Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Polzcount »

Szacunkowo jaki może być koszt Machiny z dodatkami i Posiadłości ? Ktoś moze mniej wiecej nakreślić zakres budżetu jaki trzeba będzie przeznaczyć. :) Niefortunnie się wszystko na jeden misesiąc naloży :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Beskid »

Obrazek

Wiadomo już coś więcej?
To wydawnictwo zupełnie przeszło już na wspieraczki?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

za FB

Nie żebym czekała na Talisman SW ... ale to policzek dla "Polant Stronk!" :D


Jesteśmy zmuszeni poinformować, że Talisman: Star Wars niestety nie zostanie wydany nakładem naszego wydawnictwa. Jest to niemożliwe ze względów na ograniczenia licencyjne, na które niestety nie mamy żadnego wpływu. Poza wersją niemiecką, żadne inne wersje językowe nie zostaną wyprodukowane. Jeśli zmieni się coś w tym względzie oczywiście natychmiast Was o tym poinformujemy.
Dla wszystkich fanów, zwłaszcza serii Talisman, mamy też i dobre wieści.. już teraz z przyjemnością zapowiadamy wydanie dwóch innych tytułów w świecie Talismana, będą to Talisman: Harry Potter oraz Talisman: Kingdom Hearts!
⚡️ Talisman: Harry Potter™️
W grze Talisman: Harry Potter™️ Lord Voldemort™️ oczekuje od wiernych mu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów dowodów na ich całkowite posłuszeństwo! Wcielcie się w role odważnych członków Zakonu Feniksa™️ lub bezwzględnych Śmierciożerców™️ i postarajcie się jako pierwsi dotrzeć do Mrocznego Pana!
Niezachwiana lojalność poprowadzi znane postaci ze świata czarodziejów aż do Wielkiej Sali Hogwartu™️, gdzie dzięki pozyskanym po drodze Sprzymierzeńcom, Przedmiotom i Zaklęciom staną twarzą w twarz z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wypowiadać. Podaruj mu jedno z Insygniów Śmierci, aby wzmocnić jego potęgę... lub użyj go, aby raz na zawsze pokonać Mrocznego Pana! Powstrzymaj Mrocznego Pana jako członek Zakonu Feniksa lub stań u jego boku jako lojalny Śmierciożerca
🌖 Talisman: Kingdom Hearts
W grze Talisman: Kingdom Hearts ciemność zaatakowała liczne Światy i to w rękach najodważniejszych serc leży ostatnia szansa na ocalenie wspólnej harmonii. Wciel się w rolę Sory, Kairi, Riku, Króla Mickey’ego, Donalda, Goofy’ego lub innego bohatera i odwiedź miejsca znane ze świata Kingdom Hearts, aby odnaleźć potężne Kluczostrza.
Dzięki pozyskanym po drodze Sprzymierzeńcom, Zaklęciom i magicznym Broniom najwytrwalsi śmiałkowie dotrą do źródła niebezpieczeństwa. Stań twarzą w twarz z Ansemem, Strażnikiem Ciemności, i zapieczętuj Drzwi do Ciemności, aby uratować światy zagrożone atakiem Bezsercnych!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta wrzuciła na FB (Źródło) status produkcyjny części tytułów:
Gry, których produkcja jest zakończona czekają na załadunek i transport do Polski.
🔹 The Thing - Produkcja zakończona
🔹 Alone - Produkcja zakończona
🔹 Ukryci liderzy - Produkcja zakończona
🔹 Sword & Sorcery: Nadejście mroku - W produkcji
🔹 Sword & Sorcery: Hero pack - SAMYRIA - W produkcji
🔹 Sword & Sorcery: Hero pack - VOLKOR - W produkcji
🔹 Sword & Sorcery: Hero pack - KROGHAN - W produkcji
🔹 Sword & Sorcery: Hero pack - SKELD - W produkcji
🔹 Sword & Sorcery: Postacie duchowej istoty bohaterów – W produkcji
🔹 Tidal Blades: Obrońcy Rafy - W produkcji
🔹 Wieczna zima - W produkcji
🔹 Wieczna zima: Przodkowie - W produkcji
🔹 Wieczna zima: Wielki spływ - W produkcji
🔹 Wieczna zima: Mamut - W produkcji
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Xoltro »

