łowców już tydzień i bardzo nam się podoba. Na ten pierwszy rzut oka gierka ma kilka dość poważnych wad, np. problemy UXowe, na czym cierpi głównie dość mało czytelny crafting i wątki poboczne; "matematycznie niezbalansowane" wybory przez co często dążenie do walki wydaje się najbardziej opłacalne w rozwiązywaniu problemów a aspekt gry z jedzeniem można trochę olać; postacie różnią się między sobą ale niezbyt drastycznie. Niemniej mimo wad gra jest wciąż bardzo dobra i, przede wszystkim, bardzo wyjątkowa. Wiele scenariuszy walk jest ciekawych i niepowtarzalnych. Aspekt fabularny, otwarty świat, możliwość podejścia do prawie wszystkich problemów (i do potyczek) na co najmniej dwa sposoby - na tym polu Łowcy nie mają sobie równych. :) Na tle przygodowym inne gry jak Gloomhaven, Descent, Sword & Sorcery, Pathfinder bledną w porównaniu - po kilku scenariuszach wręcz przestawaliśmy czytać w nich fluff, a w Łowcach jesteśmy ciekawi co przyniosą kolejne przygody.

A teraz do pytań. Szczerze mówiąc w wielu aspektach zasadom brakuje precyzji i klarowności. Ale też jako, że to głównie gra przygodowa i to kooperatywna, a nie "turniejowo/sportowa" to nie aż taki duży problem.

1) Karta 2iego poziomu snajpera: Rozrzut (SN 2/03)
Każdy wróg na polu z celem Ataku Dystansowego zostaje zaatakowany 1kością.
Czy cel ataku też? Jest wrogiem, jest na tym polu, więc wynika, że tak. Ale zgaduję, że intencją karty nie było wzmocnienie ataku przeciwko celowi a tylko dodanie efektu "obszarowego".

2) W którym momencie decyduję o wyborze i użyciu wzmocnienia do karty akcji?
Powiedzmy, że wybieram akcję atak X.
Czy natychmiast muszę też wybrać wzmocnienie?
Czy mogę wzmocnić w dowolnym momencie wykonywania akcji (więc mogę poczekać żeby zobaczyć wynik rzutu swoich kości i np. dodać przerzut jeśli tego potrzebuję, a jak nie to dodać osłabinie obrony wroga/ruch po ataku czy cokolwiek innego)?

3) Podobnie do powyższego: w którym momencie mogę użyć reakcji? :)
W instrukcji jest napisane, że w dowolnym momencie tury przeciwnika. Czyli jeśli wróg mnie atakuje, to mogę wyczekać do momentu jego rzutu kośćmi wtedy np. zdecydować:
-Trafił mnie jedną kością z dwoma oczkami... nabojami? ;p Używam karty redukującą obrażenia o 1.
-Trafił mnie dwiema jedynkami? Używam karty negującą trafienia na 1.
Z zasad tak wynika, ale nie wiem czy intencją było dać aż taką dowolność. (choć moim zdaniem taka dowolność jest dobra, bo zwiększa możliwość polegania na obronnych kartach reakcyjnych)

4) Karta łowcy 3ciego poziomu: Prawdziwy Łowca (HR 3/04)
Wszystkie pułapki mają celność zwiększoną o 1.
Jaką celność mają pułapki? Nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia jak działają pułapki atakujące (jak rozumiem są dwie: p. piechotna i p. pancerna). Mają 6 kostek, ale nie ma podanej celności.

5) Karta żołnierza 1ego poziomu: Odciągnięcie Uwagi (SL 1/06)
Reakcja: dla wroga na twoim polu obniża o połowę obronę wręcz, jeżeli w tej turze był celem ataku wręcz innego bohatera.
Jest to na tyle specyficzna karta, że nie bardzo wiem jak ma działać. Śledząc krok po kroku zasady, rozumiem że:
a) wymagania:
- karta musi być zagrana w turze wroga (bo to reakcja)
- wróg w momencie zagrania musi być na polu żołnierza
- wróg musiał być wcześniej w tej turze zaatakowany przez innego bohatera
(karta bardzo trudna do zagrania w misjach, w których wrogowie rozpoczynają turę)
b) efekt: wróg ma obniżoną obronę wręcz o połowę... do kiedy? Na następny atak? Turę? Całą misję? Ja gram, że na resztę misji. Karta jest zbyt sytuacyjna i zbyt ciężka do zagrania (w jednej misji zawzięliśmy się, żeby jej użyć na pancernego wroga, bo nie mieliśmy p. pancernej broni, to zanim nam się udało ustawić, wróg już zdążył zginąć od pozostałych ataków).
Zgaduję, że gdyby zmienić kartę z reakcji na wzmocnienie, to byłaby łatwiejsza w zrozumieniu jak i użyciu. :)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

