Semper Fidelis - Bitwa o Lwów 1918-1919

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Semper Fidelis - Bitwa o Lwów 1918-1919

Post autor: Peter128 »

Cześć,

przeczytałem instrukcję, FAQ i nadal mam dwa pytania co do zasad.

Czy jeśli gracz PL użyje karty "Polskie Skrzydła" (pozwala na wycofanie jednostek atakowanych) to nadal można zagrywać karty "Zagraj po starciu..." czy uznajemy, że starcia jakby nie było?

Czy zajmując pole strategiczne od razu podnoszę poziom morale? Tzn. czy mogę zrobić tak, że np. zajmę dwa pola (+2 morale) i dopiero potem zabiorę się za mobilizację (lepszy przelicznik)?

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Semper Fidelis - Bitwa o Lwów 1918-1919

Post autor: Trampon »

Zajrzyj na wątek poświęcony tej grze na forum "Strategie"
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=37&t=17069

nie wiem czy znajdziesz tam odpowiedzi na te konkretne pytania (nie przeglądałem szczegółowo) - ale będzie to ciekawa lektura :) Oprócz wrażeń z gry itp masz też tam sporo pytań o zasady i odpowiedzi/wyjaśnienia autora, wykraczające poza FAQ
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
4pr
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:42
Has thanked: 1 time

Re: Semper Fidelis 1918

Post autor: 4pr »

Witam. Doświadczeni lwowianie mogą podpowiedzieć, jak działa karta ZURL Batalion Asystencyjny ?

Tj. Gdy atakuję redutę, używając karty batalionu, to nie uwzględniam tylko ujemnego modyfikatoru siły atakujących jednostek, czy też również dostaję bonis za atak z kilku stron ?

Pozdr. z Zamachu dnia 2.XI
ODPOWIEDZ