Siemka, wiadomo kiedy sięmożna spodziewać dodruku dziedzictwa w dunwich? Bardziej koniec miesiąca czy może też być i początek?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Kto czekał na zapowiedzi Galakty - doczeka się w przyszłym tygodniu - ruszają od poniedziałku.
Źródła: FB Galakty
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

A jutro ma ruszyć sporo przedsprzedaży: FB Galakty. Może w końcu przekonamy się ile sobie policzą za komplet Machiny Arcany...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: czeczot »

Mr_Fisq pisze: 01 lut 2022, 18:42 Kto czekał na zapowiedzi Galakty - doczeka się w przyszłym tygodniu - ruszają od poniedziałku.
Źródła: FB Galakty
Senjutsu : Battle for Japan
Total War: Rome
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: playerator »

Są już przedsprzedaże - Machina Arcana plus dodatki, Dunwich i nowy scenariusz do HwA LCG, Terra Incognita i gra o jednorożcach.
Cen nie komentuję :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Dunwich nie wychodzi jeszcze tak źle, lekko powyżej 400PLN, ale mamy lepsze pakowanie + książkę zamiast latających kartek.
Machina jest w cenie promocyjnej zbliżonej do np. Shadows of Brimstone w mepelu... Not great, not terrible...

Wiemy coś o cenach retailowych z innych państw?

PS. Ja czekam na ceny sklepowe.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1510
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tringa »

W moim sklepie już są, ale... odpuszczam. Za drogo, aby mieć wszystko co by się chciało ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 990
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 626 times
Been thanked: 541 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Irr3versible »

Mówili cyfrowo będzie taniej... mówili bez figurek będzie taniej... ;)
KS Machiny nieco tańszy niż sklepowe ceny.
PS. Sklep Galakty leży...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

W sumie wygląda teraz na to, że pomijając sam gameplay/mechanikę, to Rebelia i Machina Arcana są bardzo podobnymi grami...
Podobny playtime
Podobny ciężar...
Podobna optymalna liczba graczy (no machina chodzi jeszcze solo)...
Podobna cena...

Jak planowałem wyłożyć środki na Machinę, tak teraz zastanawiam się, czy nie lepiej poznać grę z Top 10 BGG...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 889
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 271 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Dako »

No nie wiem ale moim skromnym zdaniem oferta Machina Arcana to jest cenowa próba wykorzystania obecnej sytuacji rynkowej.
Ale w końcu w obecnych czasach to są dodatkowe pieniądze które mogą zdecydować o iście hamletowskim "być albo nie być" firmy.
Raczej imho to i tak takie preludium dla Nas graczy bo w 2022 będzie drożej...
Wracając do meritum tylko dlaczego mamy płacić już tu i teraz?
To co Nam dziś oferują to zostało z bardzo dużym prawdopodobieństwem zakontraktowane, ustalone, podpisane, wydrukowane i opłacone znacznie wcześniej (o kosztach transportu się tu nie wypowiem) niż problemy z dostępnością papieru/drukiem i tematami podobnymi.
Ostatnie przedłużanie terminów przedsprzedaży może dać tylko do myślenia w ramach budowania niezdrowego hype Społeczności ;)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 629
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Michito »

W przyszłym tygodniu Galakta ma ogłosić część swojego planu wydawniczego na 2022 r. Biorąc pod uwagę epickość ubiegłorocznych zapowiedzi, powinienem teoretycznie wyczekiwać nowości z zapartym tchem. Niestety, wczorajsze ogłoszenie przedsprzedaży końcówki planu z 2021 r. i dodruków "klasyków" wylało na mnie kubeł zimnej wody i bardzo mocno ostudziło moje zainteresowanie. Będę raczej śledził pod kątem "rozwoju rynku" niźli planów zakupowych, bo Galakta wypadła spoza mojego zasięgu cenowego.