matio2007 pisze: 14 maja 2022, 10:08

Pytanie jak rozumieć w konkursie strzeleckim że wybieram karty z reki, a nie ze stosu? Skoro przed kazdym scenariuszem biorę 5 kart wybranych i tasuje talię, więc w mieście nie mam kart na ręce :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

Bison pisze: 12 cze 2022, 19:43 1) Karta 2iego poziomu snajpera: Rozrzut (SN 2/03)
Każdy wróg na polu z celem Ataku Dystansowego zostaje zaatakowany 1kością.
Czy cel ataku też? Jest wrogiem, jest na tym polu, więc wynika, że tak. Ale zgaduję, że intencją karty nie było wzmocnienie ataku przeciwko celowi a tylko dodanie efektu "obszarowego".
Hej, dzięki za miłe słowa i przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale ostatnio tak się tu mało działo, że nie zaglądałem przez długi czas.

1. Cel zostaje zaatakowany normalnie (bez wzmocnienia), a dodatkowy atak 1 kością działa tylko na pozostałych.
Bison pisze: 12 cze 2022, 19:43 2) W którym momencie decyduję o wyborze i użyciu wzmocnienia do karty akcji?
Powiedzmy, że wybieram akcję atak X.
Czy natychmiast muszę też wybrać wzmocnienie?
Czy mogę wzmocnić w dowolnym momencie wykonywania akcji (więc mogę poczekać żeby zobaczyć wynik rzutu swoich kości i np. dodać przerzut jeśli tego potrzebuję, a jak nie to dodać osłabinie obrony wroga/ruch po ataku czy cokolwiek innego)?
2. Na stronie 18 instrukcji opisany jest schemat postępowania:
- najpierw wybierasz Kartę Akcji
- potem wybierasz ewentualne Wzmocnienie
- potem przystępujesz do realizacji Akcji
Bison pisze: 12 cze 2022, 19:43 3) Podobnie do powyższego: w którym momencie mogę użyć reakcji? :)
W instrukcji jest napisane, że w dowolnym momencie tury przeciwnika. Czyli jeśli wróg mnie atakuje, to mogę wyczekać do momentu jego rzutu kośćmi wtedy np. zdecydować:
-Trafił mnie jedną kością z dwoma oczkami... nabojami? ;p Używam karty redukującą obrażenia o 1.
-Trafił mnie dwiema jedynkami? Używam karty negującą trafienia na 1.
Z zasad tak wynika, ale nie wiem czy intencją było dać aż taką dowolność. (choć moim zdaniem taka dowolność jest dobra, bo zwiększa możliwość polegania na obronnych kartach reakcyjnych)
3. Moment zagrania Reakcji jest całkiem dowolny, jedynym wymogiem jest trwanie wrogiej Akcji.
Bison pisze: 12 cze 2022, 19:43 4) Karta łowcy 3ciego poziomu: Prawdziwy Łowca (HR 3/04)
Wszystkie pułapki mają celność zwiększoną o 1.
Jaką celność mają pułapki? Nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia jak działają pułapki atakujące (jak rozumiem są dwie: p. piechotna i p. pancerna). Mają 6 kostek, ale nie ma podanej celności.
4. To jest ciekawe pytanie, nigdy jeszcze nie padło i nie ma w związku z tym w żadnej erracie.
Karta powinna dawać +1 kość ataku dla wszystkich pułapek.
Bison pisze: 12 cze 2022, 19:43 5) Karta żołnierza 1ego poziomu: Odciągnięcie Uwagi (SL 1/06)
Reakcja: dla wroga na twoim polu obniża o połowę obronę wręcz, jeżeli w tej turze był celem ataku wręcz innego bohatera.
Jest to na tyle specyficzna karta, że nie bardzo wiem jak ma działać. Śledząc krok po kroku zasady, rozumiem że:
a) wymagania:
- karta musi być zagrana w turze wroga (bo to reakcja)
- wróg w momencie zagrania musi być na polu żołnierza
- wróg musiał być wcześniej w tej turze zaatakowany przez innego bohatera
(karta bardzo trudna do zagrania w misjach, w których wrogowie rozpoczynają turę)
b) efekt: wróg ma obniżoną obronę wręcz o połowę... do kiedy? Na następny atak? Turę? Całą misję? Ja gram, że na resztę misji. Karta jest zbyt sytuacyjna i zbyt ciężka do zagrania (w jednej misji zawzięliśmy się, żeby jej użyć na pancernego wroga, bo nie mieliśmy p. pancernej broni, to zanim nam się udało ustawić, wróg już zdążył zginąć od pozostałych ataków).
Zgaduję, że gdyby zmienić kartę z reakcji na wzmocnienie, to byłaby łatwiejsza w zrozumieniu jak i użyciu. :)
5. Odciągniecie uwagi jest Wzmocnieniem (w update packu masz tę kartę przedrukowaną, w pierwszym druku była jako Reakcja). Stąd pewnie wszystkie problemy z interpretacją :)
A) wymagania:
- karta musi być zagrana wraz z Twoją Akcją
- wróg musi być na Twoim polu
- wróg musiał być wcześniej w tej turze zaatakowany przez innego bohatera
B) efekt:
- wróg ma obniżoną obronę podczas tej Akcji, która jest wzmacniania w/w kartą
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

