Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

idziol91 pisze: 18 maja 2020, 13:55 Gra dwuosobowa, jeden gracz traci przytomność przed dotarciem do Doku przeładunkowego i automatycznie przegrywa. Czyli rozumiem, że drugi gracz automatycznie wygrywa? Jak w takiej sytuacji podliczać punkty w aplikacji graczowi, który wygrał?

Zapis w instrukcji: "znokautowany" = "stracił przytomność"? Na pewno to jest to samo, ale dziwne że nagle w instrukcji jest inne nazewnictwo.
Gra nie kończy się dopóki wszyscy nie zejdą z planszy - Ty też możesz umrzeć przed dotarciem do doku i wtedy też przegrywasz.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: idziol91 »

Instrukcja:
Spoiler:
Gracz, który automatycznie przegrał nie traci przytomności, więc nie będzie aktywował ataków bossa. Ja nie kupując żadnych kart z talii przygody, też nie spowoduję ataku bossa, więc ciężko będzie mi przegrać. Mam po prostu doczołgać się do kapsuły i podliczyć punkty?



"Wyczerpanie talii przygody – Jeżeli na końcu tury któregoś z graczy niemożliwe stanie się uzupełnienie puli kart przygody, tak aby znajdowało się w niej 6 kart, wówczas wszyscy gracze znajdujący się na statku zostają natychmiast ogłuszeni a gra się kończy!"

Czy to jest już trzeci termin określający identyczną sytuację?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

idziol91 pisze: 18 maja 2020, 15:15 Instrukcja:
Spoiler:
Gracz, który automatycznie przegrał nie traci przytomności, więc nie będzie aktywował ataków bossa. Ja nie kupując żadnych kart z talii przygody, też nie spowoduję ataku bossa, więc ciężko będzie mi przegrać. Mam po prostu doczołgać się do kapsuły i podliczyć punkty?



"Wyczerpanie talii przygody – Jeżeli na końcu tury któregoś z graczy niemożliwe stanie się uzupełnienie puli kart przygody, tak aby znajdowało się w niej 6 kart, wówczas wszyscy gracze znajdujący się na statku zostają natychmiast ogłuszeni a gra się kończy!"

Czy to jest już trzeci termin określający identyczną sytuację?
Jakkolwiek zakończysz rozgrywkę to Twoje tury powodują atak bossa.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

Wyrwałeś zdanie z kontekstu instrukcji:

Jeśli wskaźnik zdrowia gracza kiedykolwiek się zapełni, gracz traci przytomność. Co się dzieje dalej, zależy od tego, co udało mu
się do tej pory zdziałać:

• Jeśli gracz zdobył artefakt i przedostał się na obszar modułu Doku przeładunkowego, to zostaje uratowany przez swych
sojuszników i przetransportowany na inny, bezpieczny statek. W związku z tym może policzyć na koniec gry zebrane przez
siebie punkty zwycięstwa.
• Jeśli gracz nie zdobył artefaktu lub nie zdołał przedostać się na obszar modułu Doku przeładunkowego, dostaje się do
niewoli. Nie zdobywa punktów i automatycznie przegrywa rozgrywkę.

"Dostanie się do niewoli" to jedynie wstawka klimatyczna. Następuje, jak wyraźnie wynika z pierwszego zdania, po utracie przytomności. Co się dzieje po utracie przytomności lub ucieczce, opisuje kolejny rozdział instrukcji (czyli, tak jak napisał grzesław, gracz w swojej turze wykonuje atak bossa).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: idziol91 »

Jeszcze dla uściślenia. Ogłuszony i znokautowany znaczy to samo co stracił przytomność?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

idziol91 pisze: 18 maja 2020, 18:02 Jeszcze dla uściślenia. Ogłuszony i znokautowany znaczy to samo co stracił przytomność?
W skrócie - tak.
W pełni - to tylko wstawki klimatyczne, które oznaczają jedną rzecz - 'znikasz z planszy i w Twoich kolejnych turach atakuje boss eridakutas' :D
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Daro_ufo »