Ale gdyby coś z ich gier pojawiło się w "gorących strzałach Ceneo", to oczywiście nie powiem nie :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1510
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tringa »

Jest tak dużo dodatków zapowiedzianych, że mi się budżet skończył na nowe gry :wink:
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: trixon »

Już od kilku miesięcy powstrzymywał się od napisania tego, bo mam wrażenie, ze otworzę tym puszkę Pandory w tym wątku, ale tym razem sobie pofolguję.

Teza: Galakta popadnie w problemy finansowe.

Jest to zupełnie moje prywatne zdanie nie poparte niczym poza subiektywnym odczuciem. Jeżeli chodzi o tytuły wydane w 2021 przez Galatkę, to byłem ciekaw kilku pozycji dopóki nie została ogłoszona ich cena. Z tego co czytam wpisy w tym wątku niektórych osób, mam wrażenie, że odbiór jest podobny. Pozostała część portfolio z kolei wydaje się być dość niszowa i prawdopodobnie będzie zalegała dość długo na sklepowych półkach. W skrócie: część tytułów to tytuły bardzo niszowe, a te bardziej chodliwe mają dość wygórowaną cenę, co zniechęca kupującego.

Na moim przykładzie mogę powiedzieć, ze w tym roku nabyłem wyłącznie Pax Pamir na lekkim FOMO. Nic więcej - pozostałe tytuły sobie darowałem.

Co działa na niekorzyść Galakty?
-Wysoka cena gier w stosunku do konkurencyjnych wydawnictw
-Zbliżona cena gier do gier angielskich, gdzie nie ma pewności, że w języku polskim ukażą się dodatki
-Słaba komunikacja ze społecznością
-Duża część niszowych tytułów w portfolio, która może się okazać finansową wtopą

Oczywiście życzę wydawnictwu jak najlepiej w tych dość trudnych czasach i mam nadzieję, że cena tych gier wynika z wysokich marż i jeżeli niezbędne będzie ich obniżenie, to wydawnictwo wciąż będzie w stanie stabilnie funkcjonować. Jednak patrząc na rok 2021, osobiście mam nadzieję, ze nie zapowiedzą tytułów na które czekam, bo boje się, że ze względu na cenę polskiego wydania po prostu z nich zrezygnuję (na rzecz innych tytułów z podobnej kategorii lub angielskiej wersji danego tytułu).
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Ja bym do tego problemu dołożył jeszcze organizowanie wspieraczek, bo to co się obecnie dzieje ze światową ekonomią i gospodarką nie napawa optymizmem.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Beskid »

trixon pisze: 04 lut 2022, 22:54 Na moim przykładzie mogę powiedzieć, ze w tym roku nabyłem wyłącznie Pax Pamir na lekkim FOMO. Nic więcej - pozostałe tytuły sobie darowałem.
Akurat pamir jest dobrym przykładem polityki wysokich cen i niewielkich nakładów.
W tej cenie przynajmniej ściera powinna być premium sort z haftem i monety.

Z kolei retail Waste Knights jest za mocno przycięty w stosunku do wspieraczki, a dodatek znowu startuje z KS.
To podważa sens wchodzenia w takie tytuły, Galakta nie idź tą drogą :roll:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: eveni »

trixon pisze: 04 lut 2022, 22:54 Jednak patrząc na rok 2021, osobiście mam nadzieję, ze nie zapowiedzą tytułów na które czekam, bo boje się, że ze względu na cenę polskiego wydania po prostu z nich zrezygnuję (na rzecz innych tytułów z podobnej kategorii lub angielskiej wersji danego tytułu).
Dzięki za napisanie postu, jakbyś siedział w mojej głowie.