gogovsky pisze: 22 lip 2022, 11:03 Pytanie jak rozumieć w konkursie strzeleckim że wybieram karty z reki, a nie ze stosu? Skoro przed kazdym scenariuszem biorę 5 kart wybranych i tasuje talię, więc w mieście nie mam kart na ręce :p
To są karty symbolicznie brane z ręki, w rzeczywistości do ręki bierzesz dowolne 5 ze stosu, wiec efekt ten sam :)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

matio2007 pisze: 25 lip 2022, 23:25
gogovsky pisze: 22 lip 2022, 11:03 Pytanie jak rozumieć w konkursie strzeleckim że wybieram karty z reki, a nie ze stosu? Skoro przed kazdym scenariuszem biorę 5 kart wybranych i tasuje talię, więc w mieście nie mam kart na ręce :p
To są karty symbolicznie brane z ręki, w rzeczywistości do ręki bierzesz dowolne 5 ze stosu, wiec efekt ten sam :)
Czyli do konkursu po prostu biorę 5 dowolnych kart na rękę z talii, a można je wzmacniać? Tylko po co pisać, że nie ze stosu specjalnie ?:D To nie ma sensu :(
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

gogovsky pisze: 25 lip 2022, 23:27
matio2007 pisze: 25 lip 2022, 23:25
gogovsky pisze: 22 lip 2022, 11:03 Pytanie jak rozumieć w konkursie strzeleckim że wybieram karty z reki, a nie ze stosu? Skoro przed kazdym scenariuszem biorę 5 kart wybranych i tasuje talię, więc w mieście nie mam kart na ręce :p
To są karty symbolicznie brane z ręki, w rzeczywistości do ręki bierzesz dowolne 5 ze stosu, wiec efekt ten sam :)
Czyli do konkursu po prostu biorę 5 dowolnych kart na rękę z talii, a można je wzmacniać? Tylko po co pisać, że nie ze stosu specjalnie ?:D To nie ma sensu :(
Ponieważ nie bierzesz ich dowolnie, a tylko z tych które masz dostępne aktualnie dla bohatera (startowe/wykupione). Nie można używać wzmocnień, poza morale.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Witam
Wczoraj zaczęliśmy kampanię i natrafiliśmy na dwa problemy :
- natrafiliśmy na dwie karty wydarzeń o nr 82 które zawierają rożna treść i nie maja znacznika losowania kart , nie widzę na nich niczego co je różnicuje po za treścią. Czy coś ominęliśmy w instrukcji ??
- W zadaniu " Konkurs Strzelecki " jest odnośnik do karty miejsca 516 a takiej karty nie ma , natomiast jest karta o tym numerze w kartach wydarzeń i zawiera zasady " konkursu strzeleckiego ". Podejrzewam błąd w druku .
- Kto jest przeciwnikiem w "Konkursie strzeleckim" nie jest to dla mnie jasne, nadmienię że gramy w 2 os ??

Pozdrawiam
Mario
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Mario10 pisze: 19 sie 2022, 10:56 Witam
Wczoraj zaczęliśmy kampanię i natrafiliśmy na dwa problemy :
- natrafiliśmy na dwie karty wydarzeń o nr 82 które zawierają rożna treść i nie maja znacznika losowania kart , nie widzę na nich niczego co je różnicuje po za treścią. Czy coś ominęliśmy w instrukcji ??
- W zadaniu " Konkurs Strzelecki " jest odnośnik do karty miejsca 516 a takiej karty nie ma , natomiast jest karta o tym numerze w kartach wydarzeń i zawiera zasady " konkursu strzeleckiego ". Podejrzewam błąd w druku .
- Kto jest przeciwnikiem w "Konkursie strzeleckim" nie jest to dla mnie jasne, nadmienię że gramy w 2 os ??

Pozdrawiam
Mario
Ad 2
Przeciwnikami są pozostałe drużyny których wyniki trzeba przebić :) bierzecie 3 karty atak dystansowy i rzucie po. 1 kości na kartę żeby atak dystansowy 2 się udało trzeba w tej 1 kości wyrzucić wynik 1 lub 2 jak się uda macie punkt. Na 2 graczy macie zatem 6 rzutów można używać morale. Jeśli na karcie napisane, że pierwsza drużyna ma 3 punkty oznacza, że w 6ciu rzutach potrzeba 3 razy trafić(remisy na korzyść graczy) i tyle :) Tak 516 to wydarzenie.

Co do pytania 1 zerkne jak wrócę do domu :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

gogovsky pisze: 19 sie 2022, 11:13
Mario10 pisze: 19 sie 2022, 10:56 Witam
Wczoraj zaczęliśmy kampanię i natrafiliśmy na dwa problemy :
- natrafiliśmy na dwie karty wydarzeń o nr 82 które zawierają rożna treść i nie maja znacznika losowania kart , nie widzę na nich niczego co je różnicuje po za treścią. Czy coś ominęliśmy w instrukcji ??
- W zadaniu " Konkurs Strzelecki " jest odnośnik do karty miejsca 516 a takiej karty nie ma , natomiast jest karta o tym numerze w kartach wydarzeń i zawiera zasady " konkursu strzeleckiego ". Podejrzewam błąd w druku .
- Kto jest przeciwnikiem w "Konkursie strzeleckim" nie jest to dla mnie jasne, nadmienię że gramy w 2 os ??

Pozdrawiam
Mario
Ad 2
Przeciwnikami są pozostałe drużyny których wyniki trzeba przebić :) bierzecie 3 karty atak dystansowy i rzucie po. 1 kości na kartę żeby atak dystansowy 2 się udało trzeba w tej 1 kości wyrzucić wynik 1 lub 2 jak się uda macie punkt. Na 2 graczy macie zatem 6 rzutów można używać morale. Jeśli na karcie napisane, że pierwsza drużyna ma 3 punkty oznacza, że w 6ciu rzutach potrzeba 3 razy trafić(remisy na korzyść graczy) i tyle :) Tak 516 to wydarzenie.

Co do pytania 1 zerkne jak wrócę do domu :p
Dzięki za pomoc , " Konkurs strzelecki " nas wczoraj przerósł :) :lol: :D
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Czy podczas tury misji można użyć 4 kart z 5 z ręki ? Tzn. karta akcji + wzmocnienie a potem druga akcja karta akcji + wzmocnienie ?
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Mario10 pisze: 23 sie 2022, 16:36 Czy podczas tury misji można użyć 4 kart z 5 z ręki ? Tzn. karta akcji + wzmocnienie a potem druga akcja karta akcji + wzmocnienie ?
Można, a potem przerwanie i zacząć nową turę z 5 na ręce :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Dzięki tak myślałem , wrogowie natomiast rozgrywają po jednej akcji tak jak na karcie wroga jest ??
Jeśli tak to trochę to nie fair z ich punktu widzenia :)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Mario10 pisze: 24 sie 2022, 15:44 Dzięki tak myślałem , wrogowie natomiast rozgrywają po jednej akcji tak jak na karcie wroga jest ??
Jeśli tak to trochę to nie fair z ich punktu widzenia :)
Robią 2
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Czyli wróg może przeprowadzić dwa ataki dystansowe w turze tak jak bohater, jeśli tak ma zapisane na karcie wroga albo np ruch i atak dystansowy czy każdy atak i ruch dwa razy robi ??
ODPOWIEDZ