KamilT pisze: 15 gru 2019, 22:54 4. W FAQ (Data Ports) jest opisane co oznaczają symbole na planszy. Gwiazdki oznaczają brzdęk.
Jest może przetłumaczona wersja tego FAQ? Nie mam generalnie problemu z angielskim ale chciałbym sobie druknąć w polskiej wersji :D
jnowaczy pisze: 26 sty 2020, 14:00 tak, możesz ale po użyciu pasa (tak samo jak teleportacji) nie możesz już sie poruszać za pomocą butów w tej turze
Czyli zejść z pasa można dopiero w następnej swojej turze? Tak jak na obrazku poniżej wydaje 1 but na wejście na pas (pole 1) i jadę na pole 2, ale żeby zejść z tego pasa muszę poczekać do następnej swojej tury (oczywiście zejście kosztuje 1 but)?

Obrazek
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: addekk »

Daro_ufo pisze: 21 maja 2020, 11:42
Czyli zejść z pasa można dopiero w następnej swojej turze? Tak jak na obrazku poniżej wydaje 1 but na wejście na pas (pole 1) i jadę na pole 2, ale żeby zejść z tego pasa muszę poczekać do następnej swojej tury (oczywiście zejście kosztuje 1 but)?
Dokladnie tak
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

Polskie FAQ do Brzdęka w kosmosie zostanie opublikowane w ciągu kilku najbliższych dni.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Daro_ufo »

@Leser a gdzie w przyszłości szukać spolszczonego FAQ? Będzie na BGG?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

Daro_ufo pisze: 30 maja 2020, 23:20 @Leser a gdzie w przyszłości szukać spolszczonego FAQ? Będzie na BGG?
Dzięki za wywołanie do tablicy. Od wczoraj u nas na stronie:
https://www.lucrumgames.pl/wp-content/u ... os_faq.pdf
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Młody Junaku
Posty: 666
Rejestracja: 09 lut 2019, 18:23
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Młody Junaku »

Obrazek
Ktoś mi wyjaśni co dostaję się za pokonanie Mrocznego Dżidaja. Co znaczy, ze pozostali gracze odrzucają po jednej karcie? Skad niby je odrzucają?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Cin »

Z ręki, czyli kolejną turę grają mniejszą liczbą kart.
Jest już ta odpowiedź w tym niezbyt potężnym wątku.
Jaki sens miało zasłonięcie na zdjęciu części tekstu?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

Cin pisze: 05 wrz 2020, 21:47 Z ręki, czyli kolejną turę grają mniejszą liczbą kart.
Jest już ta odpowiedź w tym niezbyt potężnym wątku.
Jaki sens miało zasłonięcie na zdjęciu części tekstu?
Przecież to jest grafika z neta xD widziałeś kiedyś stojące karty? :P
Awatar użytkownika
Młody Junaku
Posty: 666
Rejestracja: 09 lut 2019, 18:23
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Młody Junaku »

Cin pisze: 05 wrz 2020, 21:47 Z ręki, czyli kolejną turę grają mniejszą liczbą kart.
Jest już ta odpowiedź w tym niezbyt potężnym wątku.
Jaki sens miało zasłonięcie na zdjęciu części tekstu?
Dzięki, faktycznie juz bylo te pytanie. Grafika jest z neta, grzeslaw90 slusznie zauwazyl.
eleader
Posty: 44
Rejestracja: 01 kwie 2020, 11:43
Been thanked: 2 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: eleader »

Witam
1.Pytanie jesli mam 3 symbole butow to jest mozliwosc abym :
-Wszedl do jednego pomieszczenia wziął znak (?.) Poszedl do drugiej kabiny wziął drugi znak (?) .Poszedl do sklepu zrobił zakupy.
-Czy musze przejsc wszystkie pomieszczenia.dojsc do sklepu i zrobic zakupy .Nie podnoszac po drodze znakow (?).
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Relo »

eleader pisze: 10 wrz 2020, 19:34 Witam
1.Pytanie jesli mam 3 symbole butow to jest mozliwosc abym :
-Wszedl do jednego pomieszczenia wziął znak (?.) Poszedl do drugiej kabiny wziął drugi znak (?) .Poszedl do sklepu zrobił zakupy.
-Czy musze przejsc wszystkie pomieszczenia.dojsc do sklepu i zrobic zakupy .Nie podnoszac po drodze znakow (?).
Jeśli przechodzisz przez pomieszczenia z " ? " możesz zebrać żeton i iść dalej do sklepu czy gdzie tam zamierzasz wykorzystać swoje buciki.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: addekk »

eleader pisze: 10 wrz 2020, 19:34 Witam
1.Pytanie jesli mam 3 symbole butow to jest mozliwosc abym :
-Wszedl do jednego pomieszczenia wziął znak (?.) Poszedl do drugiej kabiny wziął drugi znak (?) .Poszedl do sklepu zrobił zakupy.
-Czy musze przejsc wszystkie pomieszczenia.dojsc do sklepu i zrobic zakupy .Nie podnoszac po drodze znakow (?).
Co więcej jeśli znalazłbyś tam bucika możesz z niego odrazu skorzystać
Weźże chodźże grać BGG
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: _leigam_ »

krótkie pytanie: podstawowego wroga wsz-gob-l1n można prać wiele razy w jednej turze gracza, tzn. mogę zużyć 6 mieczyków żeby dostać 3x nagrodę za niego?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: PytonZCatanu »

_leigam_ pisze: 19 paź 2020, 17:04 krótkie pytanie: podstawowego wroga wsz-gob-l1n można prać wiele razy w jednej turze gracza, tzn. mogę zużyć 6 mieczyków żeby dostać 3x nagrodę za niego?
Tak, tak samo jak mordobota (druga strona karty)
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: patka3000 »

To ja po pierwsze chciałam pochwalić instrukcję. Nie lubie klimatu kosmosu, ale czytajac instrukcje naprawde się wkręciłam, jestem pod wrażeniem. Mam jedno malutkie pytanie, czy można wejść do pomieszczenia gdy ktoś już tam jest i zostać razem z nim kończąc turę, czy też jak ktoś tam jest to muszę ominąć to pole.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: addekk »

Oczywiście że można przebywać w tym samym pomieszczeniu :) kończyć turę również. Weź pod uwagę że zaczynamy z jednego miejsca i musimy przejść przez dwa wspólne pokoje to ten kto by był pierwszy miałby jakiś okropny handicap gdyby było inaczej 😁
Weźże chodźże grać BGG
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: patka3000 »

Tak,potwierdzam, na dwie osoby spoko ( do tej pory tylko taki skład) ale na 4 byłaby masakra. Właśnie rozegrane na 4 os. Musze to napisać."Zmusiłam" synusia do zagrania, on podobnie jak ja nie te klimaty, podszedł jak pies do jeża w sensie nie lubie tego typu gier kosmicznych i jej widziałam ten błysk w oczach. :lol: tak więc sukces
Clansy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2021, 22:05
Has thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Clansy »

Czy aby móc hakować w swojej rundzie trzeba posiadać na ręce kartę hakowania?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: PytonZCatanu »

Clansy pisze: 17 sty 2021, 22:08 Czy aby móc hakować w swojej rundzie trzeba posiadać na ręce kartę hakowania?
Jeśli poprzez hakowanie masz na myśli położenie przezroczystej kostki (celem zdobycia kodu dostępu do modułu dowodzenia, gdzie są ukryte duże artefakty), to nie musisz mieć żadnej konkretnej karty, to akcja niezależna (wystarczy deklaracja).
ODPOWIEDZ