Jak były zapowiedzi Galakty na początku roku to kilka pozycji wskoczyło na whislistę, a z czasem wraz z ogłaszaniem przesprzedaży z niej wypadały :( Najbardziej kuriozalna sytuacja to Pax Pamir - kupiłam o wiele wcześniej monety, bo akurat były w fajnej cenie w 3T, a potem nie kupiłam gry bo stwierdziłam że dla mnie za drogo. Summa summarum z zeszłorocznego planu wydawniczego nabyłam tylko Wyspę dinozaurów. Jak Gambit zrobił recenzję Machina Arcana i zobaczyłam, ze Galakta wydaje od razu sobie odpuściłam, czułam że dla mnie będzie za drogo.
Absolutnie nie oskarżam wydawnictwa o windowanie cen, nie pracuję w branży i nie znam cen, kosztów transportu, licencji itd. Po prostu kolekcję mam już dużą i cena ma dla mnie spore znaczenie, a co pojawi się nowa przedsprzedaż od tego wydawnictwa to cena mnie zasmuca.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Otorek »

Myśle, że ceny Galakty to ich najmniejszy problem Lucky Duck skutecznie zaczyna robić to samo, więc raczej ceny zaczną rosnąć u wszystkich wydawców, czy to się zakończy kryzysem branży w PL? Kto to wie :P
Ja też wyłączam się z kupowania nowych tytułów, choć może zrobie wyjątek pod coś solo, albo dla Dominant Species.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

jasne, że to tylko nasze indywidualne oceny i może one się nie przekładają na wyniki finansowe...na dodatek widać wciąż sporo głosów zachwytu... ale ja faktycznie nie kupuję tych gier w takich cenach, więc mój budżet poszedł gdzie indziej... może jestem, jeden, może jest nas pięciu... może faktycznie wydawnictwa za chwilę zostaną z paletą pudeł... nie wiem, zobaczymy
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1004
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 748 times
Been thanked: 229 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Beskid »

Otorek pisze: 05 lut 2022, 13:31 Myśle, że ceny Galakty to ich najmniejszy problem Lucky Duck skutecznie zaczyna robić to samo, więc raczej ceny zaczną rosnąć u wszystkich wydawców, czy to się zakończy kryzysem branży w PL? Kto to wie :P
Nie zgodzę się z tezą. W moim odczuciu Galakta odskoczyła cenowo od peletonu. Gdy widzę ich logo na pudle to mogę spodziewać się 250-300+
Byłoby to jeszcze do zniesienia gdyby nie fakt, że wydania są ubogie i poprzycinane, a dodatki można radośnie wspierać na KS kredytując niespodzianki.

Patrząc na ostatnie dwa lata LDG ma zdecydowanie bardziej przyjazną ofertę i politykę dla mojego portfela. Obok Rebel najwięcej gier wpadło właśnie od Kaczek. Stosunek jakość/cena/grywalność mają zdecydowanie dodatni. Jak mam kupić coś od Galakta to zauważalnie z bólem, trzeba przekonywać siebie na lekkim FOMO. Zresztą popatrz na Brazil od Lucrum, można?

Ok, ceny rosną bo papier bo druk bo logistyka i tutaj zgoda. Niestety Galakta odstaje zarówno pchaniem wszystkiego w kampanie KS, wykrawaniem z tego i puszczaniem w wyższej cenie z mniejszym nakładem. Takie moje wrażenia niestety :roll:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: eveni »

Ceny rosną, ale nie u każdego wydawcy w takim samym tempie. Dla przykładu rok temu Portal wydał Tekhenu, w 3T po rabacie było do kupienia za 165 zł. Wczoraj ruszyła przedsprzedaż Tabannusi - w tym samym sklepie z rabatem za 172 zł. Także tego... :(
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Beskid pisze: 05 lut 2022, 14:01 Nie zgodzę się z tezą. W moim odczuciu Galakta odskoczyła cenowo od peletonu. Gdy widzę ich logo na pudle to mogę spodziewać się 250-300+
Byłoby to jeszcze do zniesienia gdyby nie fakt, że wydania są ubogie i poprzycinane, a dodatki można radośnie wspierać na KS kredytując niespodzianki.
Tak patrzę na ostatnio wydane gry od 250 PLN w Galakcie i zastanawiam się które są ubogie i poprzycinane?
- Machina Arcana?
- Nemo?
- Dylematy króla?
- Pax Pamir? (no... tu trzeba było dokupić monety)

Mysthea chyba mogła by być w wersji z tekstem na kartach, ale w pozostałych przypadkach nie widzę jakiś cięć i bieda wersji :thinking